tracker-miners master - en to fa translation catalogue (286 entries)

en: Max bytes to extract
fa: بیشینهٔ بایت برای استخراج

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
fa: بیشینهٔ بایت UTF-8 برای استخراج.

en: Text file allowlist
fa: سیاهه‌ٔ مجاز پروندهٔ متنی

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
fa: الگوهای نام پرونده برای مستندات متن خامی که باید اندیس شوند

en: Wait for FS miner to be done before extracting
fa: انتظار برای کاوندهٔ FS برای اتمام پیش از استخراج

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
fa: هنگام درست بودن tracker-extract پیش از استخراج فراداده منتظر اتمام کار tracker-miner-fs می‌شود. این گزینه در محیط‌هایی که سیاهه کردن سریع پرونده‌ها مهم بوده و می‌تواند بعداً برای گرفتن فراداده صبر کند مفید است.

en: Enable stemmer
fa: به کارانداختن stemmer

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
fa: ساده کردن واژه‌ها به ریشه‌هایشان برای فراهم کردن نتیجه‌های بیش‌تر. مثلاً shelves و shelf به shel

en: Enable unaccent
fa: به کار انداختن unaccent

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
fa: ترجمهٔ نویسه‌های لهجه دار به معادل بی‌لهجه‌شان. مثلاً Idéa به Idea برای بهبود تطابق.

en: Ignore numbers
fa: چشم‌پوشی از اعداد

en: If enabled, numbers will not be indexed.
fa: اگر به کار بیفتد،‌شماره‌ها اندیس نخواهند شد.

en: Initial sleep
fa: خواب نخستین

en: Initial sleep time, in seconds.
fa: زمان خواب نخستین به ثانیه.

en: Throttle
fa: کندسازی

en: Indexing speed, the higher the slower.
fa: سرعت اندیس گذاری. بیش‌تر کندتر است.

en: Low disk space limit
fa: کران فضای دیسک کم

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
fa: آستانهٔ فضای دیسک به درصد برای مکث اندیس گذاری یا -1 برای از کار انداختن.

en: Crawling interval
fa: دورهٔ خزش

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
fa: دوره به روز برای بررسی این که سامانه‌پرونده در پایگاه داده به روز است یا نه. 0 خزش در هر زمانی را اجبار می‌کند. -1 تنها پس از خاموشی‌های کثیف اجبارش کرده و -2 به کل از کار می‌اندازدش.

en: Removable devices’ data permanence threshold
fa: آستانهٔ ماندگاری داده‌های افزاره‌های برداشتنی

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
fa: دوره به روز که پس از آن پرونده‌های افزاره‌های برداشتنی در صورت سوار نبودن از پایگاه داده برداشته خواهند شد. 0 یعنی هرگز. بیشینه 365 است.

en: Enable monitors
fa: به کار انداختن پایشگرها

en: Set to false to completely disable any file monitoring
fa: تنظیم روی غلط برای به کلی از کار انداختن هر پایش پرونده‌ای

en: Index removable devices
fa: نمایه کردن افزاره‌های برداشتنی

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
fa: تنظیم روی درست برای به کار انداختن اندیس کردن شاخه‌های سوار شده برای افزاره‌های بداشتنی.

en: Index optical discs
fa: نمایه کردن افزاره‌های نوری

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
fa: تنظیم روی درست برای به کار انداختن اندیس کردن سی‌دی‌ها، دی‌وی‌دی‌ها و به طور کلی رسانه‌های نوری (اگر افزاره‌های برداشتنی اندیس نشوند، دیسک‌های نوری نیز نخواهند شد)

en: Index when running on battery
fa: نمایه کردن هنگام بودن روی باتری

en: Set to true to index while running on battery
fa: تنظیم روی درست برای اندیس کردن روی باتری

en: Perform initial indexing when running on battery
fa: اجرای نمایه سازی نخستین هنگام بودن روی باتری

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
fa: تنظیم روی درست برای اندیس کردن روی باتری تنها برای نخستین بار

en: Directories to index recursively
fa: شاخه‌ها برای نمایه سازی بازگشتی

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
fa: سیاههٔ شاخه‌ها برای اندیس کردن بازگشی. مقدارهای خاص عبارتند از: «&DESKTOP»، «&DOCUMENTS’»، «&DOWNLOAD»، «&MUSIC»، «&PICTURES»، «&PUBLIC_SHARE»، «&TEMPLATES» و «&VIDEOS». می‌توانید ‪/etc/xdg/user-dirs.defaults‬ و ‪$HOME/.config/user-dirs.default‬ را ببینید

en: Directories to index non-recursively
fa: شاخه‌ها برای نمایه سازی غیربازگشتی

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
fa: سیاههٔ شاخه‌ها برای اندیس کردن بدون بازرسی زیرشاخه‌ها. مقدارهای خاص عبارتند از: «&DESKTOP»، «&DOCUMENTS’»، «&DOWNLOAD»، «&MUSIC»، «&PICTURES»، «&PUBLIC_SHARE»، «&TEMPLATES» و «&VIDEOS». می‌توانید ‪/etc/xdg/user-dirs.defaults‬ و ‪$HOME/.config/user-dirs.default‬ را ببینید

en: Ignored files
fa: پرونده‌های چشم‌پوشیده

en: List of file patterns to avoid
fa: سیاههٔ الگوهای پرونده برای پرهیز

en: Ignored directories
fa: شاخه‌های چشم‌پوشیده

en: List of directories to avoid
fa: سیاههٔ شاخه‌ها برای پرهیز

en: Ignored directories with content
fa: شاخه‌های چشم‌پوشیده با محتوا

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
fa: پرهیز از هر شاخهٔ دارای پرونده‌ای که در فهرست سیاه این‌جاست

en: Cookie not recognized to resume paused miner
fa: کلوچک برای از سر گیری معدن‌کاوی مکث شده شناخته نشد

en: Pause application and reason match an already existing pause request
fa: مکث برنامه و دلیل با درخواست مگث موجودی مطابق است

en: less than one second
fa: کم‌تر از یک ثانیه

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
fa:  %Idر

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
fa:  %I2.2dس

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
fa:  %I2.2dد

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
fa:  %I2.2dث

en:  %d day |  %d days
fa[0]:  %Id روز
fa[1]:  %Id روز

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
fa[0]:  %I2.2d ساعت
fa[1]:  %I2.2d ساعت

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
fa[0]:  %I2.2d دقیقه
fa[1]:  %I2.2d دقیقه

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
fa[0]:  %I2.2d ثانیه
fa[1]:  %I2.2d ثانیه

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
fa: زمان خواب نخستین به ثانیه. 0->1000 (پیش‌گزیده=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
fa: اجرا تا نمایه شدن همهٔ مکان‌های پیکربندی شده و سپس خروج

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
fa: بررسی واجد شرایط معدن‌کاوی شدن FILE بر پایهٔ پیکربندی

en: Runs for a specific domain ontology
fa: اجرا برای هستی‌شناسی دامنهٔ مشخّص

en: Avoids changes in the filesystem
fa: جلوگیری از دگرگونی در سامانه‌پرونده

en: Displays version information
fa: نمایش اطّلاعات نگارش

en: Data object “%s” currently exists
fa: شی داده‌ای «%s» هم‌اکنون وجود دارد

en: Data object “%s” currently does not exist
fa: شی داده‌ای «%s» هم‌اکنون وجود ندارد

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
fa: شاخه واجد اندیس شدن نیست (بر اساس پالایه‌ها)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
fa: پرونده واجد اندیس شدن نیست (بر اساس پالایه‌ها)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
fa: پرونده واجد اندیس شدن نیست (پروندهٔ نهفته)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
fa: پرونده واجد اندیس شدن نیست (شاخهٔ اندیس نشده)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
fa: شاخهٔ والد «%s» واجد اندیس شدن نیست (بر اساس پالایه‌ها)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
fa: شاخهٔ والد «%s» واجد اندیس شدن نیست (پروندهٔ نهفته)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
fa: شاخهٔ والد «%s» واجد اندیس شدن نیست (بر اساس پالایه‌های محتوایی)

en: Directory is eligible to be indexed
fa: شاخه واجد شرایط معدن‌کاوی است

en: File is eligible to be indexed
fa: پرونده واجد شرایط معدن‌کاوی است

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
fa: — آغاز نمایه‌گذار ردیاب

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
fa: افزودن خوراک

en: URL
fa: نشانی

en: Title to use (must be used with --add-feed)
fa: عنوان استفاده ( باید با ‪--add-feed‬ استفاده شود)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
fa: سیاه کردن خوراک‌ها

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
fa: حذف خوراک

en: Could not establish a connection to Tracker
fa: نتوانست اتّصالی با ردیاب برقرار کند

en: No error given
fa: خطایی داده نشده

en: Could not add feed
fa: نتوانست خوراک را بیفزاید

en: Could not remove feed
fa: نتوانست خوراک را بردارد

en: Could not list feeds
fa: نتوانست خوراک‌ها را سیاهه کند

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
fa: — آغاز نمایه‌گذار خوراک‌ها

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
fa: — آغاز پیشکار نمایهٔ ردیاب

en: Metadata extraction failed
fa: استخراج فراداده شکست خورد

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
fa: پیمانهٔ استخراجگر یا فراداده‌ای برای مدیریت این پرونده پیدا نشد

en: File to extract metadata for
fa: پرونده برای استخراج فراداده

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
fa: گونهٔ MIME برای پرونده (اگر فراهم نشود حدس زده می‌شود)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
fa: اجبار پیمانه‌ای به استفاده برای استخراج (مثلا foo برای foo.so)

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
fa: قالب نتیجه‌های خروجی: «sparql»، ‏«turtle»‌ یا «json-ld»

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
fa: توصیفگر پروندهٔ سوکت برای ارتباطات نظیر به نظیر

en: Unsupported serialization format “%s”
fa: قابل دنباله‌سازی پشتیبانی نشده «%s»

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
fa: — استخراج فرادادهٔ پرونده

en: Filename and mime type must be provided together
fa: نام پرونده و گونهٔ mime باید با هم فراهم شوند

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
fa: گزارش‌دهی, 0 = فقط خطاها, 1 = کمینه, 2 = باجزییات و 3 = اشکال‌زدایی (پیش‌گزیده=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
fa: از کار انداختن خاموشی پس از ۳۰ ثانیه غیرفعّال بودن

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
fa: — آغاز خدمت بازنویسی ردیاب

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
fa: خدمت‌های آغاز، توقّف و آغاز دوبارهٔ مسئول اندیس کردن محتوا

en: Extract metadata from a file
fa: استخراج فراداده از پرونده

en: Trigger content indexing of a location
fa: تحریک اندیس کردن یم مکان

en: Retrieve all information available for a certain file
fa: جمع کردن همهٔ اطّلاعات موجوپ برای پرونده‌ای خاص

en: Reset the index and configuration
fa: بازنشانی نمایه و پیکربندی

en: Search for content
fa: جست‌وجوی محتوا

en: Provide status and statistics on the data indexed
fa: فراهم کردن وضعیت و آمار روی داده‌های اندیس شده

en: Add, remove and list tags
fa: افزودن، برداشتن و سیاهه کردن برچسب‌ها

en: Sandbox for a testing environment
fa: قرنطینه برای محیطی آزمایشی

en: Available localsearch commands are:
fa: فرمان‌های موجود localsearch عبارتند از:

en: See “localsearch help <command>” to read about a specific subcommand.
fa: برای خواندن دربارهٔ زیرفرمانی خاص «localsearch help <command>» را ببینید.

en: “%s” is not a localsearch command. See “localsearch --help”
fa: دستور «%s» برای localsearch نیست. «localsearch3 --help»‌ را ببینید

en: Unavailable
fa: ناموجود

note: generic
en: Initializing
fa: مقدار دهی نخستین

en: Processing…
fa: پردازش کردن…

en: Fetching…
fa: واکشیدن…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
fa: خزیدن به تک شاخهٔ «%s»

en: Crawling recursively directory “%s”
fa: خزیدن بازگشتی به شاخهٔ «%s»

en: Paused
fa: مکث شده

en: Idle
fa: بی‌کار

en: Follow status changes as they happen
fa: پیروی از دگرگونی‌های وضعیت به محض رخ داد

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
fa: نگریستن به دگرگونی‌های پایگاه داده در زمان واقعی (نمونه افزوده شدن منبع‌ها یا پرونده‌ها)

en: List common statuses for miners
fa: سیاهه کردن وضعیت‌های معمول برای معدن‌کاوها

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
fa: مکث معدن‌کاو (باید با ‪--miner‬ استفاده شود)

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
fa: مکث معدن‌کاو هنگام زنده بودن فرایند فراخواننده یا تا زمان از سر گیری (باید با ‪--miner‬ استفاده شود)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
fa: از سر گیری معدن‌کاو (باید با ‪--miner‬ استفاده شود)

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
fa: معدن‌کاو استفاده شده با ‪--resume‬ یا ‪--pause‬ (می‌توان از پسوندهایی چون Files یا Applications استفاده کرد)

en: List all miners currently running
fa: سیاهه کردن همهٔ معدن‌کاوهای در حال اجرا

en: List all miners installed
fa: سیاهه کردن همهٔ معدن‌کاوهای نصب شده

en: List pause reasons
fa: سیاهه کردن دلیل‌های مکث

en: List all Tracker processes
fa: سیاهه کردن همهٔ فرایندهای ردیاب

en: Use SIGKILL to stop all miners
fa: استفاده از SIGKILL برای توقّف همهٔ معدن‌کاوها

en: Use SIGTERM to stop all miners
fa: استفاده از SIGTERM برای توقّف همهٔ معدن‌کاوها

en: Starts miners
fa: معدون‌کاوها را آغاز می‌کند

en: Could not get status from miner: %s
fa: نتوانست وضعیت را از معدن‌کاو بگیرد: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
fa: %s مانده

en: unknown time left
fa: زمان نامعلومی مانده

en: Not running or is a disabled plugin
fa: اجرا نشده یا افزایه‌ای از کار افتاده

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
fa: نتوانست معدن‌کاو را مکث کند. مدیر نتوانست ایجاد شود. %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
fa: تلاش کردن برای مکث معدن‌کاو «%s» با دلیل «%s»

en: Could not pause miner: %s
fa: نتوانست معدن‌کاو را مکث کند: %s

en: Cookie is %d
fa: کلوچک %Id است

en: Press Ctrl+C to stop
fa: زدن مهار+C برای توقّف

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
fa: نتوانست معدن‌کاو را از سر بگیرد. مدیر نتوانست ایجاد شود. %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
fa: تلاش برای از سر گیری کاوندهٔ %s با کلوچک %Id

en: Could not resume miner: %s
fa: نتوانست کاونده را از سر گیرد: %s

en: Done
fa: انجام شد

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
fa: نتوانست کاونده‌ها را سیاهه کند. مدیر نتوانست ایجاد شود. %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
fa[0]: تعداد %Id کاوندهٔ نصب شده پیدا شد
fa[1]: تعداد %Id کاوندهٔ نصب شده پیدا شد

en: Found %d miner running | Found %d miners running
fa[0]: تعداد %Id کاوندهٔ در حال اجرا پیدا شد
fa[1]: تعداد %Id کاوندهٔ در حال اجرا پیدا شد

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
fa: نتوانست جزییات مکث را بگیرد. مدیر نتوانست ایجاد شود. %s

en: No miners are running
fa: هیچ کاونده‌ای در حال اجرا نیست

note: Display states
en: Miners
fa: کاونده‌ها

en: Application
fa: برنامه

en: Reason
fa: دلیل

en: No miners are paused
fa: هیچ کاونده‌ای مکث نشده

en: Could not get SPARQL connection
fa: نتوانست اتّصال SPARQL را بگیرد

en: Now listening for resource updates to the database
fa: اکنون برای به‌روز رسامی‌های منابع در پایگاه داده شنود می‌کند

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
fa: همهٔ ویژگی‌های nie:plainTextContent حذف می‌شوند

en: Common statuses include
fa: شامل وضعیت‌های معمول

en: Could not get status, manager could not be created, %s
fa: نتوانست وضعیت را بگیرد. مدیر نتوانست ایجاد شود. %s

en: Could not get display name for miner “%s”
fa: نتوانست نام نمایشی را برای کاوندهٔ «%s» بگیرد.

en: You can not use miner pause and resume switches together
fa: نمی‌توانید گزینه‌های مکث و از سر گیری کاونده را با هم استفاده کنید

en: You must provide the miner for pause or resume commands
fa: برای فرمان‌های مکث یا از سر گیری باید کاونده را فراهم کنید

en: You must provide a pause or resume command for the miner
fa: باید برای کاونده فرمان مکث یا از سر گیری را فراهم کنید

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
fa: نمی‌توانید آرگومان‌های ‪--kill‬ و ‪--terminate‬ را با هم استفاده کنید

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
fa[0]: تعداد %Id شناسهٔ فرایند پیدا شد…
fa[1]: تعداد %Id شناسهٔ فرایند پیدا شد…

en: Found process ID %d for “%s”
fa: شناسهٔ فرایند %Id برای «%s» پیدا شد

en: Starting miners…
fa: آغازیدن کاونده‌ها…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
fa: نتوانست کاونده‌ها را آغاز کند. مدیر نتوانست ایجاد شود. %s

en: perhaps a disabled plugin?
fa: شاید افزایه‌ای از کار افتاده؟

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
fa: اگر هیچ آرگومانی داده نشود، وضعیت کاونده‌های داده نشان داده می‌شود

en: Unrecognized options
fa: گزینه‌های شناخته نشده

en: Could not get D-Bus connection
fa: نتوانست اتّصال دی‌باس را بگیرد

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
fa: نتوانست پیشکار ید‌باس به ذخیرهٔ کاونده را ایجاد کند

en: Could not run tracker-extract:
fa: نتوانست tracker-extract را اجرا کند:

en: Adds FILE as an indexed location
fa: به مکان‌های اندیس شده FILE را می‌افزاید

en: Removes FILE from indexed locations
fa: از مکان‌های اندیس شده FILE را برمی‌دارد

en: Makes indexing recursive
fa: اندیس کردن را بازگشتی می‌کند

en: “%s” is not a directory
fa: «%s» شاخه نیست

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
fa: باید ‪--add‬ یا ‪--remove‬ فراهم شود

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
fa: گزینه‌های ‪--add‬ و ‪--remove‬ با هم به کار نمی‌روند

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
fa: گزینهٔ ‪--recursive‬ نیازمند ‪--add‬ است

en: Path
fa: مسیر

en: Recursive
fa: بازگشتی

en: Please specify one or more locations to index.
fa: لطفاً مکانی برای اندیس کردن مشخّص کنید.

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
fa: نمایش فضانام‌های کامل (استفاده نکردن از nie:title و استفاده از نشانی‌های کامل)

en: Show plain text content if available for resources
fa: نمایش محتوای متن خام برای منابع در صورت امکان

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
fa: به جای گشتن به دنبال نام پرونده، با آرگومان FILE مثل شناساگر منبع جهانی (چون ‪<file:///path/to/some/file.txt>‬) رفتار شود

en: Output results as RDF in Turtle format
fa: نتیجه‌های خروجیبه شکل RDF در قالب Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
fa: ویژگی RDF برای رفتار به عنوان نشانی (چون nie:url)

en: Error message
fa: پیام خطتا

en: Unable to retrieve URN for URI
fa: ناتوان در بازپس‌گیری URN برای نشانی

en: Unable to retrieve data for URI
fa: ناتوان در بازپس‌گیری داده برای نشانی

en: No metadata available for that URI
fa: هیچ فراداده‌ای برای آن نشانی موجود نیست

en: Could not get eligible status:
fa: نتوانست وضعیت مطلوب را بگیرد:

en: Could not kill process %d — “%s”
fa: نتوانست فرایند %Id را بکشد — «%s»

en: Killed process %d — “%s”
fa: فرایند کشته شدهٔ %Id — ‏«%s»

en: Remove filesystem indexer database
fa: برداشتن پایگاه دادهٔ نمایه ساز سامانهٔ پرونده

en: Remove RSS indexer database
fa: برداشتن پایگاه دادهٔ نمایه ساز RSS

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
fa: پاک کردن اطّلاعات اندیس شده دربارهٔ پرونده. برای شاخه‌ها به صورت بازگشتی کار می‌کند

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
fa: حذف کردن…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
fa: داده‌های اندیس شده برای این پرونده حذف شده و دوباره اندیس گذاری خواهد شد.

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
fa: جست‌وجوی محتوای مطابق با TERMS بر اساس گونه یا از میان همهٔ گونه‌ها.

en: Search for files
fa: جست‌وجوی پرونده‌ها

en: Search for folders
fa: جست‌وجوی شاخه‌ها

en: Search for music files
fa: جست‌وجوی پرونده‌های آهنگ

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
fa: جست‌وجوی آلبوم‌های آهنگ (‪--all‬ تأثیری رویش ندارد)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
fa: جست‌وجوی هنرمندهای آهنگ (‪--all‬ تأثیری رویش ندارد)

en: Search for image files
fa: جست‌وجوی پرونده‌های تصویری

en: Search for video files
fa: جست‌وجوی پرونده‌های ویدیویی

en: Search for document files
fa: جست‌وجوی پرونده‌های مستند

en: Search for software (--all has no effect on this)
fa: جست‌وجوی نرم‌افزارها (‪--all‬تأثیری رویش ندارد)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
fa: جست‌وجوی دسته‌های نرم‌افزار (‪--all‬تأثیری رویش ندارد)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
fa: جست‌وجوی خوراک‌ها (‪--all‬تأثیری رویش ندارد)

en: Limit the number of results shown
fa: محدودیت شمار نتیجه‌های نمایشی

en: Offset the results
fa: عرض از مبدأ نتایج

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
fa: استفاده از OR برای عبارت‌های جست‌وجو به جای AND (پیش‌گزیده)

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
fa: نمایش URNs برای نتیجه‌ها (به ‪--music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories‬ اعمال نمی‌شود)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
fa: برگرداندن همهٔ مطابقت‌های ناموجود (مثلاً شامل حجم‌های سوار نشده)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
fa: از کار انداختن نمایش قطعه‌ها با نتیجه‌ها. فقط برای برخی دسته‌ها چون سندها و آهنگ‌ها نشان داده می‌شود…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
fa: از کار انداختن جست‌وجی متن کامل (FTS). دلالت بر ‪--disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
fa: از کار انداختن رنگ هنگام چاپ قطعه‌ها و نتیجه‌ها

en: search terms
fa: جست‌وجوی عبارت‌ها

en: Could not get search results
fa: نتوانست نتیجه‌های جست‌وجو را بگیرد

en: No files were found
fa: هیچ پرونده‌ای پیدا نشد

en: Files
fa: پرونده‌ها

en: No artists were found
fa: هیچ هنرمندی پیدا نشد

en: Artists
fa: هنرمندان

en: No music was found
fa: هیچ آهنگی پیدا نشد

en: Albums
fa: آلبوم‌ها

en: No feeds were found
fa: هیچ خوراکی پیدا نشد

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: No software was found
fa: هیچ نرم‌افزای پیدا نشد

en: Software
fa: نرم‌افزارها

en: No software categories were found
fa: هیچ دستهٔ نرم‌افزاری پیدا نشد

en: Software Categories
fa: دسته‌های نرم‌افزار

en: No results were found matching your query
fa: هیچ نتیجه‌‌ای مطابق با پرس‌وجویتان پیدا نشد

en: Results
fa: نتیجه‌ها

en: Show statistics for current index / data set
fa: نمایش آمار برای مجموعه داده یا اندیس کنونی

en: Could not get Tracker statistics
fa: نتوانست آمار ردیاب را بگیرد

en: No statistics available
fa: هیچ آماری موجود نیست

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
fa: آمار:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Could not get basic status for Tracker
fa: نتوانست وضعیت پایهٔ ردیاب را بگیرد

en: Message
fa: پیام

en: Currently indexed
fa: اندیس شده

en: %d file | %d files
fa[0]: %Id پرونده
fa[1]: %Id پرونده

en: %d folder | %d folders
fa[0]: %Id شاخه
fa[1]: %Id شاخه

en: Remaining space on database partition
fa: فضای مانده روی افراز پایگاه داده

en: Data is still being indexed
fa: داده هنوز در حال اندیس شدن است

en: Estimated %s left
fa: حدود %s مانده

en: All data miners are idle, indexing complete
fa: همهٔ داده‌کاوها بی‌کارند. اندیس گذاری کامل شد

en: %d recorded failure | %d recorded failures
fa[0]: %Id شکست ثبت شده
fa[1]: %Id شکست ثبت شده

en: No reports found
fa: هیچ گزارشی پیدا نشد

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
fa: سیاهه کردن همهٔ برچسب‌ها (استفاده از FILTER در صورت مشخّص شدن. FILTER همواره از یای منطقی استفاده می‌کند)

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
fa: نمایش پرونده‌های مربوط به هر برچسب (فقط با ‪--list‬ استفاده می‌شود)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
fa: افزودن برچسب (اگر FILEs خالی باشد، TAG با هیچ پرونده‌ای جور نخواهد شد)

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
fa: حذف برچسب (اگر FILEs خالی باشد، TAG از همهٔ پرونده‌ها حذف خواهد شد)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
fa: شرح برچسب (فقط با ‪--add‬ استفاده می‌شود)

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
fa: استفاده از AND برای عبارت‌های جست‌وجو به جای OR (پیش‌گزیده)

en: FILE…
fa: پرونده…

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
fa: توجّه: به کران رسید.و موارد بیش‌تری در پایگاه داده هستند که این‌جا سیاهه نشده‌اند

en: Could not get file URNs
fa: نتوانست URNs پرونده را بگیرد

en: Could not get files related to tag
fa: نتوانست پرونده‌های مربوط به برچسب را بگیرد

en: Could not get all tags in the database
fa: نتوانست همهٔ برچسب‌ها در پایگاه داده را بگیرد

en: No files have been tagged
fa: هیچ پرونده‌ای برچسب نخورده

en: Could not get files for matching tags
fa: نتوانست پرونده‌ها را برای برچسب‌های مطابق بگیرد

en: No files were found matching ALL of those tags
fa: هیچ پرونده‌ای که با همهٔ برچسب‌ها مطابق باشد پیدا نشد

en: Could not get all tags
fa: نتوانست همهٔ برچسب‌ها را بگیرد

en: No tags were found
fa: هیچ برچسبی پیدا نشد

en: Tags (shown by name)
fa: برچسب‌ها (نشان داده با نام)

en: No files were modified
fa: هیچ پرونده ای دستکاری نشد

en: Files do not exist or aren’t indexed
fa: پرونده‌ها وجود نداشته یا اندیس نشده‌اند

en: Could not add tag
fa: نتوانست برچسب بیفزاید

en: Tag was added successfully
fa: برچسب با موفّقیت افزوده شد

en: Could not add tag to files
fa: نتوانست برچسب را به پرونده بیفزاید

en: Tagged
fa: برچسب خورده

en: Not tagged, file is not indexed
fa: برچسب نخورده. پرونده اندیس نشده

en: Could not get tag by label
fa: نتوانست برچسب را با علامت بگیرد

en: No tags were found by that name
fa: هیچ برچسبی با آن نام پیدا نشد

en: None of the files had this tag set
fa: هیچ پرونده‌ای این مجموعه برچسب را نداشت

en: Could not remove tag
fa: نتوانست برچسب را بردارد

en: Tag was removed successfully
fa: برجسب با موفّقیت برداشته شد

en: Untagged
fa: بی‌برچسب

en: File not indexed or already untagged
fa: پرونده اندیس نشده یا از برچسبش از پیش برداشته شده

en: The --list option is required for --show-files
fa: گزینهٔ ‪--list‬ برای ‪--show-files‬ لازم است

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
fa: عملگر ‪--and-operator‬ تنها می‌تواند با ‪--list‬ و آرگومان علامت برچسب استفاده شود

en: Add and delete actions can not be used together
fa: کنش‌های افزودن و حذف نمی‌توانند با هم استفاده شوند

en: The --description option can only be used with --add
fa: گزینهٔ ‪--description‬ تنها می‌تواند با ‪--add‬ استفاده شود
