dcpp - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: A file of equal or larger size already exists at the target location
ar: الملف بنفس الحجم أو أكبر موجود حاليا في المكان المقصود

en: A file with a different size already exists in the queue
ar: الملف ذو الحجم المختلف موجود حاليا في الطابور

en: A file with different tth root already exists in the queue
ar: الملف ذو  "تي تي إتش" مختلف موجود حاليا في الطابور

en: A file with the same hash already exists in your share
ar: ملف بنفس الهاتش موجود حاليا

en: All download slots taken
ar: كل وصلات التحميل مأخوذة

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
ar: CRC32 تضارب (SFV-فحص)

en: Connection timeout
ar: لا يمكن التوصيل

en: Directory already shared
ar: المجلد مستخدم حاليا

en: Disconnected
ar: انفصل

en: Download Queue
ar: طابور التحميل

en: Error during compression
ar: خطا خلال عملية الفك

en: Error during decompression
ar: خطأ خلال عملية الفك

en: Failed to set up the socks server for UDP relay (check socks address and port)
ar: (افحص عنوان السوكس و البورت) UDP فشل في عمل سوكس سيرفر لحدوث تبادل في

en: File list refresh finished
ar: تجديد قائمة الملفات انتهت

en: File list refresh initiated
ar: تجديد قائمة الملفات بدأت

en: File not available
ar: الملف غير موجود

en: Full tree does not match TTH root
ar: السلسلة المحملة لا تتوافق مع "تي تي إتش" الرئيسي

en: Hash database
ar: تحديث قاعدة البيانات

en: Hash database rebuilt
ar: تحديث قائمة البيانات انتهت

en: Invalid target file (missing directory, check default download directory setting)
ar: الملف المراد خاطيء - مجلد مفقود ، تفقد خواص المجلد للتحميل

en: Kick user(s)
ar: فصل المستخدم

en: No directory specified
ar: لم يتم تحديد مجلد معين

en: No slots available
ar: لا توجد وصلة خالية

en: Offline
ar: غير متصل

en: Redirect user(s)
ar: تحويل المستخدمين

en: Remove all subdirectories before adding this one
ar: حذف كل المجلدات الثانوية قبل إضافة هذا

en: Shared Files
ar: الملفات المساهم فيها

en: Socks server authentication failed (bad login / password?)
ar: (نظام التعريف بالهوية للسوكس فشلت (أسم غير صحيح / كلمة السر

en: Target filename too long
ar: الملف المقصود كبير جدا

en: The socks server doesn't support login / password authentication
ar: هذا السوكس لا يدعم التعريف بالهوية لأسم / و كلمة السر

en: The socks server failed establish a connection
ar: لقد فشل السوكس في عمل الإتصال

en: The socks server requires authentication
ar: هذا السوكس يحتاج إلى العريف بالهوية

en: The temporary download directory cannot be shared
ar: المجلد الموقت للتحميل لا يمكن استخدامه

en: Unable to create thread
ar: عدم القدرة على خلق الوصلة

en: You're trying to download from yourself!
ar: !أنت تحاول التحميل من عند نفسك
