debian-installer - en to th translation catalogue (12 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Install the system
th: ติดตั้งระบบ

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the system...
th: กำลังติดตั้งระบบ...

note: Type: text Description :sl3:
en: Copying data to disk...
th: กำลังคัดลอกข้อมูลลงดิสก์...

note: Type: text Description :sl3: This string appears when the live-installer package drop network settings that are used only by the Live system
en: Cleaning up network settings...
th: กำลังล้างค่าตั้งเครือข่าย...

note: Type: text Description :sl3:
en: Removing packages specific to the live system...
th: กำลังลบแพกเกจที่ใช้เฉพาะกับระบบเล่นสด...

note: Type: text Description :sl3:
en: Reconfiguring X.org...
th: กำลังตั้งค่า X.org ใหม่...

note: Type: text Description :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
th: กำลังดำเนินการ ${SCRIPT}...

note: Type: select Choices :sl3:
en: normal
th: ปกติ

note: Type: select Choices :sl3:
en: live
th: เล่นสด

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of installation:
th: ชนิดการติดตั้ง:

note: Type: select Description :sl3:
en: The live system can be installed to hard disk using one of the following options.
th: ระบบเล่นสดสามารถติดตั้งลงในฮาร์ดดิสก์ได้ โดยมีตัวเลือกดังนี้

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose 'normal', the system will be installed as a regular system. If you choose 'live', the installed system will continue to act as a live system but it can then be launched directly from the hard disk.
th: ถ้าคุณเลือกแบบ 'ปกติ' จะติดตั้งระบบด้วยวิธีปกติ ในขณะที่ถ้าเลือกแบบ 'เล่นสด' จะติดตั้งระบบที่เหมือนกับระบบเล่นสดนี้ลงในฮาร์ดดิสก์ เพื่อให้เล่นจากฮาร์ดดิสก์โดยตรงแทนจากสื่ออื่น
