lingot - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: Missing connection with JACK audio server
sv: Saknar anslutning till ljudservern JACK

en: Unable to connect to JACK server
sv: Kan inte ansluta till JACK-servern

en: No more JACK ports available
sv: Inga fler JACK-portar är tillgängliga

en: Cannot activate client
sv: Kan inte aktivera klient

en: Cannot connect input ports
sv: Kan inte ansluta ingångsportar

en: The temporal buffer is smaller than FFT size. It has been increased to %0.3f seconds
sv: Tidsbufferten är mindre än FFT-storleken. Den har ökats till %0.3f sekunder.

en: lingot configuration
sv: Konfiguration av Lingot

en: Default
sv: Standardvärde

en: Audio system
sv: Ljudsystem

en: Audio device
sv: Ljudenhet

en: Capture
sv: Ljudfångst

en: Calculation rate
sv: Beräkningsfrekvens

en: Adjustments
sv: Justeringar

en: Temporal window
sv: Tidsfönster

en: seconds
sv: sekunder

en: samples
sv: samplingar

en: FFT size
sv: FFT-storlek

en: Deviation
sv: Avvikelse

en: Accurate and easy to use musical instrument tuner
sv: Precist och lättanvänt stämprogram för musikinstrument

en: Error
sv: Fel

en: Warning
sv: Varning

en: lingot
sv: Lingot

en: _File
sv: _Arkiv

en: _Edit
sv: _Redigera

en: _View
sv: _Visa

en: _Help
sv: _Hjälp

en: Tone
sv: Not

en: Spectrum
sv: Spektrum
