lokalize - en to ca@valencia translation catalogue (634 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
ca@valencia: Eines

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
ca@valencia: Compila el .po

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
ca@valencia: Compila el .po i posa'l a disposició de les aplicacions

en: Gettext not found
ca@valencia: No s'ha trobat «gettext»

en: Install gettext package for this feature to work
ca@valencia: Instal·leu el paquet «gettext» perquè funcione esta característica

en: Updating from templates...
ca@valencia: S'està actualitzant des de les plantilles...

en: Merge has been completed
ca@valencia: S'ha completat la fusió

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
ca@valencia: S'ha completat la fusió.
    Hora de modificació de la plantilla: %1 (fa %2 dies).

en: Merge failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fusionar.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer de plantilla que s'ha de fusionar:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
ca@valencia: Fitxer

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
ca@valencia: Actualitza el fitxer des de la plantilla

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
ca@valencia: Fusiona en ODF

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
ca@valencia: Genera la versió traduïda d'un document ODF

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
ca@valencia: Traduccions alternatives

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
ca@valencia: Hi ha dades útils disponibles en la vista de traduccions alternatives.
    
    Mostra les diferències per als fitxers PO de Gettext, entre el text d'origen actual i el text d'origen corresponent a la traducció difusa trobada per «msgmerge» en actualitzar el PO a partir de la plantilla POT.
    
    Voleu que es mostre la vista amb les dades?

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
ca@valencia: <p>A vegades, si el text original ha canviat, la seua traducció es torna obsoleta i es marca com que <emphasis>s'ha&nbsp;de&nbsp;revisar</emphasis> (p. ex. perd l'estat d'aprovada), o (només en cas de fitxers XLIFF) es mou a la secció de <emphasis>traduccions&nbsp;alternatives</emphasis> que acompanya la unitat.</p><p>Esta vista d'eina també mostra les diferències entre la cadena actual original i l'anterior, de manera que vos resulte fàcil veure quins canvis s'han d'aplicar a la traducció existent per a reflectir l'origen actual.</p><p>Feu doble clic en qualsevol paraula a esta vista d'eina per a inserir-la a la traducció.</p><p>Arrossegueu un fitxer de traducció a esta vista d'eina per a utilitzar-lo com a font de traduccions alternatives.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
ca@valencia: Origen: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
ca@valencia: Utilitza la traducció alternativa

en: no
ca@valencia: No

en: yes
ca@valencia: Sí

[ctx: @title:column]
en: Source
ca@valencia: Origen

[ctx: @title:column]
en: Target
ca@valencia: Destinació

[ctx: @title:column]
en: Approved
ca@valencia: Aprovada

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
ca@valencia: Unitats binàries

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
ca@valencia: Indica el fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
ca@valencia: Utilitza el fitxer d'origen

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
ca@valencia: Nou

en: Needs translation
ca@valencia: S'ha de traduir

en: Needs full localization
ca@valencia: S'ha de traduir completament

en: Needs adaptation
ca@valencia: S'ha d'adaptar

en: Translated
ca@valencia: Traduïda

en: Needs translation review
ca@valencia: S'ha de revisar la traducció

en: Needs full localization review
ca@valencia: S'ha de revisar completament la traducció

en: Needs adaptation review
ca@valencia: S'ha de revisar l'adaptació

en: Signed-off
ca@valencia: Signada

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
ca@valencia: Inici d'etiqueta aparellada

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
ca@valencia: Final d'etiqueta aparellada

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
ca@valencia: Etiqueta solitària

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
ca@valencia: Etiqueta autònoma

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
ca@valencia: Marcador

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
ca@valencia: Marcador de posició de grup genèric

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
ca@valencia: Subflux

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
ca@valencia: Marcador de posició genèric

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
ca@valencia: Inici de marcadors de posició genèrics aparellats

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
ca@valencia: Final de marcadors de posició genèrics aparellats

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
ca@valencia: abreviatura

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
ca@valencia: forma abreviada: un terme resultant de l'omissió d'alguna part del terme complet que designa el mateix concepte

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
ca@valencia: abreviatura: una forma abreviada d'un terme senzill que resulta de l'omissió d'alguna de les seues lletres (p. ex. «adj» per a «adjectiu»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
ca@valencia: acrònim: una forma abreviada d'un terme construïda per lletres de la forma completa d'un terme de diverses paraules encadenades a una seqüència que es llig a partir de les síl·labes (p. ex. «OTAN» per a «Organització del Tractat de l'Atlàntic Nord»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
ca@valencia: denominació: un terme de nom propi, com el nom d'una agència o d'una altra entitat

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
ca@valencia: col·locació: una combinació freqüent de paraules caracteritzada per la cohesió a què han de coexistir els seus components dintre d'un enunciat o sèrie d'enunciats, inclús encara que no mantingen una proximitat immediata entre elles

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
ca@valencia: nom comú: un sinònim d'un terme científic internacional que s'utilitza a la parla general d'un determinat idioma

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
ca@valencia: data i/o hora

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
ca@valencia: equació: una expressió utilitzada per a representar un concepte basat en la declaració que dues expressions matemàtiques són, per exemple, iguals, identificades pel signe igual (=) o assignades a una altra per un signe similar

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
ca@valencia: forma expandida: la representació completa d'un terme per al qual existix una forma abreviada

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
ca@valencia: fórmula: figures, símbols i similars que s'utilitzen per a expressar un concepte de forma breu, com una fórmula matemàtica o química

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
ca@valencia: terme principal: la designació del concepte que s'ha triat per a encapçalar un registre terminològic

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
ca@valencia: sigles: una forma abreviada d'un terme multiparaula que consistix d'algunes de les lletres inicials de les paraules que componen el terme quan estes lletres es pronuncien individualment (p. ex. «EEB» per a «Encefalopatia Espongiforme Bovina»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
ca@valencia: terme científic internacional: un terme que és part de la nomenclatura científica internacional aprovat per un organisme científic

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
ca@valencia: internacionalisme: un terme que té la mateixa o quasi idèntica forma ortogràfica o fonètica en diversos idiomes

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
ca@valencia: expressió lògica: una expressió utilitzada per a representar un concepte sobre la base de relacions lògiques o matemàtiques, com les declaracions de desigualtat, les relacions establides, les operacions booleanes, i similars

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
ca@valencia: unitat de gestió de materials: una unitat per a fer el seguiment d'objectes

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
ca@valencia: nom

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
ca@valencia: sinònim proper: un terme que representa el mateix concepte o un de molt pareixent a un altre terme en el mateix idioma, per als quals l'intercanvi es limita a alguns contextos i en altres és inaplicable

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
ca@valencia: número de peça: una designació alfanumèrica única assignada a un objecte en un sistema de fabricació

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
ca@valencia: frase

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
ca@valencia: fraseològica: un grup de dues o més paraules que formen una unitat, el sentit de les quals sovint no es pot deduir sobre la base de la combinació del sentit de les paraules que componen la frase

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
ca@valencia: protegit: el text que no s'ha de traduir

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
ca@valencia: forma romanitzada: una forma d'un terme resultant de l'operació, per la qual els sistemes d'escriptura amb alfabets no llatins es convertixen a l'alfabet llatí

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
ca@valencia: segment: el text marcat representa un segment

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
ca@valencia: establix frase: una frase amb traducció fixada

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
ca@valencia: forma curta: una variant d'un terme multiparaula que inclou menys paraules que la forma completa del terme (p. ex. «grup dels vint-i-quatre» per a «grup dels vint-i-quatre per a afers monetaris internacionals»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
ca@valencia: accions de manteniment de la unitat: un inventari d'elements identificat per un únic designador alfanumèric assignat a un objecte en un sistema de control d'inventari

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
ca@valencia: text estàndard: un fragment de text recurrent

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
ca@valencia: símbol: la designació d'un concepte de lletres, números, pictogrames o qualsevol combinació d'estos

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
ca@valencia: sinònim: un terme que representa el mateix terme o un terme de concepte molt similar

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
ca@valencia: sinònim de frase: unitat fraseològica en un idioma que expressa el mateix contingut semàntic que una altra frase en el mateix idioma

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
ca@valencia: terme

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
ca@valencia: forma transcrita: una forma d'un terme que és el resultat d'una operació per la qual els caràcters d'un sistema d'escriptura estan representats per caràcters d'un altre sistema d'escriptura, tenint en compte la pronunciació dels caràcters convertits

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
ca@valencia: forma transliterada: una forma d'un terme que és el resultat d'una operació per la qual els caràcters d'un sistema d'escriptura alfabètic són representats per caràcters d'un altre sistema d'escriptura alfabètic

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
ca@valencia: terme truncat: una forma abreujada d'un terme resultant de l'omissió d'un o més elements o síl·labes del terme (p. ex. «flu» per a «influència»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
ca@valencia: variant: una de les formes alternatives d'un terme

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
ca@valencia: Inserció

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
ca@valencia: Supressió

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
ca@valencia: Canvia l'estat d'aprovada

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
ca@valencia: Inserix una marca

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
ca@valencia: Suprimix la marca

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
ca@valencia: Configureu les notes

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
ca@valencia: Actualitza/afig la fase del flux de treball

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
ca@valencia: Configureu una equivalència de la traducció

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
ca@valencia: Elimina el text amb marques

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
ca@valencia: Inserix text amb marques

en: separator for different-length string alternatives
ca@valencia: separador per cadenes alternatives de llargària diferent

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
ca@valencia: Valor anterior del codi font, guardat per Gettext durant la transició a una plantilla POT més nova

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
ca@valencia: Falta el nom de l'autor

en: Your name:
ca@valencia: El vostre nom:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
ca@valencia: Falta el correu electrònic de l'autor

en: Your email:
ca@valencia: El vostre correu electrònic:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
ca@valencia: Valor anterior del codi font, guardat per l'eina «lupdate»

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
ca@valencia: Unitats de traducció

en: Quick search...
ca@valencia: Busca ràpida...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
ca@valencia: Activat per Ctrl+L.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
ca@valencia: Accepta les expressions regulars

en: options
ca@valencia: opcions

en: Reset individual filter
ca@valencia: Reinicia el filtre individual

en: Case insensitive
ca@valencia: No distingisques majúscules de minúscules

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
ca@valencia: Ignora els marcadors dels acceleradors

en: Ready
ca@valencia: Llesta

en: Non-ready
ca@valencia: No enllestida

en: Non-empty
ca@valencia: No buida

en: Empty
ca@valencia: Buida

en: Changed since file open
ca@valencia: Canviada des que s'ha obert el fitxer

en: Unchanged since file open
ca@valencia: No canviada des que s'ha obert el fitxer

en: Same in sync file
ca@valencia: El mateix en el fitxer de sincronització

en: Different in sync file
ca@valencia: Diferent en el fitxer de sincronització

en: Not in sync file
ca@valencia: No en el fitxer de sincronització

en: Non-plural
ca@valencia: Sense plural

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
ca@valencia: Bàsic

[ctx: @title:inmenu]
en: States
ca@valencia: Estats

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
ca@valencia: Columna buscable

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
ca@valencia: Torna a ordenar i a filtrar en canviar el contingut

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: @title:column]
en: Entry
ca@valencia: Entrada

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
ca@valencia: Origen

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
ca@valencia: Destinació

[ctx: @title:column]
en: Files
ca@valencia: Fitxers

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
ca@valencia: Estat de la traducció

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
ca@valencia: Llargària de l'origen

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
ca@valencia: Llargària de la destinació

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
ca@valencia: Llesta

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
ca@valencia: S'ha de revisar

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
ca@valencia: Sense traduir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
ca@valencia: Idioma de destinació:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
ca@valencia: Actual: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
ca@valencia: No enllestides: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
ca@valencia: Sense traduir: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
ca@valencia: Navegació

[ctx: @title actions category]
en: Editing
ca@valencia: Edició

en: Synchronization 1
ca@valencia: Sincronització 1

en: Synchronization 2
ca@valencia: Sincronització 2

en: Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
ca@valencia: Glossari

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
ca@valencia: Inserix la traducció alternativa %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
ca@valencia: Afig una nota

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
ca@valencia: Inserix el suggeriment núm. %1 de la MT

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
ca@valencia: Elimina el suggeriment núm. %1 de la MT

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
ca@valencia: Inserix la traducció del terme %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
ca@valencia: Definix un terme nou

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert WebQuery result #%1
ca@valencia: Inserix el resultat de la consulta web %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
ca@valencia: Fases...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
ca@valencia: Compta les paraules

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
ca@valencia: Neteja totes les entrades traduïdes

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
ca@valencia: Inicia l'ordre de Pology en este fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
ca@valencia: Fusiona la traducció en OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
ca@valencia: Canvia el sentit de la traducció

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
ca@valencia: Aprovada

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
ca@valencia: Aprova i ves a la següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
ca@valencia: Traducció equivalent

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
ca@valencia: Copia l'origen a la destinació

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
ca@valencia: Ajusta les línies a la destinació

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
ca@valencia: Inserix una etiqueta

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
ca@valencia: Comprova esta unitat utilitzant LanguageTool

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
ca@valencia: Inserix l'etiqueta següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
ca@valencia: Compleció

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
ca@valencia: Substituïx pel millor suggeriment de la verificació ortogràfica

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
ca@valencia: &Següent

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
ca@valencia: &Anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
ca@valencia: &Primera entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
ca@valencia: Ú&ltima entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
ca@valencia: Entrada per número

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
ca@valencia: Anterior no buida però no enllestida

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
ca@valencia: Següent no buida però no enllestida

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
ca@valencia: Anterior sense traduir

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
ca@valencia: Següent sense traduir

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
ca@valencia: Anterior no enllestida

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
ca@valencia: Següent no enllestida

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
ca@valencia: Focus en la línia de busca de la vista d'unitats de traducció

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
ca@valencia: Apunta el missatge

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
ca@valencia: Punt anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
ca@valencia: Punt següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
ca@valencia: Emplena tots els suggeriments exactes

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
ca@valencia: Emplena tots els suggeriments exactes i marca'ls com inexactes

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
ca@valencia: Obri un fitxer per a sincronitzar/fusionar

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
ca@valencia: Obri un catàleg per a fusionar-lo amb l'actual / replica els canvis dels fitxers de base a

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
ca@valencia: Anterior diferent

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
ca@valencia: Entrada anterior que s'ha traduït de forma diferent als fitxers amb els quals s'ha fusionat, incloses les traduccions buides en l'origen de la fusió

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
ca@valencia: Següent diferent

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
ca@valencia: Entrada següent que s'ha traduït de forma diferent als fitxers amb els quals s'ha fusionat, incloses les traduccions buides en l'origen de la fusió

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
ca@valencia: Següent diferent aprovada

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
ca@valencia: Copia des de l'origen de fusió

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
ca@valencia: Copia totes les traduccions noves

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
ca@valencia: Només canviarà les entrades buides i les no enllestides en el fitxer de base

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
ca@valencia: Copia a l'origen de fusió

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
ca@valencia: Obri un fitxer per a la sincronització secundària

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
ca@valencia: Només canviarà les entrades buides

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
ca@valencia: (recuperada)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
ca@valencia: El document conté canvis que no s'han guardat.
    Voleu guardar els canvis o descartar-los?

[ctx: @title:window]
en: Warning
ca@valencia: Avís

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer de traducció

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer %1, línia: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
ca@valencia: Anomeneu i guardeu el fitxer

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar el fitxer %1.
    Voleu guardar-lo en un altre fitxer o cancel·lar?

[ctx: @title]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar automàticament el fitxer.
    El fitxer de destinació era %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
ca@valencia: Salta a l'entrada

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
ca@valencia: Inseriu el número de l'entrada:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
ca@valencia: Actual: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
ca@valencia: Traduïdes

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
ca@valencia: Signada

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
ca@valencia: Aprovada

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
ca@valencia: S'ha completat la traducció (tot i que encara pot necessitar una revisió)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
ca@valencia: La traducció ha rebut una revisió positiva

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
ca@valencia: L'entrada està totalment traduïda (és a dir, final)

en: A Pology check is already in progress.
ca@valencia: Ja hi ha una comprovació de Pology en curs.

en: Pology error
ca@valencia: S'ha produït un error de Pology

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
ca@valencia: La comprovació de Pology ha fallat inesperadament:
    %1

en: Pology success
ca@valencia: Pology correcte

en: The Pology check has succeeded.
ca@valencia: La comprovació de Pology ha sigut correcta.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
ca@valencia: La comprovació de Pology ha retornat un error:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
ca@valencia: Eliminarà totes les traduccions del fitxer.
    Segur que voleu esborrar totes les entrades traduïdes?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
ca@valencia: Paraules al text original: %1<br/>Paraules al text de destinació: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
ca@valencia: Compta les paraules

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
ca@valencia: Voleu buscar el fitxer de codi font localment o via lxr.kde.org?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
ca@valencia: Busca fitxers de codi font

en: Locally
ca@valencia: Localment

en: Select project's base folder for source file lookup
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta base del projecte per a la busca de fitxers de codi font

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
ca@valencia: No s'ha trobat cap fitxer de codi font en la carpeta especificada,
    Voleu canviar la carpeta de fitxers de codi font?

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de codi font de destinació: El fitxer de codi font de destinació no és relatiu al fitxer de traducció actual, i no hi ha actualment cap script carregat per a gestionar l'obertura de fitxers de codi font de destinació en camins personalitzats. Consulteu el manual de Lokalize per a veure exemples de scripts i com connectar-los en el vostre projecte.

en: Install translate-toolkit package and retry
ca@valencia: Instal·leu el paquet «translate-toolkit» i torneu-ho a provar

en: Install translate-toolkit package and retry.
ca@valencia: Instal·leu el paquet «translate-toolkit» i torneu-ho a provar.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
ca@valencia: Seleccioneu OpenDocument original en el qual està basat el fitxer XLIFF actual

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
ca@valencia: Fitxers OpenDocument (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
ca@valencia: Instal·leu el paquet «python-uno» per a funcionalitats addicionals.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
ca@valencia: Establix la unitat de text

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
ca@valencia: Substituïx

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
ca@valencia: Lokalize ha arribat al final del document. Voleu continuar des del començament?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
ca@valencia: Verificació ortogràfica

en: Lokalize has finished spellchecking
ca@valencia: Lokalize ha finalitzat la verificació ortogràfica

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
ca@valencia: &Glossari

note: i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
ca@valencia: Consulta &Web

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
ca@valencia: &Memòria de traducció

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
ca@valencia: Traduccions alternatives

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca@valencia: &Ves

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ca@valencia: &Punts

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
ca@valencia: &Sincronitza

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
ca@valencia: &Font de sincronització secundària

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
ca@valencia: &Vistes d'eina

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
ca@valencia: No enllestides:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
ca@valencia: Sense traduir:

[ctx: @action]
en: Hide
ca@valencia: Oculta

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
ca@valencia: Columna: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p><b>Cadena original</b></p>
    <p>Esta part de la finestra mostra el missatge
    original de l'entrada mostrada actualment.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
ca@valencia: Forma plural %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
ca@valencia: Ajusta les línies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
ca@valencia: Expressió de busca per a una «part» de l'idioma d'origen.
    Premeu «Ctrl+L» per a anar a este control
    Premeu «Retorn» per a iniciar la busca.
    Premeu «Esc» per a parar la busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
ca@valencia: Invertix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
ca@valencia: Origen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
ca@valencia: Expressió de busca per a una «part» de l'idioma de destinació.
    Premeu «Retorn» per a començar a buscar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
ca@valencia: Expressions regulars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
ca@valencia: Destinació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
ca@valencia: Coincidència de majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

[ctx: @title:window]
en: File List
ca@valencia: Llista de fitxers

en: Drop translation files here...
ca@valencia: Deixa anar ací els fitxers de traducció...

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
ca@valencia: Busca i substitució en fitxers

en: Copy source to clipboard
ca@valencia: Copia l'origen al porta-retalls

en: Copy target to clipboard
ca@valencia: Copia la destinació al porta-retalls

en: Open file
ca@valencia: Obri un fitxer

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
ca@valencia: Busca i substituïx en fitxers

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
ca@valencia: Substitució massiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
ca@valencia: Substituïx:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
ca@valencia: Per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
ca@valencia: Substitució massiva

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
ca@valencia: Camp de l'assumpte

[ctx: @title:window]
en: Glossary
ca@valencia: Glossari

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
ca@valencia: <p>Ací apareixen les traduccions dels termes comuns.</p><p>Premeu l'accés ràpid mostrat per a inserir la traducció del terme.</p><p>Utilitzeu el menú contextual per a afegir noves entrades (consell:&nbsp;seleccioneu paraules en els camps original i traduït abans de cridar la funció <interface>Definix&nbsp;un&nbsp;nou&nbsp;terme</interface>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
ca@valencia: Restaura des del disc

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
ca@valencia: Torna a carregar el glossari des del disc, descarta'n qualsevol canvi

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
ca@valencia: El glossari conté canvis que no s'han guardat.
    Voleu guardar els canvis o descartar-los?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
ca@valencia: Sinònims en anglés (feu doble clic per a editar):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
ca@valencia: Sinònims corresponents de l'idioma de destinació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
ca@valencia: Camp de l'assumpte:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
ca@valencia: En afegir un element nou, premeu Retorn després d'escriure'n el nom per a fer efectius els canvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
ca@valencia: Definició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
ca@valencia: Nota: una entrada del glossari correspon exactament a un terme i no a una paraula o una seqüència de paraules.
    
    Açò vol dir que hi pot haver diverses entrades amb la mateixa paraula o seqüència de paraules per a expressar els significats diferents.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
ca@valencia: Omet les etiquetes

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
ca@valencia: Omet les marques

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
ca@valencia: Ignora els marcadors dels acceleradors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
ca@valencia: Inclou les notes

en: Suggestions:
ca@valencia: Suggeriments:

en: No errors
ca@valencia: Sense errors

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
ca@valencia: No s'ha trobat cap mòdul Sql a les Qt. La memòria de traducció no funcionarà.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
ca@valencia: La característica de la MT requerix el mòdul SQLite de les Qt.

en: No SQLite module available
ca@valencia: El mòdul SQLite no està disponible

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció

[ctx: @title actions category]
en: Project
ca@valencia: Projecte

en: Next tab
ca@valencia: Pestanya següent

en: Previous tab
ca@valencia: Pestanya anterior

en: Previously active tab
ca@valencia: Pestanya anterior activa

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
ca@valencia: Glossari

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
ca@valencia: Memòria de traducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
ca@valencia: Gestiona les memòries de traducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
ca@valencia: Resum del projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
ca@valencia: Configura el projecte...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
ca@valencia: Crea un projecte de traducció de programari...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
ca@valencia: Crea un projecte de traducció d'OpenDocument...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
ca@valencia: Obri un projecte...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
ca@valencia: Tanca el projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
ca@valencia: Obri un projecte recent

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
ca@valencia: Busca i substituïx en fitxers

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
ca@valencia: Busca la següent en els fitxers

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
ca@valencia: Captura el text d'un giny

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir els fitxers següents:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ca@valencia: &Projecte

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
ca@valencia: Sistema de traducció assistida per ordinador.
    No torneu a traduir el que ja s'ha traduït.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
ca@valencia: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 Els desenvolupadors de KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
ca@valencia: Ha patrocinat el desenvolupament com a part del programa a Google Summer of Code

en: NLNet Foundation
ca@valencia: Fundació NLNet

en: sponsored XLIFF-related work
ca@valencia: Ha patrocinat el treball relacionat amb XLIFF

en: Translate-toolkit
ca@valencia: Conjunt d'eines de traducció

en: provided excellent cross-format converting scripts
ca@valencia: Ha proporcionat excel·lents scripts de conversió de format multiplataforma

en: grammar, style and spell checker
ca@valencia: Comprovador de gramàtica, estil i ortografia

en: project tree merging translation+templates
ca@valencia: Arbre del projecte que mescla traduccions+plantilles

en: bug fixing patches
ca@valencia: Pedaços d'esmena d'errors

en: testing and bug fixing
ca@valencia: Proves i esmena d'errors

en: patches
ca@valencia: Pedaços

en: XLIFF improvements
ca@valencia: Millores XLIFF

en: bug fixing and improvements
ca@valencia: Esmena d'errors i millores

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
ca@valencia: No explores els fitxers del projecte.

en: Load specified project.
ca@valencia: Carrega el projecte especificat.

en: Document to open
ca@valencia: Document que s'ha d'obrir

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
ca@valencia: Accepta el canvi a la traducció

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
ca@valencia: Accepta totes les traduccions noves

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
ca@valencia: Sincronització primària

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
ca@valencia: Sincronització secundària

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
ca@valencia: Deixeu anar un fitxer ací per a fusionar-lo / sincronitzar-lo amb l'actual, després vegeu les opcions del menú contextual

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer <filename>%1</filename> per a sincronització, línia: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
ca@valencia: Entrades diferents: %1
    Entrades sense parella: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
ca@valencia: Metadades de la unitat

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
ca@valencia: <b>Notes temporals:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
ca@valencia: <b>Notes de Pology:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
ca@valencia: <b>Notes de LanguageTool:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
ca@valencia: <b>Fase:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
ca@valencia: <br><b>Fitxers:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
ca@valencia: (buit)

[ctx: @info:label]
en: From:
ca@valencia: Des de:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
ca@valencia: Guarda la nota buida per a eliminar-la

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
ca@valencia: Autoria d'esta nota

en: Ctrl+Enter
ca@valencia: Ctrl+Retorn

[ctx: link to edit note]
en: edit...
ca@valencia: edita...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
ca@valencia: Afig...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
ca@valencia: Afig una nota...

[ctx: @title:column]
en: Date
ca@valencia: Data

[ctx: @title:column]
en: Process
ca@valencia: Procés

[ctx: @title:column]
en: Company
ca@valencia: Empresa

[ctx: @title:column]
en: Person
ca@valencia: Persona

[ctx: @title:column]
en: Tool
ca@valencia: Eina

en: Translation
ca@valencia: Traducció

en: Review
ca@valencia: Revisió

en: Approval
ca@valencia: Aprovació

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
ca@valencia: Procés (açò també canviarà el vostre rol):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
ca@valencia: Edita les frases

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
ca@valencia: Nom del traductor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
ca@valencia: Nom del traductor en anglés

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
ca@valencia: Nom localitzat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
ca@valencia: Nom del traductor en l'idioma de destinació

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
ca@valencia: Sobreescriu l'equip de l'idioma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
ca@valencia: Utilitza un nom d'equip d'idioma proporcionat per l'usuari en lloc de generar-lo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
ca@valencia: Equip d'idioma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
ca@valencia: Nom de l'equip del traductor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
ca@valencia: Correu electrònic del traductor

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
ca@valencia: Codi d'idioma predeterminat per als projectes nous

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
ca@valencia: Llista predeterminada de correu per als projectes nous

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
ca@valencia: Tipus de lletra per als missatges

[ctx: @title:tab]
en: Identity
ca@valencia: Identitat

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
ca@valencia: Estan disponibles els paràmetres següents
    %1 - Camí cap al fitxer de codi font
    %2 - Número de línia

[ctx: @title:tab]
en: Editing
ca@valencia: Edició

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
ca@valencia: Verificació ortogràfica

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
ca@valencia: Heu accedit a una característica que requerix que es carregue un projecte. Voleu crear un projecte nou o obrir-ne un que existisca?

[ctx: @action]
en: New
ca@valencia: Nou

[ctx: @action]
en: Open
ca@valencia: Obri

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
ca@valencia: Projecte de traducció de Lokalize (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta amb fitxers .po de Gettext que s'han de traduir

en: Create software or OpenDocument translation project first.
ca@valencia: Primer creeu un projecte de traducció de programari o d'OpenDocument.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
ca@valencia: Tipus de lletra de l'editor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
ca@valencia: Canvia el tipus de lletra de l'editor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
ca@valencia: Seleccioneu un tipus de lletra nou per a l'àrea on escriviu el missatge traduït.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
ca@valencia: Mostra els LED per a indicar l'estat del missatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
ca@valencia: Si està marcada, es visualitzaran els LED per a mostrar l'estat del missatge: inexacte, sense traduir o erroni. Si no està marcada, no es visualitzaran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
ca@valencia: Els LED per a indicar l'estat d'inexacte, sense traduir o erroni i també el número de columna del cursor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
ca@valencia: Colors del text per als canvis en el missatge.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
ca@valencia: Cadenes coincidents

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
ca@valencia: Text afegit a la cadena nova:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
ca@valencia: Canvia el color per al text nou afegit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
ca@valencia: Podeu establir un altre color per a veure el text que s'ha afegit a la cadena.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
ca@valencia: Text eliminat en la cadena nova:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
ca@valencia: Canvia el color per al text eliminat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
ca@valencia: Podeu establir un altre color per a veure el text que s'ha eliminat de la cadena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
ca@valencia: Marqueu-la per a mostrar si una cadena acaba amb un espai (sovint és important en visualitzar-la en la interfície d'usuari o quan es concatena amb d'altres).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
ca@valencia: Ressalta els espais al final

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
ca@valencia: Si està activada, la roda del ratolí portarà a l'anterior o següent unitat de traducció, en cas contrari desplaçarà el text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
ca@valencia: <html>Quan està activada esta opció, s'utilitza la roda del ratolí per a anar a l'anterior o següent unitat de traducció (sense tecles modificadores). Les tecles modificadores es poden utilitzar per a canviar este comportament. Ús: <ul><li><b>Maj</b> per a desplaçar-se dins del text de la unitat actual,</li><li><b>Ctrl+Maj</b> per a anar a la unitat anterior o a la següent no enllestida.</li><li><b>Ctrl</b> per a anar a la unitat anterior o a la següent que no estiga buida,</li><li><b>Alt</b> per a anar a la unitat sense traduir anterior o següent.</li></ul>Quan està desactivada, la roda del ratolí desplaça el text de la unitat de traducció actual.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
ca@valencia: La roda del ratolí porta a l'anterior o següent unitat de traducció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
ca@valencia: Establix l'estat d'aprovada automàticament en iniciar l'edició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
ca@valencia: Visualitza els separadors com espais, tabulacions i línies noves en l'editor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
ca@valencia: Establiu a 2 per a desactivar la compleció de paraules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
ca@valencia: Llargària màxima de la paraula per a la compleció de paraules

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
ca@valencia: Desactiva la compleció de paraules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
ca@valencia: Convertix automàticament els caràcters especials de l'XML dels fitxers TS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
ca@valencia: Restaura els fitxers oberts prèviament en iniciar Lokalize

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
ca@valencia: Definix el comportament de les dreceres de les pestanyes següent/anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
ca@valencia: Comportament de la drecera de pestanya següent/anterior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
ca@valencia: Segons la posició de la pestanya

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
ca@valencia: Segons l'ordre d'activació de la pestanya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
ca@valencia: Utilitza un editor personalitzat per a obrir els fitxers de codi font

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
ca@valencia: Empleneu la vostra identitat amb informació quant al vostre equip de traducció. Esta informació es farà servir en actualitzar la capçalera d'un fitxer.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
ca@valencia: Idioma predeterminat:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
ca@valencia: Correu &electrònic:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
ca@valencia: El vostre nom, en anglés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
ca@valencia: Introduïu ací el vostre nom i cognom escrits en anglés

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
ca@valencia: Llista de correu pre&determinada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
ca@valencia: L'adreça de correu electrònic de la llista de correu del vostre equip de traducció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
ca@valencia: Escriviu l'adreça de correu electrònic de la llista de correu del vostre equip de traducció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
ca@valencia: Idioma al qual traduïu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
ca@valencia: Establix l'idioma predeterminat al qual traduireu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
ca@valencia: Escriviu l'adreça del vostre correu electrònic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
ca@valencia: Escriviu ací l'adreça del vostre correu electrònic perquè figuri en la capçalera del fitxer po amb el vostre nom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
ca@valencia: El vostre nom en el vostre propi idioma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
ca@valencia: Escriviu el vostre nom i cognom en el vostre idioma amb el vostre alfabet.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
ca@valencia: Nom localitzat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
ca@valencia: Equip predeterminat de l'idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
ca@valencia: Utilitza un servidor personalitzat de LanguageTool

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
ca@valencia: Camí del servidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
ca@valencia: El camí al servidor personalitzat de LanguageTool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
ca@valencia: Introduïu el camí al servidor personalitzat de LanguageTool, si n'hi ha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
ca@valencia: Retard previ a la verificació automàtica després de parar el tecleig (en segons, 0 per a desactivar)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
ca@valencia: Establiu a 0 per a desactivar la verificació automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
ca@valencia: Habilita la verificació de Pology

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
ca@valencia: L'ordre de Pology que s'executarà per tal de comprovar una entrada única. Utilitzeu els següents marcadors de posició per a establir les ordres: %u és el número de l'entrada, %f és el nom del fitxer. Per exemple: posieve -u %u check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
ca@valencia: L'ordre de Pology que s'executarà per tal de comprovar una única entrada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
ca@valencia: Introduïu ací l'ordre de Pology que s'executarà per a comprovar una única entrada

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
ca@valencia: L'ordre de Pology que s'executarà per tal de comprovar un fitxer sencer. Esta ordre cal que incloga «-s lokalize», el marcador de posició %f és el nom del fitxer. Per exemple: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
ca@valencia: L'ordre de Pology que s'executarà per tal de comprovar un fitxer sencer.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
ca@valencia: Introduïu ací l'ordre de Pology que s'executarà per a comprovar un fitxer sencer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
ca@valencia: Si està marcada, obtín el suggeriment des de la memòria de traducció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
ca@valencia: Si està marcada, el programa extrau la memòria de traducció tan prompte com s'òbriga un fitxer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
ca@valencia: Obtín prèviament els suggeriments de la memòria de traducció en obrir un fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
ca@valencia: Nombre màxim de suggeriments:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
ca@valencia: Establix el nombre màxim de suggeriments

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
ca@valencia: Podeu canviar el nombre màxim de suggeriments, de manera predeterminada és 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
ca@valencia: Puntuació mínima (0-100) dels suggeriments:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
ca@valencia: Establix la puntuació mínima (0-100) dels suggeriments

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
ca@valencia: Podeu canviar la puntuació mínima (0-100) requerida per als suggeriments, el valor predeterminat és 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
ca@valencia: Actualitza/afig les entrades editades a la memòria de traducció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
ca@valencia: Afig automàticament els fitxers oberts a la memòria de traducció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on Rescan or when clicking a missing entry
ca@valencia: Suprimix els fitxers que falten de la memòria de traducció en tornar a explorar o quan feu clic en una entrada que falta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
ca@valencia: Sintaxi

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
ca@valencia: Accelerador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
ca@valencia: Normalment «&», però també pot ser «_» per a les aplicacions GTK.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
ca@valencia: Marcatge:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
ca@valencia: Expressió regular de marcatge. S'utilitza en buscar coincidències en la memòria de traducció i amb la característica «Inserix una etiqueta».
    
    El valor predeterminat (adient per a textos basats en XML) és:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Només s'utilitza en els fitxers PO de gettext, ja que el format XLIFF té un procediment propi per a especificar on es troben les marques.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
ca@valencia: Ajust de les paraules:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the negative value '-1' to disable the word wrap.
ca@valencia: Amplària utilitzada per l'ajust de paraules automàtic similar a «msgfmt». Utilitzeu el valor negatiu «-1» per a desactivar l'ajust de paraules.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
ca@valencia: Camins

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
ca@valencia: Carpeta dels fitxers de plantilla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
ca@valencia: Habitualment el vostre projecte de traducció serà un subprojecte
    per a traduir el mateix text a múltiples idiomes.
    Establiu este camí a la carpeta que conté els fitxers buits de
    traducció (fitxers sense traducció a cap idioma)
    compartits entre tots els subprojectes.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
ca@valencia: Carpeta de la branca:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
ca@valencia: Este és un configuració per al mode de sincronització.
    
    El mode de sincronització es pot utilitzar per a fer canvis
    simultàniament a la traducció de dues branques.
    
    Establiu ací el camí corresponent al directori de base de la 
    branca del projecte i la vista de sincronització secundària
    obrirà automàticament els fitxers d'esta branca.
    Després, cada vegada que feu canvis en els fitxers de la branca
    principal, es replicaran de forma automàtica
    (si és que hi conté la mateixa cadena en anglés).
    
    Per a més detalls, reviseu la documentació.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
ca@valencia: Carpeta de les traduccions alternatives:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
ca@valencia: Establiu açò a un camí a una carpeta amb estructura similar a la carpeta arrel.
    
    Per a cada fitxer de traducció obert, es buscarà un fitxer corresponent al
    directori de traduccions alternatives i si es troba, s'utilitzarà en la vista de
    traduccions alternatives.
    
    Potser voleu utilitzar la traducció d'un altre idioma de destinació (és a dir, un
    altre subprojecte), el qual s'assembla al vostre.
    També podeu utilitzar les traduccions d'altres subprojectes de forma immediata,
    o traduir-les automàticament al vostre idioma.
    
    Per a més detalls, reviseu la documentació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
ca@valencia: Funció:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
ca@valencia: Traductor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
ca@valencia: Revisor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
ca@valencia: Aprovador

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
ca@valencia: Glossari:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
ca@valencia: Idioma de destinació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
ca@valencia: L'ID del projecte s'utilitza per a diferenciar les memòries de traducció
    de projectes i idiomes completament diferents.
    
    Per exemple, si teniu diversos projectes per a traduir aplicacions de KDE
    (p. ex. que siguen a repositoris diferents), utilitzeu el mateix ID per a
    tots ells.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
ca@valencia: Idioma de destinació del projecte.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
ca@valencia: Llista de correu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
ca@valencia: Este és un configuració principal. Indiqueu el camí de la carpeta que
    conté els fitxers de traducció del projecte (o un subprojecte de l'idioma de destinació).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
ca@valencia: Carpeta arrel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
ca@valencia: Aplicació

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
ca@valencia: Projecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
ca@valencia: Equip d'idioma:

en: Scanning folders with source files
ca@valencia: S'estan explorant les carpetes amb els fitxers de codi font

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
ca@valencia: Traducció %1 %2

en: default
ca@valencia: predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
ca@valencia: Idioma

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
ca@valencia: Equip d'idioma de l'usuari en la configuració de Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
ca@valencia: Sobreescriu l'equip de l'idioma de Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
ca@valencia: Equip d'idioma del projecte

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
ca@valencia: La carpeta base per als fitxers PO (traduccions)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
ca@valencia: La carpeta base per als fitxers POT (plantilles que s'han de traduir)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
ca@valencia: Glossari del projecte

[ctx: @title:column File name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
ca@valencia: Gràfica

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
ca@valencia: Traduïda

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
ca@valencia: No enllestides

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
ca@valencia: Sense traduir

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
ca@valencia: Incompletes

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
ca@valencia: Última traducció

[ctx: @title:column]
en: Comment
ca@valencia: Comentari

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
ca@valencia: Revisió de la plantilla

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
ca@valencia: Últim traductor

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
ca@valencia: Resum del projecte

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
ca@valencia: <html>No heu de ser un desenvolupador de programari per a ser un membre de l'equip de KDE. Podeu unir-vos als equips nacionals que traduïxen les interfícies de programa. Podeu proporcionar gràfics, temes, sons i millorar la documentació. Vós decidiu!<br /><br />Visiteu <a href="%1">%1</a> si voleu informació sobre els projectes en els quals podeu participar.<br /><br />Si us cal més informació o documentació, llavors una visita a <a href="%2">%2</a> us proporcionarà el que necessiteu.</html>

en: &Configure Lokalize
ca@valencia: &Configura Lokalize

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
ca@valencia: Obri un projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
ca@valencia: Traducció de programari

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
ca@valencia: Traducció d'OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
ca@valencia: Només la plantilla anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
ca@valencia: Només la plantilla següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
ca@valencia: Només la traducció anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
ca@valencia: Només la traducció següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
ca@valencia: Oculta els elements completats

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
ca@valencia: Oculta els fitxers i carpetes completament traduïts

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
ca@valencia: Obri els fitxers seleccionats

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
ca@valencia: Afig a la memòria de traducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
ca@valencia: Busca en fitxers

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
ca@valencia: Afig un comentari

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
ca@valencia: Inicia Pology en fitxers

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
ca@valencia: Busca en fitxers (incloses les plantilles)

en: Project file comment
ca@valencia: Comentari de fitxer del projecte

en: Input a comment for this project file:
ca@valencia: Introduïu un comentari per a este fitxer de projecte:

en: The Pology check has succeeded
ca@valencia: La comprovació de Pology ha sigut correcta

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
ca@valencia[0]: Esteu a punt d'obrir %1 fitxer
ca@valencia[1]: Esteu a punt d'obrir %1 fitxers

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
ca@valencia: Obrir un gran nombre de fitxers al mateix temps pot fer que Lokalize no responga.

en: Are you sure you want to open this many files?
ca@valencia: Segur que voleu obrir tots estos fitxers?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
ca@valencia[0]: O&bri %1 fitxer
ca@valencia[1]: O&bri %1 fitxers

[ctx: @title:column]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
en: Source language
ca@valencia: Idioma d'origen

[ctx: @title:column]
en: Target language
ca@valencia: Idioma de destinació

[ctx: @title:column]
en: Pairs
ca@valencia: Parelles

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
ca@valencia: Entrades originals úniques

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
ca@valencia: Traduccions úniques

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
ca@valencia: Connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
ca@valencia: Nom de la base de dades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
ca@valencia: Màquina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
ca@valencia: Usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
ca@valencia: Tipus de base de dades:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
ca@valencia: Contingut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
ca@valencia: Idioma d'origen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
ca@valencia: Exp. reg. del marcador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
ca@valencia: Accelerador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
ca@valencia: Crea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
ca@valencia: Afig dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
ca@valencia: Afig dades des de TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
ca@valencia: Exporta a TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
ca@valencia: Fals amic

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
ca@valencia: Control de qualitat

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
ca@valencia: MT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
ca@valencia: Expressió de busca per a una «part» de l'idioma d'origen.
    Premeu «Retorn» per a començar a buscar.
    Premeu «Ctrl+L» per a anar a este control.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
ca@valencia: Mostra els resultats que no coincidixen amb l'expressió que es busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
ca@valencia: Màscara de fitxer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
ca@valencia: Mostra només els resultats dels fitxers amb un camí coincident amb la màscara especificada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
ca@valencia: Sintaxi de la consulta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
ca@valencia: Llig tots els fitxers del projecte a la memòria de traducció, actualitzant les entrades antigues. L'exploració treballarà en segon pla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
ca@valencia: &Torna a explorar els fitxers del projecte

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
ca@valencia: Memòries de traducció

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta que s'ha d'explorar

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció nova

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
ca@valencia: Propietats de la memòria de traducció

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer TMX per a importar-lo cap a la base de dades seleccionada

en: TMX files (*.tmx *.xml)
ca@valencia: Fitxers TMX (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer TMX per a exportar-hi la base de dades seleccionada

en: Adding files to Lokalize translation memory
ca@valencia: S'han afegit fitxers a la memòria de traducció de Lokalize

en: TM
ca@valencia: MT

en: Substring
ca@valencia: Subcadena

en: Google-like
ca@valencia: A l'estil de Google

en: Wildcard
ca@valencia: Comodí

en: Space is AND operator. Case insensitive.
ca@valencia: L'espai és un operador I. No distingix majúscules de minúscules.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
ca@valencia: Interpreta els comodins (* i ?). Distingix entre majúscules i minúscules.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
ca@valencia: El fitxer %1 no existix, s'ha eliminat de la memòria de traducció.

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
ca@valencia: Feu doble clic en una paraula per a inserir-la a la traducció

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
ca@valencia: Emplena la memòria de traducció d'un lot

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
ca@valencia: S'ha completat la traducció d'un lot.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
ca@valencia: No s'han trobat suggeriments que coincidisquen de manera exacta.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
ca@valencia: S'ha completat la traducció d'un lot

[ctx: @title]
en: Batch translation
ca@valencia: Traduïx un lot

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
ca@valencia: S'ha programat la traducció d'un lot.

[ctx: %1 is the number of times this TM entry has been found]
en: (1 time) | (%1 times)
ca@valencia[0]: (1 vegada)
ca@valencia[1]: (%1 vegades)

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
ca@valencia: actual

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
ca@valencia: Fitxer: %1<br />Data d'afegiment: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
ca@valencia: <br />Data de l'últim canvi: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
ca@valencia: <br />Autoria de l'últim canvi: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
ca@valencia: <br />MT: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
ca@valencia: <br />ja no es troba en el fitxer

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
ca@valencia: <html>Segur que voleu suprimir esta entrada:<br/><i>%1</i><br/> de la memòria de traducció %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
ca@valencia: Supressió d'una entrada de la memòria de traducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
ca@valencia: Elimina esta entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
ca@valencia: Obri el fitxer que conté esta entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
ca@valencia: Trau este fitxer que falta de la MT

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
ca@valencia: <html>Segur que voleu traure este fitxer que falta:<br/><i>%1</i><br/> de la memòria de traducció %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
ca@valencia: Supressió d'un fitxer que falta de la memòria de traducció

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
ca@valencia: Utilitza el suggeriment de la memòria de traducció

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
ca@valencia: Captura el text d'un giny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
ca@valencia: <html>
    <p align="justify">Per a facilitar la traducció de KDE, Lokalize pot capturar text des de les aplicacions de la interfície d'usuari i buscar els fitxers de traducció que continguen el text.</p>
    <p align="justify">Quan està activada, la captura s'iniciarà en fer clic damunt d'un element no editable de la IGU (giny). Després d'açò canvieu a la finestra de Lokalize i trieu una entrada amb este text. Fins i tot donat el cas que diversos fitxers continguen la mateixa cadena, es triarà la correcta en la majoria dels casos.</p>
    <p align="justify">Recordeu que necessiteu tindre la memòria de traducció real amb tots els fitxers de traducció indexats perquè funcione esta característica.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
ca@valencia: Reacció fent clic amb el botó central del ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
ca@valencia: Busca el text d'un element de la IGU a la memòria de traducció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
ca@valencia: Copia el text d'un element de la IGU al porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
ca@valencia: Consulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
ca@valencia: Consulta automàtica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
ca@valencia: Obtín prèviament per a la següent sense traduir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
ca@valencia: Obtín prèviament

en: Web Queries
ca@valencia: Consultes a la web

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
ca@valencia: Busca el text seleccionat a la memòria de traducció

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
ca@valencia: Substituïx el text

en: no spellcheck available
ca@valencia: no hi ha disponible cap verificació ortogràfica

en: An error was reported: %1
ca@valencia: S'ha notificat un error: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
ca@valencia: Copia l'origen a la destinació
