linuxlogo 4.09 - en to it translation catalogue (14 entries)

en: One
it: Un

en: Two
it: Due

en: Three
it: Tre

en: Four
it: Quattro

en: Five
it: Cinque

en: Six
it: Sei

en: Seven
it: Sette

en: Eight
it: Otto

en: Nine
it: Nove

en: Many
it: Tanti

note: This is the default format of the output file.  See the README for more *#. \* information on how to configure this option.
en: #O Version #V, Compiled #C
    #N #M #X #T #P, #R RAM, #B
    #H
it: #O Versione #V, Compilato #C
    #N #P #M #X #T, #R RAM, #B
    #H

en: #O Version #V
    Compiled #C
    #N #M #X #T #P, #R RAM
    #B
    #H
it: #O Versione #V
    Compilato #C
    #N #P #M #X #T, #R RAM
    #B
    #H

note: Plural.  With the coming of i18n you really can't assume plurals can be made by adding a string to the end.  Hopefully this can fix it for most languages.  If they require significant word-order changes then we'll have even more problems
en: Processor
it: Processore

en: Processors
it: Processori
