linuxmint - en to sr translation catalogue (66 entries)

en: Login Window
sr: Прозор за пријаву

en: Quit
sr: Изађи

en: Appearance
sr: Изглед

en: Background
sr: Позадина

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Stretch background across multiple monitors
sr: Развуци позадину преко више монитора

en: Draw user backgrounds
sr: Исцртај корисничке позадине

en: When a user is selected, show that user's background.
sr: Када је корисник изабран, прикажи позадину тог корисника.

en: Draw a grid
sr: Исцртај мрежу

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
sr: Прикажи мрежу белих тачкица преко позадине.

en: Themes
sr: Теме

en: GTK theme
sr: Гтк тема

en: Icon theme
sr: Тема иконица

en: Mouse pointer
sr: Показивач миша

en: Mouse pointer size
sr: Величина показивача миша

en: Optional pictures
sr: Опционална слика

en: Other monitors
sr: Други монитори

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
sr: Ако имате више монитора, листа корисника је приказана на активном, а ова слика на осталима.

en: Bottom left
sr: Доле лево

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
sr: Изаберите слику која ће се приказати у доњем левем делу прозора за пријављивање.

en: Users
sr: Корисници

en: User list
sr: Списак корисника

en: Allow manual login
sr: Дозволите ручно пријављивање

en: Add an option in the login window to enter a username.
sr: Додај опцију за унос корисничког имена прозору за пријаву.

en: Hide the user list
sr: Сакриј списак корисника.

en: Hide the list of users in the login window.
sr: Сакријте списак корисника у прозору за пријављивање.

en: Guest sessions
sr: Сесија госта

en: Allow guest sessions
sr: Дозволи сесију госта

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
sr: Дозволи гостима да користе овај компијутер без лозинке. Привремени налог за госте ће бити аутоматски креиран када се они пријаве.

en: Automatic login
sr: Аутоматска пријава

en: Username
sr: Корисничко име

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
sr: Упозорење: Аутоматска пријава неће бити могућа уколико је кућни директоријум корисника шифрован.

en: Delay before connection (in seconds)
sr: Застој пре пријаве (у секундама)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
sr: Ако је ова опција изабрана, екран за пријављивање ће се приказати у току ових неколико секунди које су овде постављене пре аутоматског пријављивања. Било каква активност корисника поништити ће одбројавање.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
sr: Да би ова подешавања постала активна потребно је да рестартујте компијутер.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Activate numlock
sr: Активирај закључавање бројева

en: Please install numlockx to use this option.
sr: Инсталирајте „numlockx“ да би сте користили ову опцију.

en: Activate numlock in the login window.
sr: Активирајте закључавање бројева прозору за пријављивање.

en: Auto
sr: Ауто

en: Enable
sr: Омогући

en: Disable
sr: Онемогући

en: HiDPI support
sr: Подршка за „HiDPI“

en: Support for high pixel density and Retina displays.
sr: Подршка за високу густину пиксела и Retina екране.

en: Monitor
sr: Екран

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
sr: Одаберите којем монитору треба да бисте приказали прозор за пријављивање, или изаберите „Ауто”, ако желите да пратите мишем.‎

en: Panel indicators
sr: Индикатори панела

en: Hostname
sr: Име домаћина

en: Show the computer hostname in the panel.
sr: Приказује назив рачунара на панелу.

en: Accessibility options
sr: Опције приступачности

en: Show accessibility options in the panel.
sr: Прикажи опције приступачности на панелу.

en: Battery power
sr: Снага батерије

en: On laptops, show the battery power in the panel.
sr: На лаптоповима, прикажи снагу батерије на панелу.

en: Keyboard layout
sr: Распоред тастатуре

en: Show the keyboard layout in the panel.
sr: Прикази распоред тастатуре на панелу.

en: Quit menu
sr: Мени за гашење

en: Show the quit menu in the panel.
sr: Прикажи изборник искључивања на панелу.

en: Clock
sr: Сат

en: Show a clock in the panel.
sr: Прикажи сат на панелу.

en: Clock format
sr: Формат сата

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
sr: Видите „https://www.foragoodstrftime.com“ за више информација о форматирању.

en: Choose an Image File
sr: Изаберите датотеку слике

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

en: Image files
sr: Датотеке слика

en: Configure the login window
sr: Подесите прозор за пријаву
