debian-installer - en to pl translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Install the system
pl: Zainstaluj system

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the system...
pl: Instalacja systemu...

note: Type: text Description :sl3:
en: Copying data to disk...
pl: Kopiowanie danych na dysk...

note: Type: text Description :sl3: This string appears when the live-installer package drop network settings that are used only by the Live system
en: Cleaning up network settings...
pl: Usuwanie ustawień sieci...

note: Type: text Description :sl3:
en: Removing packages specific to the live system...
pl: Usuwanie pakietów systemu live...

note: Type: text Description :sl3:
en: Reconfiguring X.org...
pl: Konfigurowanie X.org...

note: Type: text Description :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
pl: Uruchamianie ${SCRIPT}...

note: Type: select Choices :sl3:
en: normal
pl: zwykły

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of installation:
pl: Wybierz rodzaj instalacji:

note: Type: select Description :sl3:
en: The live system can be installed to hard disk using one of the following options.
pl: System live może być zainstalowany na dysku używając poniższych opcji:

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose 'normal', the system will be installed as a regular system. If you choose 'live', the installed system will continue to act as a live system but it can then be launched directly from the hard disk.
pl: Jeśli wybierzesz 'zwykły', system będzie zainstalowany na dysku twardym. Wybierając 'live' zainstalowany system będzie mógł pozostać uruchomiony, ale jednocześnie możesz go wystartować bezpośrednio z dysku.
