lokalize - en to cs translation catalogue (523 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
cs: Nástroje

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
cs: Zkompilovat .po

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
cs: Zkompilovat .po a zpřístupnit překlad pro aplikace

en: Gettext not found
cs: Nenalezen gettext

en: Install gettext package for this feature to work
cs: Aby toto fungovalo, nainstalujte balíček gettext

en: Updating from templates...
cs: Aktualizace ze šablon...

en: Merge has been completed
cs: Sloučení bylo dokončeno

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
cs: Sloučení bylo dokončeno.
    Datum změny šablony: %1 (před %2 dny).

en: Merge failed.
cs: Sloučení selhalo.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
cs: Nepovedlo se najít šablonu ke sloučení:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
cs: Soubor

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
cs: Aktualizovat soubor ze šablony

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
cs: Sloučit do ODF

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
cs: Vygeneruje přeloženou verzi dokumentu ODF

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
cs: Alternativní překlady

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
cs: V sekci Alternativní překlady jsou dostupné užitečné informace.
    
    Pro soubory Gettext PO zobrazuje rozdíl mezi současným zdrojovým textem a zdrojovým textem odpovídajícím překladům fuzzy nalezeným msgmerge při aktualizaci souborů PO založených na šabloně POT.
    
    Chcete tuto sekci zobrazit i s informacemi?

[ctx: @title]
en: Alternative Translations Available
cs: Jsou dostupné alternativní překlady

[ctx: @action]
en: Show Data View
cs: Zobrazit pohled na data

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
cs: Původ: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
cs: Použít jiný překlad

en: no
cs: ne

en: yes
cs: ano

[ctx: @title:column]
en: Source
cs: Zdroj

[ctx: @title:column]
en: Target
cs: Cíl

[ctx: @title:column]
en: Approved
cs: Schváleno

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
cs: Binární jednotky

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
cs: Nastavit soubor

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
cs: Použít zdrojový soubor

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
cs: Všechny podporované soubory (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: All supported files (*.po *.xlf *.xliff *.ts)
cs: Všechny podporované soubory (*po *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
cs: Nový

en: Needs translation
cs: Potřebuje přeložit

en: Needs full localization
cs: Potřebuje plný překlad

en: Needs adaptation
cs: Potřebuje přizpůsobit

en: Translated
cs: Přeloženo

en: Needs translation review
cs: Potřebuje zkontrolovat překlad

en: Needs full localization review
cs: Potřebuje plnou kontrolu překladu

en: Needs adaptation review
cs: Potřebuje zkontrolovat

en: Final
cs: Konečné

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
cs: Začátek párové značky

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
cs: Konec párové značky

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
cs: Izolovaná značka

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
cs: Značka

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
cs: zkratka

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
cs: datum a/nebo čas

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
cs: název

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
cs: fráze

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
cs: termín

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
cs: Vložení

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
cs: Smazání

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
cs: Zapnutí schválení

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
cs: Vložení značky

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
cs: Smazání značky

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
cs: Nastavení poznámek

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
cs: Předchozí hodnota zdroje uložená pomocí Gettextu během převodu na novější šablonu POT

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
cs: Chybí jméno autora

en: Your name:
cs: Vaše jméno:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
cs: Chybí e-mail autora

en: Your email:
cs: lukas@kde.org,koty@seznam.cz,vit@pelcak.org, tomas.chvatal@gmail.com

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
cs: Jednotky překladu

en: Quick search...
cs: Rychlé hledání...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L. Accepts regular expressions
cs: Aktivován pomocí Alt+L. Přijímá regulární výrazy

en: Options
cs: Možnosti

en: Reset individual filter
cs: Obnovit individuální filtr

en: Case insensitive
cs: Nerozlišovat velikost písma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
cs: Ignorovat značky akcelerátoru

en: Ready
cs: Připraven

en: Non-ready
cs: Neschváleno

en: Non-empty
cs: Neprázdný

en: Empty
cs: Prázdný

en: Changed since file open
cs: Změněno od otevření souboru

en: Unchanged since file open
cs: Nezměněno od posledního otevření souboru

en: Same in sync file
cs: Stejné v synchronizovaném souboru

en: Different in sync file
cs: Jiné v synchronizovaném souboru

en: Not in sync file
cs: Chybí v synchronizovaném souboru

en: Plural
cs: Množné číslo

en: Non-plural
cs: Není množné číslo

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
cs: Základní

[ctx: @title:inmenu]
en: States
cs: Stavy

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
cs: Hledat ve sloupci

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
cs: Přetřídit a přefiltrovat při změně obsahu

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
cs: Vše

[ctx: @title:column]
en: Entry
cs: Záznam

[ctx: @title:column Original text]
en: Source
cs: Zdroj

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
cs: Cíl

[ctx: @title:column]
en: Notes
cs: Poznámky

[ctx: @title:column]
en: Context
cs: Kontext

[ctx: @title:column]
en: Files
cs: Soubory

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
cs: Stav překladu

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
cs: Délka zdroje

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
cs: Délka cíle

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
cs: Připraven

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
cs: Potřebuje zkontrolovat

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
cs: Nepřeloženo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
cs: Cílový jazyk:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
cs: Upravit

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
cs: Současný: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
cs: Celkem: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
cs: Neschváleno: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
cs: Nepřeloženo: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
cs: Soubor

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
cs: Navigace

[ctx: @title actions category]
en: Editing
cs: Úpravy

en: Synchronization 1
cs: Synchronizace 1

en: Synchronization 2
cs: Synchronizace 2

en: Translation Memory
cs: Paměť překladu

[ctx: @title actions category]
en: Glossary
cs: Glosář

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
cs: Vložit #%1 překlad termínu

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
cs: Přidat poznámku

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
cs: Vložit TM návrh #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
cs: Odstranit návrh TM #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
cs: Vložit #%1 překlad termínu

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
cs: Zadat nový termín

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
cs: Fáze...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
cs: Počet slov

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
cs: Smazat všechny přeložené položky

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
cs: Spustit příkaz Pology na tento soubor

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
cs: Sloučit překlad do OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
cs: Změnit směr hledání

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
cs: Schváleno

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
cs: Schválit a jít na následující

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
cs: Ekvivalentní překlad

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
cs: Zkopírovat zdroj do cíle

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
cs: Rozbalit cíl

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
cs: Vyčistit

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
cs: Vložit značku

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
cs: Zkontrolovat tuto jednotku pomocí LanguageTool

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
cs: Vložit následující značku

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
cs: Doplňování

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
cs: Nahradit nejlepším návrhem kontroly pravopisu

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
cs: &Následující

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
cs: &Předchozí

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
cs: &První záznam

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
cs: P&oslední záznam

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
cs: Záznam podle čísla

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
cs: Předchozí přeložené ale nechválené

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
cs: Následující přeložené ale neschválené

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
cs: Předchozí nepřeložené

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
cs: Následující nepřeložené

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
cs: Předchozí neschválené

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
cs: Následující neschválené

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
cs: Založit si správu

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
cs: Předchozí záložka

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
cs: Následující záložka

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
cs: Doplnit všechny přesné návrhy

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
cs: Doplnit všechny přesné návrhy a označit za fuzzy

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
cs: Otevřít soubor pro sync/sloučení

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
cs: Otevřít katalog pro připojení ke stávajícímu či replikaci změn hlavního souboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
cs: Předchozí rozdílné

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
cs: Předchozí záznam, který je v připojovaném souboru přeložen jinak včetně prázdných překladů v připojovaném souboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
cs: Následující rozdílné

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
cs: Následující záznam, který je v připojovaném souboru přeložen jinak včetně prázdných překladů v připojovaném souboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
cs: Následující rozdílné schválené

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
cs: Kopírovat z připojovaného zdroje

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
cs: Zkopírovat všechny nové překlady

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
cs: Kopírovat do připojovaného zdroje

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
cs: Otevřít soubor pro sekundární sync

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
cs: Tím dojde ke změnám pouze prázdných záznamů

[ctx: editor tab title addition]
en:  (recovered)
cs: (obnovené)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
cs: Dokument obsahuje neuložené změny.
    Přejete si je uložit nebo zahodit?

[ctx: @title:window]
en: Warning
cs: Varování

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
cs: Vyberte soubor překladu

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
cs: Chyba při otevírání souboru %1, řádek: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
cs: Chyba při otevírání souboru %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
cs: Uložit soubor jako

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
cs: Chyba při ukládání souboru %1
    Uložit do jiného souboru nebo zrušit?

[ctx: @title]
en: Error
cs: Chyba

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
cs: Nelze provést automatické uložení.
    Cílový soubor byl %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
cs: Přejít na záznam

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
cs: Zadejte číslo záznamu:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
cs: Současný: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
cs: Přeloženo

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
cs: Schváleno

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
cs: Překlad je hotov (ale může vyžadovat kontrolu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
cs: Překlad byl schválen

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
cs: Záznam je plně přeložen (tj. hotov)

en: A Pology check is already in progress.
cs: Kontrola pomocí Pology již probíhá.

en: Pology error
cs: Chyba Pology

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
cs: Kontrola Pology nečekaně skončila:
    %1

en: Pology success
cs: Kontrola pomocí Pology byla úspěšná

en: The Pology check has succeeded.
cs: Kontrola Pology byla úspěšná.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
cs: Kontrola pomocí Pology nahlásila chybu:
    %1

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
cs: Počet slov zdroje: %1<br/>Počet slov překladu: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
cs: Počet slov

[ctx: @title]
en: Source file lookup
cs: Hledání zdrojového souboru

[ctx: @action]
en: Search Locally
cs: Hledat místně

[ctx: @action]
en: Search on lxr.kde.org
cs: Hledat na lxr.kde.org

en: Select project's base folder for source file lookup
cs: Vyberte základní složku projektu pro hledání zdrojových souborů

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
cs: Hledat zdrojový soubor

[ctx: @action]
en: Select Folder
cs: Vyberte složku

en: Install translate-toolkit package and retry
cs: Nainstalujte balíček translate-toolkit a zkuste to znovu

en: Install translate-toolkit package and retry.
cs: Nainstalujte balíček translate-toolkit a zkuste to znovu.

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
cs: Nahradit

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
cs: Lokalize dorazil na konec dokumentu. Přejete si pokračovat od začátku?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
cs: Kontrola pravopisu

en: Lokalize has finished spellchecking
cs: Lokalize dokončil kontrolu pravopisu

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: Sou&bor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: &Upravit

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
cs: &Glosář

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
cs: Pa&měť překladu

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
cs: &Záložky

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
cs: S&ynchronizace

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
cs: Zdroj pro &sekundární sync

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
cs: Nástrojo&vé panely

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
cs: Neschváleno:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
cs: Nepřeloženo:

[ctx: @action]
en: Hide
cs: Skrýt

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
cs: Sloupec: %1

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
cs: Množné číslo %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
cs: Rozbalit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
cs: Hledat výraz ve zdrojovém jazyce.
    Stiskněte Ctrl+L pro přejití to této položky.
    Stiskněte Enter pro zahájení hledání.
    Stiskněte Esc pro přerušení hledání.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
cs: Invertovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
cs: Zdroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
cs: Hledat výraz v cílovém jazyce.
    Stiskněte Enter pro zahájení hledání.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
cs: Regulární výrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
cs: Cíl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
cs: Rozlišovat malá/VELKÁ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
cs: &Hledat

[ctx: @title:window]
en: File List
cs: Seznam souborů

en: Drop translation files here...
cs: Zde upusťte soubory s překlady...

[ctx: @title:column]
en: File
cs: Soubor

en: Copy source to clipboard
cs: Zkopírovat zdroj do schránky

en: Copy target to clipboard
cs: Zkopírovat cíl do schránky

en: Open file
cs: Otevřít soubor

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
cs: Hledat a nahradit v souborech

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
cs: Hromadně nahradit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
cs: Nahradit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
cs: Za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
cs: Náhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
cs: Hromadně nahradit

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
cs: Pole předmětu

[ctx: @title:window]
en: Glossary
cs: Glosář

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
cs: <p>Zde se nachází překlady používaných termínů.</p><p>Pro vložení překladu stiskněte zkratku zobrazenou nedaleko termínu.</p><p>Pro přidání nového záznamu použijte kontextovou nabídku (tip:&nbsp;vyberte slova v polích originálu a překladu před zavoláním <interface>Zadat&nbsp;nový&nbsp;termín</interface>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
cs: Obnovit z disku

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
cs: Znovu načíst glosář z disku. Zahodit při tom změny

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
cs: Glosář obsahuje neuložené změny.
    Přejete si je uložit nebo zahodit?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
cs: Anglická synonyma (pro úpravy dvojklik):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
cs: Odpovídající synonyma cílového jazyka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
cs: Pole předmětu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
cs: Definice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
cs: Přeskočit značky

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
cs: Přeskočit značky

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
cs: Ignorovat značky akcelerátoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
cs: Zahrnout poznámky

en: Suggestions:
cs: Návrhy:

en: No errors
cs: Žádná chyba

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
cs: <html>K tomu, abyste se stali členem KDE týmu, není zapotřebí být vývojářem softwaru. Můžete se připojit k překladatelským týmům, které překládají programy. Můžete vytvářet grafiku, motivy, zvuky a lepší dokumentaci. Vy se rozhodněte.<br /><br />Navštivte <a href="%1">%1</a>, kde naleznete informace o některých projektech, kterých se můžete zúčastnit.<br /><br />Potřebujete-li více informací nebo dokumentace, pak návštěva na <a href="%2">%2</a> vám poskytne, co potřebujete.</html>

en: &Configure Lokalize
cs: &Nastavit Lokalize

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
cs: Otevřít projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
cs: Přeložit software

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
cs: Přeložit OpenDocument

en: No SQLite module available
cs: Není dostupný žádný modul SQLite

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
cs: Paměť překladu

[ctx: @title actions category]
en: Project
cs: Projekt

en: Next tab
cs: Následující karta

en: Previous tab
cs: Předchozí karta

en: Previously active tab
cs: Předchozí aktivní karta

en: Close current tab
cs: Zavřít současnou kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
cs: Glosář

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
cs: Paměť překladu

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
cs: Spravovat paměti překladu

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
cs: Přehled projektu

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
cs: Nastavit projekt...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
cs: Vytvořit projekt překladu softwaru...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
cs: Vytvořit projekt překladu OpenDocument...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
cs: Otevřít projekt...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
cs: Zavřít projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
cs: Otevřít nedávný projekt

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
cs: Najít a nahradit v souborech

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
cs: Najít v souborech následující

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
cs: Zachycování textu ve widgetu

en: &Window Color Scheme
cs: Barevné sc&héma okna

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
cs: Chyba při otevírání následujících souborů:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
cs: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
cs: &Skripty

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
cs: Systém pro překlad pomocí počítače.
    Nepřekládejte co již bylo přeloženo.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
cs: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 Vývojáři KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
cs: sponzoroval vývoj jako součást programu Google Summer Of Code

en: grammar, style and spell checker
cs: gramatika, styl a kontrola pravopisu

en: bug fixing patches
cs: opravy chyb

en: testing and bug fixing
cs: testování a opravy chyb

en: patches
cs: opravy

en: XLIFF improvements
cs: Vylepšení XLIFF

en: bug fixing and improvements
cs: opravy chyb a vylepšení

en: Do not scan files of the project.
cs: Neprohledávat soubory projektu.

en: Load specified project.
cs: Načíst vybraný projekt.

en: Document to open
cs: Dokument pro otevření

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
cs: Přijmout změnu v překladu

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
cs: Přijmout všechny nové překlady

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
cs: Primární synchronizace

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
cs: Sekundární synchronizace

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
cs: Sem přetáhněte soubor jenž se má slučovat/synchronizovat do současného, a pak se podívejte na možnosti kontextové nabídky

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
cs: Chyba při otevírání souboru <filename>%1</filename> pro synchronizaci, chyba na řádku: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
cs: Odlišné záznamy: %1
    Neodpovídající záznamy: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit Metadata
cs: Metadata jednotky

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
cs: <b>Dočasné poznámky:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
cs: <b>Poznámky Pology:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
cs: <b>Poznámky LanguageTool:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
cs: <b>Fáze:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
cs: <br><b>Soubory:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
cs: <br><b>Kontext:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
cs: (prázdný)

[ctx: @info:label]
en: From:
cs: Od:

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
cs: Autor této poznámky

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
cs: <b>Poznámky:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
cs: upravit...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
cs: Přidat...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
cs: Přidat poznámku...

[ctx: @title:column]
en: Date
cs: Datum

[ctx: @title:column]
en: Process
cs: Proces

[ctx: @title:column]
en: Company
cs: Společnost

[ctx: @title:column]
en: Person
cs: Osoba

[ctx: @title:column]
en: Tool
cs: Nástroj

en: Translation
cs: Překlad

en: Review
cs: Kontrola

en: Approval
cs: Schválení

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
cs: Upravit fáze

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
cs: Jméno překladatele

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
cs: Jméno překladatele v Angličtině

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
cs: Přeložené jméno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
cs: Jméno překladatele v cílovém jazyce

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
cs: Přepsat překladatelský tým

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
cs: Překladatelský tým

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
cs: Jméno týmu překladatele

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
cs: E-mail překladatele

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
cs: Kód výchozího jazyka pro nové projekty

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
cs: Výchozí e-mailová konference pro nové projekty

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
cs: Písmo pro správy

[ctx: @title:tab]
en: Identity
cs: Identita

[ctx: @title:tab]
en: General
cs: Hlavní

[ctx: @title:tab]
en: Editing
cs: Úpravy

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
cs: Vzhled

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
cs: Paměť překladu

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
cs: Přistoupili jste k vlastnosti, která vyžaduje načtení projektu. Přejete si vytvořit nový projekt nebo otevřít již existující?

[ctx: @title]
en: Project Required
cs: Je potřeba projekt

[ctx: @action]
en: Create Project
cs: Vytvořit projekt

[ctx: @action]
en: Open Project
cs: Otevřít projekt

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
cs: Projekt překladů Lokalize (*.lokalize)

en: Create software or OpenDocument translation project first.
cs: Nejdříve vytvořte projekt překladu softwaru nebo OpenDocument.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
cs: Pokročilé

[ctx: @title:tab]
en: Personal
cs: Osobní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
cs: Písmo pro editor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
cs: Změňte písmo editoru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
cs: Vyberte nové písmo pro oblast, kam si přejete zapisovat přeloženou správu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
cs: Zobrazit LEDky detekující stav překladu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
cs: LED indikující Neschválený a Nepřeložený stav řetězce a číslo sloupce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
cs: Zvýraznit mezery na konci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
cs: Pokud nastaveno, otočení kolečkem myši přepne na předchozí nebo následující položku, jinak posunuje text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
cs: Otočení kolečkem myši přepne na předchozí nebo následující položku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
cs: Automaticky nastavit stav 'Schváleno' při započetí úprav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
cs: Zvýraznit v editoru oddělovače jako třeba mezery, tabulátory a nové řádky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
cs: Nastavit na 2 pro vypnutí dokončování slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
cs: Minimální délka slova pro jeho použití při doplňování

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
cs: Vypnout dokončování slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
cs: Automaticky převádět speciální znaky XML v souborech TS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
cs: Znovu otevřít naposledy otevřené soubory při spuštění Lokalize

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
cs: Chování klávesových zkratek pro následující/předchozí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
cs: Podle pozice karty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
cs: Podle pořadí aktivace karet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
cs: Použít vlastní editor pro otevření zdrojových souborů

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
cs: Výchozí jazyk:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
cs: &E-mail:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
cs: Jmé&no:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
cs: Vaše jméno, v angličtině

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
cs: Výchozí e-mailová &konference:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
cs: E-mail vaší týmové mailové konference

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
cs: Jazyk, do kterého překládáte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
cs: Nastavit výchozí jazyk do kterého si přejete překládat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
cs: Napište svůj e-mail

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
cs: Vaše jméno ve vašem rodném jazyce

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
cs: Lokalizované jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
cs: Výchozí překladatelský tým:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
cs: Použít vlastní server LanguageTool

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
cs: Cesta k serveru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
cs: Zpoždění před automatickou kontrolou poté co přestanete psát (v sekundách, 0 vypnout)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
cs: Povolit ověřování Pology

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
cs: Příkaz Pology pro kontrolu jediného záznamu. Použijte následující zástupné znaky pro nastavení příkazů: %u je číslo položky, %f je název souboru.  Například: posieve -u %u check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
cs: Příkaz ke spuštění Pology pro kontrolu jediné položky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
cs: Prosím, zde zadejte příkaz ke spuštění Pology pro kontrolu jediné položky

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
cs: Příkaz Pology pro kontrolu celého souboru. Tento příkaz by měl zahrnout "-s lokalize", a zástupný znak %f pro název souboru. Například: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
cs: Příkaz ke spuštění Pology pro kontrolu celého souboru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
cs: Prosím, zde zadejte příkaz ke spuštění Pology pro kontrolu celého souboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
cs: Použít nápovědu paměti překladu pokud zaškrtnuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
cs: Natáhnout návrhy paměti překladu při otevření souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
cs: Maximální počet návrhů:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
cs: Nastavit maximální počet návrhů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
cs: Můžete změnit maximální počet návrhů. Výchozí počet je 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
cs: Maximální skóre (0-100) návrhů:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
cs: Nastavte minimální skóre (0-100) návrhů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
cs: Můžete změnit minimální skóre (0-100) potřebných pro návrhy. Výchozí hodnota je 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
cs: Aktualizovat/Přidat otevřené soubory do paměti překladu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
cs: Automaticky přidat otevřené soubory do paměti překladu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on rescan or when right-clicking on a missing entry
cs: Smazat chybějící soubory z paměti překladu při opakovaném procházení nebo kliknutí pravým tlačítkem na chybějící záznam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
cs: Syntaxe

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
cs: Akcelerátor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
cs: Obvykle '&', ale pro aplikace GTK může být '_'

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
cs: Značky:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
cs: Zalamování slov:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
cs: Cesty

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
cs: Složka se soubory šablon:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
cs: Složka větve:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l6)
en: Alternate translations folder:
cs: Alternativní složka s překlady:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
cs: Překladatel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
cs: Kontrolor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
cs: Schvalovač

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
cs: Glosář:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
cs: Cílový jazyk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
cs: Cílový jazyk projektu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
cs: E-mailová konference:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
cs: Kořenová složka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
cs: Automaticky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
cs: Aplikace

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
cs: Projekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
cs: Překladatelský tým:

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
cs: %1 %2 Překlad

en: default
cs: výchozí

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
cs: Jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
cs: Tým jazyka projektu

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
cs: Základní adresář pro soubory PO (překlady)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
cs: Základní adresář pro soubory POT (šablony překladů)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
cs: Glosář projektu

[ctx: @title:column File name]
en: Name
cs: Název

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
cs: Graf

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
cs: Celkem

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
cs: Přeloženo

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
cs: Neschváleno

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
cs: Nepřeloženo

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
cs: Nedokončeno

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
cs: Poslední překlad

[ctx: @title:column]
en: Comment
cs: Komentář

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
cs: Revize šablony

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
cs: Poslední překladatel

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
cs: Pouze předchozí šablonu

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
cs: Pouze následující šablonu

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
cs: Pouze předchozí překlad

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
cs: Pouze následující překlad

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
cs: Skrýt dokončené položky

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
cs: Skrýt plně přeložené soubory a složky

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
cs: Otevřít vybrané soubory

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to translation memory
cs: Přidat do paměti překladu

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
cs: Hledat v souborech

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
cs: Přidat komentář

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
cs: Spustit Pology na souborech

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
cs: Hledat v souborech (včetně šablon)

en: The Pology check has succeeded
cs: Kontrola Pology byla úspěšná

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
cs[0]: &Otevřít %1 soubor
cs[1]: &Otevřít %1 soubory
cs[2]: &Otevřít %1 souborů

[ctx: @title:column]
en: Name
cs: Název

[ctx: @title:column]
en: Source language
cs: Původní jazyk

[ctx: @title:column]
en: Target language
cs: Cílový jazyk

[ctx: @title:column]
en: Pairs
cs: Páry

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
cs: Unikátní originální záznamy

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
cs: Unikátní překlady

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
cs: Spojení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
cs: Název databáze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
cs: Hostitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
cs: Uživatel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
cs: Místní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
cs: Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
cs: Typ databáze:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
cs: Obsah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
cs: Původní jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
cs: Akcelerátor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
cs: Vytvořit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
cs: Přidat data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
cs: Přidat data z TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
cs: Exportovat do TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
cs: Mylná podobnost

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
cs: Kontrola kvality

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
cs: Odstranit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
cs: Zobrazit výsledky, které neodpovídají hledanému výrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
cs: Maska souboru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
cs: Syntaxe dotazu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
cs: Načte všechny soubory projektu do paměti překladu a aktualizuje staré záznamy. Čtení bude probíhat na pozadí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
cs: Znovu p&rojít soubory projektu

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
cs: Paměť překladu

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
cs: Vyberte adresář k prohledání

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
cs: Nová paměť překladu

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
cs: Vlastnosti paměti překladu

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
cs: Vyberte soubor TMX pro import do vybrané databáze

en: TMX files (*.tmx *.xml)
cs: Soubory TMX (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
cs: Vyberte soubor TMX pro export vybrané databáze

en: Adding files to Lokalize translation memory
cs: Přidávám soubory do paměti překladu Lokalize

[ctx: @title:column Original text]
en: Source: %1
cs: Zdroj: %1

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target: %1
cs: Cíl: %1

en: Substring
cs: Podřetězec

en: Google-like
cs: Jako Google

en: Wildcard
cs: Zástupný znak

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
cs: Celkem: %1 (%2)

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
cs: Soubor %1 neexistuje. Byl odstraněn z paměti překladu.

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory
cs: Paměť překladu

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
cs: Dvakrát klikněte na jakékoliv slovo pro vložení do překladu

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
cs: Naplňování paměti pro dávkový překlad

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
cs: Dávkový překlad byl dokončen.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné přesně odpovídající návrhy.

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
cs: Dávkový překlad naplánován.

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
cs: tento

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
cs: Soubor: %1<br />Datum přidání: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
cs: <br />Datum poslední změny: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
cs: <br />Autor poslední změny: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
cs: <br />V souboru již neexistuje

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
cs: <html>Opravdu si přejete tuto položku:<br/><i>%1</i><br/> odstranit z paměti překladu %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
cs: Odstranění položky překladu

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
cs: Odstranit tuto položku

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
cs: Otevřít soubor obsahující tento záznam

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
cs: Odstranit tento chybějící soubor z TM

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
cs: <html>Opravdu si přejete tento chybějící soubor:<br/><i>%1</i><br/> odstranit z paměti překladu %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
cs: Odstranění chybějícího souboru z paměti překladu

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
cs: Použít nápovědu paměti překladu

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
cs: Zachycování textu ve widgetu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
cs: Reakce na stisknutí prostředního tlačítka myši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
cs: Nic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
cs: Najít textový prvek GUI v paměti překladu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
cs: Zkopírovat text GUI prvku do schránky

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
cs: Najít vybraný text v paměti překladu

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
cs: Nahradit text

en: no spellcheck available
cs: kontrola pravopisu není dostupna

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
cs: Zkopírovat zdroj do cíle
