lives - en to gl translation catalogue (234 entries)

en: %s Warning: %s
gl: %s Aviso: %s

en: %s Critical error: %s
gl: %s Erro crítico: %s

en: %s Fatal error: %s
gl: %s Erro grave: %s

en: and any information shown below:
gl: e calquera outra información amosada embaixo:

en: Please install gdb and then run LiVES with the -debug option to collect more information.
gl: Instale «gdb» e e execute LiVES coa opción -debug para recompilar máis información.

en: Preserving set.
gl: Preservar o conxunto.

note: TRANSLATORS: text saying "Any", for encoder and output format (as in "does not matter")
en: Any
gl: Calquera

note: TRANSLATORS: text saying "None", for playback plugin name (as in "none specified")
en: None
gl: Ningún

note: TRANSLATORS: text saying "recommended", for plugin names, etc.
en: recommended
gl: recomendado

note: TRANSLATORS: text saying "disabled", (as in "not enabled")
en: disabled !
gl: desactivado !

note: TRANSLATORS: text saying "**The current layout**", to warn users that the current layout is affected
en: **The current layout**
gl: ** O esquema actual **

note: TRANSLATORS: adjective for "Built in" type effects
en: Builtin
gl: Incorporado

note: TRANSLATORS: adjective for "Custom" type effects
en: Custom
gl: Personalizado

note: TRANSLATORS: adjective for "Test" type effects
en: Test
gl: Proba

en: 
    An incorrect version of smogrify was found in your path.
    
    Please review the README file which came with this package
    before running LiVES.
    
    Thankyou.
gl: 
    Atopouse unha versión incorrecta de smogrify na súa ruta.
    
    Lea o ficheiro README que ven con este paquete antes de
    iniciar LiVES.
    
    Grazas.

en: 
    `smogrify` must be in your path, and be executable
    
    Please review the README file which came with this package
    before running LiVES.
gl: 
    «smogrify» debe estar na súa ruta, e ten que ser executábel
    
    Lea o ficheiro README que ven con este paquete antes de
    iniciar LiVES.

en: Resizing
gl: Redimensionando

en: Foreground
gl: Primeiro plano

en: Background
gl: Fondo

en: Loading realtime effect plugins...
gl: Cargando complementos de efectos en tempo real...

en: Starting jack audio server...
gl: Iniciando o servidor de son jack...

en: Starting jack transport server...
gl: Iniciando o servidor de transporte jack...

en: UNKNOWN - please patch me !
gl: DESCOÑECIDO - arranxe isto !

en: 
    
    Window manager reports as "%s";
gl: 
    
    O xestor de xanelas é recoñecido como «%s»;

en: number of monitors detected: %d
gl: número de monitores detectado: %d

en: Number of CPUs detected: %d
gl: Número de CPU detectadas: %d

en: GUI type is:
gl: A interface é do tipo:

en: GTK+ version %d.%d.%d (compiled with %d.%d.%d)
gl: GTK+ versión %d.%d.%d (compilado con %d.%d.%d)

en: , with cairo support
gl: , con compatibilidade con cairo

en: Compiled with jack support, good !
gl: Compilado con compatibilidade con jack, perfecto !

en: Welcome to LiVES version %s.
gl: Benvido/a á LiVES versión %s.

en: 
    Startup syntax is: %s [opts] [filename [start_time] [frames]]
gl: 
    A sintaxe de inicio é: %s [opcións] [nome_ficheiro [momento_de_inicio] [fotogramas]]

en: Where: filename is the name of a media file or backup file.
gl: Onde: nome_ficheiro é o nome do ficheiro multimedia ou a copia de seguranza do ficheiro.

en: start_time : filename start time in seconds
gl: momento_de_inicio : momento do inicio de nome_ficheiro en segundos

en: frames : maximum number of frames to open
gl: fotogramas : número máximo de fotogramas para abrir

en: opts can be:
gl: opcións pode ser:

en: -help            : show this help text and exit
gl: -help              : amosa esta axuda e sae

en: -tmpdir <tempdir>: use alternate working directory (e.g /var/ramdisk)
gl: -tmpdir <dirtemp>  : usar un directorio de traballo alternativo (p. ex. /var/ramdisk)

en: -set <setname>   : autoload clip set setname
gl: -set <nomeconxunto>: cargar automaticamente o conxunto de fragmentos «nomeconxunto»

en: -noset           : do not load any set on startup
gl: -noset             : non cargar ningún conxunto na inicialización

en: -norecover       : force no-loading of crash recovery
gl: -norecover         : forza que NON cargue a recuperación tras unha quebra

en: -recover         : force loading of crash recovery
gl: -recover           : forza a carga da recuperación tras unha quebra

en: -nogui           : do not show the gui
gl: -nogui             : non amosar a interface

en: -nosplash        : do not show the splash window
gl: -nosplash          : non amosar a xanela de inicio

en: -noplaywin       : do not show the play window
gl: -noplaywin         : non amosar a xanela de reprodución

en: -startup-ce      : start in clip editor mode
gl: -startup-ce        : iniciar no modo de edición de fragmentos

en: -startup-mt      : start in multitrack mode
gl: -startup-mt        : iniciar no modo miltipista

en: -fxmodesmax <n>  : allow <n> modes per effect key (minimum is 1, default is 8)
gl: -fxmodesmax <n>    : permitir <n> modos por tecla de efecto (o mínimo é 1, o predeterminado é 8)

en: -oscstart <port> : start OSC listener on UDP port <port>
gl: -oscstart <porto>  : iniciar a escoita OSC no porto <porto> UDP

en: -nooscstart      : do not start OSC listener
gl: -nooscstart        : non iniciar a escoita OSC

en: -devicemap <mapname>          : autoload devicemap
gl: -devicemap <nomemapa>   : cargar automaticamente o mapa do dispositivo

en: -vppdefaults <file>          : load video playback plugin defaults from <file> (Note: only sets the settings, not the plugin type)
gl: -vppdefaults <ficheiro> : carga o engadido de reprodución de vídeo predeterminado desde <ficheiro> (Nota: só estabelece os axustes, non o tipo de engadido)

en: -debug            : try to debug crashes (requires 'gdb' installed)
gl: -debug                   : tentar depurar erros (require ter «gdb» instalado)

en: Starting GUI...
gl: Iniciando a interface...

en: 
    
    The theme you requested could not be located. Please make sure you have the themes installed in
    %s/%s.
    (Maybe you need to change the value of <prefix_dir> in your %s file)
gl: 
    
    Non foi posíbel atopar o tema que solicitou. Asegúrese de que ten instalados os temas en
    %s/%s.
    (Quizais necesite cambiar o valor de <prefix_dir> no ficheiro %s)

en: Please check the <tempdir> setting in 
    %s
    and try again.
gl: Comprobe o axuste do <dirtemp> en
    %s
    e tenteo de novo.

en: 
    LiVES was unable to locate 'convert'. You should install convert and image-magick if you want to use rendered effects.
gl: 
    LiVES non foi quen de atopar o «convert». Debe instalar convert e image-magick se quere utilizar efectos de renderizado.

en: 
    LiVES was unable to locate 'composite'. You should install composite and image-magick if you want to use the merge function.
gl: 
    LiVES non foi quen de atopar o «composite». Debe instalar composite e image-magick se quere utilizar a función de combinación.

en: 
    LiVES was unable to locate 'sox'. Some audio features may not work. You should install 'sox'.
gl: 
    LiVES non foi quen de atopar o «sox». É probábel que algunhas características de son no funcionen. Debe instalar «sox».

en: Invalid audio player %s
gl: Reprodutor de son incorrecto %s

en: LiVES-%s: <%s> %dx%d : %d frames %d bpp %.3f fps
gl: LiVES-%s: <%s> %dx%d : %d fotogramas %d bpp %.3f fps

en: LiVES-%s: <%s> %dx%d : ??? frames ??? bpp %.3f fps
gl: LiVES-%s: <%s> %dx%d : ??? fotogramas ??? bpp %.3f fps

en: LiVES-%s: <No File>
gl: LiVES-%s: <Non hai ficheiro>

en: Play
gl: Reproducir

en: LiVES was unable to capture this image
gl: LiVES non puido capturar esta imaxe

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Redo
gl: _Refacer

en: A directory named
    %s
    already exists. Do you wish to use this directory ?
    
    (Free space = %s)
gl: Xa existe un directorio chamado
    %s
    Quere usar este directorio aínda así ?
    
    (Espazo libre = %s)

en: A directory named
    %s
    already exists.
    LiVES could not write to this directory or read its free space.
    Please select another location.
gl: Xa existe un directorio chamado
    %s
    LiVES non pode escribir neste directorio ou ler o espazo libre.
    Seleccione outra localización.

en: 
    Create the directory
    %s
    ?
    
    (Free space = %s)
gl: 
    Crear o directorio
    %s
    ?
    
    (Espazo libre = %s)

en: _Next
gl: _Seguinte

en: Video
gl: Vídeo

en: Preview
gl: Vista previa

en: 
    Please Wait
gl: 
    Agarde

en: _Enough
gl: _Suficiente

en: 
    
    Please Wait
    
    Remember to switch off effects (ctrl-0) afterwards !
gl: 
    
    Espere por favor
    
    Lembre apagar efectos (ctrl) despois !

en: _Preview
gl: _Vista previa

en: Format
gl: Formato

en: Frame size
gl: Tamaño do fotograma

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Byte size
gl: Tamaño en bytes

en: Frames
gl: Fotogramas

en: Events
gl: Eventos

en: Total time
gl: Tempo total

en: Audio
gl: Son

en: Rate/size
gl: Prezo/tamaño

en: Keep _my settings
gl: Manter as _miñas opcións

en: Use _recommended settings
gl: Usar os axustes _recomendados

en: _Save to file
gl: _Gardar o ficheiro

en: _Close Window
gl: _Pechar a xanela

en: Insert
gl: Inserir

en: _Number of times to insert
gl: _Número de veces para introducir

en: Insert _before selection
gl: Inserir _antes da selección

en: Insert _after selection
gl: Inserir a_pós a selección

en: Insert _with sound
gl: Inserir _con son

en: Insert with_out sound
gl: Insire _o sen son

en: Do not send bandwidth information
gl: Non enviar información de ancho de banda

en: Try this setting if you are having problems getting a stream
gl: Probe esta configuración se está tendo problemas para obter un fluxo

en: You need to enter a name for the current clip set.
    This will allow you reload the layout with the same clips later.
    Please enter the set name you wish to use.
    LiVES will remind you to save the clip set later when you try to exit.
gl: Ten que escribir un nome para o conxunto clip actual.
    Isto permitirá que volva o esquema cos Clips mesmo máis tarde.
    Por favor, escriba o nome do xogo que quere usar.
    LiVES ha lembra-lo para gardar o xogo máis tarde, cando tenta saír.

en: In order to export this project, you must enter a name for this clip set.
    This will also be used for the project name.
gl: Para exportar este proxecto, ten que escribir un nome para este clip set.
    Esta será tamén usado para o nome do proxecto.

en: New name
gl: Novo nome

en: Set name
gl: Definir nome

en: _Advanced
gl: _Advanzado

en: Track to load (from %s)
gl: Faixa de carga (de %s)

en: DVD Title
gl: Título DVD

en: VCD Title
gl: Título VCD

en: Maximum number of tracks to display
gl: Número máximo de pistas para amosar

en: Chapter
gl: Capítulo

en: first
gl: primeiro

en: last
gl: último

en: seconds.
gl: segundos.

en: selection
gl: selección

en: Title/Name :
gl: Título/Nome :

en: Author/Artist :
gl: Autor/Artista :

en: Comments :
gl: Comentarios :

en: You are about to exit LiVES.
    The current clip set can be saved.
    What would you like to do ?
gl: Está a piques de saír do LiVES.
    O conxunto clip actual pode ser salvado.
    Que desexa facer ?

en: The current clip set has not been saved.
    What would you like to do ?
gl: O conxunto clip actual non foi salvo.
    Que desexa facer ?

en: The current layout has not been saved.
    What would you like to do ?
gl: O esquema actual non foi salvo.
    Que desexa facer ?

en: _Wipe layout
gl: _Limpar esquema

en: _Ignore changes
gl: _Ignorar as mudanzas

en: _Delete layout
gl: _Borrar esquema

en: _Save layout
gl: _Gardar esquema

en: _Width
gl: _Largura

en: This file
gl: Este ficheiro

en: ,
     - including the current layout -
gl: ,
     - Ata o esquema actual -

en: 
    Invalid project file.
gl: 
    Arquivo de proxecto non é válido.

en: Undoing
gl: Desfacendo

en: Cut
gl: Cortar

en: Inserting
gl: A inserir

en: Cancelling
gl: Cancelando

en: Deleting
gl: A borrar

en: Delete
gl: Borrar

en: 
    
    Selection is locked.
gl: 
    
    Selección está bloqueado.

en: 
      Opening...
gl: 
      Apertura...

en: A video editor and VJ program.
gl: Un editor de vídeo e un programa de VJ.

en: Show the play window (s)
gl: Mostrar a ventana de xogo (s)

en: Play in separate window (s)
gl: Xogar en xanela separada (s)

en: Unmute the audio (z)
gl: Reactivar o audio (z)

en: New Audio
gl: Nova Audio

en: Clear _Errors
gl: Borrar _Erros

en: _Delete affected layouts
gl: _Eliminar esquemas afectado

en: Resume
gl: Continuar

en: paused...
gl: pausa...

en: resumed...
gl: retomar...

en: Keep
gl: Manter

en: Cancel
gl: Cancelar

en: External window was released.
gl: Xanela externa foi liberado.

en: Merge done.
gl: feita a combinación.

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Merge Clipboard with Selection...
gl: _Combinar o portapapeis coa selección...

en: _Delete Selection
gl: _Eliminar a selección

en: _Select...
gl: _Seleccionar...

en: Select Last Insertion/_Merge
gl: Seleccionar a última inserción/_Combinar

en: _Invert Selection
gl: _Inverter selección

en: _Play
gl: _Reproducir

en: _Stop
gl: _Deter

en: _Full Screen
gl: _Pantalla completa

en: _Mute
gl: _Sen son

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Utilities
gl: _Utilidades

en: _Generate
gl: _Xerar

en: _Preferences...
gl: _Preferencias...

en: A_dvanced
gl: _Avanzado

en: _None
gl: _Ningún

en: _Help
gl: _Axuda

en: _About
gl: _Acerca de...

en: _Free
gl: _Libre

en: _Start
gl: _Inicio

en: Rewind
gl: Rebobinar

en: Effects
gl: Efectos

en: failed.
gl: fallou.

en: done.
gl: feito.

en: _Undo %s
gl: _Desfacer %s

en: _Redo %s
gl: _Refacer %s

en: Opening %s
gl: Abrindo %s

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Untitled%d
gl: Sentítulo%d

en: Restoring
gl: A restaurar

en: Do _not show this warning any more
    (can be turned back on from Preferences/Warnings)
gl: _Non mostrar este aviso máis
    (pode estar conectado de novo en Preferencias/Avisos)

en: Show _Details
gl: Amosar os _detalles

en: Transitions
gl: Transicións

en: effect
gl: efecto

en: Utilities
gl: Utilidades

en: splitter
gl: separador

en: audio
gl: son

en: unknown
gl: descoñecido

en: _Height
gl: _Altura

en: Invalid parameter
gl: O parámetro non é válido

en: Type:
gl: Tipo:

en: _Properties...
gl: _Propiedades...

en: Move _Up
gl: Mover _arriba

en: Move _Down
gl: Mover _abaixo

en: GUI
gl: Interface

en: seconds
gl: segundos

en: _Never
gl: _Nunca

en: VIDEO
gl: VÍDEO

en: _Plugin
gl: _Complemento

en: Playback
gl: Reprodución

en: Recording
gl: Gravando

en: Encoding
gl: Codificación

en: Directories
gl: Directorios

en: Warnings
gl: Advertencias

en: Misc
gl: Varios

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Resize
gl: Redimensionar

en: Resample
gl: Remuestreo

en: Current
gl: Actual

en: Unsigned
gl: Non asinado

en: New
gl: Novo

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Author: %s
gl: Autor: %s

en: Description:
gl: Descrición:

en: Clear
gl: Borrar

en: Delete %s
gl: Eliminar %s

en: Se_lection
gl: _Selección

en: _Copy...
gl: _Copiar...

en: _Render
gl: _Renderizar

en: _View
gl: _Visualización

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: Scroll
gl: Desprazar

en: %s to %s
gl: %s a %s

en: Cleaning up...
gl: Limpando...

en: _Pause
gl: _Pausa

en: frames
gl: fotogramas

en: data
gl: datos

en: velocity
gl: velocidade

en: note
gl: nota

en: value
gl: valor

en: state
gl: estado

en: variable
gl: variábel

en: range
gl: intervalo

en: _Delete all
gl: _Borrar todo

note: TRANSLATORS: as in keyboard key
en: key
gl: chave
