linuxinfo 3.0.0 - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: One
fr: Un

en: Two
fr: Deux

en: Three
fr: Trois

en: Four
fr: Quatre

en: Five
fr: Cinq

en: Seven
fr: Sept

en: Eight
fr: Huit

en: Nine
fr: Neuf

en: Ten
fr: Dix

en: Eleven
fr: Onze

en: Twelve
fr: Douze

en:  -h   print this help
fr: -h   afficher l'aide

en:  -v   print linuxinfo version
fr: -v   afficher la version de linuxinfo

en: Unsupported option or file %s not found.
fr: Option non prise en charge ou fichier %s non trouvé.

en: Could not open %s.
fr: Ne peut pas ouvrir %s.

en: processor | processors
fr[0]: processeur
fr[1]: processeurs

en: , %s total bogomips, %sM RAM
fr: , %s BogoMips au total, %sM de RAM

en: System library %s
fr: Bibliothèque système %s

en: Could not stat /proc/meminfo, result can be inaccurate
fr: Ne peut pas évaluer /proc/meminfo, le résultat peut être inexact

en: PCRE2 compilation failed at offset %d: %s
fr: La compilation de PCRE2 a échoué à l'emplacement %d : %s

en: Matching error %d
fr: Erreur correspondante %d
