lokalize - en to ka translation catalogue (234 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

note: i18n: tag script attribute text
en: Compile .po
ka: .po ფაილის კომპილაცია

en: Gettext not found
ka: Gettext ვერ მოიძებნა

en: Updating from templates...
ka: შაბლონებიდან განახლება...

en: Merge failed.
ka: შერწყმის შეცდომა.

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
ka: ფაილი

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
ka: ფაილის შაბლონიდან განახლება

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
ka: ODF-ში შერწყმა

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
ka: წყარო: %1

en: no
ka: არა

en: yes
ka: დიახ

[ctx: @title:column]
en: Source
ka: წყარო

[ctx: @title:column]
en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

[ctx: @title:column]
en: Approved
ka: დამტკიცებულია

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
ka: ბინარული ერთეულები

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
ka: ფაილის დაყენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
ka: წყაროს ფაილის გამოყენება

en: All supported files (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი (*.po *.pot *.xlf *.xliff *.ts)

en: New
ka: &ახალი

en: Needs translation
ka: საჭიროებს თარგმნას

en: Needs full localization
ka: საჭიროებს სრულ თარგმნას

en: Needs adaptation
ka: საჭიროებს ადაპტაციას

en: Translated
ka: თარგმნილია

en: Needs translation review
ka: საჭიროებს თარგმანის გადახედვას

en: Needs full localization review
ka: საჭიროებს თარგმანის სრულ გადახედვას

en: Needs adaptation review
ka: საჭიროებს ადაპტაციის გადახედვას

en: Final
ka: საბოლოო

en: Signed-off
ka: დამოწმებულია

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
ka: სანიშნი

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
ka: ქვე-დინება

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
ka: ზოგადი ადგილმჭერი

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
ka: დაწყვილებული ადგილმჭერის დასაწყისი

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
ka: დაწყვილებული ადგილმჭერის დასასრული

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
ka: აბრევიატურა

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
ka: ფრაზა

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
ka: პირობები

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
ka: ჩასმა

en: Your name:
ka: თქვენი სახელი:

en: Your email:
ka: თქვენი ელფოსტა:

en: Quick search...
ka: სწრაფი ძებნა...

en: options
ka: პარამეტრები

en: Case insensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების იგნორი

en: Ready
ka: მზადაა

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Plural
ka: მრავლობითი

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
ka: ძირითადი

[ctx: @title:inmenu]
en: States
ka: შტატები

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
ka: ძებნადი სვეტები

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
ka: ყველა

[ctx: @title:column]
en: Entry
ka: ერთეული

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
ka: წყარო

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

[ctx: @title:column]
en: Notes
ka: შენიშვნები

[ctx: @title:column]
en: Context
ka: კონტექსტი

[ctx: @title:column]
en: Files
ka: ფაილები

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
ka: თარგმანის სტატუსი

[ctx: @title:column Length of the original text]
en: Source length
ka: წყაროს სიგრძე

[ctx: @title:column Length of the text in target language]
en: Target length
ka: სამიზნის სიგრძე

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
ka: მზადაა

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
ka: საჭიროებს გადახედვას

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
ka: უთარგმნელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
ka: სამიზნე ენა:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
ka: რედაქტირება

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
ka: მიმდინარე: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
ka: სულ: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
ka: მზად არაა: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
ka: უთარგმნელი: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
ka: ნავიგაცია

[ctx: @title actions category]
en: Editing
ka: ჩასწორება

en: Synchronization 1
ka: სინქრონიზაცია 1

en: Synchronization 2
ka: სინქრონიზაცია 3

en: Translation Memory
ka: თარგმანის მეხსიერება

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
ka: სარჩევი

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
ka: შენიშვნის დამატება

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
ka: ფაზები...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
ka: სიტყვების რაოდენობა

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
ka: დამტკიცებულია

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
ka: გაწმენდა

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
ka: ჭდის ჩასმა

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
ka: დასრულება

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
ka: &შემდეგი

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
ka: &წინა

[ctx: @title:window]
en: Warning
ka: შეტყობინება

[ctx: @title:window]
en: Select translation file
ka: აირჩიეთ თარგმანის ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Save File As
ka: ფაილის შენახვა, როგორც

[ctx: @title]
en: Error
ka: შეცდომა

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
ka: მიმდინარე: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
ka: თარგმნილია

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
ka: დამოწმებულია

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
ka: დამტკიცებულია

en: Pology error
ka: ტოპოლოგიის შეცდომა

en: Pology success
ka: ტოპოლოგია წარმატებულია

[ctx: @title]
en: Word Count
ka: სიტყვების რაოდენობა

en: Locally
ka: ლოკალურად

[ctx: @title]
en: Spellcheck
ka: მართლწერა

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: რ&ედაქტირება

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
ka: &სარჩევი

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &გადასვლა

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
ka: სინქრონიზაცია

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
ka: მზად არაა:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
ka: უთარგმნელი:

[ctx: @action]
en: Hide
ka: დამალვა

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
ka: სვეტი: %1

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
ka: მრავლობითი ფორმა %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
ka: ინვერსია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
ka: წყარო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
ka: რეგულარული გამოსახულებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
ka: სამიზნე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
ka: დიდი და პატარა ასოების სხვაობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
ka: &ძებნა

[ctx: @title:window]
en: File List
ka: ფაილების სია

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
ka: ფაილი

en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
ka: ჩანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
ka: რით:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
ka: მინიატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
ka: მასიური ჩანაცვლება

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
ka: სათაურის ველი

[ctx: @title:window]
en: Glossary
ka: სარჩევი

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
ka: დისკიდან აღდგენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
ka: განმარტება:

en: Suggestions:
ka: შეთავაზებები:

en: No errors
ka: შეცდომების გარეშე

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
ka: თარგმანის მეხსიერება

[ctx: @title actions category]
en: Project
ka: პროექტი

en: Next tab
ka: შემდეგი ჩანართი

en: Previous tab
ka: წინა ჩანართი

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
ka: სარჩევი

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ka: &პროექტი

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
ka: &სკრიპტები

en: patches
ka: პაჩები

en: Document to open
ka: გასახსნელი დოკუმენტი

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
ka: <b>ფაზა:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
ka: <br><b>ფაილები:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
ka: <br><b>შემცველობა:</b><br>

[ctx: @info The pology command didn't return anything]
en: (empty)
ka: (ცარიელი)

[ctx: @info:label]
en: From:
ka: ვისგან:

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
ka: შენიშვნის ავტორი

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
ka: <b>შენიშვნები:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
ka: ჩასწორება…

[ctx: link to add a note]
en: Add...
ka: დამატება...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
ka: შენიშვნის დამატება...

[ctx: @title:column]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: @title:column]
en: Process
ka: პროცესი

[ctx: @title:column]
en: Company
ka: კომპანია

[ctx: @title:column]
en: Person
ka: პიროვნება

[ctx: @title:column]
en: Tool
ka: ხელსაწყო

en: Translation
ka: თარგმანი

en: Review
ka: Მიმოხილვა

en: Approval
ka: დამტკიცება

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
ka: ფაზების ჩასწორება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
ka: თემური დოღონაძე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
ka: მთარგმნელის სახელი ინგლისურად

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
ka: თემური დოღონაძე

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
ka: თემური დოღონაძე

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Language Team
ka: Georgian <(nothing)>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator team's name
ka: Georgian

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
ka: მთარგმნელის ელფოსტა

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
ka: შეტყობინებების ფონტი

[ctx: @title:tab]
en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

[ctx: @title:tab]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @title:tab]
en: Editing
ka: ჩასწორება

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
ka: გარეგნობა

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
ka: თარგმანის მეხსიერება

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
ka: მართლწერა

[ctx: @action]
en: New
ka: &ახალი

[ctx: @action]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
ka: დამატებითი

[ctx: @title:tab]
en: Personal
ka: პერსონალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
ka: რედაქტორის ფონტი:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
ka: ნაგულისხმები ენა:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Email:
ka: &ელფოსტა:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Name:
ka: &სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
ka: მთარგმნელის სახელი, ინგლისურად

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
ka: სინტაქსი

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
ka: ამაჩქარებელი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Word wrap:
ka: სიტყვების გადატანა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
ka: კონტურები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
ka: როლი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
ka: მთარგმნელი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
ka: გადამხედი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
ka: დამმტკიცებელი

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
ka: სარჩევი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
ka: სამიზნე ენა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Automatic
ka: ავტომატური

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Application
ka: აპლიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
ka: პროექტი

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: default
ka: ნაგულისხმევი

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
ka: ენა

[ctx: @title:column File name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
ka: გრაფიკი

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
ka: თარგმნილია

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
ka: მზად არაა

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
ka: უთარგმნელი

[ctx: @title:column Number of fuzzy or untranslated entries]
en: Incomplete
ka: არასრული

[ctx: @title:column]
en: Comment
ka: შენიშვნა

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
ka: პროექტის მიმოხილვა

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
ka: <html>KDE გუნდის მონაწილე რომ გახდეთ აუცილებელი არაა პროგრამისტი იყოთ. შეგიძლიათ მიუერთდეთ ეროვნულ გუნებს  KDE-ეს მშობლიურ ენაზე სათარგმნელად.  შეგიძლიათ შექმნათ ნახატები, თემები, ხმოვანი ფაილები და გააუმჯობესოთ დოკუმენტაცია.  გადაწყვიტეთ რას ისურვებთ!<br><br>არსებული პროექტების გასაცნობად და მონაწილეობის მისაღებად მოინახულეთ <A HREF="%1">%1</A>.<br><br>უფრო დეტალური ინფორმაცია და დოკუმენტაცია შეგიძლიათ მოიპოვოთ საიტზე <A HREF="%2">%2</A>.</html>

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
ka: პროექტის გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @title:column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column]
en: Source language
ka: საწყისი ენა

[ctx: @title:column]
en: Target language
ka: სამიზნე ენა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
ka: კავშირი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
ka: ბაზის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
ka: ჰოსტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
ka: ლოკალური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
ka: მონაცემთა ბაზის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
ka: შემცველობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
ka: საწყისი ენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
ka: ამაჩქარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
ka: შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
ka: მონაცემების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
ka: ხარისხის დამოწმება

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
ka: წაშლა

en: Substring
ka: ქვესტრიქონი

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
ka: თარგმანის მეხსიერება

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
ka: სულ: %1 (%2)

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
ka: <br />თმ: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
ka: ამ ჩანაწერის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
ka: მოთხოვნა

en: An error was reported: %1
ka: შეცდომა: %1
