LilyTerm 0.9.9~final5 - en to pl translation catalogue (256 entries)

en: Please report bug at <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy do <%s>.

en: Thank you for using %s!
pl: Dziękuję za używanie %s!

note: TRANSLATE NOTE: Please be care of the length of the following usage translation, TRANSLATE NOTE: It should be shorter than 80 columns.
en: %s is a libvte based X Terminal Emulator.
pl: %s jest emulatorem terminala opartym o libvte.

en: Use -T/--title {title} to specify the window title.
pl: Użyj -T/--title {tytuł} aby ustawić tytuł okna.

en: Use -t/--tab {number} to open multi tabs when starting up.
pl: Użyj -t/--tab {liczba} aby otworzyć wiele kart przy starcie.

en: Use -d/--directory {directory} to specify the init directory when starting up.
pl: Użyj -d/--directory {katalog} aby ustawić katalog roboczy przy starcie.

en: Use -l/-ls/--login to make the shell invoked as a login shell.
pl: Użyj -l/-ls/--login aby wywołać powłokę jako login shell.

en: Use -s/--separate to run in separate process.
pl: Użyj -s/--separate aby uruchomić osobny proces.

en: Use -v/--version to show the version information.
pl: Użyj -v/--cersion aby zobaczyć informacje o wersji.

en: And your %s profile is:
pl: %s używa twojego własnego profilu:

en: Default key binding:
pl: Domyślne przypisanie:

en:   * <Ctrl><T>           Add a New tab with current directory.
pl:   * <Ctrl><T>           Dodaj nową kartę kartę z bieżącym katalogiem.

en:   * <Ctrl><PgUp/PgDn>   Switch to Prev/Next tab.
pl:   * <Ctrl><PgUp/PgDn>   Przełącz na Poprzednią/Następną kartę.

en:   * <Ctrl><Home/End>    Switch to First/Last tab.
pl:   * <Ctrl><Home/End>    Przełącz na Pierwszą/Ostatnią kartę.

en:   * <Ctrl><[/]>         Move current tab Forward/Backward.
pl:   * <Ctrl><[/]>         Przesuń bieżącą kartę Naprzód/Wstecz.

en:   * <Ctrl><Up/Down>     Move current tab to First/Last.
pl:   * <Ctrl><Up/Down>     Przesuń bieżącą kartę na Początek/Koniec.

en:   * <Ctrl><F1~F12>      Switch to 1st ~ 12th tab.
pl:   * <Ctrl><F1~F12>      Przełącz na 1. ~ 12. kartę.

en:   * <Ctrl><+/-/Enter>   Increase/Decrease/Reset the font size of current tab.
pl:   * <Ctrl><+/-/Enter>   Zwiększ/Pomniejsz/Zresetuj rozmiar czcionki w bieżącej karcie.

en: Some key bindings that disabled by default but maybe useful:
pl: Niektóre z tych domyślnie wyłączonych przypisań klawiszy mogą okazać się przydatne:

en:   * <Ctrl><Q>           Trying to close current tab.
pl:   * <Ctrl><Q>           Spróbuj zamknąć bieżącą zakładkę.

en:                         (Using <Ctrl><D> or 'exit' to close tabs is recommended)
pl:                         (Użycie <Ctrl><D> lub 'exit' jest zalecane by zamknąć zakładkę)

en:   * <Ctrl><N>           Open a new window with current directory.
pl:   * <Ctrl><N>           Otwórz nowe okno z bieżącym katalogiem.

en:   * <Ctrl><E>           Rename the current tab.
pl:   * <Ctrl><E>           Zmień nazwę bieżącej karty.

en: TIP: These key bindings may custom or disable by right click menu [%s].
pl: TIP: Te przypisania klawiszy mogą być zmienione lub wyłączone przez menu pod prawym klawiszem [%s].

en: Set key binding
pl: Ustaw przypisanie klawiszy

en: The following error occurred:
pl: Wystąpił następujący błąd:

en: Rename this tab
pl: Zmień nazwę tej karty

en: Please input the Label Name of this tab:
pl: Wpisz Etykietę dla tej zakładki:

en: Label Name:
pl: Etykieta:

en: Find string
pl: Znajdź wyrażenie

en: Find:
pl: Szukaj:

en: Find previous string
pl: Poprzednie wystąpienie

en: Find next string
pl: Następne wystąpienie

en: Case sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Use Perl compatible regular expressions
pl: Używaj Perlowych RegExpów

en: Paste texts to every Vte Terminal
pl: Wklej tekst do KAŻDEGO terminala

en: Please input the texts that will be paste to the Vte Terminals:
pl: Proszę podać tekst do wklejenia do KAŻDEGO z terminali:

en: Text:
pl: Tekst:

en: Append a <NewLine> to the end of the text.
pl: Dodaj <NowąLinię> na końcu tekstu.

en: Grab keys
pl: Przechwyć klawisze

en: Paste the grabbed key to the Vte Terminals.
    It will be useful if you want to paste combined keys, like <Ctrl><C>.
pl: Wklej przechwyconą kombinację klwiszy do terminala.
    Może to być przydatne gdy chcesz wkleić kombinację klawiszym, np. <Ctrl><C>.

en: Key Value:
pl: Kombinacja:

en: Entry
pl: Wpis

en: Add new locales and set the default locale
pl: Dodaj nowe ustawienia językowe i ustaw domyślne

note: TRANSLATE NOTE: You may replace the following locales with the locale name of your country. TRANSLATE NOTE: For example, replace "zh_TW" with "ru_RU", replace "zh_TW.Big5" with "ru_RU.KOI8-R", TRANSLATE NOTE: or replace "zh_TW.UTF-8" with "ru_RU.UTF-8".
en: The default locale used when initing a Vte Terminal.
    You may use "zh_TW", "zh_TW.Big5", or "zh_TW.UTF-8" here.
pl: Przy starcie terminala Vte użyto domyślnych ustawień językowych.
    Możesz użyć także "pl_PL", "pl_PL.ISO-8859-2" lub "pl_PL.UTF-8".

en: Default locale:
pl: Domyślne ustawienia językowe:

note: TRANSLATE NOTE: You may replace the following locales with the locale name of your country. TRANSLATE NOTE: For example, replace "zh_TW" with "ja_JP", replace "zh_TW.Big5" with "ja_JP.EUC-JP", TRANSLATE NOTE: and replace "zh_TW.UTF-8" with "ja_JP.UTF-8".
en: The locales list on right click menu, separate with <space>.
    You may use "zh_TW", "zh_TW.Big5", or "zh_TW.UTF-8" here.
    You may want to use "UTF-8" here if you have no locale data installed.
pl: Lista ustawień językowych dostępna pod prawym klawiszem myszy, oddzielaj je <spacją>.
    Możesz tu użyć także "pl_PL", "pl_PL.ISO-8859-2" lub "pl_PL.UTF-8".Możesz również chcieć użyć po prostu "UTF-8" jeśli nie masz zainstalowanych innych ustawień.

en: Locales list:
pl: Lista ustawień:

en: Change the saturation of background
pl: Zmień nasycenie tła

en: Change the Saturation of background:
pl: Zmień nasycenie tła

en: Change the foreground color in terminal
pl: Zmień kolor pierwszego planu terminala

en: Change the background color in terminal
pl: Zmień kolor tła terminala

en: Change the cursor color in terminal
pl: Zmień kolor kursora

en: Invert color
pl: Zamień kolory

en: Change the %s color on tab
pl: Zmień kolor %sa na karcie

en: Bold Demo Text
pl: Pogrubiony tekst demo

en: Confirm to close multi tabs
pl: Potwierdź chęć zamknięcia wielu kart

en: You are about to close multi tabs. Continue anyway?
pl: Chciałbyś zamknąć wiele kart. Czy mam kontynuować?

en: those tabs
pl: te karty

en: You may press <Ctrl + Alt + Shift + Win> + <any key> here
    to get the key value used for the key binding.
pl: Możesz tu wcisnąć <Ctrl + Alt + Shift + Win> + <jakiś klawisz>
    aby dostać kod kombinacji klawiszy.

en: Get the key value for function key
pl: Pobierz kod kombinacji

en: Function Key Name
pl: Nazwa kombinacji

en: Key Bindings
pl: Przypisanie klawiszy

en: Key Group:
pl: Grupa klawiszy:

en: Note:
pl: Uwaga:

en: Disable all the function keys.
pl: Wyłącz wszystkie kombinacje klawiszy.

en: Usage for %s %s
pl: Użycie %s %s

en: Don't forget to save your settings after making any change!
pl: Nie zapomnij zapisać swoich ustawień po dokonaniu zmian!

en: Usage
pl: Użycie

en: Key binding
pl: Przypisanie klawiszy

en: License
pl: Licencja

en: Translators
pl: Tłumacze

en: About
pl: O programie

en: There is still a running foreground program on #%d tab:
pl: W #%d karcie wciąż działa program:

en: Continue anyway?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: Tip:
pl: Wskazówka:

en: Confirm to close running foreground program
pl: Potwierdź chęć zamknięcia działającego programu

en: this tab
pl: ta karta

en: Change the opacity of window
pl: Zmień przezroczystość okna

en: Change the opacity of window:
pl: Zmień przezroczystość okna:

en: Change the opacity of window when inactive
pl: Zmień przezroczystość nieaktywnego okna

en: Change the opacity of window when inactive:
pl: Zmień przezroczystość nieaktywnego okna:

en: Adjust the brightness of ANSI colors used in terminal
pl: Dopasuj jasność kolorów ANSI użytych w terminalu

en: Adjust the brightness of ANSI colors when inactive
pl: Dopasuj jasność kolorów ANSI nieaktywnego terminala

en:  is trying to execute the following command:
pl:  próbuje wykonać następujące polecenie:

en: Confirm to execute -e/-x/--execute command
pl: Potwierdz chęć wykonania -e/-x/--execute polecenie

en: The following programs are still running under #%d tab:
pl: Następujące programy wciąż działają w #%d karcie:

en: Using <Ctrl><D> or 'exit' to close tabs is recommended
pl: Aby zamknąć karty zalecane jest użycie <Ctrl><D> lub 'exit'

en: Confirm to close a tab with child process
pl: Potwierdz chęć zamknięcia karty z procesem potomnym

en: The following programs are still running under this window:
pl: Następujące programy wciąż działają w tym oknie:

en: Confirm to close a window with child process
pl: Potwierdz chęć zamknięcia okna z procesem potomnym

en: Confirm to close %s
pl: Potwierdz chęć zamknięcia %s

en: The following programs are still running under %s:
pl: Następujące programy wciąż działają w %s:

en: Trying to paste the following texts to the Vte Terminal:
pl: Próbuj wkleić podany tekst do terminala:

en: Confirm to paste texts to the Vte Terminal
pl: Potwierdź chęć wklejenia tekstu do terminala

en: Try to kill %s with SIGKILL() to avoid terminate those programs!
    (MAY CAUSE DATA LOSS!!)
pl: Spróbuj zabić %s sygnałem SIGKILL() aby zapobiec zakończeniu tych programów!'n(MOŻE SPOWODOWAĆ UTRATĘ DANYCH!!)

en: Force to close all the tabs and windows, and exit %s!
pl: Zamknij siłą wszystkie karty, okna i wyjdź z %s!

en: (Disabled, duplicated with [%s])
pl: (Wyłączone, powielone z [%s])

en: (Disabled)
pl: (Wyłączone)

en: The locale "%s" seems NOT supported by your system!
    If you just added the locale datas recently,
    Please close all the windows of %s and try again.
pl: Ustawienia językowe "%s" wyglądają na NIE obsługiwane przez twój system!
    Jeśli właśnie dodałeś obsługę ustawień językowych, 
    proszę o zamknięcie wszystkich okien %s i ponowną próbę.

en: Not supported locale!
pl: Nie obsługiwane ustawienia językowe!

en: You should upgrade to %s and recompile %s to support this feature.
pl: Powinieneś uaktualnić %s i zrekompilować %s do obsługi tej funkcji.

en: Not supported feature!
pl: Funkcja niedostępna!

en: Disable all the function keys of [%s] group.
pl: Wyłącz wszystkie kombinacje klawiszy z grupy [%s].

en: The format of socket data is out of date
pl: Format danych z socketa jest nieaktualny

en: Change text encoding
pl: Zmień kodowanie znaków

en: New tab
pl: Nowa karta

en: New tab with specified locale
pl: Nowa karta z ustawionym językiem

en: New window with specified profile
pl: Nowe okno z wybranymi ustawieniami profilu

en: Change the font
pl: Zmień czcionkę

en: Change colors
pl: Zmień kolory

en: Change the cursor color
pl: Zmień kolor kursora

en: Change the foreground color
pl: Zmień kolor pierwszego planu

en: Change the background color
pl: Zmień kolor tła

en: Adjust the brightness of ANSI colors
pl: Dopasuj jasność kolorów ANSI

en: Adjust the brightness when inactive
pl: Dopasuj jasność gdy nieaktywny

en: Change ANSI color theme
pl: Zmień schemat kolorów ANSI

en: Background
pl: Tło

en: Transparent window
pl: Przezroczyste okno

en: Window opacity
pl: Przezroczystość okna

en: Window opacity when inactive
pl: Przezroczystość nieaktywnego okna

en: Transparent background
pl: Przezroczyste tło

en: Background saturation
pl: Nasycenie tła

en: Set background image
pl: Ustaw obrazek tła

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Copy URL
pl: Kopiuj URL

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: View clipboard
pl: Widok schowka.

en: View primary clipboard
pl: Widok schowka podstawowego

en: Scrollback lines
pl: Historia scrollback

en: Clean scrollback lines
pl: Wyczyść historię scrollback

en: Misc
pl: Różne

en: Paste to every Vte Terminal
pl: Wklej do KAŻDEGO terminala

en: Launch file manager
pl: Uruchom menedżer plików

en: Erase Binding
pl: Wymaż przypisanie

en: Cursor Shape
pl: Kształt kursora

en: Dim text when inactive
pl: Przyciemnij tekst gdy nieaktywny

en: Dim window when inactive
pl: Przyciemnij okno gdy nieaktywne

en: Cursor blinks
pl: Migający kursor

en: Audible bell
pl: Dzwonek dźwiękowy

en: Visible bell
pl: Dzwonek dźwiękowy

en: Urgent bell
pl: Dzwonek ponaglający

en: Switch input methods
pl: Przełącz metodę wprowadzania

en: Show the tabs bar
pl: Pokaż pasek kart

en: Hide the tabs bar
pl: Ukryj pasek kart

en: Always show the tabs bar
pl: Zawsze pokazuj pasek kart

en: Always hide the tabs bar
pl: Zawsze ukrywaj pasek kart

en: Increase window size
pl: Powiększ rozmiar okna

en: Decrease window size
pl: Zmniejsz rozmiar okna

en: Reset to user custom font/size
pl: Zresetuj czcionkę/rozmiar na wybraną przez użytkownika

en: Reset to system font/size
pl: Zresetuj czcionkę/rozmiar na systemową

en: Reset the content
pl: Zresetuj wszystkie ustawienia

en: User profile
pl: Profil użytkownika

en: Quit %s
pl: Opuść %s

en: grayscale
pl: skala szarości

en:  (Wide)
pl:  (Szeroki)

en: Font Selection
pl: Wybór czcionki

en: Add other locales...
pl: Dodaj inne ustawienia językowe...

en: Other settings...
pl: Inne ustawienia...

en: Save settings automatically
pl: Automatycznie zapisz ustawienia

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Save settings as...
pl: Zapisz ustawienia jako...

en: Reload settings
pl: Przeładuj ustawienia

en: %s default
pl: %s domyślny

en: The following settings:
    
    %s
    Can NOT be applied to the terminal boxes of current window.
    Please use [%s] instead.
pl: Następujące ustawienia:
    
    %s
    NIE mogą być użyte w obecnym oknie terminala.
    Zamiast użyj [%s].

en: The following settings can NOT be applied
pl: Następujące ustawienia NIE mogą być użyte

en: Disable: Trying to use [Transparent Background] instead.
pl: Wyłącz: Zamiast próbuję użyć [Przezroczyste tło].

en: Scroll the background image along with the text
pl: Przewijaj obraz tła razem z tekstem

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Save File
pl: Zapisz plik

en: The following error occurred: %s
pl: Wystąpił następujący błąd: %s

en: Error while creating the child process:
pl: Błąd podczas tworzenia procesu potomnego:

en: Error while creating the child process!
    Please make sure the /dev/pts is mounted as a devpts file system!
pl: Błąd podczas tworzenia procesu potomnego!
    Upewnij się proszę czy /dev/pts jest zamontowane jako system plików devpts!

en: Error when creating child process
pl: Błąd podczas tworzenia procesu potomnego

en: Tab operation
pl: Operacje na kartach

en: Switch tab
pl: Przełącz kartę

en: Move tab
pl: Przesuń kartę

en: Switch to #? tab
pl: Przełącz na #? kartę

en: Text operation
pl: Operacje tekstowe

en: Scroll up/down
pl: Przewiń w górę/w dół

en: Font
pl: Czcionka

en: Disable/Enable functions
pl: Wyłącz/Włącz funkcje

en: Disable/Enable hyperlinks, function keys and right click menu.
pl: Wyłącz/Włącz odsyłacze, klawisze funkcyjne i menu prawego klawisza myszy.

en: Add new tab
pl: Dodaj nową kartę

en: Add a new tab.
pl: Dodaj nową kartę.

en: Close tab
pl: Zamknij kartę

en: Close current tab.
pl: Zamknij bieżącą kartę.

en: Rename page name
pl: Zmień nazwę karty

en: Rename the page name of current tab.
pl: Zmień nazwę bieżącej karty.

en: Find the strings matching the search regex.
pl: Szukaj wystąpień pasujących do kryterium wyszukiwania.

en: Find previous
pl: Znajdź poprzednie

en: Find the previous string matching the search regex.
pl: Znajdź poprzednie wystąpienie pasujące do kryterium wyszukiwania.

en: Find next
pl: Znajdź następne

en: Find the next string matching the search regex.
pl: Znajdź następne wystąpienie pasujące do kryterium wyszukiwania.

en: Switch to prev tab
pl: Przełącz na poprzednią kartę

en: Switch to prev tab.
pl: Przełącz na poprzednią kartę.

en: Switch to next tab
pl: Przełącz na następną kartę

en: Switch to next tab.
pl: Przełącz na następną kartę.

en: Switch to first tab
pl: Przełącz na pierwszą kartę

en: Switch to first tab.
pl: Przełącz na pierwszą kartę.

en: Switch to last tab
pl: Przełącz na ostatnią kartę

en: Switch to last tab.
pl: Przełącz na ostatnią kartę.

en: Move page forward
pl: Przenieś kartę do przodu

en: Move current page forward.
pl: Przenieś bieżącą kartę do przodu.

en: Move page backward
pl: Przenieś kartę wstecz

en: Move current page backward.
pl: Przenieś bieżącą kartę wstecz.

en: Move page to first
pl: Przenieś kartę na początek

en: Move current page to first.
pl: Przenieś bieżącą kartę na początek.

en: Move page to last
pl: Przenieś kartę na koniec

en: Move current page to last.
pl: Przenieś bieżącą kartę na koniec.

en: Switch to #%d tab
pl: Przełącz na #%d kartę

en: Switch #%d tab directly.
pl: Przełącz bezpośrednio na #%d kartę.

en: New window
pl: Nowe okno

en: Open a new window with current dir.
pl: Otwórz nowe okno z bieżącym katalogiem.

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select all the text in the Vte Terminal box.
pl: Zaznacz cały tekst w oknie terminala.

en: Copy the text to clipboard.
pl: Kopiuj tekst do schowka.

en: Paste the text
pl: Wklej

en: Increase font size
pl: Powiększ rozmiar czcionki

en: Increase the font size of current tab.
pl: Powiększ rozmiar czcionki w bieżącej karcie.

en: Decrease font size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

en: Decrease the font size of current tab.
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki w bieżącej karcie.

en: Reset font size
pl: Zresetuj rozmiar czcionki

en: Reset the font of current tab to original size.
pl: Zresetuj czcionkę do oryginalnego rozmiaru w bieżącej karcie.

en: Maximize the window
pl: Maksymalizuj okno

en: Try to maximize the window to use all available space on your display.
pl: Spróbuj zmaksymalizować okno aby zajmowało całe dostępne miejsce na twoim ekranie.

en: Full screen
pl: Pełny ekran

en: Asks to place window in the fullscreen/unfullscreen state.
pl: Zmienia stan okna aby zajmowało pełny ekran.

en: Scroll up
pl: Przewiń w górę

en: Emulate a mouse scroll up event on Vte Terminal box.
pl: Wywołuje zdarzenie przewijania w górę w terminalu.

en: Scroll down
pl: Przewiń w dół

en: Emulate a mouse scroll down event on Vte Terminal box.
pl: Wywołuje zdarzenie przewijania w dół w terminalu.

en: Scroll up 1 line
pl: Przewiń o 1 linię w górę

en: Asks to scroll up 1 line on Vte Terminal box.
pl: Przewija terminal o jedną linię w górę.

en: Scroll down 1 line
pl: Przewiń o 1 linię w dół

en: Asks to scroll down 1 line on Vte Terminal box.
pl: Przewija terminal o jedną linię w dół.

en: Dump runtime debug data
pl: Zrzuć informacje do debugowania

en: Dump the runtime data of LilyTerm for debug.
pl: Lilyterm zrzuca informacje potrzebne do debugowania.

en: Window Title
pl: Tytuł okna

en: Running Command
pl: Wykonywany program

en: Current Dir
pl: Bieżący katalog

en: Custom Tab Name
pl: Własna nazwa karty

en: Root Privileges
pl: Prawa Roota

en: Normal Text
pl: Zwyczajny tekst

en: The target file does NOT exist
pl: Wskazany plik nie istnieje

en: The target file is a directory
pl: Wskazany plik jest katalogiem

en: Error while writing profile '%s':
pl: Błąd podczas zapisywania profilu '%s':

en: Error when writing profile
pl: Błąd podczas zapisywania profilu

en: Some entry in profile is added, removed, or changed in this version.
    Please use [Save settings] on the right click menu to save your settings,
    and edit it manually if necessary.
pl: Któreś ustawienie profilu zostało dodane, usunięte lub zmienione.
    Użyj opcji [Zapisz ustawienia] dostępnej w menu prawego klawisza aby zapisać swoje ustawienia,
    i jeśli to konieczne edytuj je ręcznie.

en: %s
    Your profile is %s.
pl: %s
    Twój profil to %s.

en: The format of your profile is out of date
pl: Format twoich ustawień profilu jest nieaktualny

en: The profile "%s" is invalid:
    
    	%s
pl: Profil "%s" jest nieprawidłowy:
    
    	%s

en: The profile is invalid!
pl: Profil jest nieprawidłowy!

en: 	Window #%d, Page #%d: (%d) %s
pl: 	Okno #%d, Karta #%d: (%d) %s

en: 	Page #%d: (%d) %s
pl: 	Karta #%d: (%d) %s
