dcpp - en to el translation catalogue (79 entries)

en: %1% (%2%) has same CID {%3%} as %4% (%5%), ignoring
el: %1% (%2%) έχει το ίδιο CID {%3%} με %4% (%5%), θα αγνοηθεί

en: %1% (Nick unknown)
el: %1% (Άγνωστο ψευδώνυμο)

en: %1% not shared; calculated CRC32 does not match the one found in SFV file.
el: %1% δεν διαμοιράζεται, το CRC32 που υπολογίστηκε δεν ταιριάζει με αυτό που βρέθηκε στο SFV αρχείο.

en: %1% renamed to %2%
el: %1% μετονομάστηκε σε %2%

en: %1% was kicked by %2%: %3%
el: %1% αποβλήθηκε από %2%: %3%

en: %1% was kicked: %2%
el: %1% αποβλήθηκε: %2%

en: %1%: File not available
el: %1%: Το αρχείο δεν είναι διαθέσιμο

en: A file of equal or larger size already exists at the target location
el: Ένα αρχείο ίσο ή μεγαλύτερο σε μέγεθος υπάρχει ήδη στην τοποθεσία προορισμού

en: A file with a different size already exists in the queue
el: Υπάρχει ήδη ένα αρχείο με διαφορετικό μέγεθος στην σειρά αναμονής

en: A file with different tth root already exists in the queue
el: Υπάρχει ήδη ένα αρχείο με διαφορετικό TTH στην σειρά αναμονής

en: A file with the same hash already exists in your share
el: Ένα αρχείο με το ίδιο ΤΤΗ υπάρχει ήδη στα κοινόχρηστα αρχεία

en: All download slots taken
el: Όλες οι θέσεις είναι κατειλημμένες

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
el: Ασυνέχεια CRC32 (Έλεγχος-SFV)

en: Connection closed
el: Η σύνδεση τερματίστηκε

en: Connection timeout
el: Λήξη χρονικού ορίου σύνδεσης

en: Connectivity error: %1%
el: Σφάλμα σύνδεσης: %1%

en: Could not open target file: %1%
el: Δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί το αρχείο προορισμού: %1%

en: Directory already shared
el: Ο κατάλογος είναι ήδη κοινόχρηστος

en: Discard
el: Απόρριψη

en: Disconnected
el: Αποσυνδέθηκε

en: Disconnected user leaving the hub: %1%
el: Αποσύνδεση χρήστη που αποχώρησε από την κυψέλη: %1%

en: Download Queue
el: Αρχεία προς Λήψη

en: Duplicate source: %1%
el: Διπλή πηγή: %1%

en: Error creating hash data file: %1%
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία αρχείου με ta δεδομένα hash: %1%

en: Error during compression
el: Σφάλμα κατά την συμπίεση

en: Error during decompression
el: Σφάλμα κατά την αποσυμπίεση

en: Error hashing %1%: %2%
el: Σφάλμα κατά τη δεικτοποίηση %1%: %2%

en: Error saving hash data: %1%
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση των δεδομένων hash: %1%

en: Failed to load certificate file
el: Αποτυχία φόρτωσης του αρχείου του πιστοποιητικού

en: Failed to load private key
el: Αποτυχία φόρτωσης του ιδιωτικού κλειδιού

en: Failed to negotiate base protocol
el: Αποτυχία κατά τη διαπραγμάτευση του βασικού πρωτοκόλλου.

en: Failed to set up the socks server for UDP relay (check socks address and port)
el: Αποτυχία σύνδεσης στο Διακομιστή Socks μέσω UDP (Ελέγξτε IP και θύρα του Διακομιστή)

en: File list refresh failed: %1%
el: Η ανανέωση της λίστας αρχείων απέτυχε: %1%

en: File list refresh finished
el: Η λίστα διαθέσιμων αρχείων ανανεώθηκε

en: File list refresh in progress, please wait for it to finish before trying to refresh again
el: Ανανέωση της λίστας αρχείων σε εξέλιξη, περιμένετε να ολοκληρωθεί πριν κάνετε νέα ανανέωση

en: File list refresh initiated
el: Έναρξη ανανέωσης της λίστας διαθέσιμων αρχείων

en: File not available
el: Το αρχείο δεν είναι διαθέσιμο

en: Finished hashing: %1%
el: Τέλος δεικτοποίησης: %1%

en: Finished hashing: %1% (%2%/s)
el: Τέλος δεικτοποίησης: %1% (%2%/s)

en: Full tree does not match TTH root
el: Το δέντρο αρχείων δεν ταιριάζει στο TTH

en: Generated new TLS certificate
el: Δημιουργία νέου πιστοποιητικού TLS

en: Greater than maximum filelist size
el: Μέγεθος λίστας φακέλων μεγαλύτερο από το μέγιστο

en: Hash database
el: Βάση Δεδομένων Hash

en: Hash database rebuilt
el: Ανασυγκρότηση της Βάσης Δεδομένων Hash

en: Hashing failed: %1%
el: Η δεικτοποίηση απέτυχε: %1%

en: Hub probably uses an old version of ADC, please encourage the owner to upgrade
el: Η κυψέλη πιθανώς χρησιμοποιεί μια παλιά έκδοση του ADC, παρακαλώ παροτρύνετε τον ιδιοκτήτη της να κάνει αναβάθμιση

en: Invalid size
el: Μη έγκυρο μέγεθος

en: Invalid target file (missing directory, check default download directory setting)
el: Άκυρο αρχείο προορισμού (Λείπει ο φάκελος, ελέγξτε τον προκαθορισμένο φάκελο αποθήκευσης)

en: Kick user(s)
el: Αποβολή χρήστη

en: Maximum command length exceeded
el: Υπέρβαση του μέγιστου μήκους εντολής

en: More bytes written than requested
el: Γράφτηκαν περισσότερα bytes από όσα ζητήθηκαν

en: No directory specified
el: Δεν έχει καθοριστεί κατάλογος

en: No slots available
el: Δεν υπάρχουν ελεύθερες θέσεις

en: Offline
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Redirect user(s)
el: Εκτροπή χρήστη

en: Remove all subdirectories before adding this one
el: Αφαιρέστε όλους τους υποκαταλόγους πριν την προσθήκη αυτού

en: Request to seek beyond the end of data
el: Αίτημα για έρευνα πέραν του τέλους των δεδομένων

en: Response does not match request
el: Η απόκριση δεν ταιριάζει στο αίτημα

en: Search disabled: %1%
el: Απενεργοποίηση έρευνας %1%

en: Shared Files
el: Διαμοιραζόμενα Αρχεία

en: Socks server authentication failed (bad login / password?)
el: Αποτυχία αυθεντικοποίησης με το Διακομιστή Socks (λάθος όνομα/συνθηματικό;)

en: TLS disabled, failed to generate certificate: %1%
el: TLS ανενεργό, αποτυχία κατά τη δημιουργία πιστοποιητικού: %1%

en: TLS disabled, no certificate file set
el: TLS ανενεργό, δεν έχει οριστεί αρχείο πιστοποιητικού

en: TTH inconsistency
el: Ασυνέχεια TTH

en: Target filename too long
el: Το όνομα στο αρχείο προορισμού είναι υπερβολικά μεγάλο

en: The socks server doesn't support login / password authentication
el: Ο Διακομιστής Socks δεν υποστηρίζει αυθεντικοποίηση χρήστη/συνθηματικού

en: The socks server failed establish a connection
el: Ο Διακομιστής Socks δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει σύνδεση

en: The socks server requires authentication
el: Ο Διακομιστής Socks απαιτεί αυθεντικοποίηση

en: The temporary download directory cannot be shared
el: Ο φάκελος ημιτελών αρχείων δεν μπορεί να διαμοιραστεί

en: This file is already queued
el: Το αρχείο ήδη υπάρχει στην σειρά αναμονής

en: Unable to create thread
el: Αδύνατο να δημιουργηθεί "thread"

en: Unable to open filelist: %1%
el: Αδύνατο το άνοιγμα της λίστας αρχείων: %1%

en: Unable to read hash data file
el: Αδύνατη η ανάγνωση του αρχείου δεδομένων hash

en: Unable to rename %1%: %2%
el: Αδ'υνατη η μετονομασία %1%: %2%

en: Unable to send file %1%: %2%
el: Αδύνατη η αποστολή του αρχείου %1%: %2%

en: Unknown error: 0x%1$x
el: Άγνωστο σφάλμα: 0x%1$x

en: You're trying to download from yourself!
el: Προσπαθείς να κατεβάσεις απ'τον εαυτό σου!!!

en: downloaded from
el: κατέβηκε από

en: uploaded to
el: ανέβηκε σε
