Lokalize - en to hu translation catalogue (648 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
hu: Eszközök

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
hu: .po fordítása

note: i18n: tag script attribute comment
en: Compile .po and make it available to applications
hu: A .po binárissá fordítása és elérhetővé tétele az alkalmazások számára

en: Gettext not found
hu: A Gettext nem található

en: Install gettext package for this feature to work
hu: A funkció működéséhez telepítse a gettext csomagot

en: Updating from templates...
hu: Frissítés sablonokból…

en: Merge has been completed
hu: Az összefésülés befejeződött

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
hu: Az összefésülés befejeződött.
    A sablon módosítási ideje: %1 (%2 nappal ezelőtt).

en: Merge failed.
hu: Az összefésülés sikertelen.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
hu: Nem található sablonfájl az összefésüléshez:
    %1

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
hu: Fájl

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
hu: Fájl frissítése sablonból

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
hu: Összefésülés ODF-be

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
hu: Előállítja az ODF-dokumentum lefordított verzióját

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
hu: Alternatív fordítások

en: There is useful data available in Alternate Translations view.
    
    For Gettext PO files it displays difference between current source text and the source text corresponding to the fuzzy translation found by msgmerge when updating PO based on POT template.
    
    Do you want to show the view with the data?
hu: Hasznos adatok érhetők el az Alternatív fordítások nézetben.
    
    A Gettext PO-fájlok esetében az aktuális forrásszöveg és az msgmerge által talált zavaros fordításnak megfelelő forrásszöveg közötti különbséget jeleníti meg, amikor a PO-fájlt egy POT-sablon alapján frissíti.
    
    Szeretné megjeleníteni az adatokat tartalmazó nézetet?

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
hu: <p>Néha, ha a forrásszöveg megváltozik, a fordítása elavulttá válik, és vagy <emphasis>lektorálás&nbsp;szükséges</emphasis> jelölést kap (azaz elveszíti a jóváhagyási állapotát), vagy (csak XLIFF-fájl esetén) átkerül az egységhez tartozó <emphasis>alternatív&nbsp;fordítások</emphasis> szakaszba.</p><p>Ez az eszköznézet az aktuális és az előző forrásszöveg közti különbséget is megjeleníti, így könnyen láthatja, hogy milyen változtatásokat kell alkalmazni a meglévő fordításon, hogy az megfeleljen az aktuális forrásnak.</p><p>Az eszköznézetben bármely szóra duplán kattintva beillesztheti azt a fordításba.</p><p>Ejtsen egy fordítási fájlt erre az eszköznézetre, hogy további alternatív fordítások forrásaként használhassa.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
hu: Eredet: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
hu: Alternatív fordítás használata

en: no
hu: nem

en: yes
hu: igen

[ctx: @title:column]
en: Source
hu: Forrás

[ctx: @title:column]
en: Target
hu: Cél

[ctx: @title:column]
en: Approved
hu: Jóváhagyva

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
hu: Bináris egységek

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
hu: A fájl beállítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
hu: Forrásfájl használata

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
hu: Minden támogatott fájl (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
hu: Új

en: Needs translation
hu: Fordítást igényel

en: Needs full localization
hu: Teljes honosítást igényel

en: Needs adaptation
hu: Adaptálást igényel

en: Translated
hu: Lefordítva

en: Needs translation review
hu: Fordítási lektorálást igényel

en: Needs full localization review
hu: Teljes honosítási lektorálást igényel

en: Needs adaptation review
hu: Adaptálási lektorálást igényel

en: Final
hu: Végleges

en: Signed-off
hu: Láttamozva

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
hu: Páros címke kezdete

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
hu: Páros címke vége

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
hu: Önálló címke

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
hu: Elszigetelt címke

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
hu: Jelölő

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
hu: Általános csoporthelykitöltő

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
hu: Részfolyamat

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
hu: Általános helykitöltő

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
hu: Páros helykitöltő kezdete

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
hu: Páros helykitöltő vége

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
hu: rövidítés

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
hu: rövidített alak: a teljes kifejezés egy részének elhagyásával kapott kifejezés, amely ugyanazt a fogalmat jelöli

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
hu: rövidítés: egy egyszerű kifejezés rövidített alakja, amelyet néhány betű elhagyásával kapunk (például „ill.” az „illetve” helyett)

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
hu: mozaikszó: egy kifejezés rövidített alakja, amely egy többszavas kifejezés teljes alakjának betűiből áll, és csak szótagolva ejtik ki (például „Malév” a „Magyar Légiközlekedési Vállalat” helyett)

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
hu: appelláció: tulajdonnév kifejezés, például egy ügynökség vagy más megfelelő szervezet neve

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
hu: kollokáció: ismétlődő szóösszetétel, amelyet az a kohézió jellemez, hogy a kollokáció összetevőinek együtt kell előfordulniuk egy mondaton vagy mondatsorozaton belül, még ha nem is kell feltétlenül közvetlen közelségben lenniük egymáshoz

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
hu: köznév: egy nemzetközi tudományos kifejezés szinonimája, amelyet egy adott nyelven az általános közbeszédben használnak

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
hu: dátum és/vagy idő

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
hu: egyenlet: egy fogalom ábrázolására használt kifejezés, amely azon a kijelentésen alapul, hogy például két matematikai kifejezés egyenlő, amit az egyenlőségjel (=) jelöl, vagy hasonló jellel rendelnek egymáshoz

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
hu: kibővített alak: egy kifejezés teljes ábrázolása, amelyhez létezik rövidített alak

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
hu: képlet: egy fogalom rövid kifejezésére használt ábrák, szimbólumok vagy hasonlók, mint például egy matematikai vagy kémiai képlet

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
hu: vezető kifejezés: a terminológiai rekord élére választott fogalommegjelölés

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
hu: iniciálé: egy kifejezés rövidített alakja, amely a többszavas kifejezést alkotó szavak vagy az összetett kifejezést alkotó kifejezéselemek néhány kezdőbetűjéből áll, ha ezeket a betűket egyenként ejtik ki (például „BKV” a „Budapesti Közlekedési Vállalat” helyett)

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
hu: nemzetközi tudományos kifejezés: olyan kifejezés, amely egy megfelelő tudományos testület által elfogadott nemzetközi tudományos nómenklatúra része

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
hu: internacionalizmus: olyan kifejezés, amely több nyelvben azonos vagy közel azonos ortográfiai vagy fonémikus alakkal rendelkezik

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
hu: logikai kifejezés: matematikai vagy logikai kapcsolatokon alapuló fogalom ábrázolására használt kifejezés, például egyenlőtlenségi kijelentések, halmazkapcsolatok, Boole-műveletek és hasonlók

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
hu: anyaggazdálkodási egység: a tárgyak nyomon követésére szolgáló egység

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
hu: név

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
hu: közeli szinonima: olyan kifejezés, amely ugyanazt vagy nagyon hasonló fogalmat jelöl, mint egy másik kifejezés ugyanabban a nyelvben, de amelynek felcserélhetősége bizonyos környezetekre korlátozódik, míg más környezetekben nem alkalmazható

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
hu: alkatrészszám: egy gyártási rendszerben egy tárgyhoz rendelt egyedi alfanumerikus jelölés

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
hu: kifejezés

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
hu: frazeológiai: két vagy több szóból álló, egységet alkotó csoport, amelynek jelentése gyakran nem vezethető le a kifejezést alkotó szavak együttes jelentése alapján

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
hu: védett: a megjelölt szöveget nem szabad lefordítani

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
hu: romanizált alak: egy kifejezés olyan alakja, amely egy olyan művelet eredménye, amelynek során a nem latin írásrendszerek latin ábécére vannak átalakítva

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
hu: szegmens: a megjelölt szöveg egy szegmenst jelöl

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
hu: beállított kifejezés: egy rögzített, lexikalizált kifejezés

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
hu: rövidített alak: egy többszavas kifejezés olyan változata, amely kevesebb szót tartalmaz, mint a kifejezés teljes formája (például „Minta Kft.” a „Minta Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.” helyett)

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
hu: készletezési egység: egy leltári tétel, amelyet egy tárgyhoz rendelt egyedi alfanumerikus jelöléssel azonosítanak egy leltárirányítási rendszerben

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
hu: szabványos szöveg: ismétlődő szöveg egy rögzített darabja

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
hu: szimbólum: egy fogalom megjelölése betűkkel, számokkal, piktogramokkal vagy ezek bármilyen kombinációjával

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
hu: szinonima: olyan kifejezés, amely ugyanazt vagy nagyon hasonló fogalmat képvisel, mint a fő bejegyzés kifejezése egy kifejezésbejegyzésben

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
hu: szinonim kifejezés: egy nyelvben olyan frazeológiai egység, amely ugyanazt a szemantikai tartalmat fejezi ki, mint ugyanannak a nyelvnek egy másik kifejezése

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
hu: kifejezés

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
hu: átírt alak: egy kifejezés olyan alakja, amely egy olyan művelet eredménye, amelynek során egy írásrendszer karaktereit egy másik írásrendszer karaktereivel ábrázolják, figyelembe véve az átalakított karakterek kiejtését

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
hu: transzliterált alak: egy kifejezés olyan művelet eredményeként létrejött alakja, amelynek során egy alfabetikus írásrendszer karaktereit egy másik alfabetikus írásrendszer karaktereivel ábrázolják

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
hu: csonkolt kifejezés: egy kifejezés rövidített alakja, amely egy vagy több kifejezéselem vagy szótag kihagyásából ered (például „troli” a „trolibusz” helyett)

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
hu: változat: a kifejezés egy alternatív alakja

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
hu: Beszúrás

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
hu: Törlés

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
hu: Jóváhagyás ki-be

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
hu: Jelölés beszúrása

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
hu: Jelölés törlése

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
hu: Jegyzetbeállítás

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
hu: Munkafolyamat-fázis frissítése vagy hozzáadása

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
hu: Fordítás-egyenlőségi beállítás

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
hu: Jelölőkódos szöveg eltávolítása

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
hu: Jelölőkódos szöveg beszúrása

en: separator for different-length string alternatives
hu: elválasztó a különböző hosszúságú karakterlánc-alternatívákhoz

en: Previous source value, saved by Gettext during transition to a newer POT template
hu: Előző forrásérték, amelyet a Gettext egy újabb POT-sablonra való áttérés során mentett el

[ctx: @window:title]
en: Author name missing
hu: A szerző neve hiányzik

en: Your name:
hu: Kiszel Kristóf,Krutki Tamás,Szántó Tamás,Úr Balázs

[ctx: @window:title]
en: Author email missing
hu: A szerző e-mail-címe hiányzik

en: Your email:
hu: ulysses@kubuntu.org,negusnyul@gmail.com,tszanto@interware.hu,ur.balazs@fsf.hu

en: Previous source value, saved by lupdate tool
hu: Előző forrásérték, amelyet a lupdate mentett el

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
hu: Fordítási egységek

en: Quick search...
hu: Gyors keresés…

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
hu: A Ctrl+L használatával aktiválva.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
hu: Elfogad reguláris kifejezéseket

en: options
hu: beállítások

en: Reset individual filter
hu: Egyéni szűrők visszaállítása

en: Case insensitive
hu: Nem érzékeny a kis- és nagybetűkre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
hu: Gyorsbillentyűjelek figyelmen kívül hagyása

en: Ready
hu: Kész

en: Non-ready
hu: Nem kész

en: Non-empty
hu: Nem üres

en: Empty
hu: Üres

en: Changed since file open
hu: Megváltozott a fájl megnyitása óta

en: Unchanged since file open
hu: Változatlan a fájl megnyitása óta

en: Same in sync file
hu: Ugyanaz a szinkronizációs fájlban

en: Different in sync file
hu: Eltérő a szinkronizációs fájlban

en: Not in sync file
hu: Nincs a szinkronizációs fájlban

en: Plural
hu: Többes szám

en: Non-plural
hu: Nem többes szám

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
hu: Alap

[ctx: @title:inmenu]
en: States
hu: Állapotok

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
hu: Kereshető oszlop

[ctx: @title:inmenu]
en: Resort and refilter on content change
hu: Újrarendezés és újraszűrés a tartalom megváltozásakor

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
hu: Összes

[ctx: @title:column]
en: Entry
hu: Bejegyzés

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
hu: Forrás

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
hu: Cél

[ctx: @title:column]
en: Notes
hu: Jegyzetek

[ctx: @title:column]
en: Context
hu: Környezet

[ctx: @title:column]
en: Files
hu: Fájlok

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
hu: Fordítás állapota

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
hu: Forrás hossza

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
hu: Cél hossza

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
hu: Kész

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
hu: Lektorálást igényel

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
hu: Lefordítatlan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
hu: Célnyelv:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
hu: Jelenlegi: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
hu: Összesen: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
hu: Nem kész: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
hu: Lefordítatlan: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
hu: Fájl

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
hu: Navigáció

[ctx: @title actions category]
en: Editing
hu: Szerkesztés

en: Synchronization 1
hu: Szinkronizálás (1)

en: Synchronization 2
hu: Szinkronizálás (2)

en: Translation Memory
hu: Fordítási memória

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
hu: Szójegyzék

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert alternate translation #%1
hu: %1. alternatív fordítás beszúrása

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
hu: Jegyzet hozzáadása

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert TM suggestion #%1
hu: %1. fordítási javaslat beszúrása

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove TM suggestion #%1
hu: %1. fordítási javaslat eltávolítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert term translation #%1
hu: %1. kifejezésfordítás beszúrása

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
hu: Új kifejezés meghatározása

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert WebQuery result #%1
hu: Webes lekérdezés %1. eredményének beszúrása

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
hu: Fázisok…

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
hu: Szavak száma

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear all translated entries
hu: Összes lefordított bejegyzés törlése

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch the Pology command on this file
hu: A Pology parancs végrehajtása ezen a fájlon

[ctx: @action:inmenu]
en: Merge translation into OpenDocument
hu: Fordítás összefésülése OpenDocument formátumba

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
hu: Keresési irány megváltoztatása

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
hu: Jóváhagyva

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
hu: Jóváhagyás és ugrás a következőre

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
hu: Egyenértékű fordítás

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
hu: Forrás másolás a célba

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
hu: Cél sortörésének megszüntetése

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
hu: Címke beszúrása

[ctx: @action:inmenu]
en: Check this unit using LanguageTool
hu: Az egység ellenőrzése a LanguageTool használatával

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
hu: Következő címke beszúrása

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
hu: Kiegészítés

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
hu: Csere a helyesírás-ellenőrző legjobb javaslatára

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
hu: &Következő

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
hu: &Előző

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
hu: El&ső bejegyzés

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
hu: &Utolsó bejegyzés

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
hu: Bejegyzés szám szerint

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
hu: Előző nem üres, de nem kész

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
hu: Következő nem üres, de nem kész

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
hu: Előző lefordítatlan

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
hu: Következő lefordítatlan

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
hu: Előző nem kész

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
hu: Következő nem kész

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
hu: Fókuszálás a Fordítási egységek nézet keresősorára

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
hu: Üzenet könyvjelzőzése

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
hu: Előző könyvjelző

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
hu: Következő könyvjelző

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
hu: Az összes pontos javaslat kitöltése

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
hu: Az összes pontos javaslat kitöltése és megjelölés zavarosként

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
hu: Fájl megnyitása szinkronizációhoz vagy összefésüléshez

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
hu: Katalógus megnyitása a jelenlegivel való összefésüléshez vagy az alapfájl változtatásainak replikálásához

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
hu: Előző eltérő

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
hu: Előző bejegyzés, amelyet az összefésülendő fájlban másképp fordítottak, beleértve az összefésülés forrásában lévő üres fordításokat is

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
hu: Következő eltérő

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
hu: Következő bejegyzés, amelyet az összefésülendő fájlban másképp fordítottak, beleértve az összefésülés forrásában lévő üres fordításokat is

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
hu: Következő jóváhagyott eltérő

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
hu: Másolás az összefésülési forrásból

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
hu: Minden új fordítás bemásolása

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
hu: Ez csak az üres és a nem kész bejegyzéseket változtatja meg az alapfájlban

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
hu: Másolás az összefésülési forrásba

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
hu: Fájl megnyitása másodlagos szinkronizációhoz

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
hu: Ez csak az üres bejegyzéseket változtatja meg

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
hu: (helyreállítva)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
hu: A dokumentum nem mentett változtatásokat tartalmaz.
    Szeretné elmenteni a változásokat vagy eldobja azokat?

[ctx: @title:window]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
hu: Fordítási fájl kiválasztása

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1, line: %2
hu: Hiba a(z) %1 fájl megnyitásakor, sor: %2

[ctx: @info]
en: Error opening the file %1
hu: Hiba a(z) %1 fájl megnyitásakor

[ctx: @title:window]
en: Save File As
hu: Fájl mentése másként

[ctx: @info]
en: Error saving the file %1
    Do you want to save to another file or cancel?
hu: Hiba a(z) %1 fájl mentésekor.
    Szeretné elmenteni egy másik fájlba vagy megszakítja?

[ctx: @title]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @info]
en: Could not perform file autosaving.
    The target file was %1.
hu: Nem sikerült végrehajtani a fájl automatikusan mentését.
    A célfájl %1 volt.

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
hu: Ugrás bejegyzésre

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
hu: Bejegyzésszám megadása:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
hu: Jelenlegi: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
hu: Lefordítva

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
hu: Láttamozva

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
hu: Jóváhagyva

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
hu: A fordítás kész (habár még lektorálást igényelhet)

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation has received positive review
hu: A fordítás pozitív lektorálást kapott

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
hu: A bejegyzés teljesen honosított (azaz végső)

en: A Pology check is already in progress.
hu: Egy Pology-ellenőrzés már folyamatban van.

en: Pology error
hu: Pology hiba

en: The Pology check has crashed unexpectedly:
    %1
hu: A Pology-ellenőrzés váratlanul összeomlott:
    %1

en: Pology success
hu: A Pology sikeres

en: The Pology check has succeeded.
hu: A Pology-ellenőrzés sikerült.

en: The Pology check has returned an error:
    %1
hu: A Pology-ellenőrzés hibával tért vissza:
    %1

[ctx: @info]
en: This will delete all the translations from the file.
    Do you really want to clear all translated entries?
hu: Ez törölni fogja az összes fordítást a fájlból.
    Valóban törölni szeretné az összes lefordított bejegyzést?

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
hu: Forrásszöveg szavai: %1<br/>Célszöveg szavai: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
hu: Szavak száma

[ctx: @info]
en: Would you like to search for the source file locally or via lxr.kde.org?
hu: Helyileg vagy az lxr.kde.org oldalon keresztül szeretné megkeresni a forrásfájlt?

[ctx: @title:window]
en: Source file lookup
hu: Forrásfájl keresése

en: Locally
hu: Helyileg

en: Select project's base folder for source file lookup
hu: A projekt alapmappájának kiválasztása a forrásfájl kereséséhez

[ctx: @info]
en: Could not find source file in the folder specified.
    Do you want to change source files folder?
hu: Nem található forrásfájl a megadott mappában.
    Szeretné megváltoztatni a forrásfájl mappáját?

[ctx: @info]
en: Cannot open the target source file: The target source file is not relative to the current translation file, and there are currently no scripts loaded to handle opening source files in custom paths. Refer to the Lokalize handbook for script examples and how to plug them into your project.
hu: Nem lehet megnyitni a célforrásfájlt: a célforrásfájl nem relatív az aktuális fordítási fájlhoz képest, és jelenleg nincsenek betöltött parancsfájlok az egyéni elérési utakon lévő forrásfájlok megnyitásának kezeléséhez. Nézze meg a parancsfájlpéldákat a Lokalize kézikönyvében, és hogy hogyan csatlakoztassa azokat a projektjéhez.

en: Install translate-toolkit package and retry
hu: Telepítse a translate-toolkit csomagot és próbálja újra

en: Install translate-toolkit package and retry.
hu: Telepítse a translate-toolkit csomagot és próbálja újra.

en: Select original OpenDocument on which current XLIFF file is based
hu: Válassza ki az eredeti OpenDocument-fájlt, amelyen a jelenlegi XLIFF-fájl alapul

en: OpenDocument files (*.odt *.ods)
hu: OpenDocument-fájlok (*.odt *.ods)

en: Install python-uno package for additional functionality.
hu: Telepítse a python-uno csomagot a további funkcionalitásért.

[ctx: @item Undo action item]
en: Set unit text
hu: Egységszöveg beállítása

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
hu: Csere

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
hu: A Lokalize elérte a dokumentum végét. Szeretné folytatni az elejétől?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Lokalize has finished spellchecking
hu: A Lokalize befejezte a helyesírás-ellenőrzést

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
hu: Szóje&gyzék

note: i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
hu: &Webes lekérdezés

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
hu: Fordítási &memória

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
hu: Alternatív fordítások

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hu: &Ugrás

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
hu: &Könyvjelzők

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
hu: Szin&kronizálás

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
hu: Más&odlagos szinkronizálási forrás

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
hu: Eszközné&zetek

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
hu: Nem kész:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
hu: Lefordítatlan:

[ctx: @action]
en: Hide
hu: Elrejtés

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
hu: Oszlop: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
hu: <qt><p><b>Eredeti karakterlánc</b></p>
    <p>Az ablak ezen része jeleníti meg a jelenleg látható
    bejegyzés eredeti üzenetét.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
hu: Többes szám: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
hu: Sortörés megszüntetése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
hu: Keresési kifejezés a forrásnyelv részletére.
    A Ctrl+L megnyomásával ugorhat ehhez a vezérlőhöz.
    Az Enter megnyomásával indíthatja a keresést.
    AZ Esc megnyomásával állíthatja le a keresést.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
hu: Megfordítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
hu: Forrás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
hu: Keresési kifejezés a célnyelv részletére.
    Nyomja meg az Entert a keresés indításához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
hu: Reguláris kifejezések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
hu: Cél:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
hu: Kis- és nagybetűk megkülönböztetése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
hu: &Keresés

[ctx: @title:window]
en: File List
hu: Fájllista

en: Drop translation files here...
hu: Ejtse ide a fordítási fájlokat…

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
hu: Fájl

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
hu: Keresés és csere a fájlokban

en: Copy source to clipboard
hu: Forrás másolása a vágólapra

en: Copy target to clipboard
hu: Cél másolása a vágólapra

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
hu: Keresés és csere a fájlokban

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
hu: Tömeges csere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
hu: Csere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
hu: Ezzel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
hu: Előnézet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
hu: Tömeges csere

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
hu: Tárgy mező

[ctx: @title:window]
en: Glossary
hu: Szójegyzék

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
hu: <p>A gyakori kifejezések fordításai itt jelennek meg.</p><p>A kifejezés mellett megjelenő gyorsgomb megnyomásával beillesztheti a fordítását.</p><p>A helyi menü használatával új bejegyzést adhat hozzá (tipp:&nbsp;jelölje ki a szavakat az eredeti és a fordítási mezőkben, mielőtt meghívja az <interface>Új&nbsp;kifejezés&nbsp;meghatározása</interface> menüpontot).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
hu: Visszaállítás a lemezről

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
hu: Szójegyzék újratöltése a lemezről, a változtatások eldobása

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
hu: A szójegyzék nem mentett változtatásokat tartalmaz.
    Szeretné elmenteni a változásokat vagy eldobja azokat?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
hu: Angol szinonimák (szerkesztés dupla kattintással):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
hu: Megfelelő célnyelvi szinonimák:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
hu: Tárgy mező:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
hu: Új elem hozzáadásakor nyomja meg az enter billentyűt a neve beírása után, hogy a módosítások hatályba lépjenek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
hu: Meghatározás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
hu: Megjegyzés: egy szójegyzékbejegyzés pontosan egy kifejezésnek felel meg, nem szó vagy szósorozatnak.
    
    Ez azt jelenti, hogy több olyan bejegyzés is lehet, amelyben ugyanaz a szó vagy szósorozat különböző jelentéseket fejez ki.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
hu: Címkék kihagyása

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
hu: Jelölő kihagyása

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
hu: Gyorsbillentyűjelek figyelmen kívül hagyása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
hu: Jegyzetek felvétele

en: Suggestions:
hu: Javaslatok:

en: No errors
hu: Nincsenek hibák

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
hu: Nem találhatók Qt Sql modulok. A fordítási memória nem fog működni.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
hu: A fordítási memória szolgáltatás az SQLite Qt modult igényli.

en: No SQLite module available
hu: Nem érhető el SQLite modul

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
hu: Fordítási memória

[ctx: @title actions category]
en: Project
hu: Projekt

en: Next tab
hu: Következő lap

en: Previous tab
hu: Előző lap

en: Previously active tab
hu: Előzőleg aktív lap

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
hu: Szójegyzék

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
hu: Fordítási memória

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
hu: Fordítási memóriák kezelése

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
hu: Projektáttekintő

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure project...
hu: Projekt beállítása…

[ctx: @action:inmenu]
en: Create software translation project...
hu: Szoftverfordítási projekt létrehozása…

[ctx: @action:inmenu]
en: Create OpenDocument translation project...
hu: OpenDocument-fordítási projekt létrehozása…

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project...
hu: Projekt megnyitása…

[ctx: @action:inmenu]
en: Close project
hu: Projekt bezárása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
hu: Legutóbbi projekt megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
hu: Keresés és csere a fájlokban

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
hu: Következő keresése a fájlokban

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
hu: Felületi elem szövegének rögzítése

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
hu: Hiba a következő fájlok megnyitásakor:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
hu: &Projekt

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
hu: &Parancsfájlok

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
hu: Számítógéppel támogatott fordítórendszer.
    Ne fordítsa le azt, amit már lefordítottak.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 The KBabel developers
hu: (c) 2018-2019 Simon Depiets
    (c) 2007-2015 Nick Shaforostoff
    (c) 1999-2006 A KBabel fejlesztői

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
hu: szponzorált fejlesztés a Google Summer Of Code program részeként

en: NLNet Foundation
hu: NLNet Alapítvány

en: sponsored XLIFF-related work
hu: szponzorált, az XLIFF-hez kapcsolódó munka

en: provided excellent cross-format converting scripts
hu: kiváló keresztformátumos átalakító parancsfájlokat biztosítottak

en: grammar, style and spell checker
hu: nyelvtani, stílus- és helyesírás-ellenőrző

en: project tree merging translation+templates
hu: projektfa összefésülésű fordítás és sablonok

en: bug fixing patches
hu: hibajavítások

en: testing and bug fixing
hu: tesztelés és hibajavítás

en: patches
hu: javítófoltok

en: Papp Laszlo
hu: Papp László

en: XLIFF improvements
hu: XLIFF fejlesztések

en: bug fixing and improvements
hu: hibajavítás és továbbfejlesztések

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
hu: Ne vizsgálja a projekt fájljait.

en: Load specified project.
hu: Megadott projekt betöltése.

en: Document to open
hu: Megnyitandó dokumentum

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
hu: A fordításban lévő változtatás elfogadása

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
hu: Minden új fordítás elfogadása

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
hu: Elsődleges szinkronizáció

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
hu: Másodlagos szinkronizáció

[ctx: @info:tooltip]
en: Drop file to be merged into / synced with the current one here, then see context menu options
hu: Ejtse ide a jelenlegi fájllal összefésülendő vagy szinkronizálandó fájlt, majd nézze meg a helyi menü lehetőségeit

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
hu: Hiba történt a(z) <filename>%1</filename> fájl szinkronizációhoz való megnyitásakor, a hibás sor: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
hu: Eltérő bejegyzések: %1
    Nem illeszkedő bejegyzések: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
hu: Egység metaadatai

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
hu: <b>Átmeneti jegyzetek:</b>

[ctx: @info notes generated by the pology check]
en: <b>Pology notes:</b>
hu: <b>Pology jegyzetek:</b>

[ctx: @info notes generated by the languagetool check]
en: <b>LanguageTool notes:</b>
hu: <b>LanguageTool jegyzetek:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
hu: <b>Fázis:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
hu: <br><b>Fájlok:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
hu: <br><b>Környezet:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
hu: (üres)

[ctx: @info:label]
en: From:
hu: Ettől:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
hu: Mentsen el üres jegyzetet az eltávolításához

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
hu: A jegyzet szerzője

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
hu: <b>Jegyzetek:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
hu: szerkesztés…

[ctx: link to add a note]
en: Add...
hu: Hozzáadás…

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
hu: Jegyzet hozzáadása…

[ctx: @title:column]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: @title:column]
en: Process
hu: Folyamat

[ctx: @title:column]
en: Company
hu: Cég

[ctx: @title:column]
en: Person
hu: Személy

[ctx: @title:column]
en: Tool
hu: Eszköz

en: Translation
hu: Fordítás

en: Review
hu: Lektorálás

en: Approval
hu: Jóváhagyás

[ctx: noun]
en: Process (this will also change your role):
hu: Folyamat (ez a szerepét is meg fogja változtatni):

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
hu: Fázisok szerkesztése

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
hu: A fordító neve

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
hu: A fordító neve angolul

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
hu: Honosított név

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
hu: A fordító neve a célnyelven

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Override Language Team
hu: Nyelvi csapat felülbírálása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Use user-provided language team name instead of generating it
hu: A felhasználó által megadott nyelvi csapat nevének használata az előállítás helyett

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
hu: Nyelvi csapat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
hu: A fordítócsapat neve

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
hu: A fordító e-mail-címe

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
hu: Alapértelmezett nyelvi kód az új projektekhez

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
hu: Alapértelmezett levelezőlista az új projektekhez

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
hu: Az üzenetek betűkészlete

[ctx: @title:tab]
en: Identity
hu: Személyazonosság

en: The following parameters are available
    %1 - Path of the source file
    %2 - Line number
hu: A következő paraméterek érhetők el:
    %1 – a forrásfájl elérési útja
    %2 – sorszám

[ctx: @title:tab]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:tab]
en: Editing
hu: Szerkesztés

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
hu: Megjelenés

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
hu: Fordítási memória

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
hu: Egy olyan funkciót választott, amelyhez egy betöltött projekt szükséges. Szeretne új projektet létrehozni, vagy egy meglévő projektet megnyitni?

[ctx: @action]
en: New
hu: Új

[ctx: @action]
en: Open
hu: Megnyitás

en: Lokalize translation project (*.lokalize)
hu: Lokalize fordítási projekt (*.lokalize)

[ctx: @window:title]
en: Select folder with Gettext .po files to translate
hu: A lefordítandó Gettext .po fájlokat tartalmazó mappa kiválasztása

en: Create software or OpenDocument translation project first.
hu: Először hozzon létre egy szoftver- vagy OpenDocument-fordítási projektet.

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: @title:tab]
en: Personal
hu: Személyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
hu: Szerkesztő betűkészlete:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
hu: A szerkesztő betűkészletének megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
hu: Válasszon új betűkészletet arra a területre, ahol a lefordított üzenetet írja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
hu: LED-ek megjelenítése az üzenet állapotához

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
hu: Ha be van jelölve, akkor LED-ek lesznek láthatóak az üzenet állapotának megjelenítéséhez: zavaros, lefordítatlan vagy hiba. Ha nincs bejelölve, akkor nem jelennek meg LED-ek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
hu: LED-ek a zavaros és lefordítatlan állapot, valamint a kurzor oszlopszámának jelzésére

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
hu: Az üzenetben lévő változtatások szövegszínei.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
hu: Karakterlánc-egyezés

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
hu: Az újabb karakterláncban hozzáadott szöveg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
hu: Az újonnan hozzáadott szöveg színének megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
hu: Beállíthat egy másik színt a karakterlánchoz hozzáadott szöveg megtekintéséhez.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
hu: Az újabb karakterláncból eltávolított szöveg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
hu: Az eltávolított szöveg színének megváltoztatása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
hu: Beállíthat egy másik színt a karakterláncból eltávolított szöveg megtekintéséhez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
hu: Jelölje be, ha látni szeretné, hogy egy karakterlánc szóközzel végződik-e (ami gyakran fontos, ha a felhasználói felületen jelenik meg, vagy ha más karakterláncokkal van összefűzve).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
hu: Szóközök kiemelése a sor végén

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
hu: Ha be van állítva, akkor az egérgörgő az előző vagy következő egységre ugrik, egyébként a szöveget görgeti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
hu: <html>Ha ez a beállítás engedélyezve van, akkor az egérgörgővel lehet az előző vagy a következő fordítási egységre ugrani (módosító billentyűk nélkül). A működés megváltoztatásához módosítóbillentyűk is használhatók. Használat:<ul><li><b>Shift</b> az aktuális egység szövegén belüli görgetéshez,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> az előző vagy következő nem kész egységre ugráshoz,</li><li><b>Ctrl</b> az előző vagy következő nem kész, nem üres egységre ugráshoz,</li><li><b>Alt</b> az előző vagy következő lefordítatlan egységre ugráshoz.</li></ul>Ha ez a beállítás le van tiltva, akkor az egérgörgő az aktuális fordítási egység szövegén belül görget.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
hu: Az egérgörgő az előző vagy következő fordítási egységre ugrik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
hu: „Jóváhagyva” állapot automatikus beállítása a szerkesztés elkezdésekor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VisualizeSeparators)
en: Visualize separators such as spaces, tabs and new lines in the editor
hu: Elválasztójelek, például szóközök, tabulátorok és sorvégek megjelenítése a szerkesztőben

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
hu: Állítsa 2-re a szókiegészítés letiltásához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
hu: A szókiegészítéshez szükséges legkisebb szóhossz

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
hu: Szókiegészítés letiltása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConvertXMLChars)
en: Automatically convert XML special characters in TS files
hu: A különleges XML karakterek automatikus átalakítása a TS-fájlokban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RestoreRecentFilesOnStartup)
en: Restore the previously opened files when launching Lokalize
hu: Az előzőleg megnyitott fájlok visszaállítása a Lokalize indításakor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l2)
en: Defines the behavior of the next/previous tab shortcuts
hu: Meghatározza a következő vagy az előző lap gyorsbillentyűinek viselkedését

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Next/previous tab shortcut behavior
hu: Következő vagy előző lap gyorsbillentyűjének viselkedése

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab position
hu: A lap pozíciója szerint

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabSwitch)
en: According to tab activation order
hu: A lap aktiválási sorrendje szerint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomEditorEnabled)
en: Use a custom editor to open source files
hu: Egyéni szerkesztő használata a forrásfájlok megnyitásához

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
hu: Töltse ki a személyazonosságát és a fordítócsapatával kapcsolatos információkat. Ezek az információk a fájl fejlécének frissítésekor lesznek használva.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
hu: Alapértelmezett nyelv:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
hu: &E-mail:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
hu: &Név:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
hu: Az Ön neve angolul

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
hu: Adja meg itt a nevét és vezetéknevét angolul írva.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Default mailing list:
hu: &Alapértelmezett levelezőlista:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
hu: A csapata levelezőlistájának e-mail-címe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
hu: Írja be a fordítócsapat levelezőlistájának e-mail-címét

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
hu: A nyelv, amelyre fordít

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
hu: Állítsa be az alapértelmezett nyelvet, amelyre fordítani fog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
hu: Írja be az e-mail-címét

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
hu: Írja ide az e-mail-címét, hogy megjelenjen a PO-fájl fejlécében a nevével együtt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
hu: Az Ön neve a saját nyelvén

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
hu: Írja be a nevét és vezetéknevét a saját nyelvén, a saját nyelvének ábécéjével.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
hu: Honosított név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideLangTeam)
en: Default Language-Team:
hu: Alapértelmezett nyelvi csapat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LanguageToolCustom)
en: Use custom LanguageTool server
hu: Egyéni LanguageTool-kiszolgáló használata

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Server Path:
hu: Kiszolgáló útvonala:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: The path of your custom Language Tool server
hu: Az egyéni LanguageTool-kiszolgálójának elérési útja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_LanguageToolInstancePath)
en: Please enter the path of your custom Language Tool server, if any
hu: Adja meg az egyéni LanguageTool-kiszolgálójának elérési útját, ha van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Delay before automatic checking after you stop typing (in seconds, 0 to disable)
hu: Késleltetés az automatikus ellenőrzés előtt a gépelés befejezése után (másodpercben, a 0 letiltja)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LanguageToolDelay)
en: Set to 0 to disable auto checking
hu: Állítsa 0-ra a automatikus ellenőrzés letiltásához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PologyEnabled)
en: Enable Pology verification
hu: Pology-ellenőrzés engedélyezése

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_0)
en: The Pology command to run in order to check a single entry. Use the following placeholders in order to set-up the commands: %u is the entry number, %f is the file name. For instance: posieve -u %u check-rules %f
hu: Egy önálló bejegyzés ellenőrzéséhez futtatandó Pology parancs. A parancsok beállításához használja a következő helykitöltőket: %u a bejegyzés száma, %f a fájl neve. Például: posieve -u %u check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: The Pology command to run in order to check a single entry.
hu: Egy önálló bejegyzés ellenőrzéséhez futtatandó Pology parancs.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandEntry)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a single entry
hu: Adja meg itt az önálló bejegyzés ellenőrzéséhez futtatandó Pology parancsot

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_0)
en: The Pology command to run in order to check a whole file. This command should include "-s lokalize", placeholder %f is the file name. For instance: posieve -s lokalize check-rules %f
hu: A teljes fájl ellenőrzéséhez futtatandó Pology parancs. A parancsnak tartalmaznia kell a „-s lokalize” kapcsolót, a %f helykitöltő a fájl neve. Például: posieve -s lokalize check-rules %f

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: The Pology command to run in order to check a whole file.
hu: A teljes fájl ellenőrzéséhez futtatandó Pology parancs.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPlainTextEdit, kcfg_PologyCommandFile)
en: Please enter here the Pology command to be run in order to check a whole file
hu: Adja meg itt a teljes fájl ellenőrzéséhez futtatandó Pology parancsot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
hu: Ha be van jelölve, akkor a fordítási memória javaslatai betöltődnek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor a program lekéri a fordítási memóriákat, amint megnyit egy fájlt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
hu: Fordítási memória javaslatok előre lekérése a fájl megnyitásakor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
hu: Javaslatok legnagyobb száma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
hu: A javaslatok legnagyobb számának beállítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: You can change the maximum number of suggestions, default is 7.
hu: Megváltoztathatja a javaslatok legnagyobb számát, az alapértelmezett érték 7.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum score (0-100) of suggestions:
hu: Javaslatok legkisebb pontszáma (0-100):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: Set the minimum score (0-100) of suggestions
hu: A javaslatok legkisebb pontszámának (0-100) beállítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_SuggScore)
en: You can change the minimum score (0-100) required for suggestions, default is 0.
hu: Megváltoztathatja a javaslatokhoz szükséges legkisebb pontszámot (0-100), az alapértelmezett érték 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
hu: Szerkesztett bejegyzések frissítése vagy hozzáadása a fordítási memóriához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
hu: A megnyitott fájlok automatikus hozzáadása a fordítási memóriához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeleteFromTMOnMissing)
en: Delete missing files from translation memory on Rescan or when clicking a missing entry
hu: Hiányzó fájlok törlése a fordítási memóriából az újraellenőrzéskor, vagy ha egy hiányzó bejegyzésre kattint

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
hu: Szintaxis

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
hu: Gyorsbillentyű:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
hu: Általában „&”, de GTK-alkalmazásoknál „_” is lehet.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
hu: Jelölés:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
hu: A jelölés reguláris kifejezése. A fordítási memória illesztésénél és a „Címke beszúrása” szolgáltatásnál van használva.
    
    Egy alapértelmezett érték (XML-alapú szövegekhez alkalmas):
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Csak a gettext PO-fájloknál van használva, mivel az XLIFF formátumnak saját módja van a jelölés helyének meghatározására.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
hu: Szavak tördelése:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordWrap)
en: Width used for the automatic msgfmt-like word wrap. Use the negative value '-1' to disable the word wrap.
hu: Az automatikus msgfmt-szerű szótördeléshez használt szélesség. Használjon negatív „-1” értéket a szavak tördelésének letiltásához.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
hu: Elérési utak

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
hu: Sablonfájlok mappája:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
hu: A fordítási projektje általában egy projekt alprojektje lesz, amely
    ugyanazon szövegek több nyelvre történő fordítására szolgál.
    
    Állítsa be ezt az összes alprojekt között megosztott, üres fordítási
    fájlokat (azaz bármilyen nyelvre történő fordítás nélküli fájlokat)
    tartalmazó mappa elérési útjára.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
hu: Ágmappa:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
hu: Ez a beállítás a szinkronizálási módra vonatkozik.
    
    A szinkronizálási mód két ág fordításában való változtatások egyidejű
    elvégzéséhez használható.
    
    Állítsa be ezt az ágprojekt gyökérmappájának megfelelő elérési útra,
    és a másodlagos szinkronizálás nézet automatikusan megnyitja az ágból
    származó fájlokat. Ezután minden alkalommal, amikor a fő ág fájljaiban
    változtatásokat végez, azok automatikusan átmásolódnak az ágba
    (természetesen akkor, ha ugyanazt az angol karakterláncot tartalmazza).
    
    További részletekért nézze meg a dokumentációt.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
hu: Alternatív fordítások mappája:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
hu: Állítsa be ezt a gyökérmappához hasonló szerkezetű mappa elérési útvonalára.
    
    Minden egyes fordítási fájl megnyitásakor az alternatív fordítások
    könyvtárában lévő megfelelő fájl is keresésre kerül, és ha megtalálható,
    akkor az lesz használva az alternatív fordítások nézetben.
    
    Valószínűleg egy másik célnyelv (azaz egy másik alprojekt) fordításait is
    használni szeretné, amely közel áll az Önéhez. Továbbá más alprojektek
    fordításait is használhatja, akár azonnal, akár gép által az Ön nyelvére
    előre lefordítottan.
    
    További részletekért nézze meg a dokumentációt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
hu: Szerep:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
hu: Fordító

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
hu: Lektor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
hu: Jóváhagyó

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
hu: Szójegyzék:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
hu: Célnyelv:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
hu: A projektazonosító a teljesen különböző projektek és nyelvek fordítási
    memóriáinak megkülönböztetésére szolgál.
    
    Ha például több projektje van a KDE-alkalmazások fordítására (például
    különböző tárolókban vannak), használja ugyanazt az azonosítót mindegyikhez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
hu: A projekt célnyelve.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
hu: Levelezőlista:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: ID:
hu: Azonosító:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
hu: Ez a fő beállítás. Állítsa be ezt a projektje (vagy a célnyelv
    alprojektjének) fordítási fájljait tartalmazó mappa elérési útjára.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
hu: Gyökérmappa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
hu: Automatikus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
hu: Alkalmazás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
hu: Projekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Language-Team:
hu: Nyelvi csapat:

en: Scanning folders with source files
hu: Forrásfájlokat tartalmazó mappák átnézése

en: Editor
hu: Szerkesztő

[ctx: project folder name. %2 is targetLangCode]
en: %1 %2 Translation
hu: %1 %2 fordítás

en: default
hu: alapértelmezett

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
hu: Nyelv

note: i18n: ectx: label, entry (UserLangTeam), group (General)
en: User Language Team in Lokalize settings
hu: A felhasználó nyelvi csapata a Lokalize beállításaiban

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideLangTeam), group (General)
en: Override Lokalize Language Team
hu: A Lokalize nyelvi csapatának felülbírálása

note: i18n: ectx: label, entry (ProjLangTeam), group (General)
en: Project Language Team
hu: Projekt nyelvi csapata

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
hu: A PO-fájlok (a fordítások) alapkönyvtára

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
hu: A POT-fájlok (a lefordítandó sablonok) alapkönyvtára

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
hu: A projekt szójegyzéke

[ctx: @title:column File name]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
hu: Grafikon

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
hu: Összesen

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
hu: Lefordítva

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
hu: Nem kész

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
hu: Lefordítatlan

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
hu: Befejezetlen

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
hu: Utolsó fordítás

[ctx: @title:column]
en: Comment
hu: Megjegyzés

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
hu: Sablonverzió

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
hu: Utolsó fordító

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
hu: Projektáttekintő

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
hu: <html>Nem kell szoftverfejlesztőnek lennie ahhoz, hogy a KDE csapat tagja lehessen. Csatlakozhat a nemzeti csapatokhoz, amelyek programfelületeket fordítanak. Grafikákat, témákat, hangokat és javított dokumentációt is készíthet. Ön dönti el!<br /><br />Az egyes projektekkel és a részvételi lehetőségekkel kapcsolatos információkért látogassa meg a <a href="%1">%1</a> weboldalt.<br /><br />Ha több információra vagy dokumentációra van szüksége, akkor látogassa meg a <a href="%2">%2</a> weboldalt, ahol választ kaphat minden kérdésére.</html>

en: &Configure Lokalize
hu: A Lokalize &beállítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
hu: Projekt megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate software
hu: Szoftver fordítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Translate OpenDocument
hu: OpenDocument fordítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
hu: Csak az előző sablon

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
hu: Csak a következő sablon

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
hu: Csak az előző fordítás

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
hu: Csak a következő fordítás

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide completed items
hu: Befejezett elemek elrejtése

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide fully translated files and folders
hu: Teljesen lefordított fájlok és mappák elrejtése

[ctx: @action:inmenu]
en: Open selected files
hu: Kijelölt fájlok megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
hu: Hozzáadás a fordítási memóriához

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
hu: Keresés a fájlokban

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

[ctx: @action:inmenu]
en: Launch Pology on files
hu: Pology futtatása a fájlokon

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
hu: Keresés a fájlokban (beleértve a sablonokat is)

en: Project file comment
hu: Projektfájl megjegyzése

en: Input a comment for this project file:
hu: Adjon egy megjegyzést ehhez a projektfájlhoz:

en: The Pology check has succeeded
hu: A Pology-ellenőrzés sikerült

en: You are about to open %1 file | You are about to open %1 files
hu[0]: Ön %1 fájl megnyitására készül
hu[1]: Ön %1 fájl megnyitására készül

en: Opening a large number of files at the same time can make Lokalize unresponsive.
hu: Nagyszámú fájl egyidejű megnyitása a Lokalize programot válaszképtelenné teheti.

en: Are you sure you want to open this many files?
hu: Biztosan meg szeretne nyitni ennyi fájlt?

en: &Open %1 File | &Open %1 Files
hu[0]: %1 fájl &megnyitása
hu[1]: %1 fájl &megnyitása

[ctx: @title:column]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column]
en: Source language
hu: Forrásnyelv

[ctx: @title:column]
en: Target language
hu: Célnyelv

[ctx: @title:column]
en: Pairs
hu: Párok

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
hu: Egyedi eredeti bejegyzések

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
hu: Egyedi fordítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
hu: Kapcsolat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
hu: Adatbázisnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
hu: Gépnév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
hu: Felhasználó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
hu: Helyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
hu: Adatbázistípus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
hu: Tartalom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
hu: Forrásnyelv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
hu: Jelölés reguláris kifejezése:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
hu: Gyorsbillentyű:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
hu: Létrehozás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
hu: Adatok hozzáadása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
hu: Adatok hozzáadása TMX-fájlból

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
hu: Exportálás TMX-fájlba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
hu: Hamis barátok

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
hu: Minőségbiztosítás

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
hu: FM:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
hu: Keresési kifejezés a forrásnyelv részletére.
    Nyomja meg az Entert a keresés indításához.
    Nyomja meg a Ctrl+L billentyűket a vezérlőhöz ugráshoz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
hu: A keresési kifejezésre nem illeszkedő találatok megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
hu: Fájlmaszk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
hu: Csak a megadott maszkra illeszkedő elérési úttal rendelkező fájlok találatainak megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
hu: Lekérdezésszintaxis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
hu: Beolvassa az összes projektfájlt a fordítási memóriába, és frissíti a régi bejegyzéseket. A vizsgálat a háttérben fog folyni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
hu: Projektfájlok új&raellenőrzése

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
hu: Fordítási memóriák

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
hu: A beolvasandó könyvtár kiválasztása

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
hu: Új fordítási memória

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
hu: Fordítási memória tulajdonságai

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
hu: A kiválasztott adatbázisba importálandó TMX-fájl kiválasztása

en: TMX files (*.tmx *.xml)
hu: TMX-fájlok (*.tmx, *.xml)

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
hu: Egy TMX-fájl kiválasztása a kiválasztott adatbázis exportálásához

en: Adding files to Lokalize translation memory
hu: Fájlok hozzáadása a Lokalize fordítási memóriájához

en: TM
hu: FM

en: Substring
hu: Részkarakterlánc

en: Google-like
hu: Google-szerű

en: Wildcard
hu: Helyettesítő karakter

en: Space is AND operator. Case insensitive.
hu: A szóköz ÉS műveletnek felel meg. Nem érzékeny a kis- és nagybetűkre.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
hu: Keresőkarakterek (* és ?). Nem érzékeny a kis- és nagybetűkre.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
hu: Fordítási memória

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
hu: Összesen: %1 (%2)

[ctx: @info]
en: The file %1 does not exist, it has been removed from the translation memory.
hu: A(z) %1 fájl nem létezik, el lett távolítva a fordítási memóriából.

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
hu: Kattintson duplán bármely szóra a fordításba való beillesztéséhez

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
hu: Tömeges kitöltés a fordítási memóriából

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
hu: A tömeges fordítás befejeződött.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
hu: Nem találhatók pontos egyezéseket tartalmazó javaslatok.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
hu: A tömeges fordítás befejezve

[ctx: @title]
en: Batch translation
hu: Tömeges fordítás

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
hu: A tömeges fordítás ütemezve lett.

[ctx: %1 is the number of times this TM entry has been found]
en: (1 time) | (%1 times)
hu[0]: (1 alkalommal)
hu[1]: (%1 alkalommal)

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
hu: ez

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
hu: Fájl: %1<br />Hozzáadás dátuma: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
hu: <br />Utolsó változtatás dátuma: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
hu: <br />Utolsó változtatás szerzője: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
hu: <br />FM: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
hu: <br />Nincs többé jelent a fájlban

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
hu: <html>Valóban el szeretné távolítani ezt a bejegyzést:<br/><i>%1</i><br/>ebből a fordítási memóriából: %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
hu: Fordítási memória bejegyzésének törlése

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
hu: Bejegyzés eltávolítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
hu: A bejegyzést tartalmazó fájl megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this missing file from TM
hu: Hiányzó fájl eltávolítása a fordítási memóriából

en: <html>Do you really want to remove this missing file:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
hu: <html>Valóban el szeretné távolítani ezt a hiányzó fájlt:<br/><i>%1</i><br/>ebből a fordítási memóriából: %2?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Missing File Removal
hu: Hiányzó fájl eltávolítása a fordítási memóriából

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
hu: Fordítási memória javaslatának használata

[ctx: @title]
en: Widget Text Capture
hu: Felületi elem szövegének rögzítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
hu: <html>
    <p align="justify">A KDE fordításának megkönnyítéséhez a Lokalize program le tud másolni szövegeket az alkalmazások felhasználói felületéről, és meg tudja keresni a szöveget tartalmazó fordítási fájlokban.</p>
    <p align="justify">Ha engedélyezve van, akkor a szöveg másolása a középső egérgombbal történő kattintással kezdeményezhető bármely nem szerkeszthető grafikus elemen (felületi elemeken). Ezután váltson át a Lokalize ablakára, és válassza ki a szöveget tartalmazó bejegyzést. Még ha több fájl is tartalmazza ugyanazt a karakterláncot, a legtöbb esetben a megfelelő lesz kiválasztva.</p>
    
    <p align="justify">Ne feledje, hogy a funkció működéséhez egy naprakész, valódi fordítási memóriára van szüksége, amelyben az összes fordítási fájl indexelve van.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
hu: Középső egérgomb kattintásának művelete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
hu: Nincs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
hu: Grafikus elem szövegének keresése a fordítási memóriában

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
hu: Grafikus elem szövegének másolása a vágólapra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
hu: Lekérdezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
hu: Automatikus lekérdezés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
hu: Előre lekérés a következő lefordítatlanhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
hu: Előre lekérés

en: Web Queries
hu: Webes lekérdezések

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
hu: Kijelölt szöveg keresése a fordítási memóriában

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
hu: Szöveg cseréje

en: no spellcheck available
hu: nem érhető el helyesírás-ellenőrzés

en: An error was reported: %1
hu: Hibát jelentettek: %1

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
hu: Forrás másolása a célba
