lightdm - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
id: Tutup semua program dan nyalakan ulang komputer?

en: Cancel
id: Batal

en: Restart
id: Nyalakan Ulang

en: Are you sure you want to close all programs and shutdown the computer?
id: Tutup semua program dan matikan komputer?

en: Shutdown
id: Matikan

en: Large Font
id: Fonta Besar

en: High Constrast
id: Kontras Tinggi

en: Options
id: Opsi

en: Language
id: Bahasa

en: Keyboard Layout
id: Tata Letak Papan Ketik

en: Session
id: Sesi

en: Suspend
id: Suspensi

en: Hibernate
id: Hibernasi

en: Restart...
id: Nyalakan Ulang...

en: Shutdown...
id: Matikan...

note: Description on how to use Light Display Manager displayed on command-line
en: Usage:
      %s - Display Manager
id: Penggunaan:
      %s - Manajer Tampilan

note: Description on how to use Light Display Manager displayed on command-line
en: Help Options:
      -c, --config <file>             Use configuration file
          --pid-file <file>           File to write PID into
      -d, --debug                     Print debugging messages
          --test-mode                 Run as unprivileged user
      -v, --version                   Show release version
      -h, --help                      Show help options
id: Bantuan Opsi:
      -c, --config <berkas>           Menggunakan berkas konfigurasi
          --pid-file <berkas>         Berkas untuk menulis PID
      -d, --debug                     Menampilkan pesan debug
          --test-mode                 Menjalankan sebagai pengguna biasa
      -v, --version                   Menampilkan versi rilis
      -h, --help                      Menampilkan bantuan opsi
