linuxmint - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Login Window
ro: Fereastră de autentificare

en: Quit
ro: Ieșire

en: Appearance
ro: Aspect

en: Background
ro: Fundal

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
ro: Notă: Nu selecta un fundal din directrorul tău personal dacă este criptat sau dacă permisiunile lui sunt restricționate.

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Stretch background across multiple monitors
ro: Extinde fundal pe mai multe monitoare

en: Draw user backgrounds
ro: Afișează fundalurile utilizatorului

en: When a user is selected, show that user's background.
ro: Cand un utilizator este selectat, afiseaza fundalul personalizat

en: Draw a grid
ro: Afișează grilă

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
ro: Desenează o grilă de puncte albe peste fundal

en: Themes
ro: Teme

en: GTK theme
ro: Temă GTK

en: Icon theme
ro: Temă iconițe

en: Mouse pointer
ro: Cursorul mouse-ului

en: Mouse pointer size
ro: Dimensiunea cursorului mouse-ului

en: Optional pictures
ro: Poze opționale

en: Other monitors
ro: Alte monitoare

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
ro: Dacă aveți mai multe monitoare, lista de utilizatori este localizată pe cel activ, iar această fotografie pe celelalte.

en: Bottom left
ro: Stânga-jos

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
ro: Alegeți o fotografie care să fie afișată în partea din stânga-jos a ecranului de autentificare.

en: Users
ro: Utlizatori

en: User list
ro: Listă utilizatori

en: Allow manual login
ro: Permite autentificarea manuală

en: Add an option in the login window to enter a username.
ro: Adaugă opțiunea de introducere a unui nume de utilizator în fereastra de autentificare.

en: Hide the user list
ro: Ascunde lista de utilizatori

en: Hide the list of users in the login window.
ro: Ascunde lista de utilizatori în fereastra de autentificare.

en: Guest sessions
ro: Sesiuni oaspete

en: Allow guest sessions
ro: Permite sesiuni oaspete

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
ro: Permite oaspeților să utilizeze computerul fără parolă. Un cont temporar de utilizator se creează automat când se autentifică.

en: Automatic login
ro: Autentificare automată

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
ro: Avertizare: Autentificarea automată va eșua dacă directorul home este criptat.

en: Delay before connection (in seconds)
ro: Întârziere înainte de conectare (în secunde)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
ro: Dacă această opțiune este setată, ecranul de conectare va fi afișat timp de câteva secunde înainte de autentificarea automată. Orice activitate a utilizatorului va anula numărătoarea inversă.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
ro: Aceste setări necesită o repornire a calculatorului.

en: Settings
ro: Configurări

en: Activate numlock
ro: Activează numlock

en: Please install numlockx to use this option.
ro: E nevoie să instalați numlockx pentru a utiliza această opțiune.

en: Activate numlock in the login window.
ro: Activează numlock în fereastra de autentificare.

en: Enable
ro: Activează

en: Disable
ro: Dezactivează

en: HiDPI support
ro: Suport HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
ro: Suport pentru densitate mare de pixeli și ecrane Retina

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
ro: Alegeți ce monitor ar trebui să afișeze fereastra de conectare sau selectați 'Auto' dacă doriți să urmați mouse-ul.

en: Panel indicators
ro: Indicatoare de panou

en: Show the computer hostname in the panel.
ro: Arată hostname-ul computerului în panou.

en: Accessibility options
ro: Opțiuni pentru acces facilitat

en: Show accessibility options in the panel.
ro: Arată opțiunile pentru accesul facilitat în panou.

en: On-screen keyboard layout
ro: Aspectul tastaturii pe ecran

en: Battery power
ro: Nivel baterie

en: On laptops, show the battery power in the panel.
ro: Pe laptopuri, arată nivelul bateriei în panou.

en: Keyboard layout
ro: Aranjament tastatură

en: Show the keyboard layout in the panel.
ro: Arată opțiunea de aranjament al tastaturii în panou.

en: Quit menu
ro: Ieșire din meniu

en: Show the quit menu in the panel.
ro: Arată ieșirea din meniu în panou.

en: Clock
ro: Ceas

en: Show a clock in the panel.
ro: Arată un ceas în panou.

en: Clock format
ro: Setare ceas

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
ro: Consultați https://www.foragoodstrftime.com pentru mai multe informații despre setări.

en: Choose an Image File
ro: Alege un fișier-imagine

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Open
ro: _Deschide

en: Image files
ro: Fișiere imagine

en: Configure the login window
ro: Configurare fereastră de autentificare
