Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (17 entries)

en: _Start Over
ms: _Mula Balik

en: _Previous puzzle
ms: Teka-Teki _terdahulu

en: Ne_xt puzzle
ms: Teka-Teki _berikutnya

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Lights Off
ms: Perih_al Padam Lampu

en: Lights Off
ms: Padam Lampu

en: Turn off all the lights
ms: Padam semua lampu

en: Lights Off is a collection of light switch puzzles. Clicking on a light toggles it either on or off, but also toggles all the surrounding lights, too. Your objective is simple: turn off all the lights!
ms: Padam Lampu ialah satu koleksi teka-teki suis lampu. Dengan mengklik satu lampu menyebabkannya dibuka atau ditutup, tetap menyebabkan semua lampu-lampu di sekelilingnya ditogol. Objektif anda adalah mudah: iaitu padam semua lampu!

en: Players who delight in turning off lights will enjoy the huge number of levels.
ms: Pemain yang suka memadam lampu pasti menyukai sejumlah besar aras permainan ini.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;logic;board;tiles;adjacent;puzzle;
ms: permainan;logik;papan;jubin;bersebelahan;teka-teki;

en: The current level
ms: Aras semasa

en: The users’s most recent level.
ms: Aras terkini pengguna.

en: Run `%s --help` to see a full list of available command line options.
ms: Jalankan '%s --help' untuk melihat satu senarai penuh pilihan baris perintah yang tersedia.

en: %d move | %d moves
ms[0]: %d gerakan

note: The title of the window, %d is the level number
en: Puzzle %d
ms: Teka-teki %d

en: Turn off all the lights!
ms: Padam semua lampu!
