dcpp - en to mk translation catalogue (24 entries)

en: A file of equal or larger size already exists at the target location
mk: Датотека со иста или поголема големина веќе постои на посакуваната локација

en: A file with a different size already exists in the queue
mk: Датотека со различна големина веќе постои во листата

en: All download slots taken
mk: Сите слотови за преземање се земени

en: Connection timeout
mk: Врската заврши

en: Directory already shared
mk: Директориумот веќе е делен

en: Disconnected
mk: Врската е прекината

en: Download Queue
mk: Листа за преземање

en: Error during compression
mk: Грешка при компресирањето

en: Error during decompression
mk: Грешка при декомпресирањето

en: File not available
mk: Датотеката не е достапна

en: Invalid target file (missing directory, check default download directory setting)
mk: Погрешна цел на датотеката (го нема директориумот,провери во Прилагодувања)

en: Kick user(s)
mk: Исфрли корисник

en: No directory specified
mk: Нема наведено директориум

en: No slots available
mk: Нема слободни слотови

en: Offline
mk: Отсутен

en: Redirect user(s)
mk: Пренасочи корисник

en: Remove all subdirectories before adding this one
mk: Избриши ги сите поддиректориуми пред додавањето на овај

en: Shared Files
mk: Делени датотеки

en: Socks server authentication failed (bad login / password?)
mk: Socks server authentication failed (bad username / password?)

en: Target filename too long
mk: Името на датотеката е предолго

en: The socks server doesn't support login / password authentication
mk: The socks server doesn't support user / password authentication

en: The temporary download directory cannot be shared
mk: Моменталниот директориум за преземање не може да биди делен

en: Unable to create thread
mk: Неможе да креира thread

en: You're trying to download from yourself!
mk: Се обидувате да преземете од себе!
