linuxinfo 3.0.0 - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Unknown
da: Ukendt

en: One
da: En

en: Two
da: To

en: Three
da: Tre

en: Four
da: Fire

en: Five
da: Fem

en: Six
da: Seks

en: Seven
da: Syv

en: Eight
da: Otte

en: Nine
da: Ni

en: Ten
da: Ti

en: Eleven
da: Elleve

en: Twelve
da: Tolv

en:  -h   print this help
da:  -h   vis denne hjælpetekst

en:  -v   print linuxinfo version
da:  -v   vis linuxinfos versionsnr.

en: Unsupported option or file %s not found.
da: Tilvalg er ikke understøttet eller filen %s blev ikke fundet.

en: Could not open %s.
da: Kunne ikke åbne %s.

en: processor | processors
da[0]: processor
da[1]: processorer

en: , %s total bogomips, %sM RAM
da: , %s i alt bogomips, %sM RAM

en: System library %s
da: Systembibliotek %s

en: Could not stat /proc/meminfo, result can be inaccurate
da: Kunne ikke køre (stat) /proc/meminfo, resultatet kan være upræcist

en: PCRE2 compilation failed at offset %d: %s
da: PCRE2-kompilering mislykkedes ved forskydning %d: %s

en: Matching error %d
da: Matchfejl %d
