linuxmint - en to sq translation catalogue (66 entries)

en: Login Window
sq: Dritarja e Hyrjes

en: Quit
sq: Dil

en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Background
sq: Sfondi

en: Background color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Stretch background across multiple monitors
sq: Shtrije sfondin nëpër monitorët e shumtë

en: Draw user backgrounds
sq: Vizato sfondet e përdoruesit

en: When a user is selected, show that user's background.
sq: Kur zgjidhet një përdorues, tregoni sfondin e atij përdoruesi.

en: Draw a grid
sq: Vizato një rrjetë

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
sq: Vizaton një rrjet me pika të bardha në krye të sfondit.

en: Themes
sq: Temat

en: GTK theme
sq: Tema GTK

en: Icon theme
sq: Tema e ikonave

en: Mouse pointer
sq: Treguesi i mausit

en: Mouse pointer size
sq: Madhësia e treguesit të mausit

en: Optional pictures
sq: Figurat opsionale

en: Other monitors
sq: Monitorët e tjerë

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
sq: Nëse keni shumë monitorë, lista e përdoruesve vendoset në atë aktive dhe kjo fotografi në të tjerët.

en: Bottom left
sq: Poshtë majtas

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
sq: Zgjidhni një figure për t'a shfaqur poshtë majtas të dritares së hyrjes.

en: Users
sq: Përdoruesit

en: User list
sq: Lista e përdoruesve

en: Allow manual login
sq: Lejo hyrjen manuale

en: Add an option in the login window to enter a username.
sq: Shton një opsion në dritaren e hyrjes për të futur një emër përdoruesi.

en: Hide the user list
sq: Fshih listën e përdoruesve

en: Hide the list of users in the login window.
sq: Fshih listën e përdoruesve në dritaren e hyrjes.

en: Guest sessions
sq: Seancat e vizitorëve

en: Allow guest sessions
sq: Lejo seancat e vizitorëve

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
sq: Lejoni që vizitorët të përdorin kompjuterin pa një fjalëkalim. Një llogari e përkohshme e vizitorit krijohet automatikisht kur ata identifikohen.

en: Automatic login
sq: Hyrje automatike

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
sq: Paralajmërim: Hyrja automatike do të dështojë nëse direktoria shtëpi e përdoruesit është e koduar.

en: Delay before connection (in seconds)
sq: Vonesa para lidhjes (në sekonda)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
sq: Nëse është vendosur ky opsion, ekrani i hyrjes do të shfaqet për këtë shumë sekonda para se të ndodhë hyrja automatike. Çdo aktivitet i përdoruesit do të anulojë numërimin mbrapsht.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
sq: Këto cilësime kërkojnë që një rindezje e kompjuterit të hyjë në fuqi.

en: Settings
sq: Cilësimet

en: Activate numlock
sq: Aktivizoni bllokuesin numerik

en: Please install numlockx to use this option.
sq: Ju lutemi instaloni numlockx për të përdorur këtë opsion.

en: Activate numlock in the login window.
sq: Aktivizoni bllokuesin numerik në dritaren e hyrjes.

en: Auto
sq: Automatike

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: HiDPI support
sq: Mbështetje për HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
sq: Mbështetje për ekranet Retina dhe me densitet të lartë pikseli.

en: Monitor
sq: Monitori

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
sq: Zgjidhni cili monitor duhet të shfaqë dritaren e hyrjes, ose zgjidhni 'Automatik' nëse doni që ai të ndjekë mausin.

en: Panel indicators
sq: Treguesit e panelit

en: Hostname
sq: Emri i hostit

en: Show the computer hostname in the panel.
sq: Shfaq emrin e hostit të kompjuterit në panel.

en: Accessibility options
sq: Opsionet e aksesit

en: Show accessibility options in the panel.
sq: Shfaq opsionet e aksesit në panel.

en: Battery power
sq: Energjia e baterisë

en: On laptops, show the battery power in the panel.
sq: Në laptopë, shfaq energjinë e baterisë në panel.

en: Keyboard layout
sq: Paraqitja e tastierës

en: Show the keyboard layout in the panel.
sq: Shfaq paraqitjen e tastierës në panel.

en: Quit menu
sq: Menuja e daljes

en: Show the quit menu in the panel.
sq: Shfaq menunë e daljes në panel.

en: Clock
sq: Ora

en: Show a clock in the panel.
sq: Shfaq një orë në panel.

en: Clock format
sq: Formati i orës

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
sq: Shihni https://www.foragoodstrftime.com për më shumë informacion mbi formatimin e orës.

en: Choose an Image File
sq: Zgjidhni një Skedar Imazhi

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Open
sq: _Hap

en: Image files
sq: Skedarët e imazheve

en: Configure the login window
sq: Konfiguroni dritaren e hyrjes
