gmoccapy - en to pl translation catalogue (230 entries)

en:  Block
    Height
pl: Blok
    Wysokość

en: **** no valid probe config in INI File ****
pl: **** Brak poprawnej konfiguracji czujnika narzędzia w pliku INI ****

en: **** disabled tool measurement ****
pl: **** pomiar narzędzia wyłączony ****

en: **** To many increments given in INI File for this screen ****
pl: **** zbyt wiele przyrostów podano w INI dla tego ekranu ****

en: **** Only the first 10 will be reachable through this screen ****
pl: **** Tylko 10 pierwszych będzie rozpoznawanych ****

en: Continuous
pl: Ciągły

en: **** found more than 16 macros, will use only the first 16 ****
pl: **** znaleziono ponad zbyt wiele makr, tylko pierwsze 9 będzie użyte ****

en: **** No tabs will be added! ****
pl: **** Panele nie zostaną dodane ****

en: **** Did not find a toolfile file in [EMCIO] TOOL_TABLE ****
pl: **** Nie znaleziono pliku tabeli narzędzi z [EMCIO] TOOL_TABLE ****

en: **** audio available! ****
pl: **** dźwięk jest dostępny ****

en: **** no audio available! ****
pl: **** dźwięk jest niedostępny ****

en: **** virtual keyboard program found : <onboard>
pl: ****Znaleziono  klawiaturę ekranową : <onboard>

en: **** Error with launching virtual keyboard,
pl: ****Błąd uruchomienia programu klawiatury ekranowej****

en: interrupt running macro
pl: Przerwanie uruchomionego makra

en: **** Did not find a parameter file in [RS274NGC] PARAMETER_FILE ****
pl: **** Nie znaleziono pliku parametrów podanego w [RS274NGC] PARAMETER_FILE ****

en: Select the file you want to be loaded at program start
pl: Wybierz plik, który ma być ładowany przy uruchamianiu programu

en: Unknown error type and no error text given
pl: Nieznany błąd

en: Important Warning
pl: Ważne ostrzeżenie

en: No file loaded
pl: Nie załadowano pliku

en: It is not possible to change to MDI Mode at the moment
pl: Nie jest możliwe wejście w tryb MDI w tym momencie

en: It is not possible to change to Auto Mode at the moment
pl: Nie jest możliwe wejście w tryb AUTO w tym momencie

en: Enter value:
pl: Wprowadź wartość:

en: conversion error
pl: Błąd przekształcenia

en: Conversion error !
pl: Błąd przekształcenia

en: This button will show or hide the keyboard
pl: Ten przycisk pokazuje/ukrywa klawiaturę

en: **** No widget named: {0} to sensitize ****
pl: ****Żadnego widgetu {0} do aktywacji ****

en: No tool description available
pl: Opis narzędzia niedostępny

en: Hal Pin is low, Access denied
pl: Klucz sprzętowy nieaktywny - dostęp zablokowany

en: wrong code entered, Access denied
pl: Wprowadzono zły kod - dostęp zablokowany

en: Just to warn you
pl: Ostrzegam !

en: Classicladder real-time component not detected
pl: Nie znaleziono real-time component Classicladder.

en: Do you really want to delete the MDI history?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć historię MDI ?

en: Attention!!
pl: Uwaga!!

en: Conversion error in btn_set_value
pl: Błąd przekształcenia w btn_set_value

en: Conversion error in btn_set_value!
pl: Błąd przekształcenia w btn_set_value

en: Please enter only numerical values. Values have not been applied
pl: Wprowadź tylko wartości numeryczne

en: Important Warning!
pl: Ważne ostrzeżenie !

en: Enter the block height
pl: Wprowadź wysokość bloku

en: Block height measured from base table
pl: Wysokość bloku zmierzona z podstawowej tabeli

en: Conversion error in btn_block_height!
pl: Błąd przekształcenia w btn_block_height!

en: Please enter only numerical values
    Values have not been applied
pl: Wprowadź wyłącznie wartości numeryczne

en: Please remove the mounted tool and press OK when done
pl: Usuń zamontowane narzędzie i kliknij OK

en: Please change to tool
    
    # {0:d}     {1}
    
     then click OK.
pl: Zmień narzędzie na
    
    # {0:d}     {1}
    
    i kliknij OK

en: Tool Change has been aborted!
pl: Zmiana narzędzia została przerwana

en: The old tool will remain set!
pl: Stare narzędzie pozostanie ustawione

en: Warning Tool Touch off not possible!
pl: Uwaga, wyłączenie pomiaru narzędzia nie jest możliwe

en: Tool touch off is not possible with cutter radius compensation switched on!
pl: Pomiar narzędzia jest nimożliwy przy aktywnej kompensacji

en: Real big error!
pl: Poważny błąd !

en: You managed to come to a place that is not possible in on_btn_tool_touchoff
pl: Znalazłeś się w miejscu niewłaściwym dla on_btn_tool_touchoff

en: Set parameter of tool {0:d} and axis {1} to:
pl: Ustaw parametr narzędzia {0:d} i osi {1} na:

en: Enter the tool number as integer
pl: Wprowadź numer narzędzia jako liczbę całkowitą

en: Select the tool to change
pl: Wybierz narzędzie do wymiany

en: Selected tool is already in spindle, no change needed.
pl: Wybrano bieżące narzędzie - wymiana niepotrzebna

en: you selected no or more than one tool, the tool selection must be unique
pl: Błąd - nie wybrano żadnego lub wybrano wiele narzędzi

en: Enter System Unlock Code
pl: Wprowadź kod serwisowy

en: Enter value
pl: Wprowadź wartość

en: Enter the value to set
pl: Wprowadź wartość do ustawienia

en: Operator Message
pl: Komunikat operatora

en: Restart Entry
pl: Zrestartuj zawartość

en: **** gmoccapy will not start ****
pl: **** gmoccapy nie uruchomi się ****

en: pause the running program
pl: Pauzuj program

en: left rotate,  middle move,  right zoom
pl: lewym obróć, środkowym przesuń, prawym przybliż

en: left zoom,  middle move,  right rotate
pl: lewym przybliż, środkowym przesuń, prawym obróć

en: left move,  middle rotate,  right zoom
pl: lewym przesuń, środkowym obróć, prawym przybliż

en: left zoom,  middle rotate,  right move
pl: lewym przybliż, środkowym obróć, prawym przesuń

en: left move,  middle zoom,  right rotate
pl: lewym przesuń, środkowym przybliż, prawym obróć

en: left rotate,  middle zoom,  right move
pl: lewym obróć, środkowym przybliż, prawym przesuń

en: No Program loaded
pl: Nie załadowano programu

en: clear plot
pl: Wyczyść ślady ruchów

en: Zoom in
pl: Przybliż

en: Zoom out
pl: Oddal

en: view perspective
pl: widok perspektywiczny

en: view along the X axis from positive to negative
pl: Widok wzdłuż osi X od wartości dodatnich do ujemnych

en: view along the Y axis from positive to negative
pl: Widok wzdłuż osi Y od wartości dodatnich do ujemnych

en: view along the Z axis from positive to negative
pl: Widok wzdłuż osi Z od wartości dodatnich do ujemnych

en: Show or hide tool path
pl: Pokaż/ukryj ścieżkę narzędzia

en: Show or hide dimensions
pl: Pokaż/ukryj wymiary

en: view along the Y axis from positive to negative as viewn for a back tool lathe
pl: Widok dla odwrotnej tokarki

en: Preview
pl: Podgląd

en: Offset Page
pl: Panel ofsetów

en: Tooledit
pl: Edytor narzędzi

en: File Selection
pl: Wybór pliku

en: Ignore limits
pl: Ignoruj limity

en: <b>Jogging</b>
pl: <b>Ruchy ręczne</b>

en: Information over the tool in spindle
pl: Informacja o narzędziu we wrzecionie

en: Tool no.
pl: Narzędzie nr

en: Diameter
pl: Średnica

en: offset z
pl: ofset Z

en: offset x
pl: ofset X

en: <b>Tool information</b>
pl: <b>Informacja o narzędziu</b>

en: G and M code information as well as speed and feed
pl: Informacje o G- i M- kodach oraz prędkościach

en: active_mcodes_label
pl: aktywne m-kody

en: active_gcodes_label
pl: aktywne g-kody

en: <b>G-Code</b>
pl: <b>Aktywne G-kody</b>

en: <b>Cooling</b>
pl: <b>Chłodziwo</b>

en: <b>Spindle [rpm]</b>
pl: <b>Wrzeciono [Obr/min]</b>

en: Vel.
pl: Prędkość

en: Displays the current velocity
pl: Pokazuje bieżącą prędkość

en: reset feed override to 100 %
pl: resetuj przeskalowanie posuwów do 100%

en: Undo
pl: Rückgängig

en: Search
     back
pl: Szukaj
    w tył

en: Search
      fwd
pl: Szukaj
    w przód

en: Redo
pl: Ponów zmiany

en: Replace
      Text:
pl: Zastąp
    tekst

en: Replace
       All
pl: Zastąp
    wszystko

en: Ignore
     Case
pl: Ignoruj wielkość liter

en: Replace
pl: Zamień

en: Search
      Text:
pl: Przeszukaj tekst

en: Start as fullscreen
pl: Otwórz w trybie pełnoekranowym

en: Start maximized
pl: Otwórz zmaksymalizowany

en: Start as window
pl: Otwórz jako okno

en: X Pos.
pl: Pozycja X

en: Y Pos.
pl: Pozycja Y

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: hide cursor
pl: ukryj kursor

en: <b>Main Window</b>
pl: <b>Główne okno</b>

en: Show keyboard on offset
pl: Pokaż klawiaturę w ofsetach

en: Show keyboard on tooledit
pl: Pokaż klawiaturę w edytorze narzędzi

en: Show keyboard on MDI
pl: Pokaż klawiaturę w  MDI

en: Show keyboard on EDIT
pl: Pokaż klawiaturę w EDIT

en: Show keyboard on load file
pl: Pokaż klawiaturę w otwieraniu plików

en: show preview
pl: Pokaż podgląd

en: show offsets
pl: Pokaż ofsety

en: <b>On Touch off</b>
pl: <b>Pomiar narzędzia</b>

en: Relative Color
pl: Kolor względnych

en: Absolute Color
pl: Kolor absolutnych

en: DTG Color
pl: Kolor DTG

en: Homed color
pl: Kolor zbazowanych

en: Unhomed color
pl: Kolor niezbazowanych

en: Size
pl: Rozmiar

en: Digits
pl: Cyfry

en: Grid size
pl: Wielkość siatki

en: Show DRO
pl: Pokaż DRO

en: Show offsets
pl: Pokaż ofsety

en: Show DTG
pl: Pokaż DTG

en: <b>Mouse Button mode</b>
pl: <b>Tryb klawiszy myszy</b>

en: <b>Preview</b>
pl: <b>Podgląd</b>

en: current
       file
pl: bieżący
       plik

en: none
pl: żaden

en: <b>File to load on start</b>
pl: <b>Plik ładowany przy starcie</b>

en: Select user dir
pl: Wybierz folder użytkownika

en: <b>Select jump to dir</b>
pl: <b>Wybierz folder</b>

en: Themes
pl: Tematy

en: Warning Audio
pl: Dźwięk ostrzeżenia

en: Alert Audio
pl: Dźwięk alarmu

en: <b>Themes and sound</b>
pl: <b>Tematy i dźwięki</b>

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Scale jog velocity
pl: Prędkość ruchów ręcznych

en: Scale feed override
pl: Przeskalowanie prędkości posuwów

en: Scale spindle override
pl: Przeskalowanie prędkości wrzeciona

en: <b>Hardware MPG Scale</b>
pl: <b>Skok sprzętowego MPG</b>

en: Use keyboard shortcuts
pl: Aktywne skróty klawiaturowe

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
pl: <b>Skróty klawiaturowe</b>

en: Use unlock code
pl: Aktywny kod serwisowy

en: Do not use unlock code
pl: Bez kodu serwisowego

en: Use hal pin to unlock
pl: Aktywne odblokowanie pinem hal

en: <b>Unlock settings</b>
pl: <b>Odblokuj ustawienia</b>

en: Starting RPM
pl: Obroty początkowe

en: Spindle bar min
pl: Pasek wrzeciona min.

en: Spindle bar max
pl: Pasek wrzeciona max.

en: <b>Spindle</b>
pl: <b>Wrzeciono</b>

en: Hide turtle Jog Button
pl: Ukryj przycisk powolnych ruchów ręcznych

en: Turtle jog Factor
pl: Współczynnik powolnych ruchów ręcznych

en: <b>Turtle Jog</b>
pl: <b>Powolne ruchy ręczne</b>

en: Use auto tool measurement
pl: Aktywny automatyczny pomiar narzędzia

en: Probe Height
pl: Wysokość czujnika

en: Z Pos.
pl: Pozycja Z

en: Max. Probe
pl: Maksimum próbnika

en: Search Vel.
pl: Prędkość szukania

en: Probe Vel.
pl: Prędkość czujnika

en: <b>Probe velocitys</b>
pl: <b>Prędkość czujnika</b>

en: <b>Tool Measurement</b>
pl: <b>Pomiar narzędzia</b>

en: Do not use run from line
pl: Bez uruchamiania od dowolnej linii

en: Use run from line
pl: Aktywny start od dowolnej linii

en: <b>Run from line</b>
pl: <b>Uruchom od linii</b>

en: Use frames
pl: Aktywne ramki

en: Font
pl: Czcionka

en: Launch test message
pl: Uruchom wiadomość testową

en: <b>      gmoccapy message
     behavior and appearance </b>
pl: <b> Kkomunikaty gmoccapy
     Zachowanie i wygląd</b>

en: Advanced
     Settings
pl: Ustawienia
    zaawansowane

en: Settings
pl: Ustawienia

en: User tab 1
pl: Panel użytkownika nr 1

en: User tabs
pl: Panele użytkownika

en: enter auto mode to run programs
pl: wejdź w tryb AUTO wykonywania programów

en: Enter the settings page, the default code is "123"
pl: Wejście do ustawień, domyślny kod serwisowy to 123

en: show user tabs
pl: Pokaż panele użytkownika

en: open homing button list
pl: Otwórz listę przycisków bazowania

en: open touch off button list
pl: Otwórz listę przycisków ustawiania ofsetów

en: Open the tooleditor page
pl: Otwórz panel edytora narzędzi

en: make the preview as large as possible
pl: Wielkość podglądu

en: Close gmoccapy / leave the program
pl: Wyjście z programu

en: Load a new program
pl: Załaduj nowy program

en: Run the loaded program
pl: Uruchom załadowany program

en: Stop the running program
pl: Zatrzymaj program

en: Pause the running program
pl: Pauzuj program

en: Run the  loaded program step by step
pl: Uruchom załadowany program krok po kroku

en: Machine or not the optional blocks of the program. If the button is pressed, the optional blocks will not be machined. The button will indicate this by a yellow background.
pl: Pominięcie opcjonalnych bloków programu, jeśli przycisk jest wciśnięty (aktywny).

en: Edit the loaded program
pl: Edytuj załadowany program

en: delete MDI
pl: Usuń MDI

en: delete MDI history
pl: Usuń historię MDI

en: Open classicladder
pl: Otwórz panel Classicladder

en: launch hal scope
pl: Uruchom oscyloskop hal

en: launch linuxcnc status
pl: Uruchom status Linuxcnc

en: launch hal meter
pl: Uruchom pomiar hal

en: Calibration
pl: Kalibracja

en: launch calibration
pl: Uruchom kalibrację

en: opens the show hal tool
pl: Hal Show starten

en: save the file using the original name
pl: Zapisz plik pod oryginalną nazwą

en: save the file with a new name
pl: zapisz plik jako ...

en: clear the edit field and make a new file
pl: wyczyść edytor i utwórz nowy plik

en: Show or hide the virtual keyboard
pl: Pokaż/ukryj klawiaturę

en: Go back to main button list
pl: Powrót do głównej listy przycisków

en: Delete
pl: Usuń

en: delete selected tool or tools
pl: Usuń wybrane narzędzia

en: Add
pl: Dodaj

en: add a new tool to tool table
pl: dodaj nowe narzędzie do tabeli narzędzi

en: Reload
pl: Przeładuj

en: reload tool table from file
pl: przeładuj tabelę narzędzi

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select a tool by number
pl: Wybierz narzędzie według numeru

en: change tool with the command M61 Q?, no machine move will be done
pl: zmień narzędzie polecenieml M61 Q..., maszyna nie wykona żadnych ruchów

en: change tool to the selected one
pl: zmień narzędzie na wskazane

en: touch off the tool and set the value to the tool table
pl: ustaw ofset narzędzia i wpisz wartość do tabeli narzędzi

en: Move to your home directory
pl: Do folderu domowego

en: Select the next file
pl: Wybierz następny plik

en: Jump to user defined directory
pl: Skocz do folderu zdefiniowanego przez użytkownika

en: select the highlighted file and return the path
pl: wybierz podswietlony plik i zwróć jego ścieżkę

en: Close without returning a file path
pl: Zamknij bez zwracania ścieżki do pliku

en: Load File
pl: Załaduj plik
