tracker-miners - en to eo translation catalogue (166 entries)

en: Max bytes to extract
eo: Maksimumaj bajtoj por ĉerpi

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
eo: Maksimuma nombro da UTF-8-bajtoj por ĉerpi.

en: Text file allowlist
eo: Listo de permesiloj de tekstaj dosieroj

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
eo: Dosiernomaj ŝablonoj por klartekstaj dokumentoj, kiuj devus esti indeksitaj

en: Wait for FS miner to be done before extracting
eo: Atendu, ke FS-ministo estu preta antaŭ ol ĉerpi

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
eo: Kiam vera, tracker-extract atendos ke tracker-miner-fs estos finita rampado antaŭ ĉerpi meta-datumojn. Ĉi tiu opcio estas utila en limigitaj medioj, kie gravas listigi dosierojn kiel eble plej rapide kaj povas atendi por ricevi metadatumojn poste.

en: Enable stemmer
eo: Redukti al gepatraj formoj

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
eo: Simpligu la vortojn al ilia radiko por doni pli da rezultoj. ekz. "bretoj" kaj "bretaro" al "bret"

en: Enable unaccent
eo: Ebligi senakcenton

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
eo: Traduku supersignojn al la ekvivalenta senakcenta. ekz. "Idéa" al "Idea" por plibonigita kongruo.

en: Ignore numbers
eo: Ihnori numerojn

en: If enabled, numbers will not be indexed.
eo: Se enŝaltite, nombroj ne estos indeksitaj.

en: Initial sleep
eo: Komenca dormo

en: Initial sleep time, in seconds.
eo: Komenca dormtempo, en sekundoj.

en: Throttle
eo: Akcelilo

en: Indexing speed, the higher the slower.
eo: Indeksa rapido, des pli alta des pli malrapida.

en: Low disk space limit
eo: Malalta diskspaco limo

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
eo: Diskospacsojlo en procentoj ĉe kiu paŭzi indeksadon, aŭ -1 por malŝalti.

en: Removable devices’ data permanence threshold
eo: Sojlo de restado de datumoj de forpreneblaj aparatoj

en: Enable monitors
eo: Enŝalti monitorojn

en: Index removable devices
eo: Indeksaj forpreneblaj aparatoj

en: Ignored files
eo: Ignoritaj dosieroj

en: List of file patterns to avoid
eo: Listo de dosierŝablonoj por eviti

en: Ignored directories
eo: Ignoritaj dosierujoj

en: List of directories to avoid
eo: Listo de dosierujoj por eviti

en: less than one second
eo: malpli ol unu sekundo

en:  %d day |  %d days
eo[0]:  %d tago
eo[1]:  %d tagoj

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
eo[0]:  %2.2d horo
eo[1]:  %2.2d horoj

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
eo[0]:  %2.2d minuto
eo[1]:  %2.2d minutoj

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
eo[0]:  %2.2d sekundo
eo[1]:  %2.2d sekundoj

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Displays version information
eo: Montras versio-informon

en: Data object “%s” currently exists
eo: Datuma objekto “%s” nun ekzistas

en: Data object “%s” currently does not exist
eo: Datuma objekto “%s” nun ne ekzistas

en: Directory is eligible to be indexed
eo: Dosierujo rajtas esti indeksita

en: File is eligible to be indexed
eo: Dosiero rajtas esti indeksita

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
eo: — lanĉu la spurilon indeksilon

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
eo: Aldoni fluon

en: URL
eo: Retadreso

en: Title to use (must be used with --add-feed)
eo: Uzenda titolo (devas esti uzata kun --add-feed)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
eo: Listo de fontoj

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
eo: Forigi fluon

en: Could not establish a connection to Tracker
eo: Ne eblis establi konekton al Tracker

en: No error given
eo: Neniu eraro donita

en: Could not add feed
eo: Ne eblis aldoni la fluon

en: Could not remove feed
eo: Ne eblis forigi fonton

en: Could not list feeds
eo: Ne eblis listigi fonton

en: Metadata extraction failed
eo: Eltiro de metadatumoj malsukcesis

en: File to extract metadata for
eo: Dosiero por ĉerpi metadatumojn

en: MODULE
eo: MODULO

en: FORMAT
eo: FORMATO

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
eo: — Ĉerpi dosierajn metadatenojn

en: Filename and mime type must be provided together
eo: Dosiernomo kaj mimspeco devas esti provizitaj kune

en: Unavailable
eo: Nedisponeble

note: generic
en: Initializing
eo: Pravalorizas

en: Processing…
eo: Ŝargante…

en: Fetching…
eo: Alportante…

en: Paused
eo: Paŭzite

en: Idle
eo: Senokupe

en: REASON
eo: KIALO

en: COOKIE
eo: KUKETO

en: MINER
eo: MINISTO

en: APPS
eo: APLIKAĴOJ

en: Could not get status from miner: %s
eo: Ne eblis ricevi statuson de ministo: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
eo: %s restas

en: unknown time left
eo: nekonata tempo restas

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
eo: PAŬZIGITA

en: Could not pause miner: %s
eo: Ne eblis paŭzi ministon: %s

en: Could not resume miner: %s
eo: Ne eblis rekomenci ministon: %s

en: Done
eo: Farite

note: Display states
en: Miners
eo: Ministoj

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Reason
eo: Kialo

en: No miners are paused
eo: Neniuj ministoj estas paŭzitaj

en: Could not get SPARQL connection
eo: Ne eblis akiri SPARQL-konekton

en: Now listening for resource updates to the database
eo: Nun aŭskultas por resursaj ĝisdatigoj al la datumbazo

en: Could not get status, manager could not be created, %s
eo: Ne eblis ricevi staton, administranto ne povis esti kreita, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
eo: Ne eblis akiri montro-nomon por ministo “%s”

en: Unrecognized options
eo: Nerekonitaj opcioj

en: Could not get D-Bus connection
eo: Ne eblis akiri D-Bus-konekton

en: “%s” is not a directory
eo: “%s” ne estas dosierujo

en: Path
eo: Vojo

en: Recursive
eo: Rekursiva

en: Error message
eo: Erarmesaĝo

en: Unable to retrieve URN for URI
eo: Ne eblas preni URN por URI

en: Unable to retrieve data for URI
eo: Ne eblas preni datumojn por URI

en: No metadata available for that URI
eo: Neniuj metadatenoj haveblaj por tiu URI

en: Could not get eligible status:
eo: Ne eblis akiri elekteblan statuson:

en: Could not kill process %d — “%s”
eo: Ne eblis mortigi procezon %d — “%s”

en: Killed process %d — “%s”
eo: Mortigis procezon %d — “%s”

en: Remove filesystem indexer database
eo: Forigi datumbazon de la dosiersistema indeksilo

en: Remove RSS indexer database
eo: Forigi datumbazon de RSS-indeksilo

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
eo: Forigi indeksitajn informojn pri dosiero, funkcias rekursie por dosierujoj

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
eo: Forigante…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
eo: La indeksitaj datumoj por ĉi tiu dosiero estas forigitaj kaj denove estos reindeksitaj.

en: Search for files
eo: Serĉi dosierojn

en: Search for folders
eo: Serĉi dosierujojn

en: Search for music files
eo: Serĉi muzik-dosierojn

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
eo: Serĉi muzik-albumojn (--all ne havas efekton je ĝi)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
eo: Serĉi muzik-artistojn (--all ne havas efekton je ĝi)

en: Search for image files
eo: Serĉi bild-dosierojn

en: Search for video files
eo: Serĉi video-dosierojn

en: Search for document files
eo: Serĉi dokument-dosierojn

en: Search for software (--all has no effect on this)
eo: Serĉi programaron (--all ne havas efekton je ĝi)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
eo: Serĉi programar-kategoriojn (--all ne havas efekton je ĝi)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
eo: Serĉi fontojn (--all havas neniun efikon al tio)

en: Limit the number of results shown
eo: Limigi la nombron de montritaj rezultoj

en: Offset the results
eo: Kompensi la rezultojn

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
eo: Uzu OR por serĉaj terminoj anstataŭ AND (la defaŭlta)

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
eo: Montri URN-ojn por rezultoj (ne validas por --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
eo: Redoni ankaŭ ĉiujn neekzistantajn matĉojn (t.e. inkludu nemuntitajn volumojn)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
eo: Malŝalti montri fragmentojn kun rezultoj. Ĉi tio montriĝas nur por kelkaj kategorioj, ekz. Dokumentoj, Muziko...

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
eo: Malebligu Plentekstan Serĉon (FTS). Implicas --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
eo: Malŝalti koloron dum presado de fragmentoj kaj rezultoj

en: search terms
eo: serĉaj terminoj

en: EXPRESSION
eo: ESPRIMO

en: Could not get search results
eo: Ne eblis akiri serĉ-rezultojn

en: No files were found
eo: Neniuj dosieroj estas trovitaj

en: Files
eo: Dosieroj

en: No artists were found
eo: Neniuj artistoj estas trovitaj

en: Artists
eo: Artistoj

en: No music was found
eo: Neniu muziko estas trovita

en: Albums
eo: Albumoj

en: No feeds were found
eo: Neniuj fluoj estas trovitaj

en: Feeds
eo: Fluoj

en: No software was found
eo: Neniu programaro estas trovita

en: Software
eo: Programaro

en: No software categories were found
eo: Neniuj programar-kategorioj estas trovitaj

en: Software Categories
eo: Programar-kategorioj

en: Results
eo: Rezultoj

en: Could not get Tracker statistics
eo: Ne eblis akiri Spuristo-statistikojn

en: No statistics available
eo: Neniuj statistikoj haveblaj

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
eo: Statistikoj:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
eo: Neniu

en: Could not get basic status for Tracker
eo: Ne eblis akiri bazan staton de Ŝanĝospurilo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Currently indexed
eo: Nuntempe indeksita

en: %d file | %d files
eo[0]: %d dosiero
eo[1]: %d dosieroj

en: %d folder | %d folders
eo[0]: %d dosierujo
eo[1]: %d dosierujoj

en: Data is still being indexed
eo: Datenoj ankoraŭ estas indeksitaj

en: Estimated %s left
eo: Restas laŭtaksa %s

en: No reports found
eo: Neniuj raportoj trovitaj

en: FILTER
eo: FILTRILO

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
eo: Aldoni etikedon (se DOSIEROj estas preterlasita, ETIKEDO ne estas asociita al ajnaj dosieroj)

en: TAG
eo: MARKO

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
eo: Forigi etikedon (se DOSIEROj estas preterlasita, ETIKEDO estas forigita por ĉiuj dosieroj)

en: STRING
eo: SIGNOĈENO

en: FILE…
eo: DOSIERO…

en: FILE [FILE…]
eo: DOSIERO [DOSIERO…]

en: Could not get file URNs
eo: Ne eblis akiri dosierajn URN-ojn

en: Could not get files related to tag
eo: Ne eblis akiri dosierojn rilatajn al etikedo

en: Could not get all tags in the database
eo: Ne eblis akiri ĉiujn markojn de la datumbazo

en: Could not get files for matching tags
eo: Ne eblis akiri dosierojn por kongruaj etikedoj

en: Could not get all tags
eo: Ne eblis akiri ĉiujn markojn

en: No tags were found
eo: Neniuj etikedoj estis trovitaj

en: No files were modified
eo: Neniuj dosieroj estis modifitaj

en: Could not add tag
eo: Ne eblis aldoni markon

en: Could not add tag to files
eo: Ne eblis aldoni markon al dosieroj

en: Tagged
eo: Markite

en: Could not get tag by label
eo: Ne eblis akiri etikedon laŭ etikedo

en: No tags were found by that name
eo: Neniuj etikedoj estis trovitaj per tiu nomo

en: None of the files had this tag set
eo: Neniu el la dosieroj havis ĉi tiun etikedon agordita

en: Could not remove tag
eo: Ne eblis forigi markon

en: Tag was removed successfully
eo: Etikedo estis forigita sukcese

en: Untagged
eo: Nemarkite

en: File not indexed or already untagged
eo: Dosiero ne indeksita aŭ jam senetikedita
