tracker master - en to sr translation catalogue (179 entries)

en: Max bytes to extract
sr: Najveći broj bajtova za izvlačenje

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
sr: Najveći broj UTF-8 bajtova za izvlačenje.

en: Text file allowlist
sr: Spisak dozvoljenih datoteka teksta

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
sr: Šabloni naziva datoteka za dokumenta običnog teksta koja će biti indeksirana

en: Wait for FS miner to be done before extracting
sr: Čeka na kopača SD-a da završi pre izvlačenja

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
sr: Kada je izabrano, „tragač-izvuci“ će sačekati da „tragačev-kopač-sd“ završi sa indeksiranje pre izvlačenja metapodataka. Ova opcija je korisna na ograničenim okruženjima gde je važno ispisati datoteke što je brže moguće i gde može sačekati na dobavljanje metapodataka.

en: Enable stemmer
sr: Uključi skraćivanje na osnovu

en: This setting is deprecated
sr: Ovo podešavanje je zastarelo

en: Enable unaccent
sr: Uključuje nenaglašavanje

en: Ignore numbers
sr: Zanemaruje brojeve

en: Initial sleep
sr: Početno spavanje

en: Throttle
sr: Odmeravač

en: Low disk space limit
sr: Ograničenje nedostatka prostora na disku

en: Crawling interval
sr: Period popisivanja

en: Removable devices’ data permanence threshold
sr: Prag postojanosti podataka uklonjivih uređaja

en: Enable monitors
sr: Uključuje nadgledanje

en: Set to false to completely disable any file monitoring
sr: Poništite izbor da u potpunosti isključite nadgledanje datoteka

en: Index removable devices
sr: Indeksira uklonjive uređaje

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
sr: Postavite na „true“ (tačno) da indeksirate prikačene direktorijume uklonjivih uređaja.

en: Index optical discs
sr: Indeksira optičke diskove

en: Index when running on battery
sr: Indeksiraj i kada radi na bateriji

en: Perform initial indexing when running on battery
sr: Izvršava početno indeksiranje pri radu na bateriji

en: Directories to index recursively
sr: Direktorijumi za dubinsko indeksiranje

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sr: Spisak direktorijuma koji će biti indeksirani dubinski. U posebne vrednosti spadaju: „&RADNA_POVRŠ“, „&DOKUMENTI“, „&PREUZIMANJA“, „&MUZIKA“, „&SLIKE“, „&JAVNO_DELJENJE“, „&ŠABLONI“, „&VIDEO“. Pogledajte „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ i „$HOME/.config/user-dirs.default“

en: Directories to index non-recursively
sr: Direktorijumi za ne-dubinsko indeksiranje

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sr: Spisak direktorijuma koji će biti indeksirani bez pregledanja podfascikli. U posebne vrednosti spadaju: „&RADNA_POVRŠ“, „&DOKUMENTI“, „&PREUZIMANJA“, „&MUZIKA“, „&SLIKE“, „&JAVNO_DELJENJE“, „&ŠABLONI“, „&VIDEO“. Pogledajte „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ i „$HOME/.config/user-dirs.default“

en: Ignored files
sr: Zanemarene datoteke

en: List of file patterns to avoid
sr: Spisak obrazaca datoteka za izbegavanje

en: Ignored directories
sr: Zanemareni direktorijumi

en: List of directories to avoid
sr: Spisak direktorijuma za izbegavanje

en: Ignored directories with content
sr: Zanemareni direktorijumi sa sadržajem

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
sr: Izbegava svaki direktorijum koji ovde sadrži datoteku blokiranu na spisku

en: Show help on subcommands
sr: Prikaži pomoć za podnaredbe

en: Show metadata extractor output
sr: Prikaži izvučene metapodatke na izlazu

en: List and change indexed folders
sr: Ispiši i promeni indeksirane fascikle

en: Retrieve information available for files and resources
sr: Dobavlja sve dostupne podatke za datoteke i resurse

en: Inhibit indexing temporarily
sr: Privremeno onemogući indeksiranje

en: Erase the indexed data
sr: Obriši indeksirane podatke

en: Search for content
sr: Traži sadržaj

en: Provide status and statistics on the data indexed
sr: Prikazuje stanje i statistiku o indeksiranim podacima

en: Add, remove and list tags
sr: Dodajte, uklanjajte ili ispisujte oznake

en: Sandbox for a testing environment
sr: Bezbedna kutija za test okruženje

en: Available localsearch commands are:
sr: Dostupne naredbe tragača su:

en: See “localsearch help <command>” to read about a specific subcommand.
sr: Vidite „localsearch help <naredba>“ da pročitate o nekoj podnaredbi.

en: “%s” is not a localsearch command. See “localsearch --help”
sr: „%s“ nije tragačeva naredba. Vidite „localsearch --help“

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
sr: Format izlaznih rezultata: „turtle“, „trig“ ili „json-ld“

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Could not run tracker-extract:
sr: Ne mogu da pokrenem tragačevo raspakivanje:

en: Extract metadata from a file
sr: Izvucite metapodatke iz datoteke

en: Unrecognized options
sr: Nepoznate opcije

en: Adds FILE as an indexed location
sr: Dodaje DATOTEKU kao indeksiranu lokaciju

en: Removes FILE from indexed locations
sr: Uklanja DATOTEKU iz indeksiranih lokacija

en: Makes indexing recursive
sr: Čini indeksiranje dubinskim

en: “%s” is not a directory
sr: „%s“ nije direktorijum

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
sr: Ili „--add“ ili „--remove“ mora biti dostavljeno

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
sr: „--add“ i „--remove“ se uzajamno isključuju

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
sr: „--recursive“ zahteva „--add“

en: Path
sr: Putanja

en: Recursive
sr: Dubinski

en: Please specify one or more locations to index.
sr: Navedite jednu ili više lokacija za indeksiranje.

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
sr: Prikazuje čitave nazivne prostore (tj. ne koristi „nie:title“, koristi pune adrese)

en: Show plain text content if available for resources
sr: Prikazuje sadržaj običnog teksta ako je dostupan za resurse

en: Checks if FILE is eligible for being indexed
sr: Proverava da li se DATOTEKA može indeksirati

en: Error message
sr: Poruka greške

en: Could not connect to LocalSearch
sr: Ne mogu da uspostavim vezu sa lokalnom pretragom

en: Unable to retrieve data for URI
sr: Ne mogu da dovučem podatke za putanju

en: No metadata available for that URI
sr: Nema dostupnih metapodataka za tu putanju

en: Could not get eligible status:
sr: Ne mogu da dobavim stanje izbirljivog:

en: Unsupported serialization format “%s”
sr: Nepodržan format serijalizacije „%s“

en: List inhibitions
sr: Ispiši šta onemogućava indeksiranje

en: command
sr: naredba

en: COMMAND
sr: NAREDBA

en: Application
sr: Program

en: Reason
sr: Razlog

en: Indexing inhibited through command line
sr: Indeksiranje je onemogućeno putem komandne linije

en: Failed to inhibit indexer
sr: Ne mogu da onemogućim indeksiranje

en: Could not terminate indexer
sr: Ne mogu da prekinem indeksiranje

en: Indexer process terminated
sr: Proces indeksiranja prekinut

en: Remove filesystem indexer database
sr: Uklanja bazu podataka sa indeksima sistema datoteka

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
sr: Briše indeksirane informacije o datoteci, radi dubinski za direktorijume

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
sr: Brišem…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
sr: Indeksirani podaci za ovu datoteku su obrisani i biće ponovo indeksirani.

en: The LocalSearch indexed data is about to be deleted, proceed? [y/N]
sr: Indeksirani podaci lokalne pretrage će biti izbrisani, nastavi? [y (da)/N (ne)]

note: TRANSLATORS: this is our test for a [y|N] question in the command line. * A partial or full match will be considered an affirmative answer, * it is intentionally lowercase, so please keep it like this.
en: yes
sr: da

en: Results
sr: Rezultati

en: Files
sr: Datoteke

en: Folders
sr: Fascikle

en: Albums
sr: Albumi

en: Artists
sr: Izvođači

en: Search for files
sr: Traži datoteke

en: Search for folders
sr: Traži fascikle

en: Search for audio files
sr: Traži datoteke sa zvukom

en: Search for music albums
sr: Traži muzičke albume

en: Search for music artists
sr: Traži muzičke izvođače

en: Search for image files
sr: Traži datoteke sa slikama

en: Search for video files
sr: Traži video datoteke

en: Search for document files
sr: Traži datoteke dokumenata

en: Search for software files
sr: Traži datoteke programa

en: Limit the number of results shown
sr: Ograniči broj prikazanih rezultata

en: Offset the results
sr: Odstupanje rezultata

en: Show URNs for results
sr: Prikaži URN-ove za rezultate

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
sr: Ispisuje takođe i sva nepostojeća poklapanja (npr. uključuje neprikačene volumene)

en: Show help options
sr: Prikaži opcije pomoći

en: search terms
sr: izraz pretrage

en: TERMS
sr: USLOVI

en: Follow status changes as they happen
sr: Prati promene stanja kada do njih dođe

en: Show statistics for current index / data set
sr: Prikazuje statistiku za tekući indeks / skup podataka

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
sr: Nadgleda izmene u bazi podataka u stvarnom vremenu (npr. dodatta izvorišta i datoteke)

en: EXPRESSION
sr: IZRAZ

en: Could not get LocalSearch statistics
sr: Ne mogu da dobavim statistiku lokalne pretrage

en: Message
sr: Poruka

en: Currently indexed
sr: Trenutno indeksirano

en: %d file | %d files
sr[0]: %d datoteka
sr[1]: %d datoteke
sr[2]: %d datoteka
sr[3]: Jedna datoteka

en: %d folder | %d folders
sr[0]: %d fascikla
sr[1]: %d fascikle
sr[2]: %d fascikli
sr[3]: Jedna fascikla

en: Remaining space on database partition
sr: Preostali prostor na particiji baze podataka

en: Indexer is paused
sr: Indeksiranje je pauzirano

en: Data is still being indexed
sr: Podaci se još uvek indeksiraju

en: Indexer is idle
sr: Izrada indeksa je neaktivna

en: %d recorded failure | %d recorded failures
sr[0]: %d zabeleženi neuspeh
sr[1]: %d zabeležena neuspeha
sr[2]: %d zabeleženih neuspeha
sr[3]: Jedan zabeleženi neuspeh

en: No reports found
sr: Nisam pronašao izveštaje

en: Could not get SPARQL connection
sr: Ne mogu da dobavim SPARKuL vezu

en: Now listening to database updates
sr: Sada osluškujem za osveženjima u bazi podataka

en: Press Ctrl+C to stop
sr: Pritisnite „Ctrl+C“ da zaustavite

en: List all tags
sr: Ispiši sve oznake

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
sr: Prikazuje datoteke pridružene svakoj oznaci (ovo se koristi samo uz „--list“)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
sr: Dodaje oznaku (ako su DATOTEKE izostavljene, OZNAKA nije pridružena nijednoj datoteci)

en: TAG
sr: OZNAKA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
sr: Briše oznaku (ako su DATOTEKE izostavljene, OZNAKA se uklanja za sve datoteke)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
sr: Opis za oznaku (ovo se koristi samo uz „--add“)

en: STRING
sr: NISKA

en: FILE…
sr: DATOTEKA…

en: Could not get files related to tag
sr: Ne mogu da dobavim datoteke koje se odnose na oznaku

en: Could not get all tags
sr: Ne mogu da dobavim sve oznake

en: Tags (shown by name)
sr: Oznake (prikazane prema nazivu)

en: Could not add tag
sr: Ne mogu da dodam oznaku

en: Tag was added successfully
sr: Oznaka je uspešno dodata

en: Could not add tag to files
sr: Ne mogu da dodam oznaku na datoteku

en: Tagged
sr: Označeno

en: Could not remove tag
sr: Ne mogu da uklonim oznaku

en: Tag was removed successfully
sr: Oznaka je uspešno uklonjena

en: Could not establish a connection to LocalSearch
sr: Ne mogu da uspostavim vezu sa lokalnom pretragom

en: The --list option is required for --show-files
sr: Opcija „--list“ je potrebna za „--show-files“

en: Add and delete actions can not be used together
sr: Radnje dodavanja i brisanja ne mogu biti korišćene zajedno

en: The --description option can only be used with --add
sr: Opcija „--description“ može biti korišćena samo uz „--add“

en: Cookie not recognized to resume paused miner
sr: Kolačić nije prepoznat za oživljavanje zaustavljenog kopača

en: Pause application and reason match an already existing pause request
sr: Pauza programa i razlog odgovaraju već postojećem zahtevu pauze

en: less than one second
sr: manje od jedne sekunde

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
sr:  %2.2dč

en:  %d day |  %d days
sr[0]:  %d dan
sr[1]:  %d dana
sr[2]:  %d dana
sr[3]:  %d dan

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
sr[0]:  %2.2d sat
sr[1]:  %2.2d sata
sr[2]:  %2.2d sati
sr[3]:  %2.2d sat

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
sr[0]:  %2.2d minut
sr[1]:  %2.2d minuta
sr[2]:  %2.2d minuta
sr[3]:  %2.2d minut

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
sr[0]:  %2.2d sekunda
sr[1]:  %2.2d sekunde
sr[2]:  %2.2d sekundi
sr[3]:  %2.2d sekunda

en: Displays version information
sr: Ispisuje podatke o izdanju programa

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
sr: — pokreće posrednika indeksa tragača

en: File to extract metadata for
sr: Datoteka iz koje izvlačiti metapodatke

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
sr: MIME vrsta za datoteku (ako nije dostavljena, biće pogođena)

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
sr: Opisnik datoteke priključnice za komunikaciju parnjak-do-parnjaka

en: FD
sr: OD

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
sr: Nisam pronašao module metapodataka ili izvlačivača za rukovanje ovom datotekom

en: Metadata extraction failed
sr: Izvlačenje metapodataka nije uspelo

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
sr: — Izvlači metapodatke datoteke

en: Filename and mime type must be provided together
sr: Naziv datoteke i mime vrsta moraju biti dostavljeni zajedno

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
sr: Radi sve dok ne indeksira sva podešena mesta i zatim izlazi

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
sr: Proverava da li je DATOTEKA izbirljiva za iskopavanje na osnovu podešavanja

en: Avoids changes in the filesystem
sr: Sprečava izmene na sistemu datoteka

en: Data object “%s” currently exists
sr: Objekat podataka „%s“ trenutno postoji

en: Data object “%s” currently does not exist
sr: Objekat podataka „%s“ trenutno ne postoji

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sr: Polazni direktorijum „%s“ NIJE izbirljiv za indeksiranje (na osnovanu filtera)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
sr: Polazni direktorijum „%s“ NIJE izbirljiv za indeksiranje (skrivena datoteka)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
sr: Polazni direktorijum „%s“ NIJE izbirljiv za indeksiranje (na osnovanu filtera sadržaja)

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sr: Direktorijum NIJE izbirljiv za indeksiranje (na osnovanu filtera)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sr: Datoteka NIJE izbirljiva za indeksiranje (na osnovanu filtera)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
sr: Datoteka NIJE izbirljiva za indeksiranje (skrivena datoteka)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
sr: Datoteka NIJE izbirljiva za indeksiranje (nije indeksirana fascikla)

en: Directory is eligible to be indexed
sr: Direktorijum je izbirljiv za indeksiranje

en: File is eligible to be indexed
sr: Datoteka je izbirljiva za indeksiranje

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
sr: Zapisnik, 0 = samo greške, 1 = najmanje, 2 = detaljno i 3 = pročišćavanje (zadato=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
sr: Isključuje gašenje nakon 30 sekundi neaktivnosti

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
sr: — pokreće tragačevu uslugu povratnog pisanja
