gmoccapy - en to sr translation catalogue (236 entries)

en:  Block
    Height
sr: Visina
    bloka

en: **** GMOCCAPY INFO ****
sr: **** GMOCCAPY OBAVEŠTENJE ****

en: **** no valid probe config in INI File ****
sr: **** nije validna konfiguracija "dodirivanje" u INI datoteci ****

en: **** disabled tool measurement ****
sr: **** onemogućeno merenje alata ****

en: **** To many increments given in INI File for this screen ****
sr: **** Isuviše mnogo pomaka su dati u INI datoteci na ovom ekranu ****

en: **** Only the first 10 will be reachable through this screen ****
sr: **** Samo će prvih 10 da budu dostupni preko ovog ekrana ****

en: Continuous
sr: Neprekidno

en: **** found more than 16 macros, will use only the first 16 ****
sr: **** nije dozvoljeno više od 9 makroa, samo će da se koriste prvih devet ****

en: **** No tabs will be added! ****
sr: **** Tabulatoru se neće dodati! ****

en: **** Did not find a toolfile file in [EMCIO] TOOL_TABLE ****
sr: **** Nije pronađena datoteka alata u [EMCIO] TOOL_TABLE ****

en: **** audio available! ****
sr: **** zvuk dostupan! ****

en: **** no audio available! ****
sr: **** zvuk nije dostupan! ****

en: **** virtual keyboard program found : <onboard>
sr: **** pronađen program virtualne tastature : <onboard>

en: **** GMOCCAPY ERROR ****
sr: **** GMOCCAPY GREŠKA ****

en: **** Error with launching virtual keyboard,
sr: **** Greška pri pokretanju virtualne tastature,

en: interrupt running macro
sr: prekini pokrenuti makro

en: **** Did not find a parameter file in [RS274NGC] PARAMETER_FILE ****
sr: **** Nije pronađena parametarska datoteka u [RS274NGC] PARAMETER_FILE ****

en: Select the file you want to be loaded at program start
sr: Izaberi datoteku koju želiš da se učita prilikom pokretanja programa

en: Unknown error type and no error text given
sr: Nepoznata greška i nema opisa greške

en: Important Warning
sr: Važno Upozorenje

en: No file loaded
sr: Program nije učitan

en: It is not possible to change to MDI Mode at the moment
sr: Trenutno nije moguće da se pređe u MDI mod

en: It is not possible to change to Auto Mode at the moment
sr: Trenutno nije moguće da se pređe u Auto mod

en: Enter value:
sr: Unesi vrednost:

en: conversion error
sr: greška u pretvaranju

en: Conversion error !
sr: Greška u pretvaranju !

en: This button will show or hide the keyboard
sr: ovim tasterom ćeš prikazati ili sakriti tastaturu

en: No tool description available
sr: Nije dostupan opis alata

en: Hal Pin is low, Access denied
sr: Hal pin je neaktivan, Pristup zabranjen

en: wrong code entered, Access denied
sr: Unet je pogrešan kod, Pristup zabranjen

en: Just to warn you
sr: Samo da te upozorim

en: INFO:
sr: OBAVEŠTENjE:

en: Classicladder real-time component not detected
sr: Classicladder komponenta u realnom vremenu nije otkrivena

en: Do you really want to delete the MDI history?
sr: Da li zaista želiš da izbrišeš MDI listu?

en: Attention!!
sr: PAŽNJA!!!

en: Conversion error in btn_set_value
sr: Greška u pretvaranju na btn_set_value

en: Conversion error in btn_set_value!
sr: Greška u pretvaranju na btn_set_value

en: Please enter only numerical values. Values have not been applied
sr: Unesi samo numeričke vrednosti
    Vrednosti nisu prihvaćene

en: Important Warning!
sr: Važno Upozorenje!

en: Enter the block height
sr: Unesi visinu bloka

en: Block height measured from base table
sr: Visina bloka merena od osnove stola

en: Conversion error in btn_block_height!
sr: Greška u pretvaranju na btn_block_height!

en: Please enter only numerical values
    Values have not been applied
sr: Unesi samo numeričke vrednosti
    Vrednosti nisu prihvaćene

en: Please remove the mounted tool and press OK when done
sr: Molim te ukloni postavljeni alat i stisni "U redu" kad završiš

en: Please change to tool
    
    # {0:d}     {1}
    
     then click OK.
sr: Zameni alat, alatom
    
    # {0:d}     {1} 
    
    pa klikni na "U redu".

en: Tool Change has been aborted!
sr: Obustavljena je zamena alata!

en: The old tool will remain set!
sr: Stari alat ostaje na snazi!

en: Warning Tool Touch off not possible!
sr: Upozorenje: Nije moguć dodir alatom!

en: Tool touch off is not possible with cutter radius compensation switched on!
sr: Dodir nije moguć sa uključenom kompenzacijom radijusa alata!

en: Real big error!
sr: Stvarno KRUPNA greška!!!

en: You managed to come to a place that is not possible in on_btn_tool_touchoff
sr: Uspeo si da dođeš do pozicije do koje nije moguće u on_btn_tool_touchoff

en: Set parameter of tool {0:d} and axis {1} to:
sr: Podesi parametar alata {0:d} i ose {1} na:

en: Enter the tool number as integer
sr: Unesi "ceo broj" kao broj alata

en: Select the tool to change
sr: Izaberi alat za zamenu

en: Selected tool is already in spindle, no change needed.
sr: Izabrani alat je već u vretenu, nema potrebe za izmenom!

en: you selected no or more than one tool, the tool selection must be unique
sr: Ili si izabrao više alata ili nijedan, izbor alata mora da je jedinstven

en: Enter System Unlock Code
sr: Unesi šifru za otključavanje

en: Enter value
sr: Unesi vrednost:

en: Enter the value to set
sr: Unesi vrednost za podešavanje

en: Operator Message
sr: Poruka za operatera

en: Restart Entry
sr: Ponovi ulaz

en: **** gmoccapy will not start ****
sr: **** gmoccapy neće da se pokrene ****

en: pause the running program
sr: pauziraj pokrenuti program

en: left rotate,  middle move,  right zoom
sr: levi rotiranje, srednji pomeranje, desni uvećanje

en: left zoom,  middle move,  right rotate
sr: levi uvećanje, srednji pomeranje, desni rotiranje

en: left move,  middle rotate,  right zoom
sr: levi pomeranje, srednji rotiranje, desni uvećanje

en: left zoom,  middle rotate,  right move
sr: levi uvećanje, srednji rotiranje, desni pomeranje

en: left move,  middle zoom,  right rotate
sr: levi pomeranje, srednji uvećanje, desni rotiranje

en: left rotate,  middle zoom,  right move
sr: levi rotiranje, srednji uvećanje, desni pomeranje

en: No Program loaded
sr: Nije učitan program

en: clear plot
sr: očisti ekran

en: Zoom in
sr: uvećaj

en: Zoom out
sr: umanji

en: view perspective
sr: izometrijski pogled

en: view along the X axis from positive to negative
sr: pogled duž X ose

en: view along the Y axis from positive to negative
sr: pogled duž Y ose

en: view along the Z axis from positive to negative
sr: pogled duž Z ose

en: Show or hide tool path
sr: prikaži ili sakrij putanju alata

en: Show or hide dimensions
sr: prikaži ili sakrij dimenzije

en: view along the Y axis from positive to negative as viewn for a back tool lathe
sr: pogled duž Y ose

en: Preview
sr: Prikaz

en: Offset Page
sr: Koord. sistemi

en: Tooledit
sr: Uređivanje alata

en: File Selection
sr: Izbor datoteke

en: Ignore limits
sr: Ignoriši ograničenja

en: <b>Jogging</b>
sr: <b>"Vozakanje"</b>

en: Information over the tool in spindle
sr: podatak o alatu u vretenu

en: Tool no.
sr: Br. alata

en: Diameter
sr: Prečnik

en: offset z
sr: Z odstup.

en: offset x
sr: X odstup.

en: <b>Tool information</b>
sr: <b>Podaci o alatu</b>

en: G and M code information as well as speed and feed
sr: G i M - kod informacije, kao i brzine vretena i brzine pomeranja alata

en: active_mcodes_label
sr: Aktivan M-kod

en: active_gcodes_label
sr: Aktivan G-kod

en: <b>G-Code</b>
sr: <b>G-kod</b>

en: <b>Cooling</b>
sr: <b>Hlađenje</b>

en: <b>Spindle [rpm]</b>
sr: <b>Vreteno [o/min]</b>

en: Vel.
sr: Brz.

en: Displays the current velocity
sr: Prikazuje trenutnu brzinu

en: reset feed override to 100 %
sr: vrati brzinu kretanja alata na 100 %

en: Undo
sr: poništi

en: Search
     back
sr:   Traži
    nazad

en: Search
      fwd
sr:   Traži
    napred

en: Redo
sr: ponovo 
      uradi

en: Replace
      Text:
sr: Zameni
      ispis:

en: Replace
       All
sr: Zameni
       sve

en: Ignore
     Case
sr: Ignoriši 
    događaj

en: Replace
sr: Zameni

en: Search
      Text:
sr:   Traži
    ispis:

en: Main
sr: Glavni

en: Start as fullscreen
sr: Pokreni preko celog ekrana

en: Start maximized
sr: Pokreni uveličano

en: Start as window
sr: Pokreni u prozoru

en: X Pos.
sr: X poz.

en: Y Pos.
sr: Y poz.

en: Width
sr: Širina

en: Height
sr: Visina

en: hide cursor
sr: Sakrij kursor

en: <b>Main Window</b>
sr: <b>Glavni prozor</b>

en: Show keyboard on offset
sr: Tastatura na Odstupanju

en: Show keyboard on tooledit
sr: Tastatura na uređivanju alata

en: Show keyboard on MDI
sr: Tastatura na MDI

en: Show keyboard on EDIT
sr: Tastatura na UREDI

en: Show keyboard on load file
sr: Tastatura pri učitavanju datoteke

en: show preview
sr: Prikaži Prikaz

en: show offsets
sr: Prikaži Odstupanja

en: <b>On Touch off</b>
sr: <b>Pri "Dodirivanju"</b>

en: Relative Color
sr: Boja ispisa
    rel. koordinata

en: Absolute Color
sr: Boja ispisa
    aps. koordinata

en: DTG Color
sr: Boja ispisa DTG

en: Homed color
sr: Boja "nulovanja"

en: Unhomed color
sr: Boja "raznulovanja"

en: Size
sr: Veličina

en: Digits
sr: Decimale

en: Grid size
sr: Razmera

en: Show DRO
sr: Prikaži DRO

en: Show offsets
sr: prikaži odstupanja

en: Show DTG
sr: Prikaži DTG

en: <b>Mouse Button mode</b>
sr: <b>Izbor tastera na mišu</b>

en: <b>Preview</b>
sr: <b>Prikazivanja</b>

en: current
       file
sr:  trenutna
     datoteka

en: none
sr: nijedna

en: <b>File to load on start</b>
sr: <b>Učitati datoteku na početku</b>

en: Select user dir
sr: Izaberi koris.dir.

en: <b>Select jump to dir</b>
sr: <b>Izaberi skok na direktorijum</b>

en: Themes
sr: Teme

en: Warning Audio
sr: Zvuk upozorenja

en: Alert Audio
sr: Zvučni alarm

en: <b>Themes and sound</b>
sr: <b>Teme i zvuk</b>

en: Appearance
sr: Prikaz

en: Scale jog velocity
sr: Faktor brzine "vozakanja"

en: Scale feed override
sr: Faktor brzine kretanja alata

en: Scale spindle override
sr: Faktor brzine vretena

en: <b>Hardware MPG Scale</b>
sr: <b>Hardver MPG faktori</b>

en: Use keyboard shortcuts
sr: Koristi prečice sa tastature

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
sr: <b>Prečice sa tastature</b>

en: Use unlock code
sr: Koristi šifru za zaključavanje

en: Do not use unlock code
sr: Ne koristi šifru za zaključavanje

en: Use hal pin to unlock
sr: Koristi HAL pin za otključavanje

en: <b>Unlock settings</b>
sr: <b>Podešavanje otključavanja</b>

en: Starting RPM
sr: Početni broj obrtaja

en: Spindle bar min
sr: Najmanji broj obrtaja

en: Spindle bar max
sr: Najveći broj obrtaja

en: <b>Spindle</b>
sr: <b>Vreteno</b>

en: Hide turtle Jog Button
sr: Sakrij taster za sporo vozakanje

en: Turtle jog Factor
sr: Faktor sporog vozakanja

en: <b>Turtle Jog</b>
sr: <b>Sporo Vozakanje</b>

en: Hardware
sr: Hardver

en: Use auto tool measurement
sr: Koristi automatsko merenje alata

en: Probe Height
sr: Visina Dodira

en: Z Pos.
sr: Z poz.

en: Max. Probe
sr: Maks. Dodir

en: Search Vel.
sr: Traži
    brzinu

en: Probe Vel.
sr: Brzina 
    dodirivanja

en: <b>Probe velocitys</b>
sr: <b>Brzina "dodirivanja"</b>

en: <b>Tool Measurement</b>
sr: <b>Merenje alata</b>

en: Do not use run from line
sr: Ne koristi pokretanje sa linije

en: Use run from line
sr: Koristi pokretanje sa linije

en: <b>Run from line</b>
sr: <b>Pokreni sa linije</b>

en: Use frames
sr: Koristi konture

en: Font
sr: Slova

en: Launch test message
sr: Prikaži test poruku

en: <b>      gmoccapy message
     behavior and appearance </b>
sr: <b>      gmoccapy poruka
     ponašanje i izgled </b>

en: Advanced
     Settings
sr: Napredna 
    podešavanja

en: Settings
sr: Podešavanja

en: User tab 1
sr: Korisnikov tabulator 1

en: User tabs
sr: Korisnikovi tabulatori

en: enter auto mode to run programs
sr: ulaz u "Automatski mod" za izvršenje programa

en: Enter the settings page, the default code is "123"
sr: Uđi na stranicu "Podešavanje", podrazumevani kod je "123"

en: show user tabs
sr: prikaži korisnikove tabulatore

en: open homing button list
sr: otvori listu tastera za "nulovanje" osa

en: open touch off button list
sr: otvori listu tastera "za dodirivanje" obradka

en: Open the tooleditor page
sr: otvori stranicu za uređivanje alata

en: make the preview as large as possible
sr: povećaj prikaz po celom ekranu

en: Close gmoccapy / leave the program
sr: zatvori i napusti program

en: Load a new program
sr: Učitaj novi program

en: Run the loaded program
sr: pokreni učitani program

en: Stop the running program
sr: zaustavi pokrenuti program

en: Pause the running program
sr: Pauziraj program

en: Run the  loaded program step by step
sr: pokreni učitani program korak po korak

en: Machine or not the optional blocks of the program. If the button is pressed, the optional blocks will not be machined. The button will indicate this by a yellow background.
sr: Obraditi ili ne, opcione delove programa. Opcioni delovi neće da budu obrađeni ukoliko je taster pritisnut. Taster će imati žutu pozadinu.

en: Edit the loaded program
sr: uredi učitani program

en: delete MDI
sr: Izbriši MDI

en: delete MDI history
sr: izbriši MDI listu

en: Open classicladder
sr: otvori Classicladder

en: launch hal scope
sr: pokreni Hal Scope

en: launch linuxcnc status
sr: pokreni Linuxcnc status

en: Hal Meter
sr: Hal Metar

en: launch hal meter
sr: pokreni Hal Metar

en: Calibration
sr: Kalibracija

en: launch calibration
sr: pokreni kalibraciju

en: Halshow
sr: Hal prozor

en: opens the show hal tool
sr: Hal Show pokrenut

en: save the file using the original name
sr: sačuvaj datoteku pod originalnim imenom

en: save the file with a new name
sr: sačuvaj datoteku sa novim imenom

en: clear the edit field and make a new file
sr: očisti polje za uređivanje i napravi novu datoteku

en: Show or hide the virtual keyboard
sr: prikaži ili sakrij vurtualnu tastaturu

en: Go back to main button list
sr: nazad na glavnu listu tastera

en: Delete
sr: Izbriši

en: delete selected tool or tools
sr: izbriši izabrani alat ili alate

en: Add
sr: Dodaj

en: add a new tool to tool table
sr: dodaj novi alat u tabeli alata

en: Reload
sr: Ponovo
     učitaj

en: reload tool table from file
sr: ponovo učitaj tabelu alata iz datoteke

en: Apply
sr: Prihvati

en: Select a tool by number
sr: Izaberi alat po broju

en: change tool with the command M61 Q?, no machine move will be done
sr: zameni alat komandom M61 Q?, nema pomeranja mašine

en: change tool to the selected one
sr: zameni alat izabranim

en: touch off the tool and set the value to the tool table
sr: dodirni alatom i podesi vrednost u tabeli alata

en: Move to your home directory
sr: Idi na tvoj "matični" direktorijum

en: Select the next file
sr: Izaberi sledeću datoteku

en: Jump to user defined directory
sr: Skoči na korisnikov direktorijum

en: select the highlighted file and return the path
sr: izaberi naznačenu datoteku i vrati putanju

en: Close without returning a file path
sr: zatvori bez vraćanja putanje datoteke

en: Load File
sr: Učitaj datoteku
