linuxmint - en to oc translation catalogue (67 entries)

en: Login Window
oc: Fenèstra de connexion

en: Quit
oc: Quitar

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Background
oc: Rèireplan

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
oc: Nòta : seleccionetz pas un rèireplan del repertòri personal s’es chifrat o se sas autorizacions son limitadas.

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Stretch background across multiple monitors
oc: Estirar lo rèireplan sus mantun monitor

en: Draw user backgrounds
oc: Dessenhar rèireplans de utilizaire

en: When a user is selected, show that user's background.
oc: Quand un utilizaire es causit, mostrar lo rèireplan d'aquel utilizaire.

en: Draw a grid
oc: Afichar una grasilha

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
oc: Dessenhar una grasilha de ponchons blancs sul fons d’ecran.

en: Themes
oc: Tèmas

en: GTK theme
oc: Tèma GTK

en: Icon theme
oc: Tèma d'icònas

en: Mouse pointer
oc: Puntador de la mirga

en: Mouse pointer size
oc: Talha del puntador de la mirga

en: Optional pictures
oc: Imatges opcionales

en: Other monitors
oc: Autres monitores

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
oc: S’avètz mantun monitor, la lista d’utilizaires es plaçada sul monitor actiu e aqueste imatge sus l’autre.

en: Bottom left
oc: En bas a esquèrra

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
oc: Seleccionar un imatge a afichar enbàs a man esquèrra de la fenèstra de connexion.

en: Users
oc: Utilizaires

en: User list
oc: Lista dels utilizaires

en: Allow manual login
oc: Autorizar la connexion manuala

en: Add an option in the login window to enter a username.
oc: Ajustar una opcion dins la fenèstra de connexion per picar un nom d’utilizaire.

en: Hide the user list
oc: Amagar la lista d’utilizaires

en: Hide the list of users in the login window.
oc: Amagar la lista d’utilizaire dins la fenèstra de connexion.

en: Guest sessions
oc: Sessions convidat

en: Allow guest sessions
oc: Autorizar las sessions convidat

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
oc: Permetre als convidats d’utilizar l’ordenador sens senhal. Se crearà un compte convidat temporari automaticament a la connexion.

en: Automatic login
oc: Connexion auto

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
oc: Avertiment : la connexion automatica capitarà pas se lo repertòri personal de l’utilizaire es chifrat.

en: Delay before connection (in seconds)
oc: Relambi abans connexion (en segondas)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
oc: S'aquesta opcion es definida l'ecran de connexion serà mostrat aprèp lo nombre de segondas definidas abans la connexion automatica. Quina activitat de l’utilizaire que siá anullarà lo descompte.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
oc: Cal reaviar l’ordenador per qu’aqueles paramètres sián preses en compte.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Activate numlock
oc: Activar pavat numeric

en: Please install numlockx to use this option.
oc: Volgatz utilizar numlockx per utilizar aquesta opcion.

en: Activate numlock in the login window.
oc: Activar lo varrolh numeric a l’ecran de connexion.

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: HiDPI support
oc: Compatibilitat HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
oc: Compatibilitat de la nauta densitat de pixèls e de l’afichatge Retina.

en: Monitor
oc: Ecran

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
oc: Causissètz quin monitor deu afichar la fenèstra de connexion, o causissètz « Auto » se volètz que seguisca la mirga.

en: Panel indicators
oc: Indifcators del panèl

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Show the computer hostname in the panel.
oc: Afichar lo nom d’òste de l’ordenador pel panèl.

en: Accessibility options
oc: Opcions d’accessibilitat

en: Show accessibility options in the panel.
oc: Afichar las opcions d’accessibilitat pel panèl.

en: On-screen keyboard layout
oc: Disposicion del clavièr visual

en: Battery power
oc: Energia batariá

en: On laptops, show the battery power in the panel.
oc: Suls portables, aficha la carga de la batariá pel panèl.

en: Keyboard layout
oc: Disposicion del clavièr

en: Show the keyboard layout in the panel.
oc: Afichar la disposicion clavièr pel panèl.

en: Quit menu
oc: Menú quitar

en: Show the quit menu in the panel.
oc: Afichar lo menú de sortida pel panèl.

en: Clock
oc: Relòtge

en: Show a clock in the panel.
oc: Afichar un relòtge pel panèl.

en: Clock format
oc: Format del relòtge

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
oc: Consultatz https://www.foragoodstrftime.com per mai d’informacions sul format d’ora.

en: Choose an Image File
oc: Causir un fichièr imatge

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Open
oc: _Dobrir

en: Image files
oc: Fichièrs imatge

en: Configure the login window
oc: Configurar la fenèstra de connexion
