linuxmint - en to lo translation catalogue (74 entries)

en: Login Window
lo: ໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: Quit
lo: ອອກ

en: Appearance
lo: ຮູບລັກ

en: General
lo: ທົ່ວໄປ

en: Left
lo: ຊ້າຍ

en: Center
lo: ກາງ

en: Right
lo: ຂວາ

en: Alignment
lo: ການຈັດວາງ

en: Alignment of the login box
lo: ການຈັດວາງຂອງກ່ອງເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: Background
lo: ພື້ນຫຼັງ

en: Note: Don't select a background from your home directory if it's encrypted or if its permissions are restricted.
lo: ໝາຍເຫດ: ຢ່າເລືອກພື້ນຫຼັງຈາກໂຟເດີ home ຂອງທ່ານ ຫາກມັນຖືກເຂົ້າລະຫັດ ຫຼື ຖືກຈຳກັດສິດການເຂົ້າເຖິງ.

en: Background color
lo: ສີພື້ນຫຼັງ

en: Stretch background across multiple monitors
lo: ຂະຫຍາຍພື້ນຫຼັງໃຫ້ເຕັມຫຼາຍໜ້າຈໍ

en: Draw user backgrounds
lo: ສະແດງພື້ນຫຼັງຂອງຜູ້ໃຊ້

en: When a user is selected, show that user's background.
lo: ເມື່ອເລືອກຜູ້ໃຊ້, ໃຫ້ສະແດງພື້ນຫຼັງຂອງຜູ້ນັ້ນ.

en: Draw a grid
lo: ສະແດງຕາຕະລາງ

en: Draw a grid of white dots on top of the background.
lo: ສະແດງຕາຕະລາງຈຸດສີຂາວຢູ່ເທິງພື້ນຫຼັງ.

en: Themes
lo: ທີມ

en: GTK theme
lo: ທີມ GTK

en: Icon theme
lo: ທີມໄອຄອນ

en: Mouse pointer
lo: ໂຕຊີ້ເມົ້າ

en: Mouse pointer size
lo: ຂະໜາດໂຕຊີ້ເມົ້າ

en: Optional pictures
lo: ຮູບພາບເພີ່ມເຕີມ

en: Other monitors
lo: ໜ້າຈໍອື່ນໆ

en: If you have multiple monitors, the user list is placed on the active one, and this picture on the others.
lo: ຖ້າທ່ານມີຫຼາຍໜ້າຈໍ, ລາຍຊື່ຜູ້ໃຊ້ຈະຢູ່ໜ້າຈໍທີ່ໃຊ້ງານຢູ່, ແລະ ຮູບນີ້ຈະຢູ່ໜ້າຈໍອື່ນໆ.

en: Bottom left
lo: ລຸ່ມຊ້າຍ

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
lo: ເລືອກຮູບເພື່ອສະແດງຢູ່ດ້ານລຸ່ມຊ້າຍຂອງໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບ.

en: Users
lo: ຜູ້ໃຊ້

en: User list
lo: ລາຍຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Allow manual login
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເຂົ້າສູ່ລະບົບດ້ວຍຕົນເອງ

en: Add an option in the login window to enter a username.
lo: ເພີ່ມຕົວເລືອກໃນໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບເພື່ອປ້ອນຊື່ຜູ້ໃຊ້.

en: Hide the user list
lo: ເຊື່ອງລາຍຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Hide the list of users in the login window.
lo: ເຊື່ອງລາຍຊື່ຜູ້ໃຊ້ໃນໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບ.

en: Guest sessions
lo: ເຊດຊັນຜູ້ໃຊ້ຊົ່ວຄາວ

en: Allow guest sessions
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ໃຊ້ເຊດຊັນຜູ້ໃຊ້ຊົ່ວຄາວ

en: Allow guests to use the computer without a password. A temporary guest account is created automatically when they log in.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ຊົ່ວຄາວໃຊ້ຄອມພິວເຕີໂດຍບໍ່ຕ້ອງໃຊ້ລະຫັດຜ່ານ. ບັນຊີຜູ້ໃຊ້ຊົ່ວຄາວຈະຖືກສ້າງຂຶ້ນໂດຍອັດຕະໂນມັດເມື່ອພວກເຂົາເຂົ້າສູ່ລະບົບ.

en: Automatic login
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບອັດຕະໂນມັດ

en: Username
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
lo: ຄຳເຕືອນ: ການເຂົ້າສູ່ລະບົບອັດຕະໂນມັດຈະລົ້ມເຫຼວ ຫາກໂຟເດີ home ຂອງຜູ້ໃຊ້ຖືກເຂົ້າລະຫັດ.

en: Delay before connection (in seconds)
lo: ຖ່ວງເວລາການເຊື່ອມຕໍ່ (ເປັນວິນາທີ)

en: If this option is set the login screen will be shown for this many seconds before the automatic login occurs. Any user activity will cancel the countdown.
lo: ຫາກຕັ້ງຄ່າຕົວເລືອກນີ້, ໜ້າຈໍເຂົ້າສູ່ລະບົບຈະສະແດງຕາມຈຳນວນວິນາທີທີ່ກຳນົດ ກ່ອນທີ່ຈະເຂົ້າສູ່ລະບົບອັດຕະໂນມັດ. ການກະທຳໃດໆຂອງຜູ້ໃຊ້ຈະຍົກເລີກການນັບຖອຍຫຼັງ.

en: These settings require a computer reboot to take effect.
lo: ການຕັ້ງຄ່າເຫຼົ່ານີ້ຕ້ອງການເປີດຄອມພິວເຕີໃໝ່ເພື່ອໃຫ້ມີຜົນ.

en: Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າ

en: Activate numlock
lo: ເປີດໃຊ້ງານ Numlock

en: Please install numlockx to use this option.
lo: ກະລຸນາຕິດຕັ້ງ numlockx ເພື່ອໃຊ້ຕົວເລືອກນີ້.

en: Activate numlock in the login window.
lo: ເປີດໃຊ້ງານ Numlock ໃນໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບ.

en: Auto
lo: ອັດຕະໂນມັດ

en: Enable
lo: ເປີດໃຊ້

en: Disable
lo: ປິດໃຊ້

en: HiDPI support
lo: ຮອງຮັບ HiDPI

en: Support for high pixel density and Retina displays.
lo: ຮອງຮັບໜ້າຈໍທີ່ມີຄວາມໜາແໜ້ນຂອງພິກເຊວສູງ ແລະ Retina.

en: Monitor
lo: ໜ້າຈໍ

en: Choose which monitor should display the login window, or select 'Auto' if you want it to follow the mouse.
lo: ເລືອກໜ້າຈໍທີ່ຈະໃຫ້ສະແດງໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບ, ຫຼື ເລືອກ 'ອັດຕະໂນມັດ' ຫາກຕ້ອງການໃຫ້ມັນຕາມເມົ້າໄປ.

en: Panel indicators
lo: ຕົວຊີ້ບອກເທິງແຖບ

en: Hostname
lo: ຊື່ໂຮສ

en: Show the computer hostname in the panel.
lo: ສະແດງຊື່ໂຮສຂອງຄອມພິວເຕີເທິງແຖບ.

en: Accessibility options
lo: ຕົວເລືອກການເຂົ້າເຖິງ

en: Show accessibility options in the panel.
lo: ສະແດງຕົວເລືອກການເຂົ້າເຖິງເທິງແຖບ.

en: On-screen keyboard layout
lo: ຮູບແບບແປ້ນພິມເທິງໜ້າຈໍ

en: Battery power
lo: ພະລັງງານແບັດເຕີຣີ

en: On laptops, show the battery power in the panel.
lo: ໃນແລັບທັອບ, ໃຫ້ສະແດງພະລັງງານແບັດເຕີຣີເທິງແຖບ.

en: Keyboard layout
lo: ຮູບແບບແປ້ນພິມ

en: Show the keyboard layout in the panel.
lo: ສະແດງຮູບແບບແປ້ນພິມເທິງແຖບ.

en: Quit menu
lo: ເມນູອອກ

en: Show the quit menu in the panel.
lo: ສະແດງເມນູອອກເທິງແຖບ.

en: Clock
lo: ໂມງ

en: Show a clock in the panel.
lo: ສະແດງໂມງເທິງແຖບ.

en: Clock format
lo: ຮູບແບບໂມງ

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
lo: ເບິ່ງ https://www.foragoodstrftime.com ສຳລັບຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມກ່ຽວກັບການຈັດຮູບແບບ.

en: Choose an Image File
lo: ເລືອກໄຟລ໌ຮູບພາບ

en: _Cancel
lo: _ຍົກເລີກ

en: _Open
lo: _ເປີດ

en: Image files
lo: ໄຟລ໌ຮູບພາບ

en: Configure the login window
lo: ກຳນົດຄ່າໜ້າຕ່າງເຂົ້າສູ່ລະບົບ
