tracker master - en to oc translation catalogue (179 entries)

en: Max bytes to extract
oc: Maximum d'octets d'extraire

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
oc: Nombre maximum d'octets UTF-8 d'extraire.

en: Text file allowlist
oc: Fichièr tèxte de lista blanca

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
oc: Motiu per lo nom dels fichièrs tèxte que devon èsser indexats

en: Wait for FS miner to be done before extracting
oc: Esperar que lo collector del sistèma de fichièrs siá acabat abans d'extraire

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
oc: Se verai (true), tracker-extract espèra que tracker-miner-fs siá acabat abans de començar d'extraire las metadonadas. Aquesta opcion es utila dins un environament limitat ont es important de listar los fichièrs lo mai rapidament possible e ont l'extraccion de las metadonadas pòt esperar.

en: Enable stemmer
oc: Activar la racinizacion

en: This setting is deprecated
oc: Aqueste reglatge es pas mai utilizat

en: Enable unaccent
oc: Activar la desaccentuacion

en: Ignore numbers
oc: Ignorar los nombres

en: Initial sleep
oc: Pausa iniciala

en: Throttle
oc: Performància

en: Low disk space limit
oc: Limit d'espaci de disc feble

en: Crawling interval
oc: Interval de reïndexacion

en: Removable devices’ data permanence threshold
oc: Sulhet de persisténcia de las donadas dels mèdias amovibles

en: Enable monitors
oc: Activar la susvelhança

en: Set to false to completely disable any file monitoring
oc: Definir a fals (false) per desactivar complètament tota susvelhança de fichièr

en: Index removable devices
oc: Indexar los mèdias amovibles

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
oc: Definir a verai (true) per activar l'indexacion dels repertòris montats sus de mèdias amovibles.

en: Index optical discs
oc: Indexar los disques optics

en: Index when running on battery
oc: Indexar al moment del foncionament sus batariá

en: Perform initial indexing when running on battery
oc: Efectuar l'indexacion iniciala al moment del foncionament sus batariá

en: Directories to index recursively
oc: Repertòris d'indexar recursivament

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
oc: Lista dels repertòris d'indexar recursivament, Las valors especialas incluson : ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Vejatz /etc/xdg/user-dirs.defaults e $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
oc: Repertòris d'indexar de manièra non recursiva

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
oc: Lista dels repertòris d'indexar sens inspectar los sosdorsièrs. Las valors especialas incluson : ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Vejatz /etc/xdg/user-dirs.defaults e $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
oc: Fichièrs ignorats

en: List of file patterns to avoid
oc: Lista de motius de fichièrs d'ignorar

en: Ignored directories
oc: Repertòris ignorats

en: List of directories to avoid
oc: Lista de repertòris d'ignorar

en: Ignored directories with content
oc: Repertòris ignorats segon lor contengut

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
oc: Ignorar tot repertòri contenent un fichièr sus aquesta lista negra

en: Show help on subcommands
oc: Afichar l’ajuda de las joscomandas

en: Show metadata extractor output
oc: Afichar la sortida de l'extractor de metadonadas

en: List and change indexed folders
oc: Listar e cambiar los dossièrs indexats

en: Retrieve information available for files and resources
oc: Recuperar las informacions disponiblas pels fichièrs e las ressorsas

en: Inhibit indexing temporarily
oc: Inibir l'indexacion temporàriament

en: Erase the indexed data
oc: Espotir las donadas indexadas

en: Search for content
oc: Recercar dins lo contengut

en: Provide status and statistics on the data indexed
oc: Fornir l'estat e las estatisticas de las donadas indexadas

en: Add, remove and list tags
oc: Apondre, suprimir e listar las etiquetas

en: Sandbox for a testing environment
oc: Espaci isolat per un environament de tèst

en: Available localsearch commands are:
oc: Las comandas localsearch disponiblas son  :

en: See “localsearch help <command>” to read about a specific subcommand.
oc: Consultatz « localsearch help <command> » per d'informacions sus una soscomanda especifica.

en: “%s” is not a localsearch command. See “localsearch --help”
oc: « %s » es pas una comanda localsearch. Consultatz « localsearch --help »

en: Message
oc: Messatge

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
oc: Format de sortida dels resultats : « turtle », « trig » o « json-ld »

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: Could not run tracker-extract:
oc: Impossible d'executar tracker-extract :

en: Extract metadata from a file
oc: Extraire las metadonadas d’un fichièr

en: Unrecognized options
oc: Opcions pas reconegudas

en: Adds FILE as an indexed location
oc: Ajusta FILE coma un emplaçament indexat

en: Removes FILE from indexed locations
oc: Suprimís FILE dels emplaçaments indexats

en: Makes indexing recursive
oc: Far venir l'indexacion recursiva

en: “%s” is not a directory
oc: « %s » es pas un repertòri

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
oc: Cal fornir --add o --remove

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
oc: --add e --remove son mutualament exclusius

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
oc: --recursive requerís --add

en: Path
oc: Emplaçament

en: Recursive
oc: Recursiva

en: Please specify one or more locations to index.
oc: Volgatz especificar un o mai d’un emplaçament a indexar.

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
oc: Afichar l'espaci de noms complèt (ne pas utilizar nie:title, mas puslèu d'URL complèts)

en: Show plain text content if available for resources
oc: Afichar lo contengut de tèxte brut se es disponible per las ressorsas

en: Checks if FILE is eligible for being indexed
oc: Verifica se FICHIÈR es susceptible d'èsser indexat

en: Removable device mount point to query
oc: Ponch de montatge del periferic amovible d'interrogar

en: Could not connect to LocalSearch
oc: Impossible d'establir una connexion cap a LocalSearch

en: Unable to retrieve data for URI
oc: Impossible d'obténer las donadas de l'URI

en: No metadata available for that URI
oc: Cap de metadonada pas disponibla per aqueste URI

en: Could not get eligible status:
oc: Impossible d'obténer l’estatut de l’eligibilitat :

en: Unsupported serialization format “%s”
oc: Format de serializacion « %s » pas pres en carga

en: List inhibitions
oc: Listar las inibicions

en: command
oc: comanda

en: COMMAND
oc: COMANDA

en: Application
oc: Aplicacion

en: Reason
oc: Rason

en: Indexing inhibited through command line
oc: Indexacion enebida via la linha de comanda

en: Failed to inhibit indexer
oc: Fracàs de l’inibicion de l’indexador

en: Could not terminate indexer
oc: Impossible de terminar l’indexador

en: Indexer process terminated
oc: Processus d’indexacion terminat

en: Remove filesystem indexer database
oc: Suprimir la basa de donadas de l'indexador del sistèma de fichièrs

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
oc: Escafar las informacions indexadas d'un fichièr, fonciona recursivament pels repertòris

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
oc: Supression…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
oc: Las donadas indexadas d'aqueste fichièr son estadas suprimidas e seràn tornarmai indexadas.

en: The LocalSearch indexed data is about to be deleted, proceed? [y/N]
oc: Las donadas indexadas de LocalSearch son a mand d'èsser suprimidas, contunhar ? [o/N]

note: TRANSLATORS: this is our test for a [y|N] question in the command line. * A partial or full match will be considered an affirmative answer, * it is intentionally lowercase, so please keep it like this.
en: yes
oc: òc

en: Results
oc: Resultats

en: Files
oc: Fichièrs

en: Folders
oc: Dossièrs

en: Artists
oc: Artistas

en: Search for files
oc: Recèrca dels fichièrs

en: Search for folders
oc: Recèrca dels dossièrs

en: Search for audio files
oc: Recèrca dels fichièrs àudio

en: Search for music albums
oc: Recèrca d’albums musicals

en: Search for music artists
oc: Recèrca d’artistas de musica

en: Search for image files
oc: Recèrca dels fichièrs imatge

en: Search for video files
oc: Recèrca dels fichièrs vidèo

en: Search for document files
oc: Recèrca dels documents

en: Search for software files
oc: Recèrca dels fichièrs logicials

en: Limit the number of results shown
oc: Limita lo nombre de resultats afichats

en: Offset the results
oc: Decalar los resultats

en: Show URNs for results
oc: Afichar las URN pels resultats

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
oc: Renvia tanben totas las correspondéncias inexistentas (coma los volums pas montats)

en: Show help options
oc: Aficha las opcions de l'ajuda

en: search terms
oc: tèrmes a recercar

en: TERMS
oc: TÈRMES

en: Follow status changes as they happen
oc: Seguís los cambiaments d'estat quand se produson

en: Show statistics for current index / data set
oc: Afichar las estatisticas del paquet de donadas indexat actual

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
oc: Susvelha en temps real las modificacions fachas a la basa de donadas (per ex. apondon de fonts o de fichièrs)

en: Could not get LocalSearch statistics
oc: Impossible d'obténer las estatisticas de LocalSearch

en: Currently indexed
oc: Actualament indexat

en: %d file | %d files
oc[0]: %d fichièr
oc[1]: %d fichièrs

en: %d folder | %d folders
oc[0]: %d dossièr
oc[1]: %d dossièrs

en: Remaining space on database partition
oc: Demòra de plaça sus la particion de la basa de donadas

en: Indexer is paused
oc: L'indexador es en pausa

en: Data is still being indexed
oc: Las donadas son en cors d'indexacion

en: Indexer is idle
oc: L'indexador es en pausa

en: %d recorded failure | %d recorded failures
oc[0]: %d fracàs enregistrat
oc[1]: %d fracasses enregistrats

en: No reports found
oc: Cap de rapòrt pas trobat

en: Could not get SPARQL connection
oc: Impossible d'establir una connexion SPARQL

en: Now listening to database updates
oc: Escota de las mesas a jorn de la basa de donadas

en: Press Ctrl+C to stop
oc: Quichatz sus Ctrl+C per arrestar

en: List all tags
oc: Listar totas las etiquetas

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
oc: Aficha los fichièrs associats a cada etiqueta (utilizabla unicament amb --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
oc: Apondre una etiqueta (se FICHIÈR es pas indicat, ETIQUETA serà pas atribuit a cap de fichièr)

en: TAG
oc: ETIQUETA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
oc: Suprimís una etiqueta (se FICHIÈR es pas indicat, ETIQUETA es levada per totes los fichièrs)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
oc: Descripcion d'una etiqueta (utilizabla unicament amb --add)

en: STRING
oc: CADENA

en: FILE…
oc: FICHIÈR…

en: Could not get files related to tag
oc: Impossible d'obténer los fichièrs ligats a aquesta etiqueta

en: Could not get all tags
oc: Impossible d'obténer totas las etiquetas

en: Tags (shown by name)
oc: Etiquetas (afichadas per nom)

en: Could not add tag
oc: Impossible d'apondre l'etiqueta

en: Tag was added successfully
oc: L'etiqueta es estada aponduda corrèctament

en: Could not add tag to files
oc: Impossible d'apondre l'etiqueta als fichièrs

en: Tagged
oc: Etiquetat

en: Could not remove tag
oc: Impossible de levar l'etiqueta

en: Tag was removed successfully
oc: L'etiqueta es estada suprimida corrèctament

en: Could not establish a connection to LocalSearch
oc: Impossible d'establir una connexion cap a LocalSearch

en: The --list option is required for --show-files
oc: L'opcion --list es obligatòria per --show-files

en: Add and delete actions can not be used together
oc: Las accions apondre e suprimir pòdon pas èsser utilizadas en meteis temps

en: The --description option can only be used with --add
oc: L'opcion --descripcion pòt pas èsser utilizada qu'amb --add

en: less than one second
oc: mens d'una segonda

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
oc:  %d j

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
oc:  %2.2d h

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
oc:  %2.2d m

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
oc:  %2.2d s

en:  %d day |  %d days
oc[0]:  %d jorn
oc[1]:  %d jorns

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
oc[0]:  %2.2d ora
oc[1]:  %2.2d oras

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
oc[0]:  %2.2d minuta
oc[1]:  %2.2d minutas

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
oc[0]:  %2.2d segonda
oc[1]:  %2.2d segondas

en: Displays version information
oc: Aficha las informacions de version

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
oc: — lançar lo proxy traçador de l'indexador

en: File to extract metadata for
oc: Fichièr per lo qual extraire las metadonadas

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
oc: Tipe MIME del fichièr (serà endevinat se pas provesit)

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
oc: Descriptor de fichièr connector per la comunicacion de par a par

en: Filesystem root of the extracted data
oc: Raïç del sistèma de fichièrs de las donadas extrachas

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
oc: Cap de modul d'extraccion gerís pas aqueste fichièr o las metadonadas son absentas

en: Metadata extraction failed
oc: Fracàs de l'extraccion de las metadonadas

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
oc: — Traire las metadonadas del fichièr

en: Filename and mime type must be provided together
oc: Lo nom de fichièr e lo tipe MIME devon èsser provesits conjuntament

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
oc: Fonciona fins al moment que totes los emplaçaments configurats son indexats, puèi quita

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
oc: Verifica se FICHIÈR es susceptible d'èsser extrach en foncion de la configuracion

en: Avoids changes in the filesystem
oc: Evita las modificacions dins lo sistèma de fichièrs

en: Data object “%s” currently exists
oc: L'objècte de donada « %s » existís ja

en: Data object “%s” currently does not exist
oc: L'objècte de donada « %s » existís pas encara

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
oc: Lo repertòri parent « %s » es PAS eligible per l'indexacion (segon los filtres)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
oc: Lo repertòri parent « %s » es PAS eligible per l'indexacion (fichièr amagat)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
oc: Lo repertòri parent « %s » es PAS eligible per l'indexacion (segon lo contengut)

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
oc: Lo repertòri es PAS eligible per l'indexacion (segon los filtres)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
oc: Lo fichièr es PAS eligible per l'indexacion (segon los filtres)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
oc: Lo fichièr es PAS eligible per l'indexacion (fichièr amagat)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
oc: Lo fichièr es PAS eligible per l'indexacion (pas un dossièr indexat)

en: Directory is eligible to be indexed
oc: Lo repertòri es eligible per l'indexacion

en: File is eligible to be indexed
oc: Lo fichièr es eligible per l'indexacion

en: Database location
oc: Emplaçament de la basa de donadas

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
oc: Tipe de rapòrt, 0 = errors solament, 1 = minimal, 2 = detalhat e 3 = desbugatge (valor per defaut = 0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
oc: Desactiva la tampadura aprèp 30 segondas d'inactivitat

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
oc: — lançar lo servici de reescritura del traçador
