gmoccapy - en to hu translation catalogue (326 entries)

en: **** GMOCCAPY INI Entry ****
hu: **** GMOCCAPY INI bejegyzés ****

en: user mode selected
hu: Felhasználó mód kiválasztva

en: logo entry found = {0}
hu: Logo bejegyzés található = {0}

en: **** GMOCCAPY INI Entry Error ****
hu: **** GMOCCAPY INI Bejegyzés kifejezésének hibája ****

en: Logofile entry found, but could not be converted to path.
hu: Logofájl bejegyzést találtam, de nem alakítható útvonallá.

en: The file path should not contain any spaces
hu: A fájl elérési útja nem tartalmazhat szóközt

en: axis
hu: tengely

en: axes
hu: mozgási tengelyek

en: Press to home all {0}
hu: Nyomd meg ezt az összes ref. pont felvételhez {0}

en: Press to display previous homing button
hu: Nyomd meg, hogy az előző Homing gomb látszodjon

en: Press to home {0} {1}
hu: Nyomd meg a home gombot {0} {1}

en: Press to display next homing button
hu: Nyomd meg, hogy a következő Homing gomb látszódjon

en: Press to unhome all {0}
hu: Nyomd meg az összes ref. törléséhez {0}

en: Press to return to main button list
hu: Vissza az alap gombok listájához

en: **** GMOCCAPY ERROR ****
hu: **** GMOCCAPY HIBA ****

en: Press to edit the offsets
hu: Nyomja meg az eltolások szerkesztéséhez

en: Press to reset all G92 offsets
hu: Minden G92 eltolás törlése

en:  Block
    Height
hu:  Hasáb
    Magasság

en: Press to enter new value for block height
hu: Kérem a hasáb új magasságát

en: set
    selected
hu: a Set
    kiválasztva

en: Press to set the selected coordinate system to be the active one
hu: A kiválasztott koordináta rendszer aktiválása

en: **** no valid probe config in INI File ****
hu: **** Nincs érvényes tapintó konfiguráció az INI fájlban ****

en: **** disabled tool measurement ****
hu: **** Szerszám bemérés letiltva ****

en: **** found valid probe config in INI File ****
hu: **** érvényes tapintó konfiguráció az INI fájlban ****

en: **** will use auto tool measurement ****
hu: **** Automatikus szerszámbemérés használ ****

en: **** GMOCCAPY build_GUI INFO ****
hu: **** GMOCCAPY GUI INFO ****

en: **** To many increments given in INI File for this screen ****
hu: **** túl sok növekmény van megadva az INI fájlban ehhez a képernyőhöz ****

en: **** Only the first 10 will be reachable through this screen ****
hu: **** Csak az első 10 lesz elérhető ezen a képernyőn ****

en: Continuous
hu: Folyamatos

en: unknown jog command {0}
hu: ismeretlen kézi parancs {0}

en: **** found more than 16 macros, will use only the first 16 ****
hu: **** Túl sok makró, csak az első 9 lesz használva ****

en: Press to run macro {0}
hu: Nyomja meg a gombot a makró futtatásához {0}

en: Press to display the virtual keyboard
hu: Virtuális billentyűzet kijelzése

en: *****  GMOCCAPY ERROR  *****
hu: ****  GMOCCAPY HIBA  ****

en: Very critical situation
hu: Nagyon kritikus helyzet

en: *****  GMOCCAPY INFO  *****
hu: **** GMOCCAPY INFO  ****

en: this is not a usual config
hu: ez nem szokásos konfiguráció

en: **** Invalid embedded tab configuration ****
hu: **** Érvénytelen beépített fül konfiguráció****

en: **** No tabs will be added! ****
hu: **** Fülek nem lesznek hozzáadva! ****

en: ERROR, trying to initialize the user tabs or panels, check for typos
hu: HIBA, próbálom inicializálni a füleket és paneleket, ellenőrizze nem történt-e elírás

en: **** Did not find a toolfile file in [EMCIO] TOOL_TABLE ****
hu: **** Szerszámtábla fájl nem található az [EMCIO] TOOL_TABLE-ban ****

en: **** audio available! ****
hu: **** Hangjelzés elérhető ****

en: **** no audio available! ****
hu: **** Hangjelzés nem elérhető****

en: **** is python-gstX.XX installed? ****
hu: **** python-gstX.XX nincs itelepítve? ****

en:  Joint
    mode
hu:  Joint
    mód

en: **** virtual keyboard program found : <onboard>
hu: **** <onboard> virtuális billentyűzet program találtható

en: **** GMOCCAPY ERROR ****
hu: **** GMOCCAPY HIBA ****

en: **** Error with launching virtual keyboard,
hu: **** Hiba a virtuális billentyűzet program indításakor ****

en: interrupt running macro
hu: Futó makró megszakítása

en: **** Did not find a parameter file in [RS274NGC] PARAMETER_FILE ****
hu: **** Nincs paraméter fájl a [RS274NGC] PARAMETER_FILE -ban ****

en: Select the file you want to be loaded at program start
hu: Válaszd ki a program indításakor betöltendő fájlt

en: **** GMOCCAPY ERROR **** /n Message type {0} not supported
hu: **** GMOCCAPY HIBA**** /n {0} típusu üzenet nem támogatott

en: Unknown error type and no error text given
hu: Ismeretlen hiba, nincs hozzárendelt hibaüzenet

en: Important Warning
hu: Fontos figyelmeztetés

en: External ESTOP is set, could not change state!
hu: HIBA: Külső ESTOP beállítva - nem lehet állapotot váltani!

en: Could not switch the machine on, is limit switch activated?
hu: HIBA: gépet nem lehet bekapcsolni, a végállás kapcsoló aktív?

en: No file loaded
hu: Nincs betöltött fájl

en: It is not possible to change to MDI Mode at the moment
hu: Jelenleg nem lehet MDI módba váltani

en: It is not possible to change to Auto Mode at the moment
hu: Jelenleg nem lehet AUTO módba váltani

en: Enter value:
hu: Írd be az értéket:

en: Set parameter {0} to:
hu: {0} paraméter beállítva:

en: conversion error
hu: konverziós hiba

en: Conversion error !
hu: konverziós hiba!

en: This button will show or hide the keyboard
hu: Ez a gomb megjeleníti vagy elrejti a billentyűzetet

en: Mode change is only allowed if the interpreter is idle!
hu: Módváltás csak akkor engedélyezett, ha a fordító tétlen!

en: **** No widget named: {0} to sensitize ****
hu: **** Nincs {0} widget az aktíváláshoz ****

en: No tool description available
hu: Nincs leírás a szerszámhoz

en: Halo, welcome to the test message {0}
hu: Ez egy teszt üzenet {0}

en: Hal Pin is low, Access denied
hu: HAL láb alacsony jelszinten, hozzáférés megtagadva

en: wrong code entered, Access denied
hu: Rossz kód, hozzáférés megtagadva

en: Just to warn you
hu: Figyelem

en: Classicladder real-time component not detected
hu: Nincs Classicladder valós idejű komponens

en: Something went wrong, we have an unknown spindle widget {0}
hu: Valami hiba keletkezett, ismeretlen főorsó widget {0}

en: Do you really want to delete the MDI history?
hu: Tényleg akarod törölni az MDI előzményeket?

en: Attention!!
hu: Vigyázat!!

en: Enter value for diameter
hu: Kérem az átmérő értékét

en: Set diameter to:
hu: Átmérő beállítása a következőre:

en: Enter value for radius
hu: Kérem a sugár értékét

en: Set radius to:
hu: A sugár beállítása a következőre:

en: Enter value for axis {0}
hu: Kérem a(z) {0} tengely értékét

en: Set axis {0} to:
hu: A(z) {0} tengely beállítva:

en: Conversion error in btn_set_value
hu: Konverziós hiba a btn_set_value-ben

en: Conversion error in btn_set_value!
hu: Konverziós hiba a btn_set_value-ben!

en: Please enter only numerical values. Values have not been applied
hu: Csak numerikus értéket lehet megadni. Az érték ne lett elfogadva

en: Important Warning!
hu: Fontos figyelmeztetés!

en: Enter the block height
hu: Kérem a hasáb magasságát

en: Block height measured from base table
hu: Hasáb magasság az asztaltól mérve

en: Conversion error in btn_block_height!
hu: Konverziós hiba a btn_block_height-ben!

en: Please enter only numerical values
    Values have not been applied
hu: Csak numerikus értéket lehet megadni
    Az érték nem lett elfogadva

en: Please remove the mounted tool and press OK when done
hu: Vegye ki a szerszámot és nyomja meg az OK gombot ha kész

en: Please change to tool
    
    # {0:d}     {1}
    
     then click OK.
hu: Tedd be a 
    
    # {0:d}     {1} szeszámot 
    
    és nyomd meg az OK gombot.

en: Manual Tool change
hu: Kézi szerszámcsere

en: Tool Change has been aborted!
hu: A szerszám csere megszakítva

en: The old tool will remain set!
hu: A régi szerszám marad beállítva!

en: You are trying to delete the tool mounted in the spindle
hu: A főorsőban levő szerszámot próbálja törölni

en: This is not allowed, please change tool prior to delete it
hu: Ez nem megengedett, kérjük, változtassa meg a szerszámot a törlés előtt

en: Warning Tool can not be deleted!
hu: Vigyázat: Szerszám törlése nem lehetséges!

en: Warning Tool Touch off not possible!
hu: Vigyázat: Szerszám bemérés nem lehetséges!

en: Tool touch off is not possible with cutter radius compensation switched on!
hu: Szerszám bemérés nem lehetséges bekapcsolt szerszámsugár kompenzáció mellett

en: Real big error!
hu: Végzetes hiba!

en: You managed to come to a place that is not possible in on_btn_tool_touchoff
hu: Olyan pozícióba került a gép ahova on_btn_tool_touchoff-al nem lehetséges

en: Enter value for axis {0} to set:
hu: Add meg a(z) {0} tengely értékét:

en: Set parameter of tool {0:d} and axis {1} to:
hu: A {0:d} szerszám paraméterének és a {1} tengelynek a beállítása:

en: Conversion error because of wrong entry for touch off axis {0}
hu: Konverziós hiba a(z) {0} tengely érintésének rossz bejegyzése miatt

en: Enter the tool number as integer
hu: A szerszám száma egész szám kell legyen

en: Select the tool to change
hu: Kérem válassza ki a cserélendő szerszámot

en: Selected tool is already in spindle, no change needed.
hu: A kiválasztott szerszám a főorsóban van, szerszámcsere nem szükséges.

en: you selected no or more than one tool, the tool selection must be unique
hu: Zéró vagy több szerszám lett kiválasztva cserére, csak egy szerszám lehet kiválasztva

en: World
    mode
hu: World
    mód

en: Axis jogging is only allowed in world mode, but you are in joint mode!
hu: A tengely jogging csak world módban engedélyezett, de joint módban van!

en: no button here
hu: Itt nincs gomb

en: the button is not sensitive
hu: a gomb nem érzékeny

en: Button {0} has been toggled
hu: Gomb {0} átkapcsolt

en: Button {0} has been pressed
hu: Gomb {0} lenyomva

en: Button {0} has been clicked
hu: Gomb {0} kattintott

en: got wrong location to locate the childs
hu: rossz helyen van a gyermekek megtalálásához

en: Enter System Unlock Code
hu: Kérem a rendszer felnyitási kódot

en: Enter value
hu: Kérem az értéket

en: Enter the value to set
hu: Kérem a beállítandó értéket

en: Operator Message
hu: Felhasználói üzenet

en: Restart Entry
hu: Belépés újra

en: **** GMOCCAPY GETINIINFO : ****
hu: **** GMOCCAPY GET ini INFO ****

en: **** gmoccapy can only handle 9 axis, ****
    **** but you have given {0} through your INI file ****
hu: **** gmoccapy max. 9 tengelyt kezel, ****
    **** de az INI fájlban {0} van megadva ****

en: **** gmoccapy will not start ****
hu: **** gmoccapy nem indul el ****

en: **** GMOCCAPY GETINIINFO ****
hu: **** GMOCCAPY GET INI INFO ****

en: pause the running program
hu: Program futtatás szüneteltetése

en: left rotate,  middle move,  right zoom
hu: bal forgat, középső mozgat , jobb közelít

en: left zoom,  middle move,  right rotate
hu: bal közelít, középső mozgat, jobb forgat

en: left move,  middle rotate,  right zoom
hu: bal mozgat, középső forgat, jobb közelít

en: left zoom,  middle rotate,  right move
hu: bal közelít, középső forgat, jobb mozgat

en: left move,  middle zoom,  right rotate
hu: bal mozgat, középső közelít , jobb forgat

en: left rotate,  middle zoom,  right move
hu: bal forgat, középső közelít , jobb mozgat

en: No Program loaded
hu: Nincs program betöltve

en: blockheight = 0.0
hu: Hasábmagasság = 0.0

en: clear plot
hu: Szerszámpálya törlése

en: Zoom in
hu: Nagyítás [+]

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés [-]

en: view perspective
hu: perspektivikus nézet

en: view along the X axis from positive to negative
hu: Nézet X tengely mentén pozitívból negatívba

en: view along the Y axis from positive to negative
hu: Nézet Y tengely mentén pozitívból negatívba

en: view along the Z axis from positive to negative
hu: Nézet Z tengely mentén pozitívból negatívba

en: Show or hide tool path
hu: Szerszámpálya kijelzése

en: Show or hide dimensions
hu: Méretek kijelzése/elrejtése

en: view along the Y axis from positive to negative as viewn for a back tool lathe
hu: Nézet Y tengely mentén pozitívból negatívba, eszterga hátsó késtartó használatakor

en: Preview
hu: Előnézet

en: Offset Page
hu: Eltolás ablak

en: Tooledit
hu: Szerszámtábla szerkesztő

en: File Selection
hu: Fájl kiválasztása

en: jog axes
hu: jog tengelyek

en: jog joints
hu: jog jointok

en: Ignore limits
hu: Végállások figyelmen kívül hagyása

en: <b>Jogging</b>
hu: <b>Léptetés</b>

en: Information over the tool in spindle
hu: Információ a főorsóban levő szerszámról

en: Tool no.
hu: Szerszám sorszám.

en: Diameter
hu: Átmérő

en: offset z
hu: Z eltolás

en: offset x
hu: X eltolás

en: <b>Tool information</b>
hu: <b>Szerszám információ</b>

en: G and M code information as well as speed and feed
hu: G és M kód információ, valamint sebesség és előtolás

en: active_mcodes_label
hu: aktív M-kódok

en: active_gcodes_label
hu: aktív G-kódok

en: <b>G-Code</b>
hu: <b>Aktív modális G-kódok</b>

en: <b>Cooling</b>
hu: <b>Hűtés</b>

en: <b>Spindle [rpm]</b>
hu: <b>Főorsó [ford./min]</b>

en: Vel.
hu: Sebesség

en: Displays the current velocity
hu: Aktuális sebesség kijelzése

en: <b>Rapid Override</b>
hu: <b>Gyorsjárat előtolás túlvez.</b>

en: reset feed override to 100 %
hu: Előtolás túlvezérlés lépték visszaállítása 100%-ra

en: <b>Feed Override</b>
hu: <b>Előtolás túlvez.</b>

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Search
     back
hu: Keresés
     vissza

en: Search
      fwd
hu: Keresés
     előre

en: Redo
hu: Újból

en: Replace
      Text:
hu: Csere
      Szöveg:

en: Replace
       All
hu: Csere
      Mind

en: Ignore
     Case
hu: Kisbetű-nagybetű
     ignorálva

en: Replace
hu: Csere

en: Search
      Text:
hu: Keresés
      Szöveg:

en: Main
hu: Fő

en: Start as fullscreen
hu: Megnyitás teljes képernyőn

en: Start maximized
hu: Megnyitás teljes ablakban

en: Start as window
hu: Megnyitás ablakként

en: X Pos.
hu: X poz.

en: Y Pos.
hu: Y poz.

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: hide cursor
hu: kurzor elrejtése

en: hide tooltips
hu: szerszám tippek elrejtése

en: <b>Main Window</b>
hu: <b>Főablak </b>

en: Show keyboard on offset
hu: megjelenítése eltolásoknál

en: Show keyboard on tooledit
hu: megjelenítése szerszámtábla szerkesztésekor

en: Show keyboard on MDI
hu: Billentyűzet megjelenítése MDI-ben

en: Show keyboard on EDIT
hu: megjelenítése EDIT-nél

en: Show keyboard on load file
hu: megjelenítése fájl betöltéskor

en: show preview
hu: Áttekintés megjelenítése

en: show offsets
hu: Eltolások megjelenítése

en: <b>On Touch off</b>
hu: <b>Szeszámbemérés</b>

en: Relative Color
hu: Relatív szín

en: Absolute Color
hu: Abszolút szín

en: DTG Color
hu: DTG színe

en: Homed color
hu: Referenciára állított tengely színe

en: Unhomed color
hu: Ref. pont nélküli tengely színe

en: Size
hu: Méret

en: Digits
hu: Számjegyek

en: Grid size
hu: Rács mérete

en: Show DRO
hu: DRO kijelzése

en: Show offsets
hu: Eltolások kijelzése

en: Show DTG
hu: DTG kijelzése

en: <b>Mouse Button mode</b>
hu: <b>Egér mód gomb</b>

en: <b>Preview</b>
hu: <b>Előnézet</b>

en: current
       file
hu: aktuális
       fájl

en: none
hu: Egyik sem

en: <b>File to load on start</b>
hu: <b>Induláskor betöltendő fájl</b>

en: Select user dir
hu: Felhasználói könyvtár kiválasztása

en: <b>Select jump to dir</b>
hu: <b>Alapértelmezett mappa</b>

en: Themes
hu: Témák

en: Warning Audio
hu: Figyelmeztető hangjelzés

en: Alert Audio
hu: Riasztás hangjelzéssel

en: <b>Themes and sound</b>
hu: <b>Témák és hangok</b>

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Scale rapid override
hu: Főorsó túlvezérlés lépték

en: Scale jog velocity
hu: Léptetés túlvezérlés lépték

en: Scale feed override
hu: Előtolás túlvezérlés lépték

en: Scale spindle override
hu: Főorsó túlvezérlés lépték

en: <b>Hardware MPG Scale</b>
hu: <b>Hardver MPG lépték</b>

en: Use keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk használata

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
hu: <b>Gyorsbillentyűk</b>

en: Use unlock code
hu: Zárolási kód használata

en: Do not use unlock code
hu: Zárolási kód használatának mellőzése

en: Use hal pin to unlock
hu: HAL láb használata beállítások feloldásához

en: <b>Unlock settings</b>
hu: <b>Beállítások feloldása</b>

en: Starting RPM
hu: Kezdő fordulatszám

en: Spindle bar min
hu: Főorső csík min

en: Spindle bar max
hu: Főorső csík max

en: <b>Spindle</b>
hu: <b>Főorsó</b>

en: Hide turtle Jog Button
hu: Lassú léptetés gomb elrejtése

en: Turtle jog Factor
hu: Lassú léptetés lépték

en: <b>Turtle Jog</b>
hu: <b>Lassú léptetés</b>

en: Hardware
hu: Hardver

en: Use auto tool measurement
hu: Automatikus szerszám bemérés használata

en: Probe Height
hu: Tapintó magassága

en: Z Pos.
hu: Z poz.

en: Max. Probe
hu: Tapintás maximumális mélysége

en: Search Vel.
hu: Keresés seb.

en: Probe Vel.
hu: Tapintó seb.

en: <b>Probe velocitys</b>
hu: <b>Tapintás sebessége</b>

en: <b>Tool Measurement</b>
hu: <b>Szerszám bemérés</b>

en: Reload Tool on Start
hu: Újratölti a szerszámot indításkor

en: <b>Reload Tool</b>
hu: <b>Szerszám újratöltést</b>

en: Do not use run from line
hu: "Futtatás a kiválasztott sortól" letiltva

en: Use run from line
hu: Adott sortól való futtatás használata

en: <b>Run from line</b>
hu: <b>Futtatás adott sortól</b>

en: Use frames
hu: Keretek használata

en: If checked, the messages
    will be in a frame.
hu: Ha be van jelölve, az üzenetek
    keretben lesznek.

en: Font
hu: Karkter

en: The font to use
hu: A betűtípus használható

en: The maximum messages you want to be shown
hu: A megjeleníteni kívánt üzenetek maximális száma»

en: The width of the messages
hu: Az üzenetek szélessége

en: X-position in pixel from top left corner of the screen
hu: X-pozíció pixelben a képernyő bal felső sarkától

en: Y-position in pixel from top left corner of the screen
hu: Y-pozíció pixelben a képernyő bal felső sarkától

en: Launch test message
hu: Teszt üzenet megjelenítése

en: Push here to launch a test message
    to test your settings.
hu: Nyomja meg a tesztüzenet indításához
    A beállítások tesztelése.

en: <b>      gmoccapy message
     behavior and appearance </b>
hu: <b> gmoccapy üzenet
    viselkedés vagy megjelenés</b>

en: Advanced
     Settings
hu: Haladó
    beállítások

en: Settings
hu: Beállítások

en: User tab 1
hu: 1. felhasználói fül

en: User tabs
hu: Felhasználói fülek

en: Estop the machine
    [F1]
hu: Gép vészleállítása
    [F1]

en: Turn the machine on/off
    [F2]
hu: Gép be/kikapcsolása
    [F2]

en: enter manual mode to jog axis by hand or touch off
    [F3]
hu: Belépés KÉZI módba léptetéshez és érintéshez
    [F3]

en: enter auto mode to run programs
hu: Belépés AUTO módba program futtatáshoz

en: Enter the settings page, the default code is "123"
hu: Belépés a beállításokhoz, alapértelmezett kód: 123

en: show user tabs
hu: Felhasználói fülek megjelenítése

en: open homing button list
hu: Referencia gombok megjelenítése

en: open touch off button list
hu: érintés gombok megjelenítése

en: Open the tooleditor page
hu: Szerszámtábla szerkesztő megnyitása

en: World
    Mode
hu: World
    Mód

en: Switch motion mode between Joint and World mode
    F12 or $ key does the same
hu: Kapcsolja a mozgás módot a joint és a worl mód között
    Az F12 vagy a $ kulcs ugyanazt teszi

en: make the preview as large as possible
hu: Nézet maximális kinagyítása

en: Close gmoccapy / leave the program
hu: Kilépés a programból

en: Load a new program
hu: Új program betöltése

en: Run the loaded program
hu: Program futtatása

en: Stop the running program
hu: Program megállítása

en: Pause the running program
hu: Program

en: Run the  loaded program step by step
hu: Program futtatása lépésenként

en: Machine or not the optional blocks of the program. If the button is pressed, the optional blocks will not be machined. The button will indicate this by a yellow background.
hu: Opcionális programrészek futtatása vagy kihagyása. Benyomott gombnál a jelölt blokkok nem kerülnek feldolgozásra. A gomb sárga háttere jelzi ezt.

en: Edit the loaded program
hu: Betöltött program szerkesztése

en: delete MDI
hu: MDI törlése

en: delete MDI history
hu: MDI előzmények törlése

en: Cl.-ladder
hu: Classicladder

en: Open classicladder
hu: Classicladder panel megnyitása

en: Hal-Scope
hu: Hal Szkóp

en: launch hal scope
hu: HAL Szkóp indítása

en: Status
hu: Állapot

en: launch linuxcnc status
hu: LinuxCNC állapot kijelzése

en: Hal Meter
hu: HAL meter

en: launch hal meter
hu: HAL-méter indítása

en: Calibration
hu: Kalibráció

en: launch calibration
hu: Kalibrálás indítása

en: Halshow
hu: HAL konfig

en: opens the show hal tool
hu: HAL-mutató megjelenítése

en: save the file using the original name
hu: Fájl mentáse az eredeti nevén

en: save the file with a new name
hu: FGájl mentése más néven

en: clear the edit field and make a new file
hu: Az edit mező törlése és új fájl létrehozása

en: Show or hide the virtual keyboard
hu: Virtuális billentyűzet kijelzése

en: Go back to main button list
hu: Vissza az alap gombok listájához

en: Delete
hu: Töröl

en: delete selected tool or tools
hu: A kijelölt szerszám(ok) törlése

en: Add
hu: Hozzáad

en: add a new tool to tool table
hu: új szerszám hozzáadása a szerszámtáblához

en: Reload
hu: Újratöltés

en: reload tool table from file
hu: Szerszám újratöltése a szerszámtáblából

en: Apply
hu: Elfogad

en: Select a tool by number
hu: Szerszám kiválasztás sorszámmal

en: change tool with the command M61 Q?, no machine move will be done
hu: Szerszámcsere M61 Q... paranccsal, gépi mozgás nélkül

en: change tool to the selected one
hu: A kiválasztott szerszám cseréje

en: touch off the tool and set the value to the tool table
hu: szerszám érintése és az érték beírása a szerszámtáblába

en: Move to your home directory
hu: Ugrás a "home" mappába

en: Move to parent directory
hu: Mozgatás a szülő könyvtárba

en: Select the previous file
hu: Válassza ki az előző fájlt

en: Select the next file
hu: Válaszd ki a következő fájlt

en: Jump to user defined directory
hu: Ugrás a felhasználó által megadott könyvtárba

en: select the highlighted file and return the path
hu: A megjelölt fájl kiválasztása és az elérési út visszaadása

en: Close without returning a file path
hu: Bezárás a fájl elérési útvonala nélkül

en: Load File
hu: Fájl betöltése

en: home joints
hu: Ref. felvételek
