dcpp - en to ro translation catalogue (91 entries)

en: %1% (%2%) has same CID {%3%} as %4% (%5%), ignoring
ro: %1% (%2%) are același CID {%3%} ca și %4% (%5%), se ignoră

en: %1% (Nick unknown)
ro: %1% (Poreclă necunoscută)

en: %1% not shared; calculated CRC32 does not match the one found in SFV file.
ro: %1% nu e partajat; calculul CRC32 nu se potrivește cu cel găsit în fișierul SFV.

en: %1% renamed to %2%
ro: %1% redenumit ca %2%

en: %1% was kicked by %2%: %3%
ro: %1% a fost dat afară de %2%: %3%

en: %1% was kicked: %2%
ro: %1% a fost dat afară: %2%

en: %1%: File not available
ro: %1%: Fișierul nu e disponibil

en: <Enter string>
ro: <Introduceți textul>

en: A file of equal or larger size already exists at the target location
ro: Un fișier de mărime egală sau mai mare există deja la destinație

en: A file with a different size already exists in the queue
ro: Un fișier cu o mărime diferită există deja în coadă

en: A file with different tth root already exists in the queue
ro: Un fișier cu o rădăcina TTH diferită există deja în coadă

en: A file with the same hash already exists in your share
ro: Un fișier cu cod hash identic există deja în partajul dumneavoastră

en: All download slots taken
ro: Toate sloturile de descărcare sunt ocupate

en: CRC32 inconsistency (SFV-Check)
ro: Inconsistență CRC32 (Verificare SFV)

en: Connection closed
ro: Conexiune închisă

en: Connection timeout
ro: Conexiune Expirată

en: Connectivity error: %1%
ro: Eroare de conectivitate: %1%

en: Connectivity restored
ro: Conexiune restabilită

en: Could not open target file: %1%
ro: Fișierul destinație nu poate fi deschis: %1%

en: Directory already shared
ro: Dosar partajat deja

en: Directory missing name attribute
ro: Directorului îi lipsește numele

en: Discard
ro: Elimină

en: Disconnected
ro: Deconectat

en: Disconnected user leaving the hub: %1%
ro: Utilizator care a părăsit hubul deconectat: %1%

en: Download Queue
ro: Coada de descărcare

en: Duplicate file will not be shared: %1% (Size: %2% B) Dupe matched against: %3%
ro: Fișierul duplicat nu va fi partajat: %1% (Dimensiune: %2% B) Duplicat cu: %3%

en: Duplicate source: %1%
ro: Sursa duplicată: %1%

en: Error creating hash data file: %1%
ro: Eroare la generarea fișierului de coduri hash: %1%

en: Error during compression
ro: Eroare în cursul comprimării

en: Error during decompression
ro: Eroare în cursul decomprimării

en: Error generating certificate
ro: Eroare la generarea certificatului

en: Error hashing %1%: %2%
ro: Eroare la generarea codului hash %1%: %2%

en: Error saving hash data: %1%
ro: Eroare la salvarea datelor hash: %1%

en: Failed to load certificate file
ro: Incărcarea fișierului certificat a eșuat

en: Failed to load private key
ro: Incărcarea cheii private a eșuat

en: Failed to negotiate base protocol
ro: Negocierea protocolului de bază a eșuat

en: Failed to set up the socks server for UDP relay (check socks address and port)
ro: Setarea server/ului SOCKS pentru redirecționare UDP a eșuat (verificați adresa și portul server/ului SOCKS)

en: File list refresh failed: %1%
ro: Actualizarea listei de fișiere a eșuat: %1%

en: File list refresh finished
ro: Actualizarea listei de fișiere terminată

en: File list refresh in progress, please wait for it to finish before trying to refresh again
ro: Actualizarea listei de fișiere în desfășurare, așteptați terminarea înainte de a încerca din nou

en: File list refresh initiated
ro: Actualizarea listei de fișiere începută

en: File not available
ro: Fișier indisponibil

en: Finished hashing: %1%
ro: Calculare hash terminată: %1%

en: Finished hashing: %1% (%2%/s)
ro: Calculare hash terminată: %1% (%2%/s)

en: Full tree does not match TTH root
ro: Arborele complet nu se potrivește cu rădacina TTH

en: Generated new TLS certificate
ro: Certificat TLS nou generat

en: Greater than maximum filelist size
ro: Dimensiunea listei de fișiere mai mare decât maximul

en: Hash database
ro: Baza de date a codurilor hash

en: Hash database rebuilt
ro: Baza de date a codurilor hash refăcută

en: Hashing failed: %1%
ro: Calcularea codului hash eșuată: %1%

en: Hub probably uses an old version of ADC, please encourage the owner to upgrade
ro: Hubul e probabil compatibil cu o versiune veche de ADC, încurajați proprietarul să îl actualizeze

en: Invalid size
ro: Dimensiune invalidă

en: Invalid target file (missing directory, check default download directory setting)
ro: Fișier țintă invalid (lipsește subdirectorul, verificați locația implicită petnru descărcare)

en: Kick user(s)
ro: Dă afară utilizatorul/utilizatorii

en: Maximum command length exceeded
ro: Depășire lungime maximă a comenzii

en: More bytes written than requested
ro: Numărul de biţi scrişi a depăşit cererea

en: No certificate file chosen
ro: Nici un fișier-certificat nu a fost ales

en: No directory specified
ro: Nici un dosar specificat

en: No private key file chosen
ro: Nici un fișier-cheie privată nu a fost ales

en: No slots available
ro: Nici un slot disponibil

en: Not listening for connections - please restart %1%
ro: Socket-ul nu a intrat în modul de ascultare - reporniți %1%

en: Offline
ro: Neconectat

en: Redirect user(s)
ro: Redirecționează utilizatorul/utilizatorii

en: Remove all subdirectories before adding this one
ro: Înlătură toate dosarele înainte de a-l adăuga pe acesta

en: Request to seek beyond the end of data
ro: Cerere de citire după terminarea datelor

en: Response does not match request
ro: Răspunsul nu se potrivește cu cererea

en: SSL Error: %1% (%2%, %3%)
ro: Eroare SSL: %1% (%2%, %3%)

en: Search disabled: %1%
ro: Căutare dezactivată: %1%

en: Search enabled again
ro: Căutare reactivată

en: Shared Files
ro: Fișiere Partajate

en: Socks server authentication failed (bad login / password?)
ro: Autentificarea pe server-ul SOCKS eșuată (utilizator / parolă greșite ?)

en: TLS disabled, failed to generate certificate: %1%
ro: Sistemul TLS închis, generarea certificatului a eşuat: %1%

en: TLS disabled, no certificate file set
ro: TLS e dezactivat, nu e setat fișierul-certificat

en: TTH inconsistency
ro: Inconsistență TTH

en: Target file is missing or wrong size
ro: Fișierul destinație lipsește sau e de dimensiunea greșită

en: Target filename too long
ro: Numele fișierului-țintă e prea lung

en: Target removed
ro: Țintă înlăturată

en: The socks server doesn't support login / password authentication
ro: Serverul SOCKS nu permite autentificare cu utilizator și parolă

en: The socks server failed establish a connection
ro: Server-ul SOCKS a eșuat în stabilirea unei conexiuni

en: The socks server requires authentication
ro: Server-ul SOCKS necesită autentificare

en: The temporary download directory cannot be shared
ro: Dosarul de descărcare temporară nu poate fi partajat

en: This file is already queued
ro: Acest fișier există deja în coadă

en: Unable to create thread
ro: Nu se poate crea firul de execuţie

en: Unable to open filelist: %1%
ro: Nu se poate deschide lista de fişiere: %1%

en: Unable to read hash data file
ro: Citirea fișierului de coduri hash nu e posibilă

en: Unable to rename %1%: %2%
ro: Nu se poate redenumi %1%: %2%

en: Unable to send file %1%: %2%
ro: Nu se poate trimite fişierul %1%:%2%

en: Unknown error: 0x%1$x
ro: Eroare necunoscută: 0x%1$x

en: You're trying to download from yourself!
ro: Încercați să descărcați de la dv. înșivă!

en: downloaded from
ro: descărcat de la

en: uploaded to
ro: trimis spre
