debian-installer - en to sq translation catalogue (11 entries)

note: Type: text Description :sl3:
en: Install the system
sq: Instalo sistemin

note: Type: text Description :sl3:
en: Installing the system...
sq: Duke instaluar sistemin...

note: Type: text Description :sl3:
en: Copying data to disk...
sq: Duke kopjuar të dhënat në disk...

note: Type: text Description :sl3: This string appears when the live-installer package drop network settings that are used only by the Live system
en: Cleaning up network settings...
sq: Duke pastruar rregullimet e rrjetit...

note: Type: text Description :sl3:
en: Removing packages specific to the live system...
sq: Duke hequr paketat të përcaktuara për sistemin provë...

note: Type: text Description :sl3:
en: Reconfiguring X.org...
sq: Duke rikonfiguruar X.org...

note: Type: text Description :sl3:
en: Running ${SCRIPT}...
sq: Duke ekzekutuar ${SCRIPT}...

note: Type: select Choices :sl3:
en: live
sq: provë

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of installation:
sq: Lloji i instalimit:

note: Type: select Description :sl3:
en: The live system can be installed to hard disk using one of the following options.
sq: Sistemi provë mund të instalohet në diskun e ngurtë duke përdorur një nga mundësitë e mëposhtme.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose 'normal', the system will be installed as a regular system. If you choose 'live', the installed system will continue to act as a live system but it can then be launched directly from the hard disk.
sq: Nëse zgjedh 'normal', sistemi do të instalohet si një sistem i rregullt. Nëse zgjedh 'provë', sistemi i instaluar do të vazhdojë të sillet si një sistem provë por mund të lëshohet drejtpërsëdrejti nga disku i ngurtë.
