debian-installer - en to fi translation catalogue (12 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Install the system
fi: Asenna peruskokoonpano

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the system...
fi: Asennetaan järjestelmää...

note: Type: text Description :sl3:
en: Copying data to disk...
fi: Kopioidaan tietoja levylle...

note: Type: text Description :sl3: This string appears when the live-installer package drop network settings that are used only by the Live system
en: Cleaning up network settings...
fi: Siivotaan verkkoasetukset...

note: Type: text Description :sl3:
en: Removing packages specific to the live system...
fi: Poistetaan esittelyjärjestelmän paketit...

note: Type: text Description :sl3:
en: Reconfiguring X.org...
fi: Tehdään X.orgin asetukset uudelleen...

note: Type: text Description :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
fi: Suoritetaan ${SCRIPT}...

note: Type: select Choices :sl3:
en: normal
fi: normaali

note: Type: select Choices :sl3:
en: live
fi: esittely

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of installation:
fi: Asennuksen tyyppi:

note: Type: select Description :sl3:
en: The live system can be installed to hard disk using one of the following options.
fi: Esittelyjärjestelmä voidaan asentaa kovalevylle käyttäen seuraavia valitsimia.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose 'normal', the system will be installed as a regular system. If you choose 'live', the installed system will continue to act as a live system but it can then be launched directly from the hard disk.
fi: Valittaessa ”normaali” järjestelmä asennetaan normaalina järjestelmänä. Valittaessa ”esittely” asennettu järjestelmä toimii kuin esittelyjärjestelmä, mutta se voidaan käynnistää suoraan kovalevyltä.
