dcplusplus - en to nb translation catalogue (90 entries)

en: %1% (%2%) has same CID {%3%} as %4% (%5%), ignoring
nb: %1% (%2%) har samme CID {%3%} som %4% (%5%), ignorerer

en: %1% (Nick unknown)
nb: %1% (Ukjent kallenavn)

en: %1% not shared; calculated CRC32 does not match the one found in SFV file.
nb: %1% ikke delt; kalkulert CRC32 stemmer ikke med den funnet i SFV-filen.

en: %1% renamed to %2%
nb: %1% endret til %2%

en: %1% was kicked by %2%: %3%
nb: %1% ble kastet ut av %2%: %3%

en: %1% was kicked: %2%
nb: %1% ble sparket ut: %2%

en: %1%: File not available
nb: %1%: Filen er utilgjengelig

en: <Enter string>
nb: <Skriv søkestreng>

en: A file of equal or larger size already exists at the target location
nb: En fil med tilsvarende eller større størrelse eksisterer allerede i målmappen

en: A file with a different size already exists in the queue
nb: En fil med en annen størrelse eksisterer allerede i køen

en: A file with different tth root already exists in the queue
nb: En fil med en annen rot eksisterer allerede i køen

en: A file with the same hash already exists in your share
nb: En fil med samme hash eksisterer allerede i din share

en: All download slots taken
nb: Alle nedlastningsposisjoner er opptatt

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
nb: Inkonsistent CRC32 (SFV-Sjekk)

en: Connection closed
nb: Tilkobling lukket

en: Connection timeout
nb: Tidsavbrudd på forbindelsen

en: Connectivity error: %1%
nb: Tilkoblingsfeil: %1%

en: Connectivity restored
nb: Tilkobling gjenopprettet

en: Could not open target file: %1%
nb: Kunne ikke åpne måfil: %1%

en: Directory already shared
nb: Mappen er allerede delt

en: Directory missing name attribute
nb: Sti mangler navn

en: Discard
nb: Forkast

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: Disconnected user leaving the hub: %1%
nb: Frakoblet bruker forlater hubben: %1%

en: Download Queue
nb: Nedlastingskø

en: Duplicate source: %1%
nb: Duplicat kilde: %1%

en: Error creating hash data file: %1%
nb: Feil ved oppretting av filnøkkel data fil: %1%

en: Error during compression
nb: Feil under komprimering

en: Error during decompression
nb: Feil under dekomprimering

en: Error generating certificate
nb: Feil under generering av sertifikat

en: Error hashing %1%: %2%
nb: Feil ved beregning av filnøkkel %1%: %2%

en: Error saving hash data: %1%
nb: Feil ved lagring av filnøkkel data: %1%

en: Failed to load certificate file
nb: Klarte ikke å laste sertifikat

en: Failed to load private key
nb: Klarte ikke å laste privat nøkkel

en: Failed to negotiate base protocol
nb: Klarte ikke å forhandle grunnprotokoll

en: Failed to set up the socks server for UDP relay (check socks address and port)
nb: Klarte ikke å sette opp SOCKS-server for UDP-rele (sjekk SOCKS-adresse og port)

en: File list refresh failed: %1%
nb: Oppdatering av filliste feilet: %1%

en: File list refresh finished
nb: Filliste-oppdatering ferdig

en: File list refresh in progress, please wait for it to finish before trying to refresh again
nb: Oppdatering av filliste pågår, vennligst vent til oppdateringen er ferdig med å oppdatere på nytt

en: File list refresh initiated
nb: Oppdatering av filliste startet

en: File not available
nb: Filen er ikke tilgjengelig

en: Finished hashing: %1%
nb: Beregnet filnøkkel for: %1%

en: Finished hashing: %1% (%2%/s)
nb: Beregnet filnøkkel for: %1% (%2%/s)

en: Full tree does not match TTH root
nb: Filtreet samsvarer ikke med TTH-roten

en: Generated new TLS certificate
nb: Et nytt TLS-sertifikat ble generert

en: Greater than maximum filelist size
nb: Større en størst tillatte størrelse på filliste

en: Hash database
nb: Filnøkkel database

en: Hash database rebuilt
nb: Filnøkkel databasen ble gjenoppbygget

en: Hashing failed: %1%
nb: Beregning av filnøkkel feilet: %1%

en: Hub probably uses an old version of ADC, please encourage the owner to upgrade
nb: Hubben bruker antagelig en eldre versjon av ADC, vennligst oppfordre eieren om å oppgradere

en: Invalid size
nb: Ugyldig størrelse

en: Invalid target file (missing directory, check default download directory setting)
nb: Ugyldig målfil (manglende mappe, sjekk innstilling for standard nedlastingsmappe)

en: Kick user(s)
nb: Spark bruker(e)

en: Maximum command length exceeded
nb: Maksimal kommandolengde overskredet

en: More bytes written than requested
nb: Flere byte skrevet enn forespørsel

en: No certificate file chosen
nb: Ingen sertifikatfil valgt

en: No directory specified
nb: Ingen mappe oppgitt

en: No private key file chosen
nb: Ingen privat nøkkelfil valgt

en: No slots available
nb: Ingen plasser ledige

en: Not listening for connections - please restart %1%
nb: Lytter ikke etter tilkoblinger - vennligst koble til på nytt %1%

en: Offline
nb: Frakoblet

en: Redirect user(s)
nb: Omdiriger bruker(e)

en: Remove all subdirectories before adding this one
nb: Fjern alle undermapper før denne blir lagt til

en: Request to seek beyond the end of data
nb: Forespørsel om å søke etter enden på datastrøm

en: Response does not match request
nb: Respondanse tilsvarer ikke forespørsel

en: SSL Error: %1% (%2%, %3%)
nb: SSL Feil %1% (%2%, %3%)

en: Search disabled: %1%
nb: Søk avslått: %1%

en: Search enabled again
nb: Søk påslått igjen

en: Shared Files
nb: Delte Filer

en: Socks server authentication failed (bad login / password?)
nb: Autensering mot Socks-server feilet (feil brukerkode / passord?)

en: TLS disabled, failed to generate certificate: %1%
nb: TLS deaktivert, klarte ikke å generere sertifikat: %1%

en: TLS disabled, no certificate file set
nb: TLS deaktivert, inget sertifikat valgt

en: TTH inconsistency
nb: TTH inkonsekvens

en: Target file is missing or wrong size
nb: Målfil mangler eller er feil størrelse

en: Target filename too long
nb: Målfilens navn er for langt

en: Target removed
nb: Mål fjernet

en: The socks server doesn't support login / password authentication
nb: Socks-serveren støtter ikke brukerkode / passord pålitelighetskontroll

en: The socks server failed establish a connection
nb: Socks-serveren klarte ikke å opprette en forbindelse

en: The socks server requires authentication
nb: Socks-serveren krever en pålitelighetskontroll

en: The temporary download directory cannot be shared
nb: Den midlertidige nedlastnings mappen kan ikke deles

en: This file is already queued
nb: Denne filen er allerede satt i kø

en: Unable to create thread
nb: Kan ikke opprette tråd

en: Unable to open filelist: %1%
nb: Kan ikke åpne filliste: %1%

en: Unable to read hash data file
nb: Klarte ikke å lese hash data fil

en: Unable to rename %1%: %2%
nb: Klarte ikke å omdøpe %1%: %2%

en: Unable to send file %1%: %2%
nb: Klarte ikke å sende fil %1%: %2%

en: Unknown error: 0x%1$x
nb: Ukjent feil: 0x%1$x

en: You're trying to download from yourself!
nb: Du prøver å laste ned fra deg selv!

en: downloaded from
nb: Nedlastet fra

en: uploaded to
nb: Opplastet til
