lightdm - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
sv: Är du säker på att du vill stänga alla program och starta om datorn?

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Restart
sv: Starta om

en: Are you sure you want to close all programs and shutdown the computer?
sv: Är du säker på att du vill stänga alla program och stänga av datorn?

en: Shutdown
sv: Stäng av

en: Large Font
sv: Stort typsnitt

en: High Constrast
sv: Hög kontrast

en: Options
sv: Alternativ

en: Language
sv: Språk

en: Keyboard Layout
sv: Tangentbordslayout

en: Suspend
sv: Vänteläge

en: Hibernate
sv: Viloläge

en: Restart...
sv: Starta om...

en: Shutdown...
sv: Stäng av...

note: Description on how to use Light Display Manager displayed on command-line
en: Usage:
      %s - Display Manager
sv: Användning:
      %s - Display Manager

note: Description on how to use Light Display Manager displayed on command-line
en: Help Options:
      -c, --config <file>             Use configuration file
          --pid-file <file>           File to write PID into
      -d, --debug                     Print debugging messages
          --test-mode                 Run as unprivileged user
      -v, --version                   Show release version
      -h, --help                      Show help options
sv: Hjälpflaggor:
      -c, --config <fil>              Använd konfigurationsfil
          --pid-file <fil>            Fil att skriva PID till
      -d, --debug                     Skriv ut felsökningsmeddelanden
          --test-mode                 Kör som opriviligerad användare
      -v, --version                   Visa utgåvans version
      -h, --help                      Visa hjälpflaggor
