lightsoff - en to eo translation catalogue (15 entries)

en: _Start Over
eo: _Komenci denove

en: _Previous puzzle
eo: _Antaŭa puzlo

en: Ne_xt puzzle
eo: Se_kva puzlo

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About Lights Off
eo: _Pri Elŝalti Lumojn

en: Lights Off
eo: Elŝalti Lumojn

en: Turn off all the lights
eo: Malŝalti ĉiujn lumojn

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;logic;board;tiles;adjacent;puzzle;
eo: ludo;logiko;breto;kaheloj;najbara;puzlo;

en: The current level
eo: La nuna nivelo

en: The users’s most recent level.
eo: La lasta nivelo de la uzanto.

en: Run `%s --help` to see a full list of available command line options.
eo: Ruli `%s --help` por vidi tutan liston de disponeblajn komandliniaj opciojn.

en: %d move | %d moves
eo[0]: %d movo
eo[1]: %d movoj

note: The title of the window, %d is the level number
en: Puzzle %d
eo: Puzlo %d

en: Turn off all the lights!
eo: Malŝaltu ĉiujn lumojn!
