lightsoff master - en to an translation catalogue (16 entries)

en: Lights Off
an: Luces difuera

en: Turn off all the lights
an: Amortar todas as luces

en: Lights Off is a collection of light switch puzzles. Clicking on a light toggles it either on or off, but also toggles all the surrounding lights, too. Your objective is simple: turn off all the lights!
an: Luces difuera ye una colección puzles ta amortar a luz. En pretar en una luz s'enciende u s'amorta, pero tamién cambeya o estau de todas as luces d'a suya arredol. L'obchectivo ye sencillo: amortar todas as luces!.

en: Players who delight in turning off lights will enjoy the huge number of levels.
an: Os chugadors a os quals les fa goyo amortar as luces desfrutarán d'a gran cantidat de libels.

en: game;logic;board;tiles;adjacent;puzzle;
an: chuego;lochica;tablero;fichas;adchacents;puzle;

en: The current level
an: O libel actual

en: The users's most recent level.
an: O libel mas recient de l'usuario.

en: _Start Over
an: _Encetar

en: _Help
an: Ad_uya

en: _About
an: _Arredol

en: _Quit
an: _Surtir

en: Return to the previous level
an: Tornar a l'anterior libel

en: Proceed to the next level
an: Pasar a o siguient libel

en: %d move | %d moves
an[0]: %d movimiento
an[1]: %d movimientos

note: The title of the window, %d is the level number
en: Level %d
an: Libel %d

en: Turn off all the lights!
an: Amorta todas as luces!
