LilyTerm 0.9.6 - en to tr translation catalogue (189 entries)

note: TRANSLATE NOTE: Please be care of the length of the following usage translation, TRANSLATE NOTE: It should be shorter than 80 columns.
en: %s is a libvte based X Terminal Emulator.
tr: %s libvte tabanlı bir X Terminal Öykünücüsüdür.

en: Use -T/--title {title} to specify the window title.
tr: Pencere başlığını belirlemek için -T/--title {başlık} kullanın.

en: Use -t/--tab {number} to open multi tabs when starting up.
tr: Açılışta birden fazla sekme oluşturmak için -t / --tab {sayı} kullanın.

en: Use -d/--directory {directory} to specify the init directory when starting up.
tr: Açılışta içerisinde işlem yapılacak dizini belirtmek için -d/--directory {dizin} kullanın.

en: Use -l/-ls/--login to make the shell invoked as a login shell.
tr: Kabuğu giriş kabuğu olarak belirlemek için -l/-ls/--login kullanın.

en: Use -s/--separate to run in separate process.
tr: Ayrı süreçlerde çalıştırmak için -s/--seperate kullanın.

en: Use -v/--version to show the version information.
tr: Sürüm bilgisini görüntülemek için -v/--version kullanın.

en: And your %s profile is:
tr: %s profiliniz:

en: Rename this tab
tr: Sekmeyi yeniden adlandır

en: Please input the Label Name of this tab:
tr: Pencere başlığında görüntülenecek ismi giriniz:

en: Label Name:
tr: İsim:

en: Find string
tr: İfadeyi bul

en: Find:
tr: Bul:

en: Find previous string
tr: Önceki ifadeyi ara

en: Find next string
tr: Sonraki ifadeyi bul

en: Case sensitive
tr: Büyük küçük harfe duyarlı

en: Use Perl compatible regular expressions
tr: Perl uyumlu düzenli ifadeler kullanın

en: Key Value:
tr: Tuş:

en: Add new locales and set the default locale
tr: Yeni yerel ekleyin ve öntanımlı yereli atayın

en: Default locale:
tr: Öntanımlı yerel:

note: TRANSLATE NOTE: You may replace the following locales with the locale name of your country. TRANSLATE NOTE: For example, replace "zh_TW" with "ja_JP", replace "zh_TW.Big5" with "ja_JP.EUC-JP", TRANSLATE NOTE: and replace "zh_TW.UTF-8" with "ja_JP.UTF-8".
en: The locales list on right click menu, separate with <space>.
    You may use "zh_TW", "zh_TW.Big5", or "zh_TW.UTF-8" here.
    You may want to use "UTF-8" here if you have no locale data installed.
tr: Sağ tık menüsünde, boşluk ile ayrılmış yereller.
    Burada Burada  "tr_TR", "tr_TR.ISO8859-9", veya "tr_TR.UTF-8" kullanabilirsiniz.
    Eğer herhangi bir yerel kurulu değilse burada "UTF-8" kullanmak isteyebilirsiniz.

en: Locales list:
tr: Yerel listesi:

en: Change the saturation of background
tr: Arkaplan doygunluğunu değiştir

en: Change the Saturation of background:
tr: Arkaplan doygunluğunu ayarlayın:

en: Change the foreground color in terminal
tr: Önplan rengini değiştir

en: Change the background color in terminal
tr: Arkaplan rengini değiştir

en: Change the %s color on tab
tr: Sekmedeki %s rengini değiştir

en: Bold Demo Text
tr: Kalın Yazı Örneği

en: Confirm to close multi tabs
tr: Birden çok sekme açık olduğu için onayınız gerekiyor

en: You are about to close multi tabs. Continue anyway?
tr: Birden fazla sekme kapatılacak. Devam etmek istiyor musunuz?

en: those tabs
tr: bu sekmeler

en: Get the key value for function key
tr: Fonksiyon tuşu için tuş değerini al

en: Function Key Name
tr: Fonksiyon Tuşu Adı

en: Key Group:
tr: Tuş Grubu:

en: Note:
tr: Not:

en: Disable all the function keys.
tr: Tüm fonksiyon tuşlarını pasifleştir.

en: Usage for %s %s
tr: %s %s kullanımı

en: Usage
tr: Kullanım

en: There is still a running foreground program on #%d tab:
tr: #%d numaralı sekmede hala çalışmakta olan bir uygulama var:

en: Continue anyway?
tr: Devam etmek istiyor musunuz?

en: Tip:
tr: İpucu

en: Confirm to close running foreground program
tr: Arkaplanda çalışan programı kapatmak için onayınız gerekiyor

en: this tab
tr: bu sekme

en: Change the opacity of window
tr: Pencere donukluğunu değiştir

en: Adjust the brightness of ANSI colors used in terminal
tr: Uçbirimde kullanılacak ANSI renklerinin parlaklığını ayarla

en: Adjust the brightness of ANSI colors when inactive
tr: İşlem yapılmadığı zaman ANSI renklerinin parlaklığını değiştir

en:  is trying to execute the following command:
tr: aşağıdaki komutu çalıştırmayı deniyor:

en: Confirm to execute -e/-x/--execute command
tr: Çalıştırma komutu -e/-x/--execute komut için onaylayın

en: The following programs are still running under #%d tab:
tr: #%d sekmesinde hala çalışmakta olan uygulamalar var:

en: Using <Ctrl><D> or 'exit' to close tabs is recommended
tr: Sekmeleri 'exit' veya <Ctrl><D> kullanarak kapatmanız tavsiye edilir

en: The following programs are still running under this window:
tr: Aşağıdaki uygulamalar bu pencere altında çalışmaya devam ediyor:

en: Confirm to close %s
tr: %s kapatılması için onayınız gerekiyor

en: The following programs are still running under %s:
tr: %s altında hala çalışmakta olan bir uygulama var:

en: Try to kill %s with SIGKILL() to avoid terminate those programs!
    (MAY CAUSE DATA LOSS!!)
tr: Uygulamaları sonlandırmak için %s sürecini SIGKILL() kullanın!
    (VERİ KAYBINA YOL AÇABİLİR!)

en: Force to close all the tabs and windows, and exit %s!
tr: Bütün sekmeleri ve pencereleri kapatmaya zorla ve %s uygulamasından çık!

en: (Disabled, duplicated with [%s])
tr: (Pasif, [%s] ile çakışıyor)

en: (Disabled)
tr: (Pasif)

en: The locale "%s" seems NOT supported by your system!
    If you just added the locale datas recently,
    Please close all the windows of %s and try again.
tr: Belirtilen "%s" yereli sisteminiz tarafından desteklenmiyor!
    Eğer yereli yeni eklemişseniz,
    Lütfen %s uygulamasının tüm pencerelerini kapatıp yeniden deneyin.

en: Not supported locale!
tr: Desteklenmeyen yerel!

en: You should upgrade to %s and recompile %s to support this feature.
tr: Bu özelliğin kullanılabilmesi için %s güncellenmeli ve %s tekrar derlenmeli.

en: Not supported feature!
tr: Desteklenmeyen özellik!

en: The format of socket data is out of date
tr: Soket verisi biçimi güncel değil

en: Change text encoding
tr: Yazı kodlamasını değiştir

en: New tab
tr: Yeni sekme

en: New tab with specified locale
tr: Belirli bir yerel ile yeni sekme aç

en: New window with specified profile
tr: Belirtilen profil ile yeni pencere

en: Change the font
tr: Yazıtipini değiştir

en: Change colors
tr: Renkleri değiştir

en: Change the foreground color
tr: Önplan rengini değiştir

en: Change the background color
tr: Arkaplan rengini değiştir

en: Adjust the brightness of ANSI colors
tr: ANSI renklerin parlaklığını ayarla

en: Adjust the brightness when inactive
tr: İşlem yapılmadığı zaman parlaklığı ayarla

en: Change ANSI color theme
tr: ANSI renk temasını değiştir

en: Transparent window
tr: Şeffaf pencere

en: Window opacity
tr: Pencere donukluğu

en: Transparent background
tr: Şeffaf arkaplan

en: Background saturation
tr: Arkaplan doygunluğu

en: Set background image
tr: Arkaplan resmini değiştir

en: Copy URL
tr: Adresi kopyala

en: Copy
tr: Kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Scrollback lines
tr: Geçmiş Satırlar

en: Clean scrollback lines
tr: Geçmiş satırları temizle

en: Misc
tr: Çeşitli

en: Cursor blinks
tr: Yanıp sönen imleç

en: Audible bell
tr: Sistem zili

en: Switch input methods
tr: Girdi yöntemini değiştir

en: Show the tabs bar
tr: Sekme çubuğunu göster

en: Hide the tabs bar
tr: Sekme çubuğunu gizle

en: Increase window size
tr: Pencereyi Büyült

en: Decrease window size
tr: Pencereyi Küçült

en: Reset to user custom font/size
tr: Kullanıcının yazıtipine/boyutuna sıfırla

en: Reset to system font/size
tr: Sistem yazıtipine/boyutuna sıfırla

en: Reset the content
tr: İçeriği sıfırla

en: User profile
tr: Kullanıcı profili

en: Quit %s
tr: %s kapat

en:  (Wide)
tr:  (Geniş)

en: Font Selection
tr: Yazıtipi Seçimi

en: Add other locales...
tr: Farklı yerel ekle...

en: Other settings...
tr: Diğer ayarlar...

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Save settings as...
tr: Ayarları farklı kaydet...

en: %s default
tr: %s öntanımlı

en: The following settings:
    
    %s
    Can NOT be applied to the terminal boxes of current window.
    Please use [%s] instead.
tr: Aşağıdaki ayarlar:
    
    %s
    Mevcut penceredeki terminallere uygulanamayacak.
    Bunun yerine [%s] kullanın.

en: The following settings can NOT be applied
tr: Aşağıdaki ayarlar UYGULANAMAYACAK

en: Disable: Trying to use [Transparent Background] instead.
tr: Pasif: [Şeffaf Arkaplan] kullanılacak.

en: Scroll the background image along with the text
tr: Yazıyla birlikte arkaplan resmini de kaydır

en: Error while creating the child process:
tr: Alt süreç oluşturulurken hata meydana geldi:

en: Error while creating the child process!
    Please make sure the /dev/pts is mounted as a devpts file system!
tr: Alt süreç oluşturulurken bir hata meydana geldi!
    /dev/pts'in devpts dosya sistemi olarak bağlı olduğundan emin olun!

en: Error when creating child process
tr: Alt işlem oluşturulurken hata meydana geldi

en: Tab operation
tr: Sekme işlemi

en: Switch tab
tr: Sekme değiştir

en: Move tab
tr: Sekmeyi taşı

en: Switch to #? tab
tr: #? sekmesine geç

en: Text operation
tr: Yazı işlemi

en: Scroll up/down
tr: Yukarı/aşağı kaydır

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Disable/Enable functions
tr: Fonksiyonları etkinleştir/pasifleştir

en: Disable/Enable hyperlinks, function keys and right click menu.
tr: Bağlantıları, fonksiyon tuşlarını ve sağ tık menüsünü etkinleştir/pasifleştir.

en: Add new tab
tr: Yeni sekme ekle

en: Add a new tab.
tr: Yeni sekme ekle.

en: Close tab
tr: Sekmeyi kapat

en: Close current tab.
tr: Mevcut sekmeyi kapat.

en: Rename page name
tr: Sayfa adını değiştir

en: Rename the page name of current tab.
tr: Mevcut sekmenin sayfa adını değiştir.

en: Find the strings matching the search regex.
tr: Aranan ifadeyle eşleşen dizgileri bulur.

en: Find previous
tr: Önceki

en: Find the previous string matching the search regex.
tr: Eşleşen bir önceki arama ifadesine geçer.

en: Find next
tr: Sonraki

en: Find the next string matching the search regex.
tr: Eşleşen diğer arama ifadesine geçer.

en: Switch to prev tab
tr: Önceki sekmeye geç

en: Switch to prev tab.
tr: Önceki sekmeye geçiş yapar.

en: Switch to next tab
tr: Sonraki sekmeye geç

en: Switch to next tab.
tr: Sonraki sekmeye geçiş yapar.

en: Switch to first tab
tr: İlk sekmeye geç

en: Switch to first tab.
tr: İlk sekmeye geçiş yapar.

en: Switch to last tab
tr: Son sekmeye geç

en: Switch to last tab.
tr: Son sekmeye geçiş yapar.

en: Move page forward
tr: Sayfayı öne taşı

en: Move current page forward.
tr: Mevcut sayfayı öne taşır.

en: Move page backward
tr: Sayfayı arkaya taşı

en: Move current page backward.
tr: Mevcut sayfayı arkaya taşır.

en: Move page to first
tr: Sayfayı başa taşı

en: Move current page to first.
tr: Mevcut sayfayı başa taşır.

en: Move page to last
tr: Sayfayı sona taşı

en: Move current page to last.
tr: Mevcut sayfayı sona taşır.

en: Switch to #%d tab
tr: #%d sekmesine geç

en: Switch #%d tab directly.
tr: Doğrudan #%d sekmesine geçiş yapar.

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Select all the text in the Vte Terminal box.
tr: Vte terminalindeki tüm yazıyı seç.

en: Copy the text to clipboard.
tr: Yazıyı panoya kopyala.

en: Paste the text
tr: Yazıyı yapıştır

en: Increase font size
tr: Yazıtipi boyutunu büyüt

en: Increase the font size of current tab.
tr: Mevcut sekmenin yazıtipi boyutunu büyüt.

en: Decrease font size
tr: Yazıtipi boyutunu küçült

en: Decrease the font size of current tab.
tr: Mevcut sekmenin yazıtipi boyutunu küçült.

en: Reset font size
tr: Yazıtipi boyutunu sıfırla

en: Reset the font of current tab to original size.
tr: Yazıtipini öntanımlı değere sıfırla.

en: Maximize the window
tr: Pencereyi Büyüt

en: Try to maximize the window to use all available space on your display.
tr: Pencereyi ekranın kullanılabilir kısmının tamamına yayar.

en: Full screen
tr: Tam ekran

en: Asks to place window in the fullscreen/unfullscreen state.
tr: Pencereyi normal görünümde veya tam ekranda görüntülemeyi sağlar.

en: Scroll up
tr: Yukarı kaydır

en: Emulate a mouse scroll up event on Vte Terminal box.
tr: Vte terminalinde farenin yukarı kaydırma tuşunu taklit et.

en: Scroll down
tr: Aşağı kaydır

en: Emulate a mouse scroll down event on Vte Terminal box.
tr: Vte terminalinde farenin aşağı kaydırma tuşunu taklit et.

en: Scroll up 1 line
tr: 1 satır yukarı kaydır

en: Asks to scroll up 1 line on Vte Terminal box.
tr: Vte terminalinde 1 satır yukarıya kaydırmanızı istemektedir.

en: Scroll down 1 line
tr: 1 satır aşağı kaydır

en: Asks to scroll down 1 line on Vte Terminal box.
tr: Vte terminalinde 1 satır aşağıya kaydırmanızı istemektedir.

en: Dump runtime debug data
tr: Açılış hata ayıklama çıktısını bas

en: Dump the runtime data of LilyTerm for debug.
tr: Hata ayıklama çıktısını görmek için Lilyterm'in açılış verisini gösterir.

en: Window Title
tr: Pencere Başlığı

en: Running Command
tr: Çalışan Komut

en: Current Dir
tr: Dizin

en: Custom Tab Name
tr: Özel Sekme Adı

en: Root Privileges
tr: Root Yetkileri

en: Normal Text
tr: Normal Yazı

en: The target file does NOT exist
tr: Hedef dosya mevcut DEĞİL

en: The target file is a directory
tr: Hedef dosya bir dizin

en: Error while writing profile '%s':
tr: '%s' profili yazılırken hata oluştu:

en: Error when writing profile
tr: Profil kaydedilirken hata oluştu

en: Some entry in profile is added, removed, or changed in this version.
    Please use [Save settings] on the right click menu to save your settings,
    and edit it manually if necessary.
tr: Bu sürümde profil dosyasında çeşitli değişiklikler var.
    Lütfen menüye sağ tıklayarak [Ayarları kaydet] seçeneğini kullanın
    veya yapılandırma dosyasını elle düzenleyin.

en: %s
    Your profile is %s.
tr: %s
    Kullandığınız profil %s.

en: The format of your profile is out of date
tr: Profil biçiminiz güncel değil

en: The profile "%s" is invalid:
    
    	%s
tr: Profil, "%s" geçersiz:
    
    	%s

en: The profile is invalid!
tr: Profil geçersiz!

en: 	Window #%d, Page #%d: (%d) %s
tr: 	Pencere #%d, Sayfa #%d: (%d) %s

en: 	Page #%d: (%d) %s
tr: 	Sayfa #%d: (%d) %s
