linuxinfo 3.0.0 - en to nn translation catalogue (23 entries)

en: Unknown
nn: Ukjend

en: One
nn: Ein

en: Two
nn: To

en: Three
nn: Tre

en: Four
nn: Fire

en: Five
nn: Fem

en: Six
nn: Seks

en: Seven
nn: Sju

en: Eight
nn: Åtte

en: Nine
nn: Ni

en: Ten
nn: Ti

en: Eleven
nn: Elleve

en: Twelve
nn: Tolv

en:  -h   print this help
nn:  -h   skriv ut denne hjelpa

en:  -v   print linuxinfo version
nn:  -v   skriv ut linuxinfo-utgåva

en: Unsupported option or file %s not found.
nn: Valet vert ikkje nytta eller so finst ikkje fila %s.

en: Could not open %s.
nn: Klarte ikkje å opna %s.

en: processor | processors
nn[0]: prosessor
nn[1]: prosessorar

en: , %s total bogomips, %sM RAM
nn: , %s bogomips i alt, %sM minne

en: System library %s
nn: Systembibliotek %s

en: Could not stat /proc/meminfo, result can be inaccurate
nn: Klarte ikkje å køyra stat /proc/meminfo, resultatet kan vera unøyaktig

en: PCRE2 compilation failed at offset %d: %s
nn: PCRE2-kompileringa feila ved forskyvinga %d: %s

en: Matching error %d
nn: Samsvarsfeil %d
