linuxmint - en to uz translation catalogue (67 entries)

en: Login Window
uz: Tizimga kirish oynasi

en: Quit
uz: Chiqish

en: Appearance
uz: Tashqi ko‘rinish

en: Background
uz: Fon

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
uz: Eslatma: Agar shifrlangan yoki ruxsatlari cheklangan bo‘lsa, uy katalogingizdan fonni tanlamang.

en: Background color
uz: Fon rangi

en: Stretch background across multiple monitors
uz: Bir nechta monitor bo‘ylab fonni cho‘zish

en: Draw user backgrounds
uz: Foydalanuvchi fon rasmlarini chizish

en: When a user is selected, show that user's background.
uz: Agar foydalanuvchi tanlangan bo‘lsa, uning fonini ko‘rsatish.

en: Draw a grid
uz: Panjara chizish

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
uz: Fonning yuqori qismida oq nuqta panjarasini chizish.

en: Themes
uz: Mavzular

en: GTK theme
uz: GTK mavzusi

en: Icon theme
uz: Belgilar mavzusi

en: Mouse pointer
uz: Sichqoncha ko‘rsatkichi

en: Mouse pointer size
uz: Sichqoncha ko‘rsatkichi o‘lchami

en: Optional pictures
uz: Ixtiyoriy rasmlar

en: Other monitors
uz: Boshqa monitorlar

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
uz: Agar sizda bir nechta monitor bo‘lsa, foydalanuvchi ro‘yxati faol qismga, boshqalari esa ushbu rasmga joylashtirilgan.

en: Bottom left
uz: Past chapda

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
uz: Kirish oynasining pastki chap qismida ko‘rsatish uchun rasmni tanlang.

en: Users
uz: Foydalanuvchilar

en: User list
uz: Foydalanuvchilar ro‘yxati

en: Allow manual login
uz: Qo‘lda kirishga ruxsat berish

en: Add an option in the login window to enter a username.
uz: Foydalanuvchi nomini kiritish uchun kirish oynasida parametr qo‘shing.

en: Hide the user list
uz: Foydalaluvchilar roýxatini yashirish

en: Hide the list of users in the login window.
uz: Foydalauvchilar roýxatini kirish oynasida yashirish.

en: Guest sessions
uz: Mehmon sessiyasi

en: Allow guest sessions
uz: Mehmon sessiyalariga ruxsat berish

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
uz: Mehmonlarga parolsiz kompyuterdan foydalanishga ruxsat berish. Vaqtinchalik mehmon hisobi ular kirganda avtomatik ravishda yaratiladi.

en: Automatic login
uz: Tizimga avtomatik kirish

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
uz: Ogohlantirish: Agar foydalanuvchining uy katalogi shifrlangan bo‘lsa, avtomatik kirish muvaffaqiyatsiz tugaydi.

en: Delay before connection (in seconds)
uz: Ulanishdan oldin kechikish (soniyalarda)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
uz: Agar ushbu parametr sozlangan bo'lsa, kirish ekrani avtomatik kirishdan bir necha soniya oldin ko‘rsatiladi. Har qanday foydalanuvchi harakati ortga hisoblashni bekor qiladi.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
uz: Ushbu sozlamalar kuchga kirishi uchun kompyuterni qayta yuklashni talab qiladi.

en: Settings
uz: Sozlamalar

en: Activate numlock
uz: Numlock-ni faollashtirish

en: Please install numlockx to use this option.
uz: Ushbu parametrdan foydalanish uchun numlockx-ni o‘rnating.

en: Activate numlock in the login window.
uz: Kirish oynasida numlock-ni faollashtirish.

en: Auto
uz: Avtomatik

en: Enable
uz: Yoqish

en: Disable
uz: O‘chirish

en: HiDPI support
uz: HiDPI qo‘llab-quvvatlash

en: Support for high pixel density and Retina displays.
uz: Yuqori piksel zichligi va Retina displeylarini qo‘llab-quvvatlash.

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
uz: Kirish oynasini qaysi monitor ko'rsatishi kerakligini tanlang yoki sichqonchani kuzatib borishni istasangiz, "Avtomatik" ni tanlang.

en: Panel indicators
uz: Panel indikatorlari

en: Hostname
uz: Xost nomi

en: Show the computer hostname in the panel.
uz: Panelda kompyuterning xost nomini ko'rsatish.

en: Accessibility options
uz: Maxsus imkoniyatlar parametrlari

en: Show accessibility options in the panel.
uz: Panelda maxsus imkoniyatlar parametrlarini ko'rsatish.

en: On-screen keyboard layout
uz: Ekrandagi klaviatura tartibi

en: Battery power
uz: Batareya quvvati

en: On laptops, show the battery power in the panel.
uz: Noutbuklarda batareya quvvatini panelda ko‘rsating.

en: Keyboard layout
uz: Klaviatura tartibi

en: Show the keyboard layout in the panel.
uz: Klaviatura tartibini panelda ko‘rsatish.

en: Quit menu
uz: Menyudan chiqish

en: Show the quit menu in the panel.
uz: Panelda chiqish menyusini ko‘rsatish.

en: Clock
uz: Soat

en: Show a clock in the panel.
uz: Panelda soatni ko‘rsatish.

en: Clock format
uz: Soat formati

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
uz: Formatlash haqida ko‘proq ma'lumot olish uchun https://www.foragoodstrftime.com ga qarang.

en: Choose an Image File
uz: Tasvir faylini tanlash

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Open
uz: _Ochish

en: Image files
uz: Tasvir fayllari

en: Configure the login window
uz: Kirish oynasini sozlash
