debian-installer - en to tr translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Install the system
tr: Sistem kur

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the system...
tr: Sistem kuruluyor...

note: Type: text Description :sl3:
en: Copying data to disk...
tr: Veriler diske kopyalanıyor...

note: Type: text Description :sl3: This string appears when the live-installer package drop network settings that are used only by the Live system
en: Cleaning up network settings...
tr: Ağ ayarları temizleniyor...

note: Type: text Description :sl3:
en: Removing packages specific to the live system...
tr: Canlı sisteme özgü paketler kaldırılıyor...

note: Type: text Description :sl3:
en: Reconfiguring X.org...
tr: X.org yapılandırılıyor...

note: Type: text Description :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
tr: ${SCRIPT} çalıştırılıyor...

note: Type: select Choices :sl3:
en: live
tr: canlı

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of installation:
tr: Kurulum türü:

note: Type: select Description :sl3:
en: The live system can be installed to hard disk using one of the following options.
tr: Canlı sistem aşağıdaki seçeneklerden biri ile sabit diske kurulabilir.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose 'normal', the system will be installed as a regular system. If you choose 'live', the installed system will continue to act as a live system but it can then be launched directly from the hard disk.
tr: 'normal'i seçerseniz, sistem normal bir sistem olarak kurulacak. 'canlı'yı seçerseniz, kurulan sistem canlı sistem gibi davranmaya devam edecek fakat doğrudan sabit diskten başlatılabilecek.
