debian-installer - en to hu translation catalogue (12 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Install the system
hu: A rendszer telepítése

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the system...
hu: A rendszer telepítése...

note: Type: text Description :sl3:
en: Copying data to disk...
hu: Adatok lemezre másolása...

note: Type: text Description :sl3: This string appears when the live-installer package drop network settings that are used only by the Live system
en: Cleaning up network settings...
hu: Hálózati beállítások tisztítása...

note: Type: text Description :sl3:
en: Removing packages specific to the live system...
hu: Az élő rendszer csomagjainak eltávolítása...

note: Type: text Description :sl3:
en: Reconfiguring X.org...
hu: Az X.org újrakonfigurálása...

note: Type: text Description :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
hu: ${SCRIPT} futtatása...

note: Type: select Choices :sl3:
en: normal
hu: normál

note: Type: select Choices :sl3:
en: live
hu: élő

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of installation:
hu: A telepítés típusa:

note: Type: select Description :sl3:
en: The live system can be installed to hard disk using one of the following options.
hu: Az élő rendszer az alábbi lehetőségek egyikével telepíthető a merevlemezre.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose 'normal', the system will be installed as a regular system. If you choose 'live', the installed system will continue to act as a live system but it can then be launched directly from the hard disk.
hu: 'Normál' választáskor, egy szokásos rendszer települ. 'Élő' választáskor a telepített rendszer tovább fut, de később közvetlenül futtatható a merevlemezről.
