tracker master - en to sr translation catalogue (294 entries)

en: Max bytes to extract
sr: Највећи број бајтова за извлачење

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
sr: Највећи број УТФ-8 бајтова за извлачење.

en: Text file allowlist
sr: Списак дозвољених датотека текста

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
sr: Шаблони назива датотека за документа обичног текста која ће бити индексирана

en: Wait for FS miner to be done before extracting
sr: Чека на копача СД-а да заврши пре извлачења

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
sr: Када је изабрано, „трагач-извуци“ ће сачекати да „трагачев-копач-сд“ заврши са пописивањем пре извлачења метаподатака. Ова опција је корисна на ограниченим окружењима где је важно исписати датотеке што је брже могуће и где може сачекати на добављање метаподатака.

en: Enable stemmer
sr: Укључи скраћивање на основу

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
sr: Поједностављује речи на њихов корен зарад више резултата. Нпр. „shelves“ и „shelf“ на „shel“

en: Enable unaccent
sr: Укључује ненаглашавање

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
sr: Преводи наглашене знакове на одговарајуће ненаглашене. Нпр. „Idéa“ у „Idea“ зарад побољшаног подударања.

en: Ignore numbers
sr: Занемарује бројеве

en: If enabled, numbers will not be indexed.
sr: Ако је укључено, бројеви неће бити пописани.

en: Ignore stop words
sr: Занемарује зауставне речи

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
sr: Ако је укључено, речи које се налазе на списку зауставних речи биће занемарене. Нпр. опште речи као „the“, „yes“, „no“, итд.

en: Initial sleep
sr: Почетно спавање

en: Initial sleep time, in seconds.
sr: Почетно време спавања, у секундама.

en: Throttle
sr: Одмеравач

en: Indexing speed, the higher the slower.
sr: Брзина пописивања, већа мања.

en: Low disk space limit
sr: Ограничење недостатка простора на диску

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
sr: Праг ограничења простора на диску у процентима при коме ће попис бити заустављен, или -1 за искључивање.

en: Crawling interval
sr: Период пописивања

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
sr: Интервал у данима за проверу ажурности система датотека у бази података. 0 увек приморава пописивање, -1 приморава само након нечистог гашења, и -2 га искључује у целости.

en: Removable devices’ data permanence threshold
sr: Праг постојаности података уклоњивих уређаја

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
sr: Период у данима након кога ће датотеке из уклоњивих уређаја бити уклоњене из базе података ако нису прикачени. 0 значи никада, 365 највише дозвољено.

en: Enable monitors
sr: Укључује надгледање

en: Set to false to completely disable any file monitoring
sr: Поништите избор да у потпуности искључите надгледање датотека

en: Index removable devices
sr: Пописује уклоњиве уређаје

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
sr: Изаберите да укључите попис прикачених директоријума за уклоњиве уређаје.

en: Index optical discs
sr: Пописује оптичке дискове

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
sr: Изаберите да укључите попис ЦД, ДВД, и осталих оптичких медија (ако се уклоњиви уређаји не пописују, неће ни оптички дискови)

en: Index when running on battery
sr: Пописивање при раду на батерији

en: Set to true to index while running on battery
sr: Изаберите за пописивање при раду на батерији

en: Perform initial indexing when running on battery
sr: Извршава почетно пописивање при раду на батерији

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
sr: Изаберите за пописивање при раду на батерији само први пут

en: Directories to index recursively
sr: Директоријуми за дубинско пописивање

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sr: Списак директоријума који ће бити пописани дубински. У посебне вредности спадају: „&РАДНА_ПОВРШ“, „&ДОКУМЕНТИ“, „&ПРЕУЗИМАЊА“, „&МУЗИКА“, „&СЛИКЕ“, „&ЈАВНО_ДЕЉЕЊЕ“, „&ШАБЛОНИ“, „&ВИДЕО“. Погледајте „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ и „$HOME/.config/user-dirs.default“

en: Directories to index non-recursively
sr: Директоријуми за не-дубинско пописивање

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sr: Списак директоријума који ће бити пописани без прегледања подфасцикли. У посебне вредности спадају: „&РАДНА_ПОВРШ“, „&ДОКУМЕНТИ“, „&ПРЕУЗИМАЊА“, „&МУЗИКА“, „&СЛИКЕ“, „&ЈАВНО_ДЕЉЕЊЕ“, „&ШАБЛОНИ“, „&ВИДЕО“. Погледајте „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ и „$HOME/.config/user-dirs.default“

en: Index applications installed on the system
sr: Попишите програме инсталиране на систему

en: If this option is enabled, the filesystem miner will look for .desktop files in the standard XDG system and user data directories.
sr: Ако је ова опција омогућена, трагач система датотека тражиће .desktop датотеке у стандардним XDG системским и корисничким директоријумима.

en: Ignored files
sr: Занемарене датотеке

en: List of file patterns to avoid
sr: Списак образаца датотека за избегавање

en: Ignored directories
sr: Занемарени директоријуми

en: List of directories to avoid
sr: Списак директоријума за избегавање

en: Ignored directories with content
sr: Занемарени директоријуми са садржајем

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
sr: Избегава сваки директоријум који овде садржи датотеку блокирану на списку

en: less than one second
sr: мање од једне секунде

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
sr:  %dд

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
sr:  %2.2dч

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
sr:  %2.2dм

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
sr:  %2.2dс

en:  %d day |  %d days
sr[0]:  %d дан
sr[1]:  %d дана
sr[2]:  %d дана
sr[3]:  %d дан

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
sr[0]:  %2.2d сат
sr[1]:  %2.2d сата
sr[2]:  %2.2d сати
sr[3]:  %2.2d сат

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
sr[0]:  %2.2d минут
sr[1]:  %2.2d минута
sr[2]:  %2.2d минута
sr[3]:  %2.2d минут

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
sr[0]:  %2.2d секунда
sr[1]:  %2.2d секунде
sr[2]:  %2.2d секунди
sr[3]:  %2.2d секунда

en: Operation not supported
sr: Радња није подржана

en: Cookie not recognized to resume paused miner
sr: Колачић није препознат за оживљавање заустављеног копача

en: Pause application and reason match an already existing pause request
sr: Пауза програма и разлог одговарају већ постојећем захтеву паузе

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
sr: Почетно време спавања у секундама, 0->1000 (основно=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
sr: Ради све док не попише сва подешена места и затим излази

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
sr: Проверава да ли је ДАТОТЕКА избирљива за ископавање на основу подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Runs for a specific domain ontology
sr: Ради за посебном онтологијом домена

en: Avoids changes in the filesystem
sr: Спречава измене на систему датотека

en: Displays version information
sr: Исписује податке о издању програма

en: Data object “%s” currently exists
sr: Објекат података „%s“ тренутно постоји

en: Data object “%s” currently does not exist
sr: Објекат података „%s“ тренутно не постоји

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sr: Директоријум НИЈЕ избирљив за индексирање (на основану филтера)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sr: Датотека НИЈЕ избирљива за индексирање (на основану филтера)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
sr: Датотека НИЈЕ избирљива за индексирање (скривена датотека)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
sr: Датотека НИЈЕ избирљива за индексирање (није индексирана фасцикла)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sr: Полазни директоријум „%s“ НИЈЕ избирљив за индексирање (на основану филтера)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
sr: Полазни директоријум „%s“ НИЈЕ избирљив за индексирање (скривена датотека)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
sr: Полазни директоријум „%s“ НИЈЕ избирљив за индексирање (на основану филтера садржаја)

en: Directory is eligible to be indexed
sr: Директоријум је избирљив за индексирање

en: File is eligible to be indexed
sr: Датотека је избирљива за индексирање

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
sr: — покреће трагачевог пописника

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
sr: Додај довод

en: URL
sr: АДРЕСА

en: Title to use (must be used with --add-feed)
sr: Наслов за коришћење (користи се уз „--add-feed“)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
sr: Испиши доводе

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
sr: Обриши довод

en: Could not establish a connection to Tracker
sr: Не могу да успоставим везу са Трагачем

en: No error given
sr: Није дата грешка

en: Could not add feed
sr: Не могу да додам довод

en: Could not remove feed
sr: Не могу да уклоним довод

en: Could not list feeds
sr: Не могу да испишем доводе

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
sr: — покреће пописника довода

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
sr: — покреће посредника индекса трагача

en: Metadata extraction failed
sr: Извлачење метаподатака није успело

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
sr: Нисам пронашао модуле метаподатака или извлачивача за руковање овом датотеком

en: File to extract metadata for
sr: Датотека из које извлачити метаподатке

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
sr: МИМЕ врста за датотеку (ако није достављена, биће погођена)

en: MIME
sr: МИМЕ

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
sr: Приморава модул да буде коришћен за извлачење (нпр. „foo“ за „foo.so“)

en: MODULE
sr: МОДУЛ

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
sr: Формат излазних резултата: „sparql“, „turtle“ или „json-ld“

en: FORMAT
sr: ФОРМАТ

en: Unsupported serialization format “%s”
sr: Неподржан формат серијализације „%s“

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
sr: — Извлачи метаподатке датотеке

en: Filename and mime type must be provided together
sr: Назив датотеке и миме врста морају бити достављени заједно

en: Unavailable
sr: Недоступно

note: generic
en: Initializing
sr: Покрећем

en: Processing…
sr: Обрађујем…

en: Fetching…
sr: Довлачим…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
sr: Пописујем један директоријум „%s“

en: Crawling recursively directory “%s”
sr: Дубински пописујем директоријум „%s“

en: Paused
sr: Паузирано

en: Idle
sr: Мирује

en: Follow status changes as they happen
sr: Прати промене стања када до њих дође

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
sr: Надгледа измене у бази података у стварном времену (нпр. додатта изворишта и датотеке)

en: List common statuses for miners
sr: Исписује општа стања за копаче

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
sr: Зауставља копача (ово морате да користите уз „--miner“)

en: REASON
sr: РАЗЛОГ

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
sr: Зауставља копача док је позивни процес жив или док се не настави (ово морате да користите уз „--miner“)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
sr: Оживи копача (ово морате да користите уз „--miner“)

en: COOKIE
sr: КОЛАЧИЋ

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
sr: Копач за коришћење уз „--resume“ или „--pause“ (можете да користите суфиксе, нпр. Датотеке или Програми)

en: MINER
sr: КОПАЧ

en: List all miners currently running
sr: Исписује све копаче тренутно покренуте

en: List all miners installed
sr: Исписује све копаче инсталиране

en: List pause reasons
sr: Исписује разлоге паузе

en: List all Tracker processes
sr: Исписује све Трагачеве процесе

en: Use SIGKILL to stop all miners
sr: Користи „SIGKILL“ за заустављање свих копача

en: APPS
sr: ПРОГРАМИ

en: Use SIGTERM to stop all miners
sr: Користи „SIGTERM“ за заустављање свих копача

en: Starts miners
sr: Покреће копаче

en: Could not get status from miner: %s
sr: Не могу да добавим стање за копача: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
sr: Преостало време: %s

en: unknown time left
sr: непознато преостало време

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
sr: ПАУЗИРАНО

en: Not running or is a disabled plugin
sr: Није покренут или је искључен прикључак

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
sr: Не могу да паузирам копача, управник не може бити створен, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
sr: Покушавам да паузирам копача „%s“ уз разлог „%s“

en: Could not pause miner: %s
sr: Не могу да паузирам копача: %s

en: Cookie is %d
sr: Колачић је %d

en: Press Ctrl+C to stop
sr: Притисните „Ctrl+C“ да зауставите

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
sr: Не могу да оживим копача, управник не може бити створен, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
sr: Покушавам да оживим копача %s са колачићем %d

en: Could not resume miner: %s
sr: Не могу да оживим копача: %s

en: Done
sr: Обављено

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
sr: Не могу да испишем копаче, управник не може бити створен, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
sr[0]: Нађох инсталираног %d копача
sr[1]: Нађох инсталирана %d копача
sr[2]: Нађох инсталираних %d копача
sr[3]: Нађох инсталираног %d копача

en: Found %d miner running | Found %d miners running
sr[0]: Нађох %d покренутог копача
sr[1]: Нађох %d покренута копача
sr[2]: Нађох %d покренутих копача
sr[3]: Нађох %d покренутог копача

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
sr: Не могу да добавим појединости паузе, управник не може бити створен, %s

en: No miners are running
sr: Ниједан копач није покренут

note: Display states
en: Miners
sr: Копачи

en: Application
sr: Програм

en: Reason
sr: Разлог

en: No miners are paused
sr: Ниједан копач није паузиран

en: Could not get SPARQL connection
sr: Не могу да добавим СПАРКуЛ везу

en: Now listening for resource updates to the database
sr: Сада ослушкујем за освежењима изворишта у бази података

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
sr: Изостављена су сва „nie:plainTextContent“ својства

en: Common statuses include
sr: Уобичајена стања укључују

en: Could not get status, manager could not be created, %s
sr: Не могу да добавим стања, управник не може бити створен, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
sr: Не могу да добавим назив приказа за копача „%s“

en: You can not use miner pause and resume switches together
sr: Не можете заједно да користите пребациваче паузирања и оживљавања копача

en: You must provide the miner for pause or resume commands
sr: Морате да доставите копача за наредбе паузирања и оживљавања

en: You must provide a pause or resume command for the miner
sr: Морате да доставите наредбу паузирања или оживљавања за копача

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
sr: Не можете заједно да користите аргументе „--kill“ и „--terminate“

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
sr[0]: Нађох %d ПИБ…
sr[1]: Нађох %d ПИБ-а…
sr[2]: Нађох %d ПИБ-ова…
sr[3]: Нађох један ПИБ…

en: Found process ID %d for “%s”
sr: Нађох процес под бројем %d за „%s“

en: Starting miners…
sr: Покрећем копаче…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
sr: Не могу да покренем копаче, управник не може бити створен, %s

en: perhaps a disabled plugin?
sr: можда је прикључак искључен?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
sr: Ако нису дати аргументи, приказују се стања копача података

en: Unrecognized options
sr: Непознате опције

en: Could not get D-Bus connection
sr: Не могу да добавим везу Д-сабирнице

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
sr: Не могу да направим посредника Д-сабирнице до трагачевог складишта

en: Could not run tracker-extract:
sr: Не могу да покренем трагачево распакивање:

en: Adds FILE as an indexed location
sr: Додаје ДАТОТЕКУ као индексирану локацију

en: Removes FILE from indexed locations
sr: Уклања ДАТОТЕКУ из индексираних локација

en: Makes indexing recursive
sr: Чини индексирање дубинским

en: “%s” is not a directory
sr: „%s“ није директоријум

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
sr: Или „--add“ или „--remove“ мора бити достављено

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
sr: „--add“ и „--remove“ се узајамно искључују

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
sr: „--recursive“ захтева „--add“

en: Path
sr: Путања

en: Recursive
sr: Дубински

en: Please specify one or more locations to index.
sr: Наведите једну или више локација за индексирање.

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
sr: Приказује читаве називне просторе (тј. не користи „nie:title“, користи пуне адресе)

en: Show plain text content if available for resources
sr: Приказује садржај обичног текста ако је доступан за ресурсе

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
sr: Уместо да тражи назив датотеке, сматра аргументе ДАТОТЕКЕ као актуелене ИРИ-се (нпр. <file:///путања/до/неке/датотеке.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
sr: Исписује резултате као РДФ у Корњачином формату

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
sr: РДФ својство које се сматра адресом (нпр. „nie:url“)

en: Unable to retrieve namespace prefixes
sr: Не могу да довучем префиксе назива

en: No namespace prefixes were returned
sr: Нема префикса назива

en: Results
sr: Резултати

en: Error message
sr: Порука грешке

en: Querying information for entity
sr: Пропитујем податке за ентитет

en: Unable to retrieve URN for URI
sr: Не могу да довучем једнолични назив изворишта за путању

en: Unable to retrieve data for URI
sr: Не могу да довучем податке за путању

en: No metadata available for that URI
sr: Нема доступних метаподатака за ту путању

en: Could not get eligible status:
sr: Не могу да добавим стање избирљивог:

en: Could not kill process %d — “%s”
sr: Не могу да убијем процес %d — „%s“

en: Killed process %d — “%s”
sr: Процес %d је убијен — „%s“

en: Remove filesystem indexer database
sr: Уклања базу података индексера система датотека

en: Remove RSS indexer database
sr: Уклања базу података РСС индексера

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
sr: Брише индексиране информације о датотеци, ради дубински за директоријуме

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
sr: Бришем…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
sr: Индексирани подаци за ову датотеку су обрисани и биће поново индексирани.

en: Search for files
sr: Тражи датотеке

en: Search for folders
sr: Тражи фасцикле

en: Search for music files
sr: Тражи музику

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
sr: Тражи музичке албуме („--all“ нема утицаја на ово)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
sr: Тражи музичке извођаче („--all“ нема утицаја на ово)

en: Search for image files
sr: Тражи слике

en: Search for video files
sr: Тражи снимке

en: Search for document files
sr: Тражи документе

en: Search for software (--all has no effect on this)
sr: Тражи софтвер („--all“ нема утицаја на ово)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
sr: Тражи категорије софтвера („--all“ нема утицаја на ово)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
sr: Тражи доводе („--all“ нема утицаја на ово)

en: Limit the number of results shown
sr: Ограничи број приказаних резултата

en: Offset the results
sr: Одступање резултата

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
sr: Користи ИЛИ за изразе претраге уместо И (задато)

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
sr: Приказује једноличне називе изворишта за резултате (не примењује се на „--music-albums“, „--music-artists“, „--feeds“, „--software“, „--software-categories“)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
sr: Исписује такође и сва непостојећа поклапања (нпр. укључује неприкачене волумене)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
sr: Искључује приказивање исечака са резултатима. Ово се приказује само за неке категорије, нпр. Документа, Музика…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
sr: Искључује претрагу читавог текста (ФТС). Обухвата „--disable-snippets“

en: Disable color when printing snippets and results
sr: Искључује боју када исписује исечке и резултате

en: search terms
sr: израз претраге

en: EXPRESSION
sr: ИЗРАЗ

en: Could not get search results
sr: Не могу да добавим резултате претраге

en: No files were found
sr: Нисам пронашао датотеке

en: Files
sr: Датотеке

en: No artists were found
sr: Нисам пронашао извођаче

en: Artists
sr: Извођачи

en: No music was found
sr: Нисам пронашао музику

en: Albums
sr: Албуми

en: No feeds were found
sr: Нисам пронашао доводе

en: Feeds
sr: Доводи

en: No software was found
sr: Нисам пронашао софтвер

en: Software
sr: Софтвер

en: No software categories were found
sr: Нисам пронашао категорије софтвера

en: Software Categories
sr: Категорије софтвера

en: No results were found matching your query
sr: Нисам пронашао ниједан резултат који одговара вашој претрази

en: Show statistics for current index / data set
sr: Приказује статистику за текући попис / скуп података

en: Could not get Tracker statistics
sr: Не могу да добавим статистику Трагача

en: No statistics available
sr: Статистика није доступна

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
sr: Статистика:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
sr: Ништа

en: Could not get basic status for Tracker
sr: Не могу да добавим основно стање за Трагача

en: Message
sr: Порука

en: Currently indexed
sr: Тренутно пописано

en: %d file | %d files
sr[0]: %d датотека
sr[1]: %d датотеке
sr[2]: %d датотека
sr[3]: Једна датотека

en: %d folder | %d folders
sr[0]: %d фасцикла
sr[1]: %d фасцикле
sr[2]: %d фасцикли
sr[3]: Једна фасцикла

en: Remaining space on database partition
sr: Преостали простор на партицији базе података

en: Data is still being indexed
sr: Подаци се још увек пописују

en: Estimated %s left
sr: Преостаје отприлике још %s

en: All data miners are idle, indexing complete
sr: Сви копачи података мирују, пописивање је обављено

en: %d recorded failure | %d recorded failures
sr[0]: %d забележени неуспех
sr[1]: %d забележена неуспеха
sr[2]: %d забележених неуспеха
sr[3]: Један забележени неуспех

en: No reports found
sr: Нисам пронашао извештаје

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
sr: Исписује све ознаке (користећи ПРОПУСНИК ако је наведен; ПРОПУСНИК увек користи логичко ИЛИ)

en: FILTER
sr: ПРОПУСНИК

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
sr: Приказује датотеке придружене свакој ознаци (ово се користи само уз „--list“)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
sr: Додаје ознаку (ако су ДАТОТЕКЕ изостављене, ОЗНАКА није придружена ниједној датотеци)

en: TAG
sr: ОЗНАКА

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
sr: Брише ознаку (ако су ДАТОТЕКЕ изостављене, ОЗНАКА се уклања за све датотеке)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
sr: Опис за ознаку (ово се користи само уз „--add“)

en: STRING
sr: НИСКА

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
sr: Користи И за изразе претраге уместо ИЛИ (задато)

en: FILE…
sr: ДАТОТЕКА…

en: FILE [FILE…]
sr: ДАТОТЕКА [ДАТОТЕКА…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
sr: НАПОМЕНА: Ограничење је достигнуто, у бази података има више ставки него што је то овде исписано

en: Could not get file URNs
sr: Не могу да добавим једноличне називе изворишта датотеке

en: Could not get files related to tag
sr: Не могу да добавим датотеке које се односе на ознаку

en: Could not get all tags in the database
sr: Не могу да добавим све ознаке у бази података

en: No files have been tagged
sr: Ниједна датотека није означена

en: Could not get files for matching tags
sr: Не могу да добавим датотеке за ознаке поклапања

en: No files were found matching ALL of those tags
sr: Нема датотека које одговарају СВИМ тим ознакама

en: Could not get all tags
sr: Не могу да добавим све ознаке

en: No tags were found
sr: Нисам пронашао ознаке

en: Tags (shown by name)
sr: Ознаке (приказане према називу)

en: No files were modified
sr: Датотеке нису мењане

en: Files do not exist or aren’t indexed
sr: Датотеке не постоје или нису пописане

en: Could not add tag
sr: Не могу да додам ознаку

en: Tag was added successfully
sr: Ознака је успешно додата

en: Could not add tag to files
sr: Не могу да додам ознаку на датотеку

en: Tagged
sr: Означено

en: Not tagged, file is not indexed
sr: Нема ознаку, датотека није пописана

en: Could not get tag by label
sr: Не могу да добавим ознаку према натпису

en: No tags were found by that name
sr: Нисам пронашао ниједну ознаку према том називу

en: None of the files had this tag set
sr: Ниједна од датотека нема овај скуп ознака

en: Could not remove tag
sr: Не могу да уклоним ознаку

en: Tag was removed successfully
sr: Ознака је успешно уклоњена

en: Untagged
sr: Без ознака

en: File not indexed or already untagged
sr: Датотека није пописана или јој је већ уклоњена ознака

en: The --list option is required for --show-files
sr: Опција „--list“ је потребна за „--show-files“

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
sr: Опција „--and-operator“ може бити коришћена само уз „--list“ и аргументе натписа ознаке

en: Add and delete actions can not be used together
sr: Радње додавања и брисања не могу бити коришћене заједно

en: The --description option can only be used with --add
sr: Опција „--description“ може бити коришћена само уз „--add“

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
sr: Записник, 0 = само грешке, 1 = најмање, 2 = детаљно и 3 = прочишћавање (задато=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
sr: Искључује гашење након 30 секунди неактивности

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
sr: — покреће трагачеву услугу повратног писања
