tracker-miners - en to eo translation catalogue (179 entries)

en: Max bytes to extract
eo: Maksimumaj bajtoj por ĉerpi

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
eo: Maksimuma nombro da UTF-8-bajtoj por ĉerpi.

en: Text file allowlist
eo: Listo de permesiloj de tekstaj dosieroj

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
eo: Dosiernomaj ŝablonoj por klartekstaj dokumentoj, kiuj devus esti indeksitaj

en: Wait for FS miner to be done before extracting
eo: Atendu, ke FS-ministo estu preta antaŭ ol ĉerpi

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
eo: Kiam vera, tracker-extract atendos ke tracker-miner-fs estos finita rampado antaŭ ĉerpi meta-datumojn. Ĉi tiu opcio estas utila en limigitaj medioj, kie gravas listigi dosierojn kiel eble plej rapide kaj povas atendi por ricevi metadatumojn poste.

en: Enable stemmer
eo: Redukti al gepatraj formoj

en: This setting is deprecated
eo: Ĉi tiu agordo estas malaktuala

en: Enable unaccent
eo: Ebligi senakcenton

en: Ignore numbers
eo: Ihnori numerojn

en: Initial sleep
eo: Komenca dormo

en: Throttle
eo: Akcelilo

en: Low disk space limit
eo: Malalta diskspaco limo

en: Crawling interval
eo: Rampa intervalo

en: Removable devices’ data permanence threshold
eo: Sojlo de restado de datumoj de forpreneblaj aparatoj

en: Enable monitors
eo: Enŝalti monitorojn

en: Set to false to completely disable any file monitoring
eo: Agordu al falsa por tute malŝalti ajnan dosieran monitoradon

en: Index removable devices
eo: Indeksaj forpreneblaj aparatoj

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
eo: Agordu al vera por ebligi indeksadon de muntitaj dosierujoj por forpreneblaj aparatoj.

en: Index optical discs
eo: Indeksi optikajn diskojn

en: Index when running on battery
eo: Indeksi dum funkciado sur baterio

en: Perform initial indexing when running on battery
eo: Fari komencan indeksadon dum funkciado sur baterio

en: Directories to index recursively
eo: Dosierujoj por indeksi rekursive

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
eo: Listo de dosierujoj por indeksi rekursive. Specialaj valoroj inkluzivas: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Vidu /etc/xdg/user-dirs.defaults kaj $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
eo: Dosierujoj por indeksi nerekursive

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
eo: Listo de dosierujoj por indeksi sen inspekti subdosierujojn. Specialaj valoroj inkluzivas: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Vidu /etc/xdg/user-dirs.defaults kaj $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
eo: Ignoritaj dosieroj

en: List of file patterns to avoid
eo: Listo de dosierŝablonoj por eviti

en: Ignored directories
eo: Ignoritaj dosierujoj

en: List of directories to avoid
eo: Listo de dosierujoj por eviti

en: Ignored directories with content
eo: Ignoritaj dosierujoj kun enhavo

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
eo: Eviti ajnan dosierujon enhavantan dosieron bloklistigitan ĉi tie

en: Show help on subcommands
eo: Montri helpon pri subkomandoj

en: Show metadata extractor output
eo: Montri eligon de metadaten-eltiro

en: List and change indexed folders
eo: Listigi kaj ŝanĝi indeksitajn dosierujojn

en: Retrieve information available for files and resources
eo: Preni disponeblajn informojn por dosieroj kaj risurcoj

en: Inhibit indexing temporarily
eo: Haltigi indeksadon dumtempe

en: Erase the indexed data
eo: Forviŝi la indeksitajn datumojn

en: Search for content
eo: Serĉi enhavon

en: Provide status and statistics on the data indexed
eo: Provizi statuson kaj statistikojn pri la indeksitaj datumoj

en: Add, remove and list tags
eo: Aldoni, forigi kaj listigi etikedojn

en: Sandbox for a testing environment
eo: Sablokesto por testa medio

en: Available localsearch commands are:
eo: Disponeblaj localsearch-komandoj estas:

en: See “localsearch help <command>” to read about a specific subcommand.
eo: Vidu “localsearch help <komando>” por legi pri specifa subkomando.

en: “%s” is not a localsearch command. See “localsearch --help”
eo: “%s” ne estas localsearch-komando. Vidu “localsearch --help”

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
eo: Eliga rezultformato: “turtle”, “trig” aŭ “json-ld”

en: FORMAT
eo: FORMATO

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Could not run tracker-extract:
eo: Ne eblis ruli tracker-extract:

en: Extract metadata from a file
eo: Ĉerpi metadatumojn el dosiero

en: Unrecognized options
eo: Nerekonitaj opcioj

en: Adds FILE as an indexed location
eo: Aldonas DOSIEROn kiel indeksitan lokon

en: Removes FILE from indexed locations
eo: Forigas DOSIEROn el indeksitaj lokoj

en: Makes indexing recursive
eo: Faras indeksadon rekursiva

en: “%s” is not a directory
eo: “%s” ne estas dosierujo

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
eo: Aŭ --add aŭ --remove devas esti provizita

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
eo: --add kaj --remove estas reciproke ekskluzivaj

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
eo: --recursive postulas --add

en: Path
eo: Vojo

en: Recursive
eo: Rekursiva

en: Please specify one or more locations to index.
eo: Bonvolu indiki unu aŭ pli da lokoj por indeksi.

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
eo: Montri plenajn nomspacojn (t.e. ne uzu nie:title, uzu plenajn URL-ojn)

en: Show plain text content if available for resources
eo: Montri klartekstajn enhavojn se disponeblaj por risurcoj

en: Checks if FILE is eligible for being indexed
eo: Kontrolas ĉu DOSIERO estas elektebla por esti indeksita

en: Error message
eo: Erarmesaĝo

en: Could not connect to LocalSearch
eo: Ne eblis konekti al LocalSearch

en: Unable to retrieve data for URI
eo: Ne eblas preni datumojn por URI

en: No metadata available for that URI
eo: Neniuj metadatenoj haveblaj por tiu URI

en: Could not get eligible status:
eo: Ne eblis akiri elekteblan statuson:

en: Unsupported serialization format “%s”
eo: Nesubtenata serialiga formato “%s”

en: List inhibitions
eo: Listigi inhibiciojn

en: command
eo: komando

en: COMMAND
eo: KOMANDO

en: Application
eo: Apo

en: Reason
eo: Kialo

en: Indexing inhibited through command line
eo: Indeksado malebligita per komandlinio

en: Failed to inhibit indexer
eo: Malsukcesis malebligi indeksilon

en: Could not terminate indexer
eo: Ne eblis fini indeksilon

en: Indexer process terminated
eo: Indeksila procezo finiĝis

en: Remove filesystem indexer database
eo: Forigi datumbazon de la dosiersistema indeksilo

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
eo: Forigi indeksitajn informojn pri dosiero, funkcias rekursie por dosierujoj

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
eo: Forigante…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
eo: La indeksitaj datumoj por ĉi tiu dosiero estas forigitaj kaj denove estos reindeksitaj.

en: The LocalSearch indexed data is about to be deleted, proceed? [y/N]
eo: La indeksitaj datumoj de LocalSearch tuj estos forigitaj, ĉu daŭrigi? [y/N]

note: TRANSLATORS: this is our test for a [y|N] question in the command line. * A partial or full match will be considered an affirmative answer, * it is intentionally lowercase, so please keep it like this.
en: yes
eo: jes

en: Results
eo: Rezultoj

en: Files
eo: Dosieroj

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Albums
eo: Albumoj

en: Artists
eo: Artistoj

en: Search for files
eo: Serĉi dosierojn

en: Search for folders
eo: Serĉi dosierujojn

en: Search for audio files
eo: Serĉi son-dosierojn

en: Search for music albums
eo: Serĉi muzik-albumojn

en: Search for music artists
eo: Serĉi muzik-artistrojn

en: Search for image files
eo: Serĉi bild-dosierojn

en: Search for video files
eo: Serĉi video-dosierojn

en: Search for document files
eo: Serĉi dokument-dosierojn

en: Search for software files
eo: Serĉi programajn dosierojn

en: Limit the number of results shown
eo: Limigi la nombron de montritaj rezultoj

en: Offset the results
eo: Kompensi la rezultojn

en: Show URNs for results
eo: Montri URN-ojn por rezultoj

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
eo: Redoni ankaŭ ĉiujn neekzistantajn matĉojn (t.e. inkludu nemuntitajn volumojn)

en: Show help options
eo: Montri help-opciojn

en: search terms
eo: serĉaj terminoj

en: TERMS
eo: TERMINOJ

en: Follow status changes as they happen
eo: Sekvi statusŝanĝojn dum ili okazas

en: Show statistics for current index / data set
eo: Montri statistikojn por nuna indekso / datumaro

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
eo: Observi ŝanĝojn al la datumbazo en reala tempo (ekz. risurcoj aŭ dosieroj aldonataj)

en: EXPRESSION
eo: ESPRIMO

en: Could not get LocalSearch statistics
eo: Ne eblis akiri LokalaSerĉo-statistikojn

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Currently indexed
eo: Nuntempe indeksita

en: %d file | %d files
eo[0]: %d dosiero
eo[1]: %d dosieroj

en: %d folder | %d folders
eo[0]: %d dosierujo
eo[1]: %d dosierujoj

en: Remaining space on database partition
eo: Restanta spaco sur datumbaza partigo

en: Indexer is paused
eo: Indeksilo estas paŭzigita

en: Data is still being indexed
eo: Datenoj ankoraŭ estas indeksitaj

en: Indexer is idle
eo: Indeksilo estas senokupa

en: %d recorded failure | %d recorded failures
eo[0]: %d registrita malsukceso
eo[1]: %d registritaj malsukcesoj

en: No reports found
eo: Neniuj raportoj trovitaj

en: Could not get SPARQL connection
eo: Ne eblis akiri SPARQL-konekton

en: Now listening to database updates
eo: Nun aŭskultas datumbazajn ĝisdatigojn

en: Press Ctrl+C to stop
eo: Premu Ktrl+C por haltigi

en: List all tags
eo: Listigi ĉiujn etikedojn

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
eo: Montri dosierojn asociitajn al ĉiu etikedo (ĉi tio nur estas uzata kun --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
eo: Aldoni etikedon (se DOSIEROj estas preterlasita, ETIKEDO ne estas asociita al ajnaj dosieroj)

en: TAG
eo: MARKO

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
eo: Forigi etikedon (se DOSIEROj estas preterlasita, ETIKEDO estas forigita por ĉiuj dosieroj)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
eo: Priskribo por etikedo (ĉi tio nur estas uzata kun --add)

en: STRING
eo: SIGNOĈENO

en: FILE…
eo: DOSIERO…

en: Could not get files related to tag
eo: Ne eblis akiri dosierojn rilatajn al etikedo

en: Could not get all tags
eo: Ne eblis akiri ĉiujn markojn

en: Tags (shown by name)
eo: Etikedoj (montritaj laŭ nomo)

en: Could not add tag
eo: Ne eblis aldoni markon

en: Tag was added successfully
eo: Etikedo estis sukcese aldonita

en: Could not add tag to files
eo: Ne eblis aldoni markon al dosieroj

en: Tagged
eo: Markite

en: Could not remove tag
eo: Ne eblis forigi markon

en: Tag was removed successfully
eo: Etikedo estis forigita sukcese

en: Could not establish a connection to LocalSearch
eo: Ne eblis establi konekton al LocalSearch

en: The --list option is required for --show-files
eo: La opcio --list estas postulata por --show-files

en: Add and delete actions can not be used together
eo: Aldoni kaj forigi agoj ne povas esti uzataj kune

en: The --description option can only be used with --add
eo: La opcio --description nur povas esti uzata kun --add

en: Cookie not recognized to resume paused miner
eo: Kuketo ne rekonita por rekomenci paŭzitan ministon

en: Pause application and reason match an already existing pause request
eo: Paŭzi aplikaĵon kaj kialo kongruas al jam ekzistanta paŭza peto

en: less than one second
eo: malpli ol unu sekundo

en:  %d day |  %d days
eo[0]:  %d tago
eo[1]:  %d tagoj

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
eo[0]:  %2.2d horo
eo[1]:  %2.2d horoj

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
eo[0]:  %2.2d minuto
eo[1]:  %2.2d minutoj

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
eo[0]:  %2.2d sekundo
eo[1]:  %2.2d sekundoj

en: Displays version information
eo: Montras versio-informon

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
eo: — komenci la indeksan prokuron de tracker

en: File to extract metadata for
eo: Dosiero por ĉerpi metadatumojn

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
eo: MIME-tipo por dosiero (se ne provizita, ĉi tio estos divenita)

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
eo: Ingosocket-dosierpriskribilo por samnivel-komunikado

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
eo: Neniuj metadatenoj aŭ eltiromoduloj trovitaj por trakti ĉi tiun dosieron

en: Metadata extraction failed
eo: Eltiro de metadatumoj malsukcesis

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
eo: — Ĉerpi dosierajn metadatenojn

en: Filename and mime type must be provided together
eo: Dosiernomo kaj mimspeco devas esti provizitaj kune

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
eo: Rulas ĝis ĉiuj agorditaj lokoj estas indeksitaj kaj tiam eliras

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
eo: Kontrolas ĉu DOSIERO estas elektebla por esti minita laŭ agordo

en: Avoids changes in the filesystem
eo: Evitas ŝanĝojn en la dosiersistemo

en: Data object “%s” currently exists
eo: Datuma objekto “%s” nun ekzistas

en: Data object “%s” currently does not exist
eo: Datuma objekto “%s” nun ne ekzistas

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
eo: Dosierujo NE rajtas esti indeksita (laŭ filtriloj)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
eo: Dosiero NE rajtas esti indeksita (laŭ filtriloj)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
eo: Dosiero NE rajtas esti indeksita (kaŝita dosiero)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
eo: Dosiero NE rajtas esti indeksita (ne indeksita dosierujo)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
eo: Patra dosierujo “%s” NE rajtas esti indeksita (laŭ filtriloj)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
eo: Patra dosierujo “%s” NE rajtas esti indeksita (kaŝita dosiero)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
eo: Patra dosierujo “%s” NE rajtas esti indeksita (laŭ enhavfiltriloj)

en: Directory is eligible to be indexed
eo: Dosierujo rajtas esti indeksita

en: File is eligible to be indexed
eo: Dosiero rajtas esti indeksita

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
eo: — lanĉu la spurilon indeksilon

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
eo: Protokolado, 0 = nur eraroj, 1 = minimuma, 2 = detala kaj 3 = sencimiga (defaŭlte=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
eo: Malŝalti malŝaltadon post 30 sekundoj de senaktiveco

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
eo: — komenci la reskriban servon de tracker
