lightdm - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
ar: أمتأكد أنك ترغب في إغلاق كل البرامج وإعادة تشغيل الحاسوب؟

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Restart
ar: إعادة تشغيل

en: Are you sure you want to close all programs and shutdown the computer?
ar: أمتأكد أنك ترغب في إغلاق كل البرامج وتوقيف الحاسوب؟

en: Shutdown
ar: أطفئ

en: Large Font
ar: خط كبير

en: High Constrast
ar: تباين عالي

en: Options
ar: خيارات

en: Language
ar: لغة

en: Keyboard Layout
ar: مخطط لوحة المفاتيح

en: Session
ar: جلسة

en: Suspend
ar: تعليق

en: Hibernate
ar: إسبات

en: Restart...
ar: أعِد التشغيل...

en: Shutdown...
ar: أطفئ...

note: Description on how to use Light Display Manager displayed on command-line
en: Usage:
      %s - Display Manager
ar: إستخدام:
      %s - مدير العرض

note: Description on how to use Light Display Manager displayed on command-line
en: Help Options:
      -c, --config <file>             Use configuration file
          --pid-file <file>           File to write PID into
      -d, --debug                     Print debugging messages
          --test-mode                 Run as unprivileged user
      -v, --version                   Show release version
      -h, --help                      Show help options
ar: خبارات المساعدة:
      -c, --config <file> إستخدم ملف التكوين
          --pid-file <file> ملف لقراءة PID into
      -d, --debug طباعة رسالة التصحيح
          --test-mode شغل بدون إمتبازات المستخدم
      -v, --version أظهر إصدار النسخة
      -h, --help أظهر خيارات المساعدة
