lokalize - en to gl translation catalogue (618 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
gl: Utilidades

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
gl: Compilar o .po

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
gl: Compilar o .po e poñelo a disposición das aplicacións.

en: Gettext not found
gl: Non se atopou o Gettext

en: Install gettext package for this feature to work
gl: Instale o paquete Gettext para que funcione esta característica

en: Updating from templates...
gl: Estase a actualizar a partir dos modelos…

en: Merge has been completed
gl: A fusión completouse

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
gl: A fusión completouse.
    Hora de modificación do modelo: %1 (hai %2 días).

en: Merge failed.
gl: A fusión fallou.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
gl: Non se puido atopar o ficheiro de modelo da fusión:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
gl: Actualizar o ficheiro a partir do modelo

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
gl: Xuntar no ODF

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
gl: Xera a versión traducida do documento ODF

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
gl: Traducións alternativas

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
gl: Na vista de traducións alternativas hai datos útiles.
    
    Para ficheiros PO de Gettext, a vista mostra a diferenza entre o texto de orixe actual e o texto de orixe da tradución dubidosa correspondente que msgmerge atopou ao actualizar o ficheiro PO a partir do modelo POT.
    
    Quere mostrar a vista cos datos?

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
gl: <p>Ás veces, de cambiarse o texto orixinal, a súa tradución pasa a estar obsoleta e márcase como <emphasis>precisa&nbsp;revisión</emphasis> —perde o estado de aprobación— ou, só no caso dos ficheiros XLIFF, móvese á sección de <emphasis>traducións&nbsp;alternativas</emphasis> que acompaña á unidade.</p> <p>Esta utilidade tamén mostra a diferenza entre a nova cadea orixinal e a vella de xeito que poida ver facilmente os cambios que se deben aplicar á tradución existente.</p> <p>Se fai duplo clic en calquera palabra deste panel, inseriraa na tradución.</p> <p>Solte un ficheiro de tradución sobre este panel para empregalo como fonte de traducións alternativas adicionais.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
gl: Orixe: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
gl: Empregar a tradución alternativa

en: no
gl: non

en: yes
gl: si

[ctx: @title:column]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: @title:column]
en: Target
gl: Termo

[ctx: @title:column]
en: Approved
gl: Validada

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
gl: Unidades binarias

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
gl: Definir o ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
gl: Empregar o ficheiro de orixe

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
gl: Todos os ficheiros admitidos (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
gl: Novo

en: Needs translation
gl: Precisa de tradución

en: Needs full localization
gl: Precisa de localización completa

en: Needs adaptation
gl: Precisa de adaptación

en: Translated
gl: Traducida

en: Needs translation review
gl: Precisa revisión da tradución

en: Needs full localization review
gl: Precisa revisión completa da L10n

en: Needs adaptation review
gl: Precisa revisión da adaptación

en: Signed-off
gl: Validada

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
gl: Comezo de etiqueta con parella

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
gl: Fin de etiqueta con parella

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
gl: Etiqueta independente

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
gl: Etiqueta illada

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
gl: Marcador

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
gl: Marca de substitución de grupo xenérica

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
gl: Subfluxo

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
gl: Marca de substitución xenérica

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
gl: Marca de substitución de inicio de parella

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
gl: Marca de substitución de final de parella

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
gl: abreviatura

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
gl: forma abreviada: un termo que xorde da omisión de calquera parte do termo completo e que designa o mesmo concepto

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
gl: abreviatura: unha forma abreviada dun termo simple que xorde da omisión dalgunhas das súas letras (p.ex. «adx.» por «adxectivo»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
gl: acrónimo: unha forma abreviada dun termo composto por letras, tomadas da forma completa dun termo composto por varias palabras, xuntas nunha secuencia que se pronuncia só silabicamente (p.ex. «radar» por «radio detecting and ranging»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
gl: denominación: un termo de nome propio, como o nome dunha empresa ou doutra entidade axeitada.

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
gl: colocación: unha combinación de palabras combinadas naturalmente que se caracteriza pola súa cohesión no sentido de que as compoñentes deben aparecer simultaneamente nun enunciando, aínda que non teñen por que manter a veciñanza unha da outra.

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
gl: nome común: un sinónimo dun termo científico internacional que se emprega popularmente nun certo idioma

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
gl: data ou hora

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
gl: ecuación: unha expresión empregada para representar un concepto baseado nunha sentenza segundo a cal dúas expresións matemática son, por exemplo, iguais segundo se indica polo signo de igualdade (=), ou que unha se asigna á outra a través dun signo similar

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
gl: forma completa: a representación completa dun termo para o que hai unha forma abreviada

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
gl: fórmula: figuras, símbolos ou similares empregados para expresar un concepto con brevidade, por exemplo unha fórmula matemática ou química.

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
gl: termo de cabeceira: a designación do concepto que se escolleu para encabezar un rexistro terminolóxico

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
gl: sigla: forma abreviada dun termo consistente nalgunhas das letras iniciais das palabras que conformas o termo multipalabra, ou os elementos do termo que conforman un termo composto cando esas letras se pronuncian individualmente (p.ex. «EEB» por «encefalopatía esponxiforme bovina»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
gl: termo científico internacional: un termo que forma parte dunha nomenclatura científica internacional adoptada por un corpo científico axeitado

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
gl: internacionalismo: un termo que ten a mesma ou case igual forma ortográfica ou fonética en varios idiomas

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
gl: expresión lóxica: unha expresión empregada para representar un concepto con base en relacións matemáticas ou lóxicas, como desigualdades, conxuntos de relacións, operacións booleanas e outras

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
gl: unidade de xestión de materiais: unha unidade para seguir a pista dun obxecto

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
gl: nome

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
gl: cuasisinónimo: un termo que representa o mesmo concepto ou outro moi próximo ao doutro termo do mesmo idioma, pero que só son intercambiábeis de xeito limitado a algúns contextos e noutros é inaplicábel

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
gl: número de referencia: unha designación alfanumérica única asignada a un obxecto nun sistema de fabricación

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
gl: frase

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
gl: fraseolóxico: un grupo de dúas ou máis palabras que forman unha unidade que ten un significado que habitualmente non se pode deducir a partir do sentido das palabras que o conforman

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
gl: protexido: o texto marcado non se debería traducir

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
gl: forma latinizada: unha forma dun termo que se orixina a partir dunha operación pola cal textos en escrituras non latinas son convertidos ao alfabeto latino

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
gl: segmento: o texto marcado representa un segmento

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
gl: frase feita: unha frase lexicalizada, fixa

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
gl: forma curta: unha variante dun termo multipalabra que inclúe menos palabras que a forma completa do termo (p.ex. «Grupo dos vinte e catro» no canto de «Grupo intergobernamental dos vinte e catro para asuntos monetarios internacionais»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
gl: unidade de inventario: un elemento dun inventario que se identifica cunha denominación alfanumérica única que se asigna a un obxecto nun sistema de control de inventario

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
gl: texto estándar: un pedazo fixo de texto recorrente

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
gl: símbolo: unha designación dun concepto mediante letras, números, pictogramas ou calquera combinación destes

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
gl: sinónimo: un termo que representa o mesmo concepto, ou outro moi similar, que a entrada terminolóxica principal dun termo

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
gl: frase sinónima: unidade fraseolóxica idiomática que expresa o mesmo contido semántico que outra frase do mesmo idioma

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
gl: termo

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
gl: forma transcrita: unha forma dun termo que se orixina por unha operación onde os caracteres dun sistema de escritura son representados por caracteres doutro sistema, onde se ten en conta a pronuncia dos caracteres convertidos

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
gl: forma transliterada: unha forma dun termo que se orixina por unha operación onde os caracteres dun sistema de escritura son representados por caracteres doutro sistema

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
gl: termo truncado: unha forma abreviada dun termo que resulta da omisión dun ou máis elementos ou sílabas do termo (p.ex. «mates» por «matemáticas»)

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
gl: variante: unha das formas alternativas dun termo

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
gl: Inserción

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
gl: Borrado

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
gl: Conmutar o estado de aprobación

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
gl: Inserción de etiquetas

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
gl: Borrado de etiquetas

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
gl: Definición dunha nota

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
gl: Actualizar/engadir unha fase do fluxo de traballo

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
gl: Configuración das equivalencias de tradución

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
gl: Retirar o texto con etiquetas

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
gl: Inserir un texto con etiquetas

en: separator for different-length string alternatives
gl: separador de textos alternativos de distintas lonxitudes

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
gl: A anterior orixe, gardada por Gettext durante a transición a un modelo POT máis novo

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
gl: Falta o nome do autor.

en: Your name:
gl: O seu nome:

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
gl: Falta o correo electrónico do autor

en: Your email:
gl: O seu correo electrónico:

en: Previous source value, saved by lupdate tool
gl: A anterior orixe, gardada pola utilidade «lupdate»

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
gl: Unidades de tradución

en: Quick search...
gl: Busca rápida…

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
gl: Actívase mediante Ctrl+L.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
gl: Acepta expresións regulares

en: options
gl: Opcións

en: Reset individual filter
gl: Restaurar o filtro individual

en: Case insensitive
gl: Non distinguir maiúsculas de minúsculas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
gl: Ignorará as marcas de atallo

en: Ready
gl: Listo

en: Non-ready
gl: Non lista

en: Non-empty
gl: Non baleira

en: Empty
gl: Baleiro

en: Changed since file open
gl: Cambiados desde que se abriu o ficheiro

en: Unchanged since file open
gl: Sen cambios desde que se abriu o ficheiro

en: Same in sync file
gl: Iguais no ficheiro de sincronización

en: Different in sync file
gl: Distintos no ficheiro de sincronización

en: Not in sync file
gl: Non está no ficheiro de sincronización

en: Non-plural
gl: Non plural

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
gl: Básicas

[ctx: @title:inmenu]
en: States
gl: Estados

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
gl: Columna buscábel

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
gl: Volver ordenar e filtrar ao cambiar o contido.

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
gl: Todos

[ctx: @title:column]
en: Entry
gl: Entrada

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
gl: Orixe

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
gl: Termo

[ctx: @title:column]
en: Notes
gl: Notas

[ctx: @title:column]
en: Context
gl: Contexto

[ctx: @title:column]
en: Files
gl: Ficheiros

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
gl: Estado da tradución

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
gl: Lonxitude de orixe

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
gl: Lonxitude de destino

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
gl: Aprobada

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
gl: Dubidosa

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
gl: Sen traducir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
gl: Idioma de destino:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
gl: Actual: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
gl: Non rematadas: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
gl: Sen traducir: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
gl: Navegación

[ctx: @title actions category]
en: Editing
gl: Edición

en: Synchronization 1
gl: Sincronización 1

en: Synchronization 2
gl: Sincronización 2

en: Translation Memory
gl: Memoria de tradución

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
gl: Glosario

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
gl: Inserir a tradución alternativa nº %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
gl: Engadir unha nota

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
gl: Inserir a suxestión da TM nº %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
gl: Retirar a suxestión %1 da MT

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
gl: Inserir a tradución do termo nº %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
gl: Definir un novo termo

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert WebQuery result #%1
gl: Inserir o resultado da consulta web nº %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
gl: Fases…

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
gl: Contar as palabras

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
gl: Borrar todas as entradas traducidas

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
gl: Iniciar a orde de Pology neste ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
gl: Fusionar a tradución con OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
gl: Cambiar o sentido da busca

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
gl: Validada

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
gl: Aprobar e ir á seguinte

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
gl: Tradución equivalente

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
gl: Copiar orixe a termo

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
gl: Desenvolver o termo

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
gl: Inserir unha etiqueta

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
gl: Inserir a seguinte etiqueta

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
gl: Completado

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
gl: Substituír pola mellor suxestión de corrección ortográfica

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
gl: &Seguinte

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
gl: &Anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
gl: &Primeira entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
gl: Ú&ltima entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
gl: Ir á mensaxe número

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
gl: Anterior non baleira pero non aprobada

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
gl: Seguinte non baleira pero non aprobada

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
gl: Anterior non traducida

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
gl: Seguinte non traducida

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
gl: Anterior non aprobada

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
gl: Seguinte non aprobada

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
gl: Focalizar a liña de busca da vista das unidades de tradución

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
gl: Marcar a mensaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
gl: Anterior marcador

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
gl: Seguinte marcador

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
gl: Preencher todas as suxestións exactas

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
gl: Preencher todas as suxestións exactas e marcalas como dubidosas

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
gl: Abrir un ficheiro para sincronizar/xuntar

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
gl: Abrir un catálogo para xuntalo co actual / replicar nel os cambios sobre o ficheiro base

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
gl: Distinta anterior

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
gl: Anterior entrada traducida de xeito distinto nos ficheiros que se van fusionar, incluíndo traducións baleiras na fonte da unión

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
gl: Seguinte distinta

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
gl: Seguinte entrada traducida de xeito distinto nos ficheiros que se van fusionar, incluíndo traducións baleiras na fonte da unión

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
gl: Seguinte distinta aprobada

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
gl: Copiar da fonte que se xunta

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
gl: Copiar todas as novas traducións

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
gl: Isto só cambia entradas baleiras e non aprobadas no ficheiro base

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
gl: Copiar na fonte que xunta

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
gl: Abrir un ficheiro para sincronización secundaria

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
gl: Isto só cambia entradas baleiras

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
gl: (recuperada)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
gl: O documento contén cambios sen gardar.
    Quere gardar os cambios ou descartalos?

[ctx: @title:window]
en: Warning
gl: Aviso

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
gl: Seleccione un ficheiro de tradución

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
gl: Ocorreu un erro ao abrir o ficheiro %1, liña: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
gl: Ocorreu un erro ao abrir o ficheiro %1.

[ctx: @title:window]
en: Save File As
gl: Gardar o ficheiro como

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
gl: Ocorreu un erro ao gardar o ficheiro %1.
    Quere gardar noutro ficheiro ou cancelar?

[ctx: @title]
en: Error
gl: Erro

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
gl: Non se puido gardar automaticamente o ficheiro.
    O ficheiro de destino era %1.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
gl: Ir á mensaxe

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
gl: Insira o número de mensaxe:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
gl: Actual: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
gl: Traducida

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
gl: Validada

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
gl: Aprobada

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
gl: A tradución está feita (pero pode precisar unha revisión)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
gl: A tradución recibiu unha revisión positiva.

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
gl: A localización do texto está completa (i.e. rematada)

en: A Pology check is already in progress.
gl: Xa hai unha comprobación de Pology en marcha.

en: Pology error
gl: Erro de Pology

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
gl: A comprobación de Pology quebrou de maneira inesperada:
    %1

en: Pology success
gl: Éxito de Pology

en: The Pology check has succeeded.
gl: Completouse a comprobación de Pology.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
gl: A comprobación de Pology devolveu un erro:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
gl: Isto eliminará todas as traducións do ficheiro.
    Seguro que quere borrar todas as entradas traducidas?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
gl: Palabras no texto orixe: %1<br/>Palabras no texto termo: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
gl: Cantidade de palabras

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
gl: Quere buscar o ficheiro fonte localmente ou mediante lxr.kde.org?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
gl: Busca de ficheiros fonte

en: Locally
gl: Localmente

en: Select project's base folder for source file lookup
gl: Seleccione o cartafol base do proxecto para buscar os ficheiros fonte

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
gl: Non se puido atopar o ficheiro fonte no cartafol indicado.
    Quere cambiar o cartafol dos ficheiros fonte?

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
gl: Non se pode abrir o ficheiro de fontes: A ruta do ficheiro non é relativa ao ficheiro de tradución, e non ten scripts cargados para xestionar a apertura de ficheiros en rutas personalizadas. No manual de Lokalize haiinformación sobre como desenvolver scripts de apertura de ficheiros de fontes e configuralos para os seus proxectos.

en: Install translate-toolkit package and retry
gl: Instale Translate Toolkit e vólvao intentar.

en: Install translate-toolkit package and retry.
gl: Instale o paquete «translate-toolkit» e vólvao intentar.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
gl: Seleccione o ficheiro OpenDocument orixinal no que está baseado o ficheiro XLIFF actual.

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
gl: Ficheiros OpenDocument (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
gl: Instale o paquete «python-uno» para ampliar as funcionalidades.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
gl: Definir o texto da unidade

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
gl: Substituír

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
gl: Lokalize acadou o final do documento. Quere continuar desde o inicio?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
gl: Corrección ortográfica

en: Lokalize has finished spellchecking
gl: Lokalize rematou a corrección ortográfica

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
gl: &Glosario

note: i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
gl: &Consulta web

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
gl: Memoria de &tradución

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
gl: Traducións alternativas

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
gl: &Ir a

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
gl: &Sincronización

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
gl: Fonte para a sincronización s&ecundaria

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
gl: &Vistas das utilidades

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
gl: Non aprobada:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
gl: Sen traducir:

[ctx: @action]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
gl: Columna: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
gl: <qt><p><b>Texto orixinal</b></p>
    <p>Esta parte da xanela mostra a mensaxe orixinal da
    entrada que se está a mostrar.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
gl: Forma do plural %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
gl: Desenvolver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
gl: Buscar unha expresión na parte do idioma de orixe.
    Prema Ctrl+L para ir a esta caixa de busca.
    Prema Intro para iniciar a busca.
    Prema Esc para rematar a busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
gl: Inverter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
gl: Orixe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
gl: Expresión para buscar na parte do idioma de destino.
    Prema Intro para iniciar a busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
gl: Expresións regulares

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
gl: Termo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
gl: Diferenciar maiúsculas de minúsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
gl: &Buscar

[ctx: @title:window]
en: File List
gl: Lista de ficheiros

en: Drop translation files here...
gl: Solte ficheiros de tradución aquí…

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
gl: Buscar e substituír en ficheiros

en: Copy source to clipboard
gl: Copiar da orixe para o portapapeis

en: Copy target to clipboard
gl: Copiar do termo ao portapapeis

en: Open file
gl: Abrir o ficheiro

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
gl: Buscar e substituír en ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
gl: Substitución masiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
gl: Substituír:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
gl: Por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
gl: Vista previa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
gl: Substitución masiva

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
gl: Campo de asunto

[ctx: @title:window]
en: Glossary
gl: Glosario

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
gl: <p>Aquí aparecen as traducións para os termos habituais.</p><p>Prema o atallo que se mostra ao lado do termo para inserir a súa tradución.</p><p>Use o menú contextual para engadir unha entrada nova (axuda:&nbsp;seleccione as palabras nos campos do orixinal e da tradución antes de chamar a <interface>Definir un termo &nbsp;novo&nbsp;</interface>).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
gl: Recuperar do disco

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
gl: Carga de novo o glosario do disco, descartando calquera cambio

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
gl: O glosario contén cambios sen gardar.
    Quere gardar os cambios ou descartalos?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
gl: Sinónimos en inglés (faga clic duplo para editar):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
gl: Sinónimos correspondentes no idioma de destino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
gl: Campo semántico:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
gl: Cando engada un elemento novo, prema Intro despois de escribir o nome para que os cambios xurdan efecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
gl: Definición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
gl: Nota: unha entrada no glosario correspóndese exactamente cun termo, non cunha palabra nin cunha secuencia de palabras.
    
    É dicir, pode haber varias entradas co mesmo vocábulo ou secuencia de vocábulos, expresando distintos significados.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
gl: Ignora as etiquetas xml

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
gl: Ignorar as etiquetas

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
gl: Ignorar as marcas de atallo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
gl: Incluír as notas

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
gl: Non se atoparon módulos de Qt SQL. A memoria de tradución non vai funcionar.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
gl: A funcionalidade da memoria de tradución require do módulo SQLite de Qt.

en: No SQLite module available
gl: O módulo de SQLite non está dispoñíbel.

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
gl: Memoria de tradución

[ctx: @title actions category]
en: Project
gl: Proxecto

en: Next tab
gl: Seguinte separador

en: Previous tab
gl: Separador anterior

en: Previously active tab
gl: Separador activo anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
gl: Glosario

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
gl: Memoria de tradución

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
gl: Xestionar as memorias de tradución

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
gl: Resumo do proxecto

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
gl: Configurar o proxecto…

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
gl: Crear un proxecto de tradución de software…

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
gl: Crear un proxecto de tradución de OpenDocument…

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
gl: Abrir un proxecto…

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
gl: Pechar o proxecto

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
gl: Abrir un proxecto recente

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
gl: Buscar e substituír en ficheiros

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
gl: Atopar a seguinte nos ficheiros

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
gl: Captura do texto dun trebello

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
gl: Produciuse un erro ao abrir os seguintes ficheiros:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
gl: &Proxecto

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
gl: Sistema de tradución asistida por computador.
    Non traduza o que xa se traduciu.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
gl: © 2018-2019 Simon Depiets
    © 2007-2015 Nick Shaforostoff
    © 1999-2006 Desenvolvedores de KBabel

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
gl: patrocinou o desenvolvemento dentro do programa Google Summer of Code

en: sponsored XLIFF-related work
gl: Financiou desenvolvemento relacionado con XLIFF.

en: Translate-toolkit
gl: Translate Toolkit

en: provided excellent cross-format converting scripts
gl: forneceu excelentes scripts multiplataforma de conversión

en: project tree merging translation+templates
gl: fusión de traducións e modelos na árbore do proxecto

en: bug fixing patches
gl: parches corrixindo fallos

en: testing and bug fixing
gl: probas e corrección de fallos

en: patches
gl: correccións

en: XLIFF improvements
gl: Melloras para XLIFF.

en: bug fixing and improvements
gl: corrección de fallos e melloras

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
gl: Non examinar os ficheiros do proxecto.

en: Load specified project.
gl: Carga un proxecto especificado.

en: Document to open
gl: O documento a abrir

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
gl: Aceptar os cambios na tradución

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
gl: Aceptar todas as novas traducións

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
gl: Sincronización primaria

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
gl: Sincronización secundaria

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
gl: Deixe aquí o ficheiro para xuntar / sincronizar co actual, logo acceda ás opcións desde o menú de contexto.

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro <filename>%1</filename> para a sincronización, liña de erro:%2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
gl: Entradas diferenciadas: %1
    Entradas sen aparicións: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
gl: Metadatos da unidade

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
gl: <b>Notas temporais:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
gl: <b>Fase:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
gl: <br><b>Ficheiros:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
gl: <br><b>Contexto:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
gl: (baleiro)

[ctx: @info:label]
en: From:
gl: Desde:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
gl: Garde a nota baleira para retirala

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
gl: O autor desta nota

en: Ctrl+Enter
gl: Ctrl+Intro

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
gl: <b>Notas:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
gl: Editar…

[ctx: link to add a note]
en: Add...
gl: Engadir…

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
gl: Engadir unha nota…

[ctx: @title:column]
en: Date
gl: Data

[ctx: @title:column]
en: Process
gl: Proceso

[ctx: @title:column]
en: Company
gl: Compañía

[ctx: @title:column]
en: Person
gl: Persoa

[ctx: @title:column]
en: Tool
gl: Utilidade

en: Translation
gl: Tradución

en: Review
gl: Revisión

en: Approval
gl: Aprobación

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
gl: Proceso (isto cambiará tamén o seu rol):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
gl: Editar as fases

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
gl: Nome do tradutor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
gl: Nome do tradutor en inglés

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
gl: Nome traducido

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
gl: Nome do tradutor no idioma de destino

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
gl: Sobrepoñer o equipo de idioma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
gl: Usar o nome de equipo de idioma indicado polo usuario en vez de xeralo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
gl: Equipo de idioma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
gl: Nome do equipo do tradutor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
gl: Correo electrónico do tradutor

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
gl: O código predeterminado de idioma para os novos proxectos

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
gl: A lista de correo predeterminada para os novos proxectos

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
gl: Fonte das mensaxes

[ctx: @title:tab]
en: Identity
gl: Identidade

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
gl: Os seguintes parámetros están dispoñíbeis:
    %1 - Ruta do ficheiro fonte
    %2 - Número de liña

[ctx: @title:tab]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:tab]
en: Editing
gl: Edición

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
gl: Memoria de tradución

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
gl: Corrección ortográfica

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
gl: Accedeu a unha funcionalidade para a que debe haber un proxecto cargado. Prefire crear un novo proxecto ou abrir un proxecto existente?

[ctx: @action]
en: New
gl: Novo

[ctx: @action]
en: Open
gl: Abrir

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
gl: Proxecto de tradución de Lokalize (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
gl: Seleccione un cartafol con ficheiros .po de Gettext que traducir.

en: Create software or OpenDocument translation project first.
gl: Antes cree un proxecto de tradución de software ou OpenDocument.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: @title:tab]
en: Personal
gl: Persoal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
gl: Fonte do editor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
gl: Cambiar a fonte do editor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
gl: Escolla unha nova fonte para a área onde escribe os textos traducidos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
gl: Mostrar varios LED para o estado da mensaxe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
gl: Se marca esta opción mostraranse varios LED que indican o estado da mensaxe: Dubidosa, Non traducida ou Erro. Se non a marca, non se mostrarán os LED.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
gl: LED para indicar o estado de Dubidosa e Sen traducir, e o número da columna onde está o cursor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
gl: As cores do texto para os cambios na mensaxe.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
gl: Coincidencia de textos

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
gl: Texto engadido na mensaxe máis recente:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
gl: Cambiar a cor do novo texto engadido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
gl: Pode escoller outra cor para ver o texto que se engadiu á mensaxe.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
gl: Texto retirado na mensaxe máis recente:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
gl: Cambiar a cor do texto retirado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
gl: Pode escoller outra cor para ver o texto que se retirou da mensaxe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
gl: Comproba se o texto remata nun espazo (isto a miúdo é importante na interface do usuario, ou se debe concatenarse con outras mensaxes).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
gl: Realzar os espazos finais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
gl: Se escolle esta opción a roda do rato saltará á seguinte ou á anterior unidade, en caso contrario desprazará o texto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
gl: <html>Se activa esta opción a roda do rato empregarase para pasar entre as unidades de tradución. Pode empregar teclas modificadores para cambiar este comportamento. Empregue: <ul> <li><b>Maiús</b> para desprazase polo texto da unidade actual,</li><li><b>Ctrl+Maiús</b> para ir á anterior ou á seguinte unidade non lida,</li> <li><b>Ctrl</b> para ir á anterior ou seguinte unidade non rematada nin baleira,</li> <li><b>Alt</b> para is á anterior ou seguinte unidade non traducida.</li></ul> Se desactiva esta opción, a roda desprazará o texto da unidade de tradución actual.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
gl: Pasar a unidade de tradución coa roda do rato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
gl: Estabelecer automaticamente o estado de «validada» cando se comece a edición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
gl: Visualizar os separadores como espazos, lapelas e saltos de liña no editor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
gl: Configurar co valor 2 para desactivar o completado de palabras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
gl: A lonxitude mínima da palabra para completar palabras

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
gl: Desactivar o completado de palabras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
gl: Restaurar os ficheiros que estaban abertos ao iniciar Lokalize

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
gl: Define o comportamento dos atallos de seguinte separador e separador anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
gl: Comportamento dos atallos de seguinte separador e separador anterior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
gl: Segundo a posición do separador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
gl: Segundo a orde de activación dos separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
gl: Usar un editor personalizado para abrir os ficheiros fonte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
gl: Cubra a súa identidade e información sobre o equipo de tradución. Esta información empregarase cando se actualiza a cabeceira dun ficheiro.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
gl: Idioma predeterminado:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
gl: Correo &electrónico:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
gl: O seu nome, en inglés

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
gl: Insira o seu nome e apelido escritos en inglés

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
gl: Lista &de correo predeterminada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
gl: O correo electrónico da lista de correo do equipo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
gl: Escriba o correo electrónico da lista do seu equipo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
gl: Idioma ao que traduce

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
gl: Indica o idioma predeterminado ao que vai traducir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
gl: O seu correo electrónico

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
gl: Indique o seu correo electrónico para incluílo na cabeceira do ficheiro PO xunto co seu nome

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
gl: O seu nome no seu idioma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
gl: Escriba o seu nome e apelido no seu idioma, co seu alfabeto.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
gl: Nome traducido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
gl: Equipo de idioma predeterminado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
gl: Activar a verificación de Pology

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
gl: A orde de Pology a executar para comprobar unha única entrada. Use as seguintes marcas de substitución para configurar as ordes: %u é o número da entrada, %f é o nome do ficheiro. Por exemplo: posieve -u %u check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
gl: A orde de Pology a executar para comprobar unha única entrada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
gl: Escriba aquí a orde de Pology a executar para comprobar unha única entrada.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
gl: A orde de Pology a executar para comprobar un ficheiro completo. Esta orde debería incluír «-s lokalize», a marca de substitución %f é o nome do ficheiro. Por exemplo: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
gl: A orde de Pology a executar para comprobar un ficheiro completo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
gl: Escriba aquí a orde de Pology a executar para comprobar un ficheiro completo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
gl: Se marca esta opción obterá suxestións da memoria de tradución

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
gl: Se marca está opción o programa recuperará memorias de tradución en canto abra un ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
gl: Obter a suxestión da memoria de tradución ao abrir o ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
gl: Número máximo de suxestións:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
gl: Indica o número máximo de suxestións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
gl: Pode cambiar o número máximo de suxestións, son 7 de maneira predeterminada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
gl: Puntuación mínima (0-100) das suxestións:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
gl: Definir a puntuación mínima (0-100) das suxestións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
gl: Pode cambiar a puntuación mínima (0-100) necesaria para as suxestións, é 0 de maneira predeterminada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
gl: Actualizar ou engadir as entradas editadas á memoria de tradución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
gl: Engadir automaticamente os ficheiros abertos á memoria de tradución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on Rescan or when clicking a missing entry
gl: Eliminar os ficheiros inexistentes da memoria de tradución ao examinar de novo ou ao premer unha entrada inexistente.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
gl: Sintaxe

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
gl: Atallo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
gl: Polo xeral «&», pero nos aplicativos de GTK pode ser «_».

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
gl: Etiquetas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
gl: A expresión regular para as etiquetas. Emprégase nas buscas de coincidencias na memoria de tradución e para función de «Inserir unha etiqueta».
    
    O valor predeterminado (axeitado para os textos baseados en XML) é:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Só se emprega nos ficheiros PO de gettext, dado que o formato XLIFF ten a súa propia maneira de indicar onde están as etiquetas.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
gl: Axuste de palabras:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the negative value '-1' to disable the word wrap.
gl: Anchura a usar para o axuste automático de palabras ao estilo de msgfmt. Use o valor negativo «-1» para desactivar o axuste de palabras.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
gl: Rutas

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
gl: Cartafol dos ficheiros de modelo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
gl: Xeralmente o proxecto de tradución será un subproxecto dun proxecto
    para traducir os mesmos textos a múltiplos idiomas.
    
    Configure isto coa ruta do cartafol que contén os ficheiros de tradución
    baleiros (i.e. ficheiros sen estar traducidos a ningún idioma)
    que son compartidos por todos os subproxectos.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
gl: Cartafol da galla:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
gl: Este parámetro é para o modo de Sincronización.
    
    O modo Sincronización pode empregarse para facer á vez cambios nas
    traducións de dúas gallas.
    
    Configure isto coa ruta que corresponde co cartafol raíz da galla
    e a vista de Sincronización secundaria abrirá automaticamente os ficheiros
    da galla. Entón, cada vez que modifique ficheiros na galla principal,
    han replicarse automaticamente na galla
    (por suposto, se contén o mesmo texto en inglés).
    
    Consulte a documentación para obter máis detalles.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
gl: Cartafol coas traducións alternativas:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
gl: Configure isto coa ruta dun cartafol que teña unha estrutura similar á do cartafol raíz.
    
    Para cada ficheiro de tradución aberto buscarase un ficheiro que lle corresponda no directorio de traducións alternativas e,
    de atopalo, empregarase na vista de traducións alternativas.
    
    Posibelmente queira empregar traducións a outro idioma (por exemplo, outro subproxecto) próxima á súa.
    Tamén pode empregar as traducións doutro subproxecto tal como son ou traducidas pola máquina ao seu idioma.
    
    Consulte a documentación para máis detalles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
gl: Papel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
gl: Tradutor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
gl: Corrector/a

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
gl: Validador/a

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
gl: Glosario:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
gl: Idioma de destino:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
gl: O identificador do proxecto emprégase para distinguir as memorias de tradución de proxectos e idiomas distintos.
    
    Por exemplo, se ten varios proxectos para traducir aplicacións de KDE
    (p.ex. se están en distintos repositorios), empregue a mesma ID para todas elas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
gl: O idioma de destino do proxecto.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
gl: Lista de correo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
gl: Este é o parámetro principal. Axústeo coa ruta do cartafol onde residan os
    ficheiros de tradución do proxecto (ou un subproxecto no idioma de destino).

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
gl: Cartafol raíz:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
gl: Automático

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
gl: Aplicación

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
gl: Proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
gl: Equipo de idioma:

en: Scanning folders with source files
gl: Examinando os cartafoles con ficheiros fonte

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
gl: Tradución de %2 ao %1

en: default
gl: predeterminado

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
gl: Idioma

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
gl: Equipo de idioma do usuario na configuración de Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
gl: Sobrepoñer o equipo de idioma de Lokalize

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
gl: Equipo de idioma do proxecto

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
gl: O directorio base para os ficheiros PO (traducións)

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
gl: O directorio base para os ficheiros POT (os modelos para traducir)

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
gl: Glosario do proxecto

[ctx: @title:column File name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
gl: Gráfico

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
gl: Traducidas

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
gl: Non aprobadas

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
gl: Sen traducir

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
gl: Incompleta

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
gl: Última tradución

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
gl: Revisión do modelo

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
gl: Último tradutor

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
gl: Resumo do proxecto

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
gl: <html>Non necesita ser desenvolvedor para formar parte do equipo de KDE. Pode unirse aos equipos nacionais que se ocupan de traducir as interfaces dos programas. Pode fornecer imaxes, temas, sons, e mellorar a documentación. Vostede decide!<br /> <br /> Visite <a href="%1">%1</a> para obter información sobre algúns proxectos nos que pode participar.<br /> <br /> Se necesita máis información ou documentación, unha visita a <a href="%2">%2</a> forneceralle o que necesita.</html>

en: &Configure Lokalize
gl: &Configurar Lokalize

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
gl: Abrir un proxecto

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
gl: Traducir software

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
gl: Traducir un ficheiro OpenDocument

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
gl: Anterior na que só haxa modelo

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
gl: Seguinte na que só haxa modelo

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
gl: Anterior na que só haxa traducións

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
gl: Seguinte na que só haxa traducións

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
gl: Agochar os elementos completados

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
gl: Agochar os ficheiros e cartafoles completamente traducidos

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
gl: Abrir os ficheiros seleccionados

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
gl: Abrir

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
gl: Engadir á memoria de tradución

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
gl: Buscar en ficheiros

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
gl: Iniciar Pology cos ficheiros

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
gl: Buscar en ficheiros (incluíndo os modelos)

en: The Pology check has succeeded
gl: Completouse a comprobación de Pology

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
gl[0]: Está a piques de abrir %1 ficheiro
gl[1]: Está a piques de abrir %1 ficheiros

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
gl: Abrir un gran número de ficheiros ao mesmo tempo pode facer que Lokalize non responda.

en: Are you sure you want to open this many files?
gl: Está seguro de que quere abrir tantos ficheiros?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
gl[0]: &Abrir %1 ficheiro
gl[1]: &Abrir %1 ficheiros

[ctx: @title:column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Source language
gl: Idioma de orixe

[ctx: @title:column]
en: Target language
gl: Idioma de destino

[ctx: @title:column]
en: Pairs
gl: Pares

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
gl: Entradas únicas orixinais

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
gl: Traducións únicas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
gl: Conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
gl: Nome da base de datos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
gl: Máquina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
gl: Usuario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
gl: Tipo de base de datos:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
gl: Contido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
gl: Idioma de orixe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
gl: Expresión regular para as etiquetas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
gl: Atallo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
gl: Crear

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
gl: Engadir datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
gl: Engadir datos desde TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
gl: Exportar a TMX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
gl: Falso amigo

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
gl: Control da calidade

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
gl: Engadir

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
gl: Buscar unha expresión na parte do idioma de orixe.
    Prema Intro para iniciar a busca.
    Prema Esc para rematar a busca.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
gl: Mostra os resultados que non concorden coa expresión buscada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
gl: Máscara de ficheiros:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
gl: Mostra só os resultados dos ficheiros cuxa ruta case coa máscara indicada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
gl: Sintaxe da consulta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
gl: Le todos os ficheiros de proxecto para a memoria de tradución, e actualiza as entradas vellas. O exame realízase no segundo plano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
gl: &Examinar de novo os ficheiros do proxecto

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
gl: Memorias de tradución

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
gl: Escoller o directorio para examinar

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
gl: Nova memoria de tradución

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
gl: Propiedades da memoria de tradución

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
gl: Escolla o ficheiro TMX a importar na base de datos escollida

en: TMX files (*.tmx *.xml)
gl: Ficheiros TMX (*.tmx *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
gl: Escolla o ficheiro TMX a exportar á base de datos escollida

en: Adding files to Lokalize translation memory
gl: Engadir os ficheiros á memoria de tradución de Lokalize

en: Substring
gl: Subcadea

en: Google-like
gl: Estilo Google

en: Wildcard
gl: Carácter de substitución

en: Space is AND operator. Case insensitive.
gl: O espazo é un operador «E». Non distingue maiúsculas de minúsculas.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
gl: Caracteres de substitución do intérprete de ordes (* e ?). Distingue maiúsculas de minúsculas.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
gl: Memoria de tradución

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
gl: O ficheiro %1 non existe, retirouse da memoria de tradución.

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
gl: Faga un duplo-clic en calquera palabra para inserila na tradución

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
gl: Completado en lote da memoria de tradución

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
gl: Completouse a tradución en lote.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
gl: Non se atoparon suxestións con correspondencias exactas.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
gl: Completouse a tradución en lote

[ctx: @title]
en: Batch translation
gl: Tradución en lote

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
gl: Programouse a tradución en lote.

[ctx: %1 is the number of times this TM entry has been found]
en: (1 time) | (%1 times)
gl[0]: (1 vez)
gl[1]: (%1 veces)

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
gl: este

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
gl: Ficheiro: %1<br /> Data en que se engadiu: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
gl: <br />Última data de cambio: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
gl: <br />Autor dos últimos cambios: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
gl: <br />non está presente no ficheiro

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
gl: <html>Seguro que quere retirar esta entrada:<br/><i>%1</i><br/> da memoria de tradución %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
gl: Eliminación de entrada da memoria de tradución

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
gl: Retirar esta entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
gl: Abrir o ficheiro que contén esta entrada

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
gl: Retirar este ficheiro inexistente da MT

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
gl: <html>Seguro que quere retirar este ficheiro inexistente:<br/><i>%1</i><br/> da memoria de tradución %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
gl: Eliminación de ficheiro inexistente da memoria de tradución

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
gl: Obtención de suxestión da memoria de tradución

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
gl: Captura de texto de trebello

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
gl: <html><p align="justify">Para facilitar a tradución de KDE, Lokalize pode capturar texto da interface de usuario das aplicacións e buscar a tradución nos ficheiros.</p>
    <p align="justify">Se activa esta opción, pode iniciar a captura facendo clic central de rato nun elemento non editábel da GUI (trebello). Despois vaia á xanela de Lokalize e escolla a entrada con este texto. Mesmo se varios ficheiros conteñen a mesma mensaxe, escollerase a correcta na maioría dos casos.</p>
    <p align="justify">Lembre que debe ter a memoria de tradución con todos os ficheiros indexado para que isto funcione.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
gl: Reacción ao premer co botón central do rato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
gl: Ningunha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
gl: Buscar os textos dos elementos da GUI na memoria de tradución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
gl: Copiar o texto do elemento da GUI no portapapeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
gl: Consulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
gl: Consultar automaticamente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
gl: Obter previamente para a seguinte non traducida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
gl: Obter con anticipación

en: Web Queries
gl: Consultas na web

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
gl: Buscar o texto seleccionado na memoria de tradución

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
gl: Substituír o texto

en: no spellcheck available
gl: Non se dispón de corrección ortográfica.

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
gl: Copiar a orixe no termo
