debian-installer - en to eo translation catalogue (12 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Install the system
eo: Instali la sistemon

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the system...
eo: Instalado de la sistemo...

note: Type: text Description :sl3:
en: Copying data to disk...
eo: Kopiado de datumaro al disko...

note: Type: text Description :sl3: This string appears when the live-installer package drop network settings that are used only by the Live system
en: Cleaning up network settings...
eo: Purigado de la retaj agordoj...

note: Type: text Description :sl3:
en: Removing packages specific to the live system...
eo: Forviŝado de specifaj pakoj de la surmemora sistemo...

note: Type: text Description :sl3:
en: Reconfiguring X.org...
eo: Agordado de X.org...

note: Type: text Description :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
eo: Interpretado de '${SCRIPT}'...

note: Type: select Choices :sl3:
en: normal
eo: normala

note: Type: select Choices :sl3:
en: live
eo: surmemora

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of installation:
eo: Tipo de instalado:

note: Type: select Description :sl3:
en: The live system can be installed to hard disk using one of the following options.
eo: Vi povas instali la surmemoran sistemon sur fiksan diskon uzante unu el la sekvaj opcioj.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose 'normal', the system will be installed as a regular system. If you choose 'live', the installed system will continue to act as a live system but it can then be launched directly from the hard disk.
eo: Per elekto de 'normala', la sistemo estos instalata kiel ordinaran sistemon. Kaj per elekto de 'surmemora', la instalota sistemo daŭre kondutos kiel surmemora sed ĝi povos esti lanĉata rekte el la fiksa disko.
