dcpp - en to fi translation catalogue (99 entries)

en: %'lld B
fi: %'lld t

en: %.02f GiB
fi: %.02f Gt

en: %.02f KiB
fi: %.02f Kt

en: %.02f MiB
fi: %.02f Mt

en: %.02f PiB
fi: %.02f Pt

en: %.02f TiB
fi: %.02f Tt

en: %1% (%2%) has same CID {%3%} as %4% (%5%), ignoring
fi: Käyttäjällä %1% (%2%) on sama CID {%3%} kuin käyttäjällä %4% (%5%), hylätään

en: %1% (Nick unknown)
fi: %1% (nimimerkki tuntematon)

en: %1% not shared; calculated CRC32 does not match the one found in SFV file.
fi: Tiedostoa %1% ei jaeta; laskettu CRC32 ei vastaa SFV-tiedostossa olevaa arvoa.

en: %1% renamed to %2%
fi: %1% uudelleennimettiin tiedostoksi %2%

en: %1% was kicked by %2%: %3%
fi: %2% potkaisi käyttäjän %1%: %3%

en: %1% was kicked: %2%
fi: %1% potkaistiin: %2%

en: %1%: File not available
fi: %1%: Tiedosto ei ole saatavilla

en: %d B
fi: %d t

en: %s B
fi: %s t

en: <Enter string>
fi: <Syötä nimi>

en: A file of equal or larger size already exists at the target location
fi: Kohdehakemistossa on jo samankokoinen tai suurempi tiedosto.

en: A file with a different size already exists in the queue
fi: Jonossa on jo samanniminen mutta erikokoinen tiedosto

en: A file with different tth root already exists in the queue
fi: Latausjonossa on jo samanniminen tiedosto, jonka TTH-tarkiste on eri.

en: A file with the same hash already exists in your share
fi: Jaossa on jo tiedosto, jolla on sama TTH-tarkiste

en: All download slots taken
fi: Kaikki latauspaikat ovat käytössä

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
fi: Laskettu CRC32-tarkistussumma ei ollut sama kuin SFV-tiedostossa

en: Connection closed
fi: Yhteys suljettu

en: Connection timeout
fi: Yhteys aikakatkaistu

en: Connectivity error: %1%
fi: Yhteysvirhe: %1%

en: Connectivity restored
fi: Yhdistettävyys palautunut

en: Could not open target file: %1%
fi: Kohdetiedostoa %1% ei voi avata.

en: Directory already shared
fi: Hakemisto on jo jaettu

en: Directory missing name attribute
fi: Kansiolta puuttuu nimiattribuutti

en: Discard
fi: Hylkää

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Disconnected user leaving the hub: %1%
fi: Katkaistiin yhteys hubista lähteneeseen käyttäjään %1%

en: Download Queue
fi: Latausjono

en: Duplicate file will not be shared: %1% (Size: %2% B) Dupe matched against: %3%
fi: Kaksoiskappaleita ei jaeta: %1% (koko: %2% t) vastaa tiedostoa: %3%

en: Duplicate source: %1%
fi: Sama lähde: %1%

en: Error creating hash data file: %1%
fi: Virhe tarkistussummatiedoston luonnissa: %1%

en: Error during compression
fi: Virhe pakkaamisessa

en: Error during decompression
fi: Virhe purkamisessa

en: Error generating certificate
fi: Sertifikaatin luominen epäonnistui

en: Error hashing %1%: %2%
fi: Virhe tarkistussumman luonnissa tiedostolle %1%: %2%

en: Error saving hash data: %1%
fi: Virhe tallennettaessa tarkistussummaa: %1%

en: Failed to load certificate file
fi: Sertifikaattitiedoston lataaminen epäonnistui

en: Failed to load private key
fi: Yksityisavaimen lataaminen epäonnistui

en: Failed to negotiate base protocol
fi: Perusprotokollan neuvottelu epäonnistui

en: Failed to set up the socks server for UDP relay (check socks address and port)
fi: SOCKS-palvelimelle ei voitu määrittää UDP-ohjausta (tarkista SOCKS-palvelimen osoite ja portti)

en: File list refresh failed: %1%
fi: Tiedostolistan päivitys epäonnistui: %1%

en: File list refresh finished
fi: Tiedostolistan päivitys valmis

en: File list refresh in progress, please wait for it to finish before trying to refresh again
fi: Tiedostolistan päivitys on jo meneillään, odota että se valmistuu ennen kuin yrität päivitystä uudelleen

en: File list refresh initiated
fi: Tiedostolistan päivitys aloitettiin

en: File not available
fi: Tiedosto ei ole saatavilla

en: Finished hashing: %1%
fi: Tarkistussumman laskeminen valmistui tiedostolle %1%

en: Finished hashing: %1% (%2%/s)
fi: Tarkistussumman laskeminen valmistui tiedostolle %1% (nopeus %2%/s)

en: Full tree does not match TTH root
fi: Laskettu TTH-puu ei vastaa TTH-tarkistussummaa

en: Generated new TLS certificate
fi: Uusi TLS-serfifikaatti luotu

en: Greater than maximum filelist size
fi: Suurempi kuin tiedostolistan maksimikoko

en: Hash database
fi: Tarkistussummatietokanta

en: Hash database rebuilt
fi: Tarkistussummatietokanta luotiin uudelleen

en: Hashing failed: %1%
fi: Tarkistussumman laskenta epäonnistui: %1%

en: Hub probably uses an old version of ADC, please encourage the owner to upgrade
fi: Hubi käyttää todennäköisesti vanhaa ADC-versiota, kehota sen omistajaa päivittämään

en: Invalid size
fi: Virheellinen koko

en: Invalid target file (missing directory, check default download directory setting)
fi: Kohdetiedosto ei kelpaa (hakemistoa ei ole, tarkista lataushakemisto asetuksista)

en: Kick user(s)
fi: Potkaise käyttäjä(t)

en: Maximum command length exceeded
fi: Suurin komennon pituus ylitettiin

en: More bytes written than requested
fi: Kirjoitettiin enemmän tavuja kuin pyydettiin

en: No certificate file chosen
fi: Sertifikaattitiedostoa ei ole valittu

en: No directory specified
fi: Hakemistoa ei ole määritetty

en: No private key file chosen
fi: Yksityisavaintiedostoa ei ole valittu

en: No slots available
fi: Ei vapaita latauspaikkoja

en: Not listening for connections - please restart %1%
fi: Yhteyksien kuunteleminen epäonnistui, %1% on käynnistettävä uudestaan

en: Offline
fi: Tavoittamattomissa

en: Redirect user(s)
fi: Uudelleenohjaa käyttäjä(t)

en: Remove all subdirectories before adding this one
fi: Poista kaikki tämän hakemiston alihakemistot ennen sen lisäämistä

en: Request to seek beyond the end of data
fi: Pyydettiin tietoa tiedoston lopun jälkeen

en: Response does not match request
fi: Vastaus ei täsmää pyyntöön

en: SSL Error: %1% (%2%, %3%)
fi: SSL-virhe: %1% (%2%, %3%)

en: Search disabled: %1%
fi: Haku poissa käytöstä: %1%

en: Search enabled again
fi: Haku jälleen käytössä

en: Shared Files
fi: Jaetut tiedostot

en: Socks server authentication failed (bad login / password?)
fi: SOCKS-palvelimelle kirjautuminen epäonnistui (väärä käyttäjätunnus tai salasana?)

en: TLS disabled, failed to generate certificate: %1%
fi: TLS poissa käytöstä koska sertifikaatin luonti epäonnistui: %1%

en: TLS disabled, no certificate file set
fi: TLS ei käytössä, sertifikaattitiedostoja ei ole asetettu

en: TTH inconsistency
fi: TTH-tarkistussummat eivät täsmää

en: Target file is missing or wrong size
fi: Kohdetiedosto puuttuu tai on väärän kokoinen

en: Target filename too long
fi: Kohdetiedoston nimi on liian pitkä

en: Target removed
fi: Kohde on poistettu

en: The socks server doesn't support login / password authentication
fi: SOCKS-palvelin ei tue tunnistautumista käyttäjätunnuksella ja salasanalla

en: The socks server failed establish a connection
fi: SOCKS-palvelin ei voinut avata yhteyttä

en: The socks server requires authentication
fi: SOCKS-palvelin vaatii kirjautumisen

en: The temporary download directory cannot be shared
fi: Keskeneräisten tiedostojen hakemistoa ei voi jakaa

en: This file is already queued
fi: Tämä tiedosto on jo latausjonossa

en: Unable to create thread
fi: Säikeen luonti epäonnistui

en: Unable to open filelist: %1%
fi: Tiedostolistan avaus epäonnistui: %1%

en: Unable to read hash data file
fi: TTH-tietokantatiedostoa ei voi lukea.

en: Unable to rename %1%: %2%
fi: Tiedoston %1% uudelleennimeäminen epäonnistui: %2%

en: Unable to send file %1%: %2%
fi: Tiedoston %1% lähettäminen epäonnistui: %2%

en: Unknown error: 0x%1$x
fi: Tuntematon virhe: 0x%1$x

en: You're trying to download from yourself!
fi: Yrität ladata itseltäsi!

en: downloaded from
fi: ladattu käyttäjältä

en: uploaded to
fi: lähetetty käyttäjälle
