linuxinfo 3.0.0-1 - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: One
pt: Um

en: Two
pt: Dois

en: Three
pt: Três

en: Four
pt: Quatro

en: Five
pt: Cinco

en: Six
pt: Seis

en: Seven
pt: Sete

en: Eight
pt: Oito

en: Nine
pt: Nove

en: Ten
pt: Dez

en: Eleven
pt: Onze

en: Twelve
pt: Doze

en:  -h   print this help
pt:  -h   escreve esta ajuda

en:  -v   print linuxinfo version
pt:  -v   escreve a versão do linuxinfo

en: Unsupported option or file %s not found.
pt: Opção não suportada ou ficheiro %s não encontrado.

en: Could not open %s.
pt: Incapaz de abrir %s.

en: processor | processors
pt[0]: processador
pt[1]: processadores

en: System library %s
pt: Biblioteca do sistema %s

en: Could not stat /proc/meminfo, result can be inaccurate
pt: Incapaz de analisar /proc/meminfo, resultado pode estar impreciso

en: PCRE2 compilation failed at offset %d: %s
pt: Compilação PCRE2 falhada no offset %d: %s

en: Matching error %d
pt: Erro de correspondência %d
