lokalize - en to eo translation catalogue (630 entries)

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
eo: Alternaj Tradukoj

en: From alternate translations folder
eo: El dosierujo de alternativaj tradukoj

[ctx: Title for an alternate translation entry context diff.]
en: Comparison with previous context:
eo: Komparo kun antaŭa kunteksto:

[ctx: Title for alternate translation source diff.]
en: Comparison with previous source:
eo: Komparo kun antaŭa fonto:

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
eo: Estas utilaj datumoj disponeblaj en la vido de Alternataj Tradukoj.
    
    Por Gettext PO-dosieroj ĝi montras diferencon inter nuna fontoteksto kaj la fontoteksto responda al la neklara traduko trovita de msgmerge kiam ĝi ĝisdatigas PO bazitan sur POT-ŝablono.
    
    Ĉu vi volas montri la vidon kun la datumoj?

[ctx: @title]
en: Alternative Translations Available
eo: Alternativaj Tradukoj Haveblas

[ctx: @action]
en: Show Data View
eo: Montri Datenvidon

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
eo: Origino: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as needing review (i.e., loses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the alternate translations section accompanying the unit. This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source. Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation. Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.
eo: Foje, se fontoteksto estas ŝanĝita, ĝia traduko fariĝas malrekomendita kaj estas aŭ markita kiel bezonanta revizion (t.s. perdas aprobstatuson), aŭ (nur en kazo de XLIFF-dosiero) movita al la sekcio de alternativaj tradukoj akompananta la unuon. Ĉi tiu ilvido ankaŭ montras la diferencon inter nuna fontĉeno kaj la antaŭa fontĉeno, tiel ke vi povas facile vidi kiuj ŝanĝoj devus esti aplikitaj al ekzistanta traduko por igi ĝin speguli aktualan fonton. Duobla klako al iu ajn vorto en ĉi tiu ilovido enigas ĝin en tradukon. Faligu tradukdosieron sur ĉi tiu ilvido por uzi ĝin kiel fonton por pliaj alternativaj tradukoj.

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
eo: Uzi alternativan tradukon

en: no
eo: ne

en: yes
eo: jes

[ctx: @title:column]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: @title:column]
en: Target
eo: Celo

[ctx: @title:column]
en: Approved
eo: Aprobita

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
eo: Binaraj Unuoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
eo: Agordi la dosieron

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
eo: Uzi fontdosieron

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: All supported files (*.po *.xlf *.xliff *.ts)
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj (*.po *.xlf *.xliff *.ts)

en: Linguist (*.ts)
eo: Lingvisto (*.ts)

en: New
eo: Nova

en: Needs translation
eo: Bezonas tradukon

en: Needs full localization
eo: Bezonas plenan lokalizon

en: Needs adaptation
eo: Bezonas adaptiĝon

en: Translated
eo: Tradukita

en: Needs translation review
eo: Bezonas tradukan revizion

en: Needs full localization review
eo: Bezonas plenan revizion pri lokalizo

en: Needs adaptation review
eo: Bezonas revizion pri adaptado

en: Final
eo: Fina

en: Signed-off
eo: Subskribita

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
eo: Komenco de parigita etikedo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
eo: Fino de parigita etikedo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
eo: Memstara etikedo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
eo: Izola etikedo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
eo: Markilo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
eo: Ĝenerala grupa lokokupilo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
eo: Subfluo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
eo: Ĝenerala lokokupilo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
eo: Komenco de parigita lokokupilo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
eo: Fino de parigita lokokupilo

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
eo: mallongigo

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
eo: mallongigita formo: termino rezultanta el la preterlaso de iu parto de la plena termino dum oni nomumas la saman koncepton

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
eo: mallongigo: mallongigita formo de simpla termino rezultanta el la preterlaso de kelkaj el ĝiaj literoj (ekz. 'adj.' por 'adjektivo')

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
eo: akronimo: mallongigita formo de termino konsistanta el literoj el la plena formo de plurvorta termino kunligita en sinsekvon prononcitan nur silabe (ekz. 'radaro' por 'radia detektado kaj intervalo')

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
eo: nomo: propra nomo termino, kiel la nomo de agentejo aŭ alia propra ento

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
eo: kunlokigo: ripetiĝanta vortkombinaĵo karakterizita per kohezio en tio, ke la komponentoj de la kolokado devas kunokazi ene de eldiraĵo aŭ serio de eldiraĵoj, kvankam ili ne nepre devas konservi tujan proksimecon unu al la alia.

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
eo: komuna nomo: sinonimo de internacia scienca termino, kiu estas uzata en ĝenerala diskurso en difinita lingvo

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
eo: dato kaj/aŭ horo

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
eo: ekvacio: esprimo uzita por reprezenti koncepton bazitan sur aserto ke du matematikaj esprimoj estas, ekzemple, egalaj kiel identigite per la egalsigno (=), aŭ atribuitaj unu al la alia per simila signo

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
eo: vastigita formo: La kompleta prezento de termino por kiu estas mallongigita formo

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
eo: formulo: figuroj, simboloj aŭ similaj uzataj por esprimi koncepton mallonge, kiel matematika aŭ kemia formulo

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
eo: ĉeftermino: la konceptonomo kiu estis elektita por gvidi terminologian rikordon

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
eo: inicialismo: mallongigita formo de termino konsistanta el kelkaj el la komencaj literoj de la vortoj konsistigantaj multvortan terminon aŭ la terminojn konsistigantajn kunmetitan terminon kiam tiuj literoj estas prononcitaj individue (ekz. 'BSE' por 'bova spongeca encefalopatio')

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
eo: internacia scienca termino: termino kiu estas parto de internacia scienca nomenklaturo kiel adoptita de taŭga scienca korpo

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
eo: internaciismo: termino kiu havas la saman aŭ preskaŭ identan ortografian aŭ foneman formon en multaj lingvoj

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
eo: logika esprimo: esprimo uzita por reprezenti koncepton bazitan sur matematikaj aŭ logikaj rilatoj, kiel ekzemple deklaroj de malegaleco, araj rilatoj, buleaj operacioj, kaj similaĵo.

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
eo: materiala administra unuo: unuo por spuri objekton

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
eo: nomo

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
eo: proksima sinonimo: termino kiu reprezentas la saman aŭ tre similan koncepton kiel alia termino en la sama lingvo, sed por kiu interŝanĝebleco estas limigita al iuj kuntekstoj kaj neaplikebla en aliaj

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
eo: partnumero: unika alfanombra nomo atribuita al objekto en produktadsistemo

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
eo: frazo

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
eo: frazeologia: grupo de du aŭ pli da vortoj, kiuj formas unuon, kies signifo ofte ne povas esti deduktita surbaze de la kombinita senco de la vortoj konsistigantaj la frazon.

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
eo: protektita: la markita teksto ne estu tradukita

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
eo: romianigita formo: formo de termino rezultanta el operacio per kiu ne-latinaj skribsistemoj estas konvertitaj al la latina alfabeto

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
eo: segmento: la markita teksto reprezentas segmenton

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
eo: starfrazo: fiksita, leksikigita frazo

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
eo: mallonga formo: varianto de multvorta termino kiu inkluzivas malpli da vortoj ol la plena formo de la termino (ekz. 'Grupo de Dudek kvar' por 'Interregistara Grupo de Dudek kvar pri Internaciaj Monaj Aferoj')

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
eo: akciokonserva unuo: stokregistrobjekto identigita per unika alfanombra nomo atribuita al objekto en stokregistra kontrolsistemo

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
eo: norma teksto: fiksita peco de ripetiĝanta teksto

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
eo: simbolo: nomo de koncepto per literoj, ciferoj, piktogramoj aŭ ajna kombinaĵo de ili

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
eo: sinonimo: termino, kiu reprezentas la saman aŭ tre similan koncepton kiel la ĉefa enira termino en termino eniro

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
eo: samsignifa frazo: frazeologia unuo en lingvo, kiu esprimas la saman semantikan enhavon kiel alia frazo en tiu sama lingvo

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
eo: terminon

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
eo: transskribita formo: formo de termino rezultanta el operacio, per kiu la signoj de unu skribsistemo estas reprezentitaj per signoj de alia skribsistemo, konsiderante la elparolon de la transformitaj signoj.

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
eo: transliterumita formo: formo de termino rezultanta el operacio per kiu la signoj de alfabeta skribsistemo estas reprezentitaj per signoj de alia alfabeta skribsistemo.

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
eo: stumpigita termino: mallongigita formo de termino rezultanta el la preterlaso de unu aŭ pluraj terminoelementoj aŭ silaboj (ekz. 'gripo' por 'gripo')

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
eo: varianto: unu el la alternaj formoj de termino

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
eo: Enmeto

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
eo: Forigo

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
eo: Aprobŝanĝo

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
eo: Markada Enmeto

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
eo: Markado Forigo

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
eo: Noto agordo

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
eo: Ĝisdatigi/aldoni laborfluan fazon

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
eo: Agordo de Tradukada Ekvivalenteco

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
eo: Forigi tekston kun markado

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
eo: Enigi tekston kun markado

en: separator for different-length string alternatives
eo: apartigilo por malsamlongaj ĉen-alternativoj

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
eo: Antaŭa fontvaloro, konservita de Gettext dum transiro al pli nova POT-ŝablono

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
eo: Aŭtornomo mankas

en: Your name:
eo: Via nomo:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
eo: Retpoŝto de aŭtoro mankas

en: Your email:
eo: Via Retpoŝto:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
eo: Antaŭa fontvaloro, konservita per lupdate-ilo

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
eo: Tradukaj Unuoj

en: Quick search...
eo: Rapida serĉo...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L. Accepts regular expressions
eo: Aktivigita per Ctrl+L. Akceptas regulajn esprimojn

en: Options
eo: Elektebloj

en: Reset individual filter
eo: Restarigi individuan filtrilon

en: Case insensitive
eo: Ne usklecdistinga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
eo: Ignori akcelmarkojn

en: Ready
eo: Preta

en: Non-ready
eo: Ne-preta

en: Non-empty
eo: Ne-malplena

en: Empty
eo: Malplena

en: Changed since file open
eo: Ŝanĝita ekde dosiero malfermita

en: Unchanged since file open
eo: Neŝanĝita ekde dosiero malfermita

en: Same in sync file
eo: Same en sinkroniga dosiero

en: Different in sync file
eo: Malsama en sinkroniga dosiero

en: Not in sync file
eo: Ne en sinkroniga dosiero

en: Plural
eo: Pluralo

en: Non-plural
eo: Ne-pluralo

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
eo: Baza

[ctx: @title:inmenu]
en: States
eo: Statoj

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
eo: Serĉebla kolumno

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
eo: Riferu kaj refiltriĝu pri enhavŝanĝo

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: @title:column]
en: Entry
eo: Eniro

[ctx: @title:column Original text]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
eo: Celo

[ctx: @title:column]
en: Notes
eo: Notoj

[ctx: @title:column]
en: Context
eo: Kunteksto

[ctx: @title:column]
en: Files
eo: Dosieroj

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
eo: Traduka stato

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
eo: Fontlongo

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
eo: Cellongo

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
eo: Preta

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
eo: Bezonas revizion

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
eo: Netradukita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
eo: Cellingvo:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @title actions category]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
eo: Navigado

[ctx: @title actions category]
en: Editing
eo: Redaktado

en: Synchronization 1
eo: Sinkronigo 1

en: Synchronization 2
eo: Sinkronigo 2

en: Translation Memory
eo: Tradukmemoro

[ctx: @title actions category]
en: Glossary
eo: Terminaro

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
eo: Enigi alternan tradukon #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
eo: Aldoni noton

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
eo: Enigi TM-sugeston #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
eo: Forigi TM-sugeston #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
eo: Enigi termintradukon #%1

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
eo: Difini novan terminon

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
eo: Fazoj...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
eo: Sumo da vortoj

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
eo: Forigi ĉiujn tradukitajn enskribojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
eo: Lanĉi la komandon Pology sur ĉi tiu dosiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
eo: Kunfandi tradukon en OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
eo: Ŝanĝi serĉan direkton

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
eo: Aprobita

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
eo: Aprobi kaj iri al la sekva

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
eo: Ekvivalenta traduko

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
eo: Kopii fonton al celo

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
eo: Malvolvi celon

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
eo: Forviŝi

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
eo: Enigi etikedon

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
eo: Kontroli ĉi tiun unuon per LanguageTool

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
eo: Enigi Sekvan Etikedon

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip to next non-tag text
eo: Salti al sekva neetikeda teksto

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
eo: Kompletigo

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
eo: Anstataŭigi per plej bona literumkontrola sugesto

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
eo: &Sekva

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
eo: &Antaŭa

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
eo: &Unua Eniro

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
eo: &Lasta Eniro

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
eo: Eniro per numero

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
eo: Antaŭa ne malplena sed ne preta

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
eo: Sekva ne malplena sed ne preta

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
eo: Antaŭa netradukita

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
eo: Sekva netradukita

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
eo: Antaŭa ne preta

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
eo: Sekva ne preta

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
eo: Fokusi la serĉlinion de Tradukunuoj-vido

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
eo: Legosigna mesaĝo

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
eo: Antaŭa legosigno

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
eo: Sekva legosigno

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
eo: Plenigi ĉiujn ĝustajn sugestojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
eo: Plenigi ĉiujn ĝustajn sugestojn kaj marki kiel neklarajn

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
eo: Malfermi dosieron por sinkronigi/kunfandi

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
eo: Malfermi katalogon kunfandenda en la aktuala / reprodukti bazdosierŝanĝojn al

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
eo: Antaŭa malsama

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
eo: Antaŭa enskribo kiu estas alimaniere tradukita en la kunfandita dosiero, inkluzive de malplenaj tradukoj en kunfanda fonto

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
eo: Sekva malsama

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
eo: Sekva eniro, kiu estas alimaniere tradukita en la kunfanta dosiero, inkluzive de malplenaj tradukoj en kunfanda fonto

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
eo: Sekva malsama aprobita

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
eo: Kopii el kunfanda fonto

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
eo: Kopii ĉiujn novajn tradukojn

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
eo: Ĉi tio ŝanĝas nur malplenajn kaj nepretajn enskribojn en baza dosiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
eo: Kopii al kunfanda fonto

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
eo: Malfermi dosieron por sekundara sinkronigo

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
eo: Ĉi tio ŝanĝas nur malplenajn enskribojn

[ctx: editor tab title addition]
en:  (recovered)
eo: (rekuperita)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
eo: La dokumento enhavas nekonservitajn ŝanĝojn.
    Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

[ctx: @title:window]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
eo: Elekti tradukdosieron

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
eo: Eraro dum malfermo de la dosiero %1, linio: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
eo: Eraro malfermante la dosieron %1

[ctx: @title:window]
en: Save File As
eo: Konservi Dosieron Kiel

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
eo: Eraro dum konservado de la dosiero %1
    Ĉu vi volas konservi al alia dosiero aŭ nuligi?

[ctx: @title]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
eo: Ne eblis plenumi dosieron aŭtomatan konservadon.
    La celdosiero estis %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
eo: Salti al Eniro

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
eo: Enigi numeron de eniro:

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
eo: Tradukita

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
eo: Subskribita

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
eo: Aprobita

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
eo: Tradukado estas farita (kvankam eble ankoraŭ bezonas revizion)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
eo: Traduko ricevis pozitivan recenzon

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
eo: Eniro estas plene lokalizita (t.e. fina)

en: A Pology check is already in progress.
eo: Kontrolo pri pardonpeto jam estas en progreso.

en: Pology error
eo: Pologia eraro

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
eo: La Pology-kontrolo paneis neatendite:
    %1

en: Pology success
eo: Pologio sukceso

en: The Pology check has succeeded.
eo: La Pology-kontrolo sukcesis.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
eo: La Kontrolo de Pology redonis eraron:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
eo: Ĉi tio forigos ĉiujn tradukojn el la dosiero.
    Ĉu vi vere volas forigi ĉiujn tradukitajn enskribojn?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
eo: Font-tekstovortoj: %1<br/>Celaj tekstovortoj: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
eo: Sumo da vortoj

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
eo: Ĉu vi ŝatus serĉi la fontdosieron loke aŭ per lxr.kde.org?

[ctx: @title]
en: Source file lookup
eo: Fontdosierserĉo

[ctx: @action]
en: Search Locally
eo: Serĉi Loke

[ctx: @action]
en: Search on lxr.kde.org
eo: Serĉi en lxr.kde.org

en: Select project's base folder for source file lookup
eo: Elekti la bazan dosierujon de projekto por serĉo de fontdosiero

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
eo: Ne eblis trovi fontdosierujon en la dosierujo specifita.
    Ĉu vi volas ŝanĝi fontdosierujon?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
eo: Fontdosierserĉo

[ctx: @action]
en: Select Folder
eo: Elekti Dosierujon

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
eo: Ne povas malfermi la celan fontdosieron: La cela fontdosiero ne rilatas al la nuna tradukdosiero, kaj nuntempe ne estas skriptoj ŝarĝitaj por pritrakti malfermajn fontdosierojn en propraj vojoj. Referu al la manlibro de Lokalize por ekzemploj pri skripto kaj kiel konekti ilin al via projekto.

en: Install translate-toolkit package and retry
eo: Instali translate-toolkit-pakaĵon kaj reprovi

en: Install translate-toolkit package and retry.
eo: Instalu translate-toolkit-pakaĵon kaj reprovu.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
eo: Elekti originan OpenDocument sur kiu baziĝas nuna XLIFF-dosiero

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
eo: OpenDocument-dosieroj (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
eo: Instali python-uno-pakaĵon por plia funkcieco.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
eo: Agordi unuotekston

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
eo: Lokalize atingis la finon de la dokumento. Ĉu vi volas daŭrigi de la komenco?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
eo: Literumkontrolo

en: Lokalize has finished spellchecking
eo: Lokalise finis literumkontrolon

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
eo: &Glosaro

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
eo: Tradukada &Memoro

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternate Translations
eo: Alternativaj Tradukoj

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: Navi&gi

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
eo: S&inkronigi

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
eo: &Sekundara sinkroniga fonto

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
eo: Ilo&vidoj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
eo: Ne preta:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
eo: Netradukita:

[ctx: @action]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
eo: Kolumno: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
eo: <qt><p><b>Originala Ĉeno</b></p>
    <p>Ĉi tiu parto de la fenestro montras la originan mesaĝon
    e la nuntempe montrata eniro.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
eo: Plurala Formo %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
eo: Malvolvi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
eo: Serĉesprimo por fontlingva parto.
    Premu Ctrl+L por iri al ĉi tiu kontrolo.
    Premu Enter por komenci la serĉon.
    Premu Esc por ĉesigi la serĉon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
eo: Inversigite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
eo: Fonto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
eo: Serĉesprimo por cellingva parto.
    Premu Enen por komenci la serĉon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
eo: Regulaj esprimoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
eo: Celo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
eo: Kongrua kazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
eo: &Serĉi

[ctx: @title:window]
en: File List
eo: Dosiera Listo

en: Drop translation files here...
eo: Forigi tradukdosierojn ĉi tie...

[ctx: @title:column]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @title:tab]
en: Search and replace in files
eo: Serĉi kaj anstataŭigi en dosieroj

en: Copy source to clipboard
eo: Kopii fonton al tondujo

en: Copy target to clipboard
eo: Kopii celon al tondujo

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
eo: Serĉi kaj anstataŭigi en dosieroj

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
eo: Amasa anstataŭigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
eo: Anstataŭigi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
eo: Kun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
eo: Amase Anstataŭigi

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
eo: Subjekta Kampo

[ctx: @title:window]
en: Glossary
eo: Terminaro

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
eo: <p>Tradukoj por oftaj terminoj aperas ĉi tie.</p><p>Premu la ŝparvojon montritan apud la termino por enmeti ĝian tradukon.</p><p>Uzu kuntekstan menuon por aldoni novan enskribon (konsileto: elektu vortojn en originalo kaj tradukkampoj antaŭ voki <interface>Difini novan terminon</interface>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
eo: Restarigi de disko

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
eo: Reŝargi glosaron de disko, forĵetante ajnajn ŝanĝojn

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
eo: La glosaro enhavas nekonservitajn ŝanĝojn.
    Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
eo: Anglaj sinonimoj (duoble alklaku por redakti):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
eo: Ekvivalentaj cellingvaj sinonimoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
eo: Temokampo:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
eo: Aldonante novan eron, premu enen post kiam vi tajpis ĝian nomon por ke ŝanĝoj ekvalidu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
eo: Difino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
eo: Noto: unu glosara enskribo respondas ekzakte al unu termino, ne vorto/vortsekvenco.
    
    Tio, povas esti pluraj enskriboj kun la sama vorto/vortsekvenco esprimanta malsamajn signifojn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
eo: Preterpasi etikedojn

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
eo: Preterpasi markadon

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
eo: Ignori akcelmarkojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
eo: Inkluzivi notojn

en: Suggestions:
eo: Sugestoj:

en: No errors
eo: Neniuj eraroj

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
eo: <html>Vi ne devas esti programisto por esti membro de la KDE-teamo. Vi povas aliĝi al la naciaj teamoj, kiuj tradukas programinterfacojn. Vi povas provizi grafikojn, etosojn, sonojn kaj plibonigitan dokumentadon. Vi decidas!<br /><br />Vizitu <a href="%1">%1</a> por informoj pri iuj projektoj, en kiuj vi povas partopreni.<br /><br />Se vi bezonas pli da informoj aŭ dokumentoj, tiam vizito al <a href="%2">%2</a> provizos al vi tion, kion vi bezonas.</html>

en: &Configure Lokalize
eo: &Agordi Lokalize

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
eo: Malfermi projekton

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
eo: Traduki programaron

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
eo: Traduki OpenDocument

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
eo: Neniuj Qt Sql-moduloj estis trovitaj. Tradukmemoro ne funkcios.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
eo: TM-instalaĵo postulas SQLite Qt-modulon.

en: No SQLite module available
eo: Neniu SQLite-modulo havebla

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
eo: Tradukmemoro

[ctx: @title actions category]
en: Project
eo: Projekto

en: Next tab
eo: Sekva langeto

en: Previous tab
eo: Antaŭa langeto

en: Previously active tab
eo: Antaŭe aktiva langeto

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
eo: Terminaro

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
eo: Tradukmemoro

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
eo: Administri tradukmemorojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
eo: Superrigardo de la projekto

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
eo: Agordi projekton...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
eo: Krei programaran tradukprojekton...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
eo: Krei OpenDocument-tradukprojekton...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
eo: Malfermi projekton...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
eo: Fermi projekton

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
eo: Malfermi lastatempan projekton

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
eo: Serĉi kaj anstataŭigi en dosieroj

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
eo: Trovi sekvan en dosieroj

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
eo: Fenestraĵo-kaptado de teksto

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
eo: Eraro dum malfermo de la sekvaj dosieroj:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
eo: &Projekto

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
eo: &Skriptoj

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
eo: Komputila traduksistemo.
    Ne traduku tion, kio jam estis tradukita.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
eo: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 La programistoj de KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
eo: sponsoris evoluon kiel parto de la programo Google Summer Of Code

en: NLNet Foundation
eo: Fondaĵo NLNet

en: sponsored XLIFF-related work
eo: sponsoris XLIFF-rilatan laboron

en: Translate-toolkit
eo: Translate-ilaro

en: provided excellent cross-format converting scripts
eo: provizis bonegajn transformatajn konvertajn manuskriptojn

en: LanguageTool
eo: Lingvoilo

en: grammar, style and spell checker
eo: gramatiko, stilo kaj literumkontrolilo

en: project tree merging translation+templates
eo: projektarbo kunfandante tradukon+ŝablonojn

en: bug fixing patches
eo: cimoj riparantaj diakilojn

en: testing and bug fixing
eo: testado kaj cimo korekto

en: patches
eo: flikiloj

en: XLIFF improvements
eo: XLIFF-plibonigoj

en: bug fixing and improvements
eo: korektado de cimoj kaj plibonigoj

en: Do not scan files of the project.
eo: Ne skani dosierojn de la projekto.

en: Load specified project.
eo: Ŝargi specifitan projekton.

en: Document to open
eo: La dosiero malfermiĝi

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
eo: Akcepti ŝanĝon en traduko

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
eo: Akcepti ĉiujn novajn tradukojn

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
eo: Primara Sinkronigo

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
eo: Sekundara Sinkronigo

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
eo: Faligu dosieron kunfandendan en / sinkronigendan kun la nuna ĉi tie, tiam vidu elekteblojn de kunteksta menuo

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
eo: Eraro malfermante la dosieron <filename>%1</filename> por sinkronigado, erarlinio: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
eo: Malsamaj enskriboj: %1
    Nekongruaj enskriboj: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit Metadata
eo: Metadatenoj de Unuo

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
eo: <b>Provizoraj notoj:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
eo: <b>Pology-notoj:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
eo: <b>Notoj de LanguageTool:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
eo: <b>Fazo:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
eo: <br><b>Dosieroj:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
eo: <br><b>Kunteksto:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
eo: (malplena)

[ctx: @info:label]
en: From:
eo: De:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
eo: Konservi malplenan noton por forigi ĝin

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
eo: Aŭtoro de ĉi tiu noto

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
eo: <b>Notoj:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
eo: redakti...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
eo: Aldoni...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
eo: Aldoni noton...

[ctx: @title:column]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @title:column]
en: Process
eo: Procezo

[ctx: @title:column]
en: Company
eo: Kompanio

[ctx: @title:column]
en: Person
eo: Persono

[ctx: @title:column]
en: Tool
eo: Ilo

en: Translation
eo: Traduko

en: Review
eo: Recenzo

en: Approval
eo: Aprobo

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
eo: Procezo (ĉi tio ankaŭ ŝanĝos vian rolon):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
eo: Redakti fazojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
eo: Nomo de tradukinto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
eo: Nomo de tradukinto en la angla

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
eo: Lokigita nomo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
eo: Nomo de tradukinto en cellingvo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
eo: Anstataŭigi Lingvan Teamon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
eo: Uzi uzant-provizitan lingvoteamnomon anstataŭ generi ĝin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
eo: Lingva Teamo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
eo: La nomo de la tradukista teamo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
eo: Retpoŝto de tradukisto

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
eo: Defaŭlta lingvokodo por novaj projektoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
eo: Defaŭlta dissendolisto por novaj projektoj

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
eo: Tiparo por Mesaĝoj

[ctx: @title:tab]
en: Identity
eo: Identeco

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
eo: La sekvaj parametroj disponeblas
    %1 - Vojo de la fontdosiero
    %2 - Linia numero

[ctx: @title:tab]
en: General
eo: Ĝenerale

[ctx: @title:tab]
en: Editing
eo: Redaktado

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
eo: Tradukmemoro

[ctx: @title:tab]
en: Pology
eo: Pologio

[ctx: @title:tab]
en: LanguageTool
eo: Lingvoilo

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
eo: Vi aliris funkcion, kiu postulas ŝargon de projekto. Ĉu vi volas krei novan projekton aŭ malfermi ekzistantan projekton?

[ctx: @title]
en: Project Required
eo: Projekto estas postulata

[ctx: @action]
en: Create Project
eo: Krei projekton

[ctx: @action]
en: Open Project
eo: Malfermi projekton

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
eo: Traduka projekto Lokalize (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
eo: Elekti dosierujon kun Gettext .po dosieroj por traduki

en: Create software or OpenDocument translation project first.
eo: Kreu programon aŭ OpenDocument tradukprojekton unue.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
eo: Altnivela

[ctx: @title:tab]
en: Personal
eo: Personaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
eo: Tiparo de la redaktilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
eo: Ŝanĝi la tiparon por la redaktilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
eo: Elektu novan tiparon por la areo kie vi skribas la tradukitan mesaĝon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
eo: Montru LED-ojn por mesaĝo-stato

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
eo: Se markite, LEDS montriĝos por montri la mesaĝan staton: Neklara, Netradukita aŭ Eraro. Se nemarkite, neniu LED-oj estos montrataj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
eo: LED-oj por indiki staton de Fuzzy kaj Netradukita same kiel kursora kolumnombro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
eo: Kontrolu ĉu ĉeno finiĝas en spaco (kio ofte gravas kiam oni montras ĝin en la uzantinterfaco, aŭ kiam ĝi kunliĝas kun aliaj).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
eo: Emfazi spacojn ĉe la fino

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
eo: Se agordita, musrado iras al antaŭa aŭ sekva unuo, alie ĝi rulumas tekston

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
eo: <html>Kiam ĉi tiu elekteblo estas ebligita, la musrado estas uzata por iri al la antaŭa aŭ sekva tradukunuo (sen modifklavoj). Modifi klavojn povas esti uzataj por ŝanĝi ĉi tiun konduton. Uzu:<ul><li><b>Shift</b> por rulumi ene de la teksto de la nuna unuo,</li><li><b>Ktrl+Shift</b> por iri al antaŭa aŭ sekva ne-preta unuo,</li><li><b>Ktrl</b> por iri al antaŭa aŭ sekva nepreta ne malplena unuo,</li><li><b>Alt</b> por iri al antaŭa aŭ sekva netradukita unuo.</li></ul>Kiam la elekteblo estas malŝaltita, la musrado ruliĝas ene de la teksto de la nuna tradukunuo.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
eo: Musrado iras al antaŭa aŭ sekva tradukunuo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
eo: Meti 'aprobita' statuson aŭtomate kiam redaktado komenciĝis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
eo: Vidigi apartigilojn kiel spacojn, langetojn kaj novajn liniojn en la redaktilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
eo: Metu al 2 por malŝalti vortkompletigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
eo: Minimuma vortlongo por vortkompletigo

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
eo: Malebligi vortkompletigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
eo: Aŭtomate konverti XML-specialajn signojn en TS-dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
eo: Restarigi la antaŭe malfermitajn dosierojn dum lanĉo de Lokalize

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
eo: Difinas la konduton de la sekvaj/antaŭaj langetaj ŝparvojoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
eo: Sekva/antaŭa klapeta ŝparkonduto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
eo: Laŭ langeto pozicio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
eo: Laŭ klapeta aktiviga ordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
eo: Uzi propran redaktilon por malfermi fontajn dosierojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
eo: Plenigu vian identecon kaj informojn pri via tradukteamo. Ĉi tiu informo estas uzata kiam oni ĝisdatigas la kaplinion de dosiero.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
eo: Defaŭlta lingvo:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
eo: &Retpoŝto:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
eo: &Nomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
eo: Via nomo, en la angla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
eo: Bonvolu enigi ĉi tie viajn nomon kaj familian nomon skribitajn en la angla

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
eo: &Defaŭlta dissendolisto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
eo: La retpoŝto de via teama retlisto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
eo: Skribu la retpoŝton de via tradukteama dissendolisto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
eo: Lingvo al kiu vi tradukas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
eo: Metu la defaŭltan lingvon, al kiu vi tradukos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
eo: Skribu vian retpoŝton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
eo: Skribu vian retpoŝton ĉi tie, por ke ĝi aperos en la po-dosierkapo kun via nomo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
eo: Via nomo en via propra lingvo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
eo: Skribu vian nomon kaj familian nomon en via lingvo per via lingvoalfabeto.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
eo: Lokalizita nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
eo: Defaŭlta Lingvo-Teamo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
eo: Uzi propran servilon de LanguageTool

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
eo: Servila Vojo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
eo: La vojo de via propra Lingva Ila servilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
eo: Bonvolu enigi la vojon de via propra Lingva Ila servilo, se ekzistas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
eo: Prokrasto antaŭ aŭtomata kontrolo post kiam vi ĉesas tajpi (en sekundoj, 0 por malŝalti)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
eo: Agordu al 0 por malŝalti aŭtomatan kontrolon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
eo: Ebligi Pology-kontrolon

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
eo: La Pology-komando ruliĝu por kontroli ununuran eniron. Uzu la jenajn anstataŭaĵojn por agordi la komandojn: %u estas la enirnumero, %f estas la dosiernomo. Ekzemple: posieve -u %u kontrolo-reguloj %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
eo: La Pology-komando ruliĝu por kontroli ununuran eniron.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
eo: Bonvolu enigi ĉi tie la rulotan Pology-ordonon por kontroli ununuran eniron

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
eo: La Pology-komando ruliĝu por kontroli tutan dosieron. Ĉi tiu komando devus inkluzivi "-s lokalize", lokokupilo %f estas la dosiernomo. Ekzemple: posieve -s lokalize kontrolaj reguloj %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
eo: La Pology-komando ruliĝu por kontroli tutan dosieron.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
eo: Bonvolu enigi ĉi tie la rulotan Pology-ordonon por kontroli tutan dosieron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
eo: Se kontrolite, ricevi sugestojn pri tradukmemoro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
eo: Se ĉi tio estas kontrolita, la programo prenos tradukmemorojn tuj kiam vi malfermas dosieron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
eo: Antaŭporti sugestojn pri tradukmemoro en dosiero malfermita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
eo: Maksimuma nombro da sugestoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
eo: Meti la maksimuman nombron da sugestoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
eo: Vi povas ŝanĝi la maksimuman nombron da sugestoj, defaŭlte estas 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
eo: Minimuma poentaro (0-100) de sugestoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
eo: Meti la minimuman poentaron (0-100) de sugestoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
eo: Vi povas ŝanĝi la minimuman poentaron (0-100) necesan por sugestoj, defaŭlte estas 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
eo: Ĝisdatigi/Aldoni redaktitajn enskribojn al tradukmemoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
eo: Aldoni malfermitajn dosierojn al tradukmemoro aŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on rescan or when right-clicking on a missing entry
eo: Forigi mankantajn dosierojn el tradukmemoro je reskanado aŭ klako al mankanta enskribo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
eo: Sintakso

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
eo: Akcelilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
eo: Kutime '&', sed ankaŭ povas esti '_' por GTK-aplikoj.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
eo: Markado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
eo: Regula esprimo de markado. Ĝi estas uzata por kongruo de tradukmemoro kaj por funkcio 'Enmeti etikedon'.
    
    Defaŭlta valoro (taŭga por XML-bazitaj tekstoj) estas:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za -z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Ĝi estas uzata nur por gettext PO-dosieroj, ĉar XLIFF-formato havas sian propran manieron specifi kie estas markado.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
eo: Vortvolvaĵo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the value '0' to disable the word wrap. Use -1 when translating for KDE PO Summit. 1 to 3 doesn't change anything.
eo: Larĝo uzata por la aŭtomata msgfmt-simila vortvolvaĵo. Uzu la valoron '0' por malŝalti la vortvolvadon. Uzu -1 tradukante por KDE PO Summit. 1 al 3 ne ŝanĝas ion.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
eo: Padoj

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
eo: Dosierujo de ŝablonoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
eo: Kutime via tradukprojekto estos subprojekto de projekto
    por tradukado de samaj tekstoj en plurajn lingvojn.
    
    Agordu ĉi tion al vojo de dosierujo enhavanta malplenajn tradukdosierojn
    (t.e. dosierojn sen traduko al iu ajn lingvo)
    dividata inter ĉiuj subprojektoj .

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
eo: Branĉa dosierujo:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
eo: Ĉi tiu agordo estas por Sinkroniga Reĝimo.
    
    Sinkroniga Reĝimo povas esti uzata por fari ŝanĝojn al tradukado
    por du branĉoj samtempe.
    
    Agordu ĉi tion al vojo, kiu respondas al radika dosierujo de la branĉoprojekto,
    kaj Sekundara Sinkroniga vido aŭtomate aŭtomate. malfermu dosierojn el branĉo.
    Do, ĉiufoje kiam vi faras ŝanĝojn en dosieroj de via ĉefa branĉo,
    ili aŭtomate estos kopiitaj al la branĉo
    (kompreneble, se ĝi enhavas la saman anglan ĉenon).
    
    Vidu dokumentadon pri pli da detaloj.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Branch template files folder:
eo: Dosierujo de branĉaj ŝablonoj:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBranchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project templates folder,
    and Secondary Sync view will automatically create files from branch.
eo: Ĉi tiu agordo estas por Sinkroniga Reĝimo.
    
    Sinkroniga Reĝimo povas esti uzata por fari ŝanĝojn al tradukado
    por du branĉoj samtempe.
    
    Agordu ĉi tion al vojo, kiu respondas al radika dosierujo de la branĉprojekta dosierujo de ŝablonoj,
    kaj Sekundara Sinkroniga vido aŭtomate kreos dosierojn el branĉo.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l6)
en: Alternate translations folder:
eo: Dosierujo de alternativa tradukado:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
eo: Agordu ĉi tion al pado de dosierujo kun strukturo simila al Radika Dosierujo.
    
    Ĉe ĉiu tradukdosiero malfermita, responda dosiero en la dosierujo de Alternaj tradukoj estos serĉita kaj,
    se ĝi estas trovita, ĝi estos uzata por la vido de Alternaj tradukoj.
    
    Vi verŝajne volos uzi tradukojn de alia cellingvo (t.e. alia subprojekto), kiu estas proksima al via.
    Ankaŭ, vi povas uzi la tradukojn de alia subprojekto aŭ tuj, aŭ havi ilin antaŭtradukitaj al via lingvo permaŝine.
    
    Vidu dokumentaron por pliaj detaloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
eo: Rolo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
eo: Tradukinto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
eo: Recenzisto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
eo: Aprobanto

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
eo: Terminaro:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
eo: Cellingvo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
eo: Projekta ID estas uzata por diferencigi tradukmemorojn de absolute malsamaj projektoj kaj lingvoj.
    
    Ekzemple, se vi havas plurajn projektojn por traduki KDE-aplikaĵojn
    (ekz. ili estas en malsamaj deponejoj), uzu saman ID por ĉiuj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
eo: Cellingvo de la projekto.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
eo: Dissendolisto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
eo: Ĉi tio estas ĉefa agordo. Agordu ĉi tion al vojo de dosierujo kun tradukdosieroj
    por via projekto (aŭ subprojekto por via cellingvo).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
eo: Radika dosierujo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
eo: Apliko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
eo: Projekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
eo: Lingvo-Teamo:

en: Scanning folders with source files
eo: Skanado de dosierujoj kun fontdosieroj

en: Editor
eo: Redaktoro

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
eo: %1 %2 Traduko

en: default
eo: defaŭlte

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
eo: Lingvo

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
eo: Uzanta Lingvoteamo en la agordoj de Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
eo: Anstataŭigi Lokalize Lingvoteamon

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
eo: Projekta Lingva Teamo

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
eo: La baza dosierujo por PO-dosieroj (tradukoj)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
eo: La baza dosierujo por POT-dosieroj (ŝablonoj tradukendaj)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
eo: Projekta glosaro

[ctx: @title:column File name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
eo: Grafeo

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
eo: Entute

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
eo: Tradukita

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
eo: Ne preta

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
eo: Netradukita

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
eo: Nekompleta

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
eo: Lasta Traduko

[ctx: @title:column]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
eo: Ŝablona Revizio

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
eo: Lasta Tradukisto

[ctx: @title:tab]
en: Project Overview
eo: Projekta Superrigardo

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
eo: Antaŭa ŝablono nur

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
eo: Nur sekva ŝablono

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
eo: Nur antaŭa traduko

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
eo: Nur sekva traduko

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
eo: Kaŝi kompletigitajn erojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
eo: Kaŝi plene tradukitajn dosierojn kaj dosierujojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
eo: Malfermi elektitajn dosierojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to translation memory
eo: Aldoni al tradukmemoro

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
eo: Serĉi en dosieroj

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
eo: Aldoni komenton

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
eo: Lanĉi Pology sur dosieroj

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
eo: Serĉi en dosieroj (inkluzive de ŝablonoj)

en: Project file comment
eo: Projektdosierkomento

en: Input a comment for this project file:
eo: Enigi komenton por ĉi tiu projektdosiero:

en: The Pology check has succeeded
eo: La Pology-kontrolo sukcesis

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
eo[0]: Vi estas malfermonta %1 dosieron
eo[1]: Vi estas malfermonta %1 dosierojn

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
eo: Malfermi grandan nombron da dosieroj samtempe povas igi Lokalize neresponda.

en: Are you sure you want to open this many files?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfermi tiom da dosieroj?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
eo[0]: Malfermi %1 Dosier&on
eo[1]: Malfermi %1 Dosier&ojn

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
eo: Aktuala: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
eo: Sumo: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
eo: Ne preta: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
eo: Netradukita: %1

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Source language
eo: Fontlingvo

[ctx: @title:column]
en: Target language
eo: Cellingvo

[ctx: @title:column]
en: Pairs
eo: Paroj

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
eo: Unikaj originaj enskriboj

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
eo: Unikaj tradukoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
eo: Konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
eo: Datumbaza nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
eo: Gastiganto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
eo: Uzanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
eo: Loka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
eo: Tipo de datumbazo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
eo: Enhavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
eo: Font-lingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
eo: Markado regex:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
eo: Akcelilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
eo: Krei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
eo: Aldoni Datumojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
eo: Aldoni Datumojn de TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
eo: Eksporti al TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
eo: Falsa Amiko

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
eo: Kvalita Asekuro

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
eo: Serĉesprimo por fontlingva parto.
    Premu Enter por komenci la serĉon.
    Premu Ctrl+L por iri al ĉi tiu kontrolo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
eo: Montru rezultojn kiuj ne kongruas kun serĉesprimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
eo: Dosiera masko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
eo: Montri nur rezultojn de dosieroj kun vojo kongrua kun specifita masko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
eo: Demanda sintakso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
eo: Legas ĉiujn projektodosierojn en tradukmemoron, ĝisdatigante malnovajn enskribojn. La skanado funkcios fone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
eo: &Reskani projektdosierojn

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
eo: Tradukaj Memoroj

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
eo: Elekti Dosierujon por esti skanita

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
eo: Nova Traduka Memoro

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
eo: Tradukmemoro Propraĵoj

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
eo: Elekti TMX-dosieron por esti importita en elektitan datumbazon

en: TMX files (*.tmx *.xml)
eo: TMX-dosieroj (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
eo: Elekti TMX-dosieron al kiu eksporti elektitan datumbazon

en: Adding files to Lokalize translation memory
eo: Aldonante dosierojn al la tradukmemoro de Lokalize

[ctx: @title:column Original text]
en: Source: %1
eo: Fonto: %1

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target: %1
eo: Celo %1:

en: Substring
eo: Subĉeno

en: Google-like
eo: Guglo-simila

en: Wildcard
eo: Ĵokera karto

en: Space is AND operator. Case insensitive.
eo: Spaco estas KAJ-operatoro. Ne usklecdistinga.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
eo: Ŝelgloboj (* kaj ?). Usklecodistinga.

en: Rescan not possible
eo: Reskano ne eblas

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
eo: La dosiero %1 ne ekzistas, ĝi estis forigita el la tradukmemoro.

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory
eo: Tradukmemoro

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
eo: Duoble alklaku iun ajn vorton por enmeti ĝin en tradukon

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
eo: Stapla tradukmemoro estas pleniĝanta

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
eo: Stapla tradukado finiĝis.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
eo: Neniuj sugestoj kun precizaj kongruoj estis trovitaj.

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
eo: Stapla tradukado estas planita.

[ctx: A perfect match between a Translation Memory source string and the source string being translated.]
en: 100% (perfect match)
eo: 100% (perfekta kongruo)

[ctx: The number of times a Translation Memory entry exists in the database, %1 is the number.]
en: Occurred %1 time | Occurred %1 times
eo[0]: Okazis %1 fojon
eo[1]: Okazis %1 fojojn

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
eo: ĉi tio

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
eo: Dosiero: %1<br />Aldona dato: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
eo: <br />Lasta ŝanĝodato: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
eo: <br />Aŭtoro de la lasta ŝanĝo: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
eo: <br />Ne plu ĉeestas en la dosiero

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
eo: <html>Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun enskribon:<br/><i>%1</i><br/>el tradukmemoro %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
eo: Forigo de Tradukmemorero

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
eo: Forigi ĉi tiun eniron

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
eo: Malfermi dosieron enhavantan ĉi tiun eniron

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
eo: Forigi ĉi tiun mankantan dosieron de TM

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
eo: <html>Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun mankantan dosieron:<br/><i>%1</i><br/>el tradukmemoro %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
eo: Forigo de Mankanta Dosiero el Tradukmemoro

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
eo: Uzi sugeston pri tradukmemoro

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
eo: Fenestraĵo Teksto Kapto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
eo: <html>
    <p align="justify">Por faciligi KDE-tradukadon, Lokalize povas kapti tekston de uzantinterfacoj de aplikaĵoj kaj serĉi tradukdosierojn enhavantajn la tekston.</p>
    <p align=" justify">Kiam ĝi estas ebligita, la kapto povas esti komencita per meza muso klakado sur iu ajn neredaktebla GUI-elemento (fenestraĵo). Post tio, ŝanĝu al la fenestro Lokalize kaj elektu la eniron kun ĉi tiu teksto. Eĉ se pluraj dosieroj enhavas la saman ĉenon, la ĝusta estos elektita en la plej multaj kazoj.</p>
    <p align="justify">Memoru, ke vi devas havi ĝisdatigitan realan tradukmemoron. kun ĉiuj tradukdosieroj indeksitaj por ke ĉi tiu funkcio funkciu.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
eo: Meza Musbutonklaka Reago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
eo: Serĉu GUI-elementan tekston en tradukmemoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
eo: Kopiu GUI-elementa teksto al tondujo

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
eo: Serĉi elektitan tekston en tradukmemoro

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
eo: Anstataŭigi tekston

en: no spellcheck available
eo: neniu literumkontrolo havebla

en: An error was reported: %1
eo: Eraro estis raportita: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
eo: Kopii fonton al celo
