lokalize - en to kk translation catalogue (500 entries)

note: i18n: tag collection attribute text i18n: tag collection attribute comment
en: Tools
kk: Құралдар

en: Gettext not found
kk: Gettext табылмады

en: Install gettext package for this feature to work
kk: Бұны істеу үшін gettext дестесін орнату керек

en: Updating from templates...
kk: Түпнұсқа файлдан жаңарту

en: Merge has been completed
kk: Біріктіру бітті.

en: Merge has been completed.
    Template modification time: %1 (%2 days ago).
kk: Біріктіру бітті.
    Үлгі өзгертілген уақыты: %1 (%2 күн бұрын).

en: Merge failed.
kk: Біріктіру жаңылысы.

en: Could not find template file for the merge:
    %1
kk: %1
    дегенді біріктіру үшін үлгісі табылмады

note: i18n: tag collection attribute text
en: File
kk: Файл

note: i18n: tag script attribute text
en: Update file from template
kk: Үлгі файлға сәйкес жаңарту

note: i18n: tag script attribute text
en: Merge into ODF
kk: ODF құжатын құру

note: i18n: tag script attribute comment
en: Generates translated version of ODF document
kk: ODF құжаттың аударылған нұсқасын құру

[ctx: @title:window]
en: Alternate Translations
kk: Өзгерген аударымдар

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Sometimes, if source text is changed, its translation becomes deprecated and is either marked as <emphasis>needing&nbsp;review</emphasis> (i.e. looses approval status), or (only in case of XLIFF file) moved to the <emphasis>alternate&nbsp;translations</emphasis> section accompanying the unit.</p><p>This toolview also shows the difference between current source string and the previous source string, so that you can easily see which changes should be applied to existing translation to make it reflect current source.</p><p>Double-clicking any word in this toolview inserts it into translation.</p><p>Drop translation file onto this toolview to use it as a source for additional alternate translations.</p>
kk: <p>Кейбірде, түпнұсқасы өзгергенде, баптын аудармасы ескіріп қалады да, немесе  <emphasis>тексеру&nbsp;керек</emphasis> деп белгіленеді (яғни, дүмбілез күйіне көшеді), немесе (тек XLIFF файлы ғана) бабына тіркеген <emphasis>өзгерген&nbsp;аудармалар</emphasis> бөліміне ауысады.</p><p>Бар аудармасын түзетуін жеңілдету үшін, құрал жаңа және ескі жазулардын айырмашылығын көрсетеді.</p><p>Ескі аударманың кез келген сөзінін үстінен қос түртіп оны жаңасына көшірмелеуге болады..</p> <p>Осы панеліне аударма файлын сүреп тастап оны өзгертетін аудармалар көзі қыла аласыз.</p>

[ctx: @info:tooltip]
en: Origin: %1
kk: Бастапқысы: %1

[ctx: @item Undo action]
en: Use alternate translation
kk: Аудармасын өзгертпей алу

en: no
kk: жоқ

en: yes
kk: иә

[ctx: @title:column]
en: Source
kk: Түпнұсқасы

[ctx: @title:column]
en: Target
kk: Аудармасы

[ctx: @title:column]
en: Approved
kk: Мақұлданған

[ctx: @title toolview name]
en: Binary Units
kk: Бинарлық баптары

[ctx: @action:inmenu]
en: Set the file
kk: Файлды алу

[ctx: @action:inmenu]
en: Use source file
kk: Түпнұсқа файлын алу

en: New
kk: Жаңа

en: Needs translation
kk: Аудару керек

en: Needs full localization
kk: Толығымен тәржімелеу керек

en: Needs adaptation
kk: Бейімдеу керек

en: Translated
kk: Аударылған

en: Needs translation review
kk: Аудармасын тексеру керек

en: Needs full localization review
kk: Тәржімесін түбегейлі тексеру керек

en: Needs adaptation review
kk: Бейімдеуін тексеру керек

en: Final
kk: Қортынды

en: Signed-off
kk: Біткен

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired tag
kk: Жұп тегтің бастауы

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired tag
kk: Жұп тегтің аяқтауы

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Stand-alone tag
kk: Жеке тұратын тег

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Isolated tag
kk: Оқшау тег

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Marker
kk: Маркері

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic group placeholder
kk: Жалпы топ орынбасары

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Sub-flow
kk: Ішкі легі

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Generic placeholder
kk: Жалпы орынбасары

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: Start of paired placeholder
kk: Жұп орынбасардың бастауы

[ctx: XLIFF inline tag name]
en: End of paired placeholder
kk: Жұп орынбасардың аяқтауы

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation
kk: қысқарту

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviated form: a term resulting from the omission of any part of the full term while designating the same concept
kk: қысқартылған түрі: мәнің өзгертпей терминнің бір бөлігін алып тастағандағы қысқартпасы

[ctx: XLIFF mark type]
en: abbreviation: an abbreviated form of a simple term resulting from the omission of some of its letters (e.g. 'adj.' for 'adjective')
kk: қысқарту: карапайым терминнің бірнеше әріптерін алып тастағандағы қысқартпасы (мысалы, 'техника' дегеннің орнына 'тех.')

[ctx: XLIFF mark type]
en: acronym: an abbreviated form of a term made up of letters from the full form of a multiword term strung together into a sequence pronounced only syllabically (e.g. 'radar' for 'radio detecting and ranging')
kk: акроним:терминнің толық түрінің  әріптерінен не бірнеше сөзден құрылған, буындап айтылатын қысқартпасы (мысалы, 'Терминология комиссиясы' дегеннің орнына 'Терминком')

[ctx: XLIFF mark type]
en: appellation: a proper-name term, such as the name of an agency or other proper entity
kk: атауы: ұйым, мекеме не басқа бірдемені атау термині

[ctx: XLIFF mark type]
en: collocation: a recurrent word combination characterized by cohesion in that the components of the collocation must co-occur within an utterance or series of utterances, even though they do not necessarily have to maintain immediate proximity to one another
kk: тіркесім: бір біріне жалпы қатысы жоқ, бірақ сөлеу-жазуда жиі тіркесіп айтылатын сөздер тіркесімі

[ctx: XLIFF mark type]
en: common name: a synonym for an international scientific term that is used in general discourse in a given language
kk: ортақ атау: нақты бір тіл шеңберінде қолданатын халықаралық ғылыми терминнің синонимі

[ctx: XLIFF mark type]
en: date and/or time
kk: күні мен/не уақыты

[ctx: XLIFF mark type]
en: equation: an expression used to represent a concept based on a statement that two mathematical expressions are, for instance, equal as identified by the equal sign (=), or assigned to one another by a similar sign
kk: теңдік: тең (=) деген белгінің екі жақтағы математикалық өрнектері тең деп тұрған, немесе оң жақ мәні сол  жақтағына тағайындалады деген өрнек

[ctx: XLIFF mark type]
en: expanded form: The complete representation of a term for which there is an abbreviated form
kk: тарқатылған түрі: қысқартылған терминді толық түрде көрсету

[ctx: XLIFF mark type]
en: formula: figures, symbols or the like used to express a concept briefly, such as a mathematical or chemical formula
kk: формула: цифрлар, басқа да арнаулы символдар арқылы қысқартылып берілетін өрнек, мәселен математикалық не химиялық формулалар

[ctx: XLIFF mark type]
en: head term: the concept designation that has been chosen to head a terminological record
kk: басты термині: терминологиялық жазуы үшін басты сөз ретінде таңдалған термин

[ctx: XLIFF mark type]
en: initialism: an abbreviated form of a term consisting of some of the initial letters of the words making up a multiword term or the term elements making up a compound term when these letters are pronounced individually (e.g. 'BSE' for 'bovine spongiform encephalopathy')
kk: аббревеатура: бірнеше сөзді терминнің бастапқы әріптерінен құрылған термин (мысалы, 'Біріккен Ұлттар Ұйымы' дегеннің орнына 'БҰҰ')

[ctx: XLIFF mark type]
en: international scientific term: a term that is part of an international scientific nomenclature as adopted by an appropriate scientific body
kk: халықаралық ғылыми термині: арнаулы ғылыми ұйым қабылдаған терминологияға жататын сөз

[ctx: XLIFF mark type]
en: internationalism: a term that has the same or nearly identical orthographic or phonemic form in many languages
kk: халықаралық термині: көп тілдерде емлесі не даустауы жақын термин

[ctx: XLIFF mark type]
en: logical expression: an expression used to represent a concept based on mathematical or logical relations, such as statements of inequality, set relationships, Boolean operations, and the like
kk: логикалық өрнегі: теңсіздік, қатынас, Булдік амалар, т.б. сол сияқты математикалық логиканың қатынас ұгымын негіздейтін өрнек

[ctx: XLIFF mark type]
en: materials management unit: a unit to track object
kk: материал басқару бөлім: нысанды қадағалау бөлімі

[ctx: XLIFF mark type]
en: name
kk: атауы

[ctx: XLIFF mark type]
en: near synonym: a term that represents the same or a very similar concept as another term in the same language, but for which interchangeability is limited to some contexts and inapplicable in others
kk: жақын синоним: мағынасы тең не өте жақын, кейбір жағдайларда бір-бірін ауыстыра алатын, бірақ кейбірінде ауыстыра алмайтын, термині

[ctx: XLIFF mark type]
en: part number: a unique alphanumeric designation assigned to an object in a manufacturing system
kk: бөлшектің нөмірі: шығару жүйесінде берілген, нысанның қайталанбайтын әріпті-цифрлық тізбегі

[ctx: XLIFF mark type]
en: phrase
kk: фраза

[ctx: XLIFF mark type]
en: phraseological: a group of two or more words that form a unit, the meaning of which frequently cannot be deduced based on the combined sense of the words making up the phrase
kk: фразеологизм: бірнеше сөзден құрылған, көбінде мәні құратын сөздердің құрама мәғынасынан бөлек, сөз тіркесімі

[ctx: XLIFF mark type]
en: protected: the marked text should not be translated
kk: қорғаулы: белгіленген мәтін аударылу тиіс емес

[ctx: XLIFF mark type]
en: romanized form: a form of a term resulting from an operation whereby non-Latin writing systems are converted to the Latin alphabet
kk: романдатылған түрі: латын әріпті емес жазудан латын әріптерге аударғанда шыққан терминің түрі

[ctx: XLIFF mark type]
en: segment: the marked text represents a segment
kk: сегмент: белгіленген мәтін сегментті құрады

[ctx: XLIFF mark type]
en: set phrase: a fixed, lexicalized phrase
kk: фразаны белгілеу: фразаны белгілеп көрсету

[ctx: XLIFF mark type]
en: short form: a variant of a multiword term that includes fewer words than the full form of the term (e.g. 'Group of Twenty-four' for 'Intergovernmental Group of Twenty-four on International Monetary Affairs')
kk: қысқа түрі: құратын сөздер саны азайтылған түрдегі көп сөзді терминнің түрі (мәселен, 'Халықаралық ақша істермен айналысатын үкіметаралық жиырма төрт жақты тобы' дегеннің орнына 'Жиырма төрт тобы' деп)

[ctx: XLIFF mark type]
en: stock keeping unit: an inventory item identified by a unique alphanumeric designation assigned to an object in an inventory control system
kk: инвентарлық нөмірі: есеп-қисап жүйесінде берілген, нысанның қайталанбайтын әріпті-цифрлық тізбегі

[ctx: XLIFF mark type]
en: standard text: a fixed chunk of recurring text
kk: стандартты мәтін: кайталанатын мәтіннің үзіндісі

[ctx: XLIFF mark type]
en: symbol: a designation of a concept by letters, numerals, pictograms or any combination thereof
kk: символ: әріп, цифра, пиктограмма, не олардың араласымен құрылған бірдеменің белгісі

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonym: a term that represents the same or a very similar concept as the main entry term in a term entry
kk: синоним: негізгі терминге мағынасы тең не өте жақын термині

[ctx: XLIFF mark type]
en: synonymous phrase: phraseological unit in a language that expresses the same semantic content as another phrase in that same language
kk: синонимды фраза: бір тілдегі, семантикалық мазмұны бірдей фразеологиялық тіркесім

[ctx: XLIFF mark type]
en: term
kk: термин

[ctx: XLIFF mark type]
en: transcribed form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of one writing system are represented by characters from another writing system, taking into account the pronunciation of the characters converted
kk: транскрипцияланған түрі: жазу жүйесі бөлек бір тілден басқа тілде, дыбыстауын жақын қылып қайталап жазылған термині

[ctx: XLIFF mark type]
en: transliterated form: a form of a term resulting from an operation whereby the characters of an alphabetic writing system are represented by characters from another alphabetic writing system
kk: транслитерацияланған түрі: әліппесі бөлек бір тілден басқа тілге, әріптерін алмастырып жазылған термин

[ctx: XLIFF mark type]
en: truncated term: an abbreviated form of a term resulting from the omission of one or more term elements or syllables (e.g. 'flu' for 'influenza')
kk: шолақ термин: бір не бірнеше бұындарын алып тастап қысқартылған терминнің түрі (мәселен, 'influenza' дегеннің орнына 'flu' деп, бұндайды қазақ тілі сирек қолданады)

[ctx: XLIFF mark type]
en: variant: one of the alternate forms of a term
kk: вариант: бір терминнің басқа түрі

[ctx: @item Undo action item]
en: Insertion
kk: Ендіру

[ctx: @item Undo action item]
en: Deletion
kk: Өшіру

[ctx: @item Undo action item]
en: Approvement toggling
kk: Мақұлданғанын терістеу

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Insertion
kk: сендіру

[ctx: @item Undo action item]
en: Markup Deletion
kk: Пішімдеуді өшіру

[ctx: @item Undo action item]
en: Note setting
kk: Ескертпені жазу

[ctx: @item Undo action item]
en: Update/add workflow phase
kk: Іс кезеңін өзгерту/қосу

[ctx: @item Undo action item]
en: Translation Equivalence Setting
kk: Аударманың дұрыстығын құптау

[ctx: @item Undo action item]
en: Remove text with markup
kk: Пішімделген мәтінді өшіру

[ctx: @item Undo action item]
en: Insert text with markup
kk: Пішімделген мәтінді енгізу

[ctx: @title:window aka Message Tree]
en: Translation Units
kk: Аударма баптар

en: Quick search...
kk: Жедел іздеу...

[ctx: @info:tooltip]
en: Activated by Ctrl+L.
kk: Ctrl+L деп шақырылады.

[ctx: @info:tooltip]
en: Accepts regular expressions
kk: Үлгі өрнектерін қабылдау

en: options
kk: параметрлері

en: Reset individual filter
kk: Жеке сүзгісін ысырп тастау

en: Case insensitive
kk: Үлкен-кішісін айырмай

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
kk: Акселератор белгілерін елемеу

en: Ready
kk: Біткен

en: Non-ready
kk: Дүмбілез

en: Non-empty
kk: Бос емес

en: Empty
kk: Бос

en: Changed since file open
kk: Ашылған соң өзгертілген

en: Unchanged since file open
kk: Ашылған соң өзгертілмеген

en: Same in sync file
kk: Қадамдастыру файлда да солай

en: Different in sync file
kk: Қадамдастыру файлда басқаша

en: Not in sync file
kk: Қадамдастыру файлда жоқ

[ctx: @title:inmenu]
en: Basic
kk: Негізгі

[ctx: @title:inmenu]
en: States
kk: Күй-жайы

[ctx: @title:inmenu]
en: Searchable column
kk: Іздеуге келетін баған

[ctx: @item:inmenu all columns]
en: All
kk: Барлығы

[ctx: @title:column]
en: Entry
kk: Нөмірі

[ctx: @title:column Original text]
note: i18nc("@title:column","ID");
en: Source
kk: Түпнұсқасы

[ctx: @title:column Text in target language]
en: Target
kk: Аудармасы

[ctx: @title:column]
en: Notes
kk: Ескертпелері

[ctx: @title:column]
en: Context
kk: Контексті

[ctx: @title:column]
en: Translation Status
kk: Аударманың күй-жайы

[ctx: @info:status 'non-fuzzy' in gettext terminology]
en: Ready
kk: Бітті

[ctx: @info:status 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Needs review
kk: Тексеру керек

[ctx: @info:status]
en: Untranslated
kk: Аударылмаған

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Target language:
kk: Қай тілге:

[ctx: @action:inmenu Edit term]
en: Edit
kk: Өңдеу

[ctx: @info:status message entry]
en: Current: %1
kk: Назардағы: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1
kk: Барлығы: %1

[ctx: @info:status message entries 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Not ready: %1
kk: Дүмбілез: %1

[ctx: @info:status message entries]
en: Untranslated: %1
kk: Аударылмаған: %1

[ctx: @title actions category]
en: File
kk: Файл

[ctx: @title actions category]
en: Navigation
kk: Ақтару

[ctx: @title actions category]
en: Editing
kk: Өңдеу

en: Synchronization 1
kk: Қадамдастыру 1

en: Synchronization 2
kk: Қадамдастыру 2

en: Translation Memory
kk: Жатталған аудармалар

[ctx: @title actions category]
note: i18nc("@title actions category","Settings"), ac);
en: Glossary
kk: Сөздік

[ctx: @action:inmenu]
en: Add a note
kk: Қыстырма сөзін қосу

[ctx: @action:inmenu]
en: Define new term
kk: Жаңа терминді анықтау

[ctx: @action:inmenu]
en: Phases...
kk: Кезеңі...

[ctx: @action:inmenu]
en: Word count
kk: Сөздер есебі

[ctx: @action:inmenu]
en: Change searching direction
kk: Іздеу бағытын өзгерту

[ctx: @option:check whether message is marked as translated/reviewed/approved (depending on your role)]
en: Approved
kk: Мақұлданған

[ctx: @action:inmenu]
en: Approve and go to next
kk: Мақұлдап келесіге өту

[ctx: @action:inmenu]
en: Equivalent translation
kk: Балама аудармасы

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy source to target
kk: Түпнұсқасын аудармаға

[ctx: @action:inmenu]
en: Unwrap target
kk: Аударманы тасымалдаусыз қылу

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear
kk: Тазалау

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Tag
kk: Тегті енгізу

[ctx: @action:inmenu]
en: Insert Next Tag
kk: Келесі тегті енгізу

[ctx: @action:inmenu]
en: Completion
kk: Толықтыру

[ctx: @action:inmenu]
en: Replace with best spellcheck suggestion
kk: Ең дұрыс емлесімен ауыстыру

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Next
kk: &Келесі

[ctx: @action:inmenu entry]
en: &Previous
kk: &Алдыңғы

[ctx: @action:inmenu]
en: &First Entry
kk: &Бірінші жазу

[ctx: @action:inmenu]
en: &Last Entry
kk: &Соңғы жазу

[ctx: @action:inmenu]
en: Entry by number
kk: Нөмірі бойынша

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous non-empty but not ready
kk: Алдыңғы аударылған бірақ мақұлданбаған

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next non-empty but not ready
kk: Келесі аударылған бірақ мақұлданбаған

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous untranslated
kk: Алдыңғы аударылмаған

[ctx: @action:inmenu]
en: Next untranslated
kk: Келесі аударылмаған

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Previous not ready
kk: Алдыңғы мақұлданбаған

[ctx: @action:inmenu 'not ready' means 'fuzzy' in gettext terminology]
en: Next not ready
kk: Келесі мақұлданбаған

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus the search line of Translation Units view
kk: Аударма панелінің іздеу жолына ауысу

[ctx: @option:check]
en: Bookmark message
kk: Жазу бетбелгіленсін

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous bookmark
kk: Алдыңғы бетбелгі

[ctx: @action:inmenu]
en: Next bookmark
kk: Келесі бетбелгі

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions
kk: Дәл сәйкесті жазулар аудармасын алу

[ctx: @action:inmenu]
en: Fill in all exact suggestions and mark as fuzzy
kk: Дәл сәйкесті жазулар аудармасын дүмбілез деп алу

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for sync/merge
kk: Қадамдаст./Біріктіру файлын ашу

[ctx: @info:status]
en: Open catalog to be merged into the current one / replicate base file changes to
kk: Назардағы файлға біріктіріп / қадамдастырып алынатын файлды ашу

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous different
kk: Алдыңғы айырмашылығы

[ctx: @info:status]
en: Previous entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
kk: Біріктіріп алынатын файлдағы аудармасы өзгеше (бос аудармаларды қоса) алдыңғы жазуы

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different
kk: Келесі айырмашылығы

[ctx: @info:status]
en: Next entry which is translated differently in the file being merged, including empty translations in merge source
kk: Біріктіріп алынатын файлдағы аудармасы өзгеше (бос аудармаларды қоса) келесі жазуы

[ctx: @action:inmenu]
en: Next different approved
kk: Келесі мақұлданған айырмашылығы

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy from merging source
kk: Біріктіретінен көшіріп алу

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy all new translations
kk: Бүкіл жаңа аудармаларын көшіріп алу

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty and non-ready entries in base file
kk: Бұл өзгерістер негізгі файлдың тек бос не дүмбілез жазуларына тиеді

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to merging source
kk: Біріктіру көзіне көшірмелеу

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file for secondary sync
kk: Файлды ілеспе қадамдастыруға ашу

[ctx: @info:status]
en: This changes only empty entries
kk: Бұл тек бос жазуларды ғана өзгертеді

[ctx: editor tab name]
en: (recovered)
kk: (қалпына келтірілген)

[ctx: @info]
en: The document contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
kk: Құжатта сақталмаған өзгерістері бар.
    Өзгерістерді сақтағыңыз келеді ме, әлде жоғалсын ба?

[ctx: @title:window]
en: Warning
kk: Ескерту

[ctx: @title]
en: Error
kk: Қате

[ctx: @title]
en: Jump to Entry
kk: Керек жазуға өту

[ctx: @label:spinbox]
en: Enter entry number:
kk: Жазудың нөмірі:

[ctx: @info:status]
en: Current: %1
kk: Назардағы: %1

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Translated
kk: Аударылған

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Signed-off
kk: Біткен

[ctx: @option:check trans-unit state]
en: Approved
kk: Мақұлданған

[ctx: @info:tooltip]
en: Translation is done (although still may need a review)
kk: Аударылған (бірақ әлі тексеру керек)

[ctx: @info:tooltip]
en: Entry is fully localized (i.e. final)
kk: Толығымен тәржімеленген

[ctx: @info words count]
en: Source text words: %1<br/>Target text words: %2
kk: Түпнұсқасындағы сөздер саны: %1<br/>Аудармадағысы: %2

[ctx: @title]
en: Word Count
kk: Сөздер есебі

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace
kk: Алмастыру

en: Lokalize has reached end of document. Do you want to continue from start?
kk: Lokalize құжаттың соңына жетті. Басынан бастап жалғастыру керек пе?

[ctx: @title]
en: Spellcheck
kk: Емлені тексеру

en: Lokalize has finished spellchecking
kk: Lokalize емлені тексеріп болды

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
kk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
kk: Өңд&еу

note: i18n: ectx: Menu (glossary)
en: &Glossary
kk: &Сөздік

note: i18n: ectx: Menu (webquery)
en: &WebQuery
kk: &ВебСұранысы

note: i18n: ectx: Menu (tmquery)
en: Translation &Memory
kk: Жатталған аудармалар (ТМ)

note: i18n: ectx: Menu (alttrans)
en: Alternative Translations
kk: Басқа аудармалары

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
kk: Ө&ту

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
kk: &Бетбелгілер

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: S&ync
kk: Қа&дамдастыру

note: i18n: ectx: Menu (mergesecondary)
en: &Secondary sync source
kk: &Ілеспе қадамдастыру көзі

note: i18n: ectx: Menu (toolviews)
en: Tool&views
kk: Құр&алдар

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
kk: Негізгі құралдар

[ctx: @label whether entry is fuzzy]
en: Not ready:
kk: Дүмбілез:

[ctx: @label whether entry is untranslated]
en: Untranslated:
kk: Аударылмаған:

[ctx: @action]
en: Hide
kk: Жасыру

[ctx: @info:label cursor position]
en: Column: %1
kk: Баған: %1

en: <qt><p><b>Original String</b></p>
    <p>This part of the window shows the original message
    of the currently displayed entry.</p></qt>
kk: <qt><p><b>Түпнұсқа жазуы</b></p>
    <p>Бұл бөлігінде назардағы аударатын жазу орналасады.</p></qt>

[ctx: @title:tab]
en: Plural Form %1
kk: %1-көптік жалғау

[ctx: @item Undo action item]
en: Unwrap
kk: Тасымалдаусыз қылу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Ctrl+L to go to this control.
    Press Enter to start the search.
    Press Esc to stop the search.
kk: Аудармақ тілінде іздейтін өрнек.
    Осы тізгінге өту үшін Ctrl+L-ді басыңыз.
    Іздеуді бастау үшін Enter-ді басыңыз.
    . Іздеуді тоқтату үшін Esc-ті басыңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Invert
kk: Терістеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, querySourceLabel)
en: Source:
kk: Аударатыны:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, queryTarget)
en: Search expression for target language part.
    Press Enter to start the search.
kk: Аударма тілінде іздейтін өрнек.
    Іздеуді бастау үшін Enter-ді басыңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRegExps) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, regEx)
en: Regular expressions
kk: Үлгі өрнектер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryTargetLabel)
en: Target:
kk: Аудармасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doFind)
en: &Search
kk: &Іздеу

[ctx: @title:window]
en: File List
kk: Файл тізімі

en: Drop translation files here...
kk: Аударма файлдарын осында әкеліңіз...

[ctx: @title:column]
note: i18nc("@title:column","Context");
en: File
kk: Файлы

[ctx: @title:window]
en: Search and replace in files
kk: Файлдарда іздеу және ауыстыру

en: Copy source to clipboard
kk: Түпнұсқасын алмасу буферіне

en: Copy target to clipboard
kk: Аудармасын алмасу буферіне

en: Open file
kk: Файлды ашу

[ctx: @title actions category]
en: Search and replace in files
kk: Файлдарда іздеу және ауыстыру

[ctx: @title:window]
en: Mass replace
kk: Жаппай ауыстыру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace:
kk: Ауыстыру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: With:
kk: Мынамен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doPreview)
en: Preview
kk: Қарап-шығу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doReplace)
en: Mass Replace
kk: Дестелеп ауыстыру

[ctx: @title:column]
en: Subject Field
kk: Тақырыпты өрісі

[ctx: @title:window]
en: Glossary
kk: Сөздігі

[ctx: @info:tooltip]
en: <p>Translations for common terms appear here.</p><p>Press shortcut displayed near the term to insert its translation.</p><p>Use context menu to add new entry (tip:&nbsp;select words in original and translation fields before calling <interface>Define&nbsp;new&nbsp;term</interface>).</p>
kk: <p>Жалпы терминдердің аудармасы осында болады.</p><p> Терминнің аудармасын ендіру үшін көрсетілген тіркесімді басыңыз.</p><p> Жаңа жазуын қосу үшін контексттік мәзірін қолданыңыз (ишара:&nbsp;<interface> Жаңа&nbsp;терминді&nbsp;анықтау</interface> дегенді шақыру алдында түпнұсқа және аударма өрістерінде керек сөздерді таңдап алыңыз).</p>

[ctx: @action:button reloads glossary from disk]
en: Restore from disk
kk: Дискідегі қалпына келтіру

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload glossary from disk, discarding any changes
kk: Сөздікті (өзгерістерін ысырып тастап) дискіден қайта жүктеп алу

[ctx: @info]
en: The glossary contains unsaved changes.
    Do you want to save your changes or discard them?
kk: Сөздікте сақталмаған өзгерістер бар.
    Өзгерістерді сақтағыңыз келе ме, әлде жоғала берсін бе?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: English synonyms (double-click to edit):
kk: Ағылшын синонимдері (өзгерту үшін қос түртім жасаңыз)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Corresponding target language synonyms:
kk: Аударма тілдегі сәйкесті синонимдері:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Subject field:
kk: Керегін келтіретін өріс:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, subjectField)
en: When adding a new item, press enter after you have typed its name for changes to take effect
kk: Жаңасын қосқанда, атауын теріп болғасын, өзгерісіңізді іске қосу үшін Enter-ді басыңыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Definition:
kk: Анықтамасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Note: one glossary entry corresponds exactly to one term, not word/word sequence.
    
    That is, there may be several entries with the same word/word sequence expressing different meanings.
kk: Ескерту: сөздіктің бір жазуы бір ғана терминнің бір мағынасына арналады.
    
    Сонымен анықтайтын жазулары бірдей (бірақ мәні бөлек) жолдары кездеседі.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip tags
kk: Тегтерін өткізіп жіберу

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipTags)
en: Skip markup
kk: Тегтері өткізіп жіберілсін

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreAccelMarks)
en: Ignore accelerator marks
kk: Акселератор белгілерін елемеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_notes)
en: Include notes
kk: Ескертпелер кіргізілсін

[ctx: @info]
en: No Qt Sql modules were found. Translation memory will not work.
kk: Qt Sql модульдері табылған жоқ. Аударма жады істемейді.

en: TM facility requires SQLite Qt module.
kk: АЖ істеу үшін SQLite Qt модулі керек.

en: No SQLite module available
kk: SQLite модулі жоқ

[ctx: @title actions category]
en: Translation Memory
kk: Жатталған аудармалар

[ctx: @title actions category]
en: Project
kk: Жоба

en: Next tab
kk: Келесі қойынды

en: Previous tab
kk: Алдыңғы қойынды

[ctx: @action:inmenu]
en: Glossary
kk: Сөздік

[ctx: @action:inmenu]
en: Translation memory
kk: Жатталған аудармалар

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage translation memories
kk: Жатталған аударылымдарды қолдану

[ctx: @action:inmenu]
en: Project overview
kk: Жоба шолуы

[ctx: @action:inmenu]
en: Open recent project
kk: Жуырдағы жобаны ашу

[ctx: @action:inmenu]
en: Search and replace in files
kk: Файлдарда іздеу және ауыстыру

[ctx: @action:inmenu]
en: Find next in files
kk: Файлдарда келесіні іздеу

[ctx: @action:inmenu]
en: Widget text capture
kk: Виджеттің жазуын қармау

[ctx: @info]
en: Error opening the following files:
kk: Келесі файлды ашқанда қате орын алды:

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
kk: &Жоба

note: i18n: ectx: Menu (project_actions)
en: &Scripts
kk: &Скрипттер

en: Computer-aided translation system.
    Do not translate what had already been translated.
kk: Компьютер демеуімен тәржімелеу жүйесі.
    Бір аударғанды қайта аударудың қажеті жоқ.

en: sponsored development as part of Google Summer Of Code program
kk: Google Summer Of Code бағдарламаның бөлігі ретінде демеген

en: Translate-toolkit
kk: Аудару құралы

en: provided excellent cross-format converting scripts
kk: тамаша пішімаралық конвертациялау скрипттері

en: project tree merging translation+templates
kk: жоба бұтақтарын біріктіру аудармасы+үлгілері

en: bug fixing patches
kk: көп қателерді түзеген

en: testing and bug fixing
kk: сынау және қаттелерді түзеу

en: patches
kk: жамаулары

en: XLIFF improvements
kk: XLIFF жақсатулары

note: i18n( "Source for the merge mode" ), QLatin1String("URL")));
en: Do not scan files of the project.
kk: Жоба файлдарын оқып шығу керегі жоқ.

en: Load specified project.
kk: Келтірілген жобаны ашу.

en: Document to open
kk: Ашатын құжат

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept change in translation
kk: Өзгерісті қабылдау

[ctx: @item Undo action item]
en: Accept all new translations
kk: Барлық өзгерістерін қабылдау

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Primary Sync
kk: Алғашқы қадамдастыру

[ctx: @title:window that displays difference between current file and 'merge source']
en: Secondary Sync
kk: Ілеспе қадамдастыру

[ctx: @info]
en: Error opening the file <filename>%1</filename> for synchronization, error line: %2
kk: <filename>%1</filename> файлын қадамдастыруға ашқанда %2-жолында қате орын алды

[ctx: @info:tooltip]
en: Different entries: %1
    Unmatched entries: %2
kk: Айырмашылығы бар баптар: %1
    Сәйкесі жоқтары: %2

[ctx: @title toolview name]
en: Unit metadata
kk: Метадерек бабы

[ctx: @info notes to translation unit which expire when the catalog is closed]
en: <b>Temporary notes:</b>
kk: <b>Өткінші ескертпелер:</b>

[ctx: @info translation unit metadata]
en: <b>Phase:</b><br>
kk: <b>Кезеңі:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Files:</b><br>
kk: <br><b>Файлдары:</b><br>

[ctx: @info PO comment parsing]
en: <br><b>Context:</b><br>
kk: <br><b>Контексті:</b><br>

[ctx: @info:label]
en: From:
kk: Кімден:

[ctx: @info:tooltip]
en: Save empty note to remove it
kk: Өшіру үшін бос ескертпені сақтау

[ctx: @info:tooltip]
en: Author of this note
kk: Осы ескертпенің авторы

[ctx: @info XLIFF notes representation]
en: <b>Notes:</b>
kk: <b>Ескертпесі:</b>

[ctx: link to edit note]
en: edit...
kk: өңдеу...

[ctx: link to add a note]
en: Add...
kk: Қосу...

[ctx: link to add a note]
en: Add a note...
kk: Ескертпені косу...

[ctx: @title:column]
en: Date
kk: Күні

[ctx: @title:column]
en: Process
kk: Процесі

[ctx: @title:column]
en: Company
kk: Компания

[ctx: @title:column]
en: Person
kk: Тұлға

[ctx: @title:column]
en: Tool
kk: Құралы

en: Translation
kk: Аудару

en: Review
kk: Тексеру

en: Approval
kk: Мақұлдау

[ctx: @item Undo action item]
en: Edit phases
kk: Кезеңін өзгерту

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Translator's name
kk: Аудармашының аты

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in English
kk: Аудармашының аты (ағылшын тілде)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity)
en: Localized name
kk: Өз тілдегі аты

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's name in target language
kk: Аудармашының аты (өз тілінде)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Translator's email
kk: Аудармашының эл.поштасы

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default language code for new projects
kk: Жаңа жобаның әдетті тілінің коды

note: i18n: ectx: label, entry, group (Identity) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Identity)
en: Default mailing list for new projects
kk: Жаңа жобаның әдетті хабарлау тізімі

note: i18n: ectx: label, entry (MsgFont), group (Appearance)
en: Font for Messages
kk: Жазулардың қарібі

[ctx: @title:tab]
en: Identity
kk: Іс-әлпеті

[ctx: @title:tab]
en: General
kk: Жалпы

[ctx: @title:tab]
en: Editing
kk: Өңдеу

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
kk: Сырт көрінісі

[ctx: @title:tab]
en: Translation Memory
kk: Жатталған аудармалар

[ctx: @title:tab]
en: Spellcheck
kk: Емлені тексеру

en: You have accessed a feature that requires a project to be loaded. Do you want to create a new project or open an existing project?
kk: Бұныңыз жүктелген жобаны қажет етеді. Жаңа жобаны бастамақсыз ба, әлде бар біреуін ашасыз ба?

[ctx: @action]
en: New
kk: Жаңа

[ctx: @action]
en: Open
kk: Ашу

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
kk: Жетелеу

[ctx: @title:tab]
en: Personal
kk: Дербес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Editor font:
kk: Өңдегіштің қаріпі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Change the font for the editor
kk: Өңдегіштің қаріпін өзгерту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_MsgFont)
en: Choose a new font for the area where you write the translated message.
kk: Аударылғанды жазатын аумақтың қаріпін таңдап алу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: Display LEDS for message status
kk: Жазуының күйін көрсететін индикаторлары болсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: If checked, LEDS will be shown to display the message status: Fuzzy, Untranslated or Error. If unchecked, no LEDs will be displayed.
kk: Белгісі қойылса, жазу күйінің Дүмбілез, Аударылмаған, Қате деген индикаторлары көрсетіледі. Әйтпесе - көрсетілмейді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Leds)
en: LEDs to indicate Fuzzy and Untranslated status as well as cursor column number
kk: Дүмбілез, Аударылмаған күйлерін және меңзері қай бағанда екенін көрсететін индикаторлары

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text colors for the changes in the message.
kk: Жазудағы өзгерістерінің түсі.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: String Matching
kk: Жазу сәйкестігі

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Text added in the newer string:
kk: Жазуыға жаңа қосылған үстеме мәтіні:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: Change the color for the new text added
kk: Жаңа қосылған үстеме мәтінінің түсін өзгерту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_AddColor)
en: You can set another color for viewing the text that was added to the string.
kk: Жазуға жаңа қосылған үстеме мәтінін басқа түспен ерекшелей аласыз.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Text removed in the newer string:
kk: Жазуынан жаңа алып тасталған мәтіні:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: Change the color for the text removed
kk: Жаңа алып тасталған мәтіннің түсін өзгерту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_DelColor)
en: You can set another color for viewing the text that was removed from the string.
kk: Жазуынан жаңа алып тасталған мәтінді басқа түспен ерекшелей аласыз.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Check to see if a string ends in a space (which is often important when displaying it in the user interface, or when it gets concatenated with others).
kk: Жол соңындағы бос орынды белгілеп көрсету (бос орыны болғаны пайдаланушы интерфейсінде көрсеткенде не жолдар біріктірілгенде маңызды).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSpaces)
en: Highlight spaces at the end
kk: Соңындағы бос орын белгіленіп көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: If set, mouse wheel goes to previous or next unit, otherwise it scrolls text
kk: Бегіленсе, тышқанның тегіршігі алдыңғы-келесі бабына ауыстырады, әйтпесе жәй матінді жүгіртеді

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: <html>When this option is enabled, the mouse wheel is used to go to the previous or next translation unit (without modifier keys). Modifier keys can be used to change this behavior. Use:<ul><li><b>Shift</b> to scroll within the text of the current unit,</li><li><b>Ctrl+Shift</b> to go to previous or next non-ready unit,</li><li><b>Ctrl</b> to go to previous or next non-ready not empty unit,</li><li><b>Alt</b> to go to previous or next untranslated unit.</li></ul>When the option is disabled, the mouse wheel scrolls within the text of the current translation unit.</html>
kk: <html>Бұл параметр рұқсат етілсе, тышқанның тегіршігі (ешбір түрлендіргіш перенсіз) алдыңғы-келесі аударылмақ бабына ауысуға пайдаланады. Түрлендіргіш пернелері мынандай мақсатқа қолданылады:<ul><li><b>Shift</b> назардағы баптағ мәтінді жүгірту үшін, </li><li><b>Ctrl+Shift</b> алдыңғы-келесі дүмбілез баптарға ауысу үшін, </li><li><b>Ctrl</b>  алдыңғы-келесі дүмбілез бос емес баптарға ауысу үшін, </li><li><b>Alt</b>  алдыңғы-келесі аударылмаған баптарға ауысу үшін. </li></ul>Бұл параметр рұқсат етілмесе, тышқан тегіршігі назардағы баптағы мәтінді әрі-бері жүгіртуге қолданылады.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MouseWheelGo)
en: Mouse wheel goes to previous or next translation unit
kk: Тышқанның тегіршігі аллдыңғы-келесі аударылмақ бапқа ауыстырады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoApprove)
en: Set 'approved' status automatically when editing started
kk: Өңдеу басталғаннан 'мақұлданған' күйіне ауыстырылсын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Set to 2 to disable word completion
kk: Автотолықтыруны болдырмау үшін 2 деп қойыңыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Minimum word length for word completion
kk: Автотолықтыру қосылу үшін керек сөз ұзындығы

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WordCompletionLength)
en: Disable word completion
kk: Автотолықтыру болмасын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, prefs_identity)
en: Fill in your identity and information about your translation team. This information is used when updating the header of a file.
kk: Өзіңіз және аудармашылар тобыңыз туралы мәліметті келтіріңіз. Бұл мәлімет өңделген файлдың айдарына жазылады.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
kk: Әдетті тілі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Your name, in English
kk: Атыңыз, ағылшынша

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorName)
en: Please enter here your name and surname written in English
kk: Мұнда аты-тегіңізді ағылшынша келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: The email of your team mailing list
kk: Тобыңыздың эл.пошта хабарлау тізімі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_DefaultMailingList)
en: Write the email of your translating team mailing list
kk: Аудармашылар тобыңыздың эл.пошта хабарлау тізімін келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Language you translate to
kk: Қай тілге аудару

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, DefaultLangCode)
en: Set the default language you are going to translate to
kk: Қай тілге аударатыңызды келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email
kk: Эл.поштаңыз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorEmail)
en: Write your email here so it will appear in the po file header with your name
kk: Мұнда PO-файлдың айдарында атыңызбен қатар жазылатын эл.поштаңызды келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Your name in your own language
kk: Өз тіліңізде жазылған өз атыңыз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_authorLocalizedName)
en: Write your name and surname in your language with your language alphabet.
kk: Мұнда аты-тегіңізді өз тіліңізде өз әліппеңізбен келтіріңіз.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Localized name:
kk: Өз тілдегі аты:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If checked, get translation memory suggestions
kk: Белгісі қойылса, жатталған аудармалардан ұсыныстар болады

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: If this is checked, the program will fetch translation memories as soon as you open a file.
kk: Бұндағы белгі қойылса, файлды ашқанда жатталған аудармалардан ұсыныстар дайындала бастайды.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrefetchTM)
en: Prefetch translation memory suggestions on file open
kk: Файлды ашқанда жатталған аударымдардан ұсыныстарын дайындау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of suggestions:
kk: Ұсыныстар санының шегі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_SuggCount)
en: Set the maximum number of suggestions
kk: Ұсыныстар санын ең жоғары шегіне қою

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoaddTM)
en: Update/Add edited entries to translation memory
kk: Өзгертілген жазуларды жатталған аудармаларға қосу/жаңарту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScanToTMOnOpen)
en: Add opened files to translation memory automatically
kk: Ашылған файлдарды жатталған аударымдарға оқып шығу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Syntax
kk: Синтаксис

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Accelerator:
kk: Акселераторы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Accel)
en: Usually '&', but may also be '_' for GTK apps.
kk: Әдетте '&', бірақ GTK бағдарламасында '_' болуы мүмкін.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Markup:
kk: Белгілеуі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Markup)
en: Regular expression of markup. It is used for translation memory matching and for 'Insert tag' feature.
    
    A default value (suitable for XML-based texts) is:
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    It is only used for gettext PO files, as XLIFF format has its own way of specifying where markup is.
kk: Тегттердің үлгі өрнектері жатталған аудармалардағы сәйкестіктер және 'тегті енгізу' деген үшін қолданады.
    
    Әдетте бұл (XML-негіздегі мәтіндерге жарайды):
    (<[^>]+>)+|(&[A-Za-z_:][A-Za-z0-9_\.:-]*;)+
    
    Бұл gettext PO файлдар үшін ғана қолданылады, XLIFF пішімінде тегтерді келтіру жолы басқа.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paths
kk: Жолдары

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l3)
en: Template files folder:
kk: POT файлдар қапшығы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, potBaseDir)
en: Usually your translation project will be a subproject of a project
    for translating same texts into multiple languages.
    
    Set this to path of a folder containing empty translation files
    (i.e. files without translation into any language)
    shared among all subprojects.
kk: Әдетте, жобаңыз бір мәтіндерді бірқатар тілдерге аудару
    үлкен бір жобаның ішкі жобасы болады.
    
    Бұл жолды, ешбір тілге аударылмаған бос файлдар жататын,
    барлық ішкі жобаларына ортақ қапшыққа апаратын қылып
    қойыңыз.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Branch folder:
kk: Тармақ қапшығы:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, branchDir)
en: This setting is for Sync Mode.
    
    Sync Mode may be used to make changes to translation
    for two branches simultaneously.
    
    Set this to path that corresponds to root folder of the branch project,
    and Secondary Sync view will automatically open files from branch.
    Then, each time you make changes in files of your main branch,
    they will automatically be replicated to the branch
    (of course, if it contains the same English string).
    
    See documentation for more details.
kk: Бұл қадамдастыру режіміне керек нәрсе.
    
    Қадамдастыру режімі екі тармағына қатар өзгеріс енгізу
    үшін қолданады.
    
    Бұл жолды тармақ жобасының түбір қапшығына апаратын
    қылып қойыңыз, сонда ілеспе қадамдастыру оларды
    автоматты түрде ашатын болады. Негізгі тармақта өзгеріс
    енгізгенде, ол автоматты түрде басқа тармағында да
    қайталанады (әрине, екеуінде дее бірдей ағылшын баптары
    болса).
    
    Егжей-тегжейін құжаттамасынан қараңыз.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l5)
en: Alternate translations folder:
kk: Басқа аударманың қапшығы:

[ctx: this message contains text from documentation, so use its translation when you're translating docs]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, altDir)
en: Set this to path of a folder with structure similar to Root Folder.
    
    On each translation file open, a corresponding file in Alternate translations directory will be looked up and,
    if it is found, it will be used for Alternate Translations view.
    
    You will likely want to use translations of another target language (i.e. another subproject), which is close to yours.
    Also, you can use other subproject's translations either immediately, or have them pretranslated to your language by machine.
    
    See documentation for more details.
kk: Бұл жолды құрамы түбір қапшығына ұқсас қапшығына апаратын қылып қойыңыз.
    
    Әрбір аударатын файл ашылғанда, Басқа аударманың қапшығы қарастырылады да, оған сәйкесті файл табылса, ол Басқа аудармалар көрінісінде көрсетіледі.
    
    Ол, салыстыруға пайдалы, басқа (Сіздің тіліңізге жақын) тілге аудару жобасы болу мүмкін.
    Басқа тілге аударылғанды, қалауыңыз бойынша, мақсатыңызға тікелей не өзгертіп қолдануға болады.
    
    Егжей-тегжейін құжаттамасынан қараңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Role:
kk: Қызметі:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Translator
kk: Аудармашы

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Reviewer
kk: Тексеруші

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Role)
en: Approver
kk: Мақұлдаушы

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l2)
en: Glossary:
kk: Сөздігі:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l0)
en: Target language:
kk: Мақсатты тілі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ProjectID)
en: Project ID is used to differentiate translation memories of absolutely different projects and languages.
    
    For example, if you have several projects for translating KDE applications
    (e.g. they are in different repositories), use same ID for all of them.
kk: Жоба идентификаторы (ID) мүлдем бөлек жоба мен тілдердегі аудармаларының жадын айыруға пайдаланады.
    
    Мысалы, бірнеше KDE қолданбаларды аудару жобаны атқарып
    жатсаңыз (мәселен, олар бөлек репозиторийлерде болса), оларға бір ID беріңіз.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, LangCode)
en: Target language of the project.
kk: Жобаның мақсатты тілі.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l4)
en: Mailing list:
kk: Хабарлау тізімі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, poBaseDir)
en: This is main setting. Set this to path of a folder with translation files
    for your project (or a subproject for your target language).
kk: Бұл негізгі параметрі. Жобаның аударма файлдары орналасатын қапшықтың жолын көрсетіңіз.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l1)
en: Root folder:
kk: Түбір қапшығы:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_LanguageSource)
en: Project
kk: Жоба

note: i18n: ectx: label, entry (LangCode), group (General)
en: Language
kk: Тіл

note: i18n: ectx: label, entry (PoBaseDir), group (General)
en: The base directory for PO files (translations)
kk: PO (аударма) файлдардың түп қапшығы

note: i18n: ectx: label, entry (PotBaseDir), group (General)
en: The base directory for POT files (templates to be translated)
kk: POT (аударатын үлгілер) файлдардың түп қапшығы

note: i18n: ectx: label, entry (GlossaryTbx), group (General)
en: Project's glossary
kk: Жобаның сөздігі

[ctx: @title:column File name]
en: Name
kk: Атауы

[ctx: @title:column Graphical representation of Translated/Fuzzy/Untranslated counts]
en: Graph
kk: Диаграмма

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Total
kk: Жалпы

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Translated
kk: Аударылған

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Not ready
kk: Дүмбілез

[ctx: @title:column Number of entries]
en: Untranslated
kk: Аударылмаған

[ctx: @title:column]
en: Last Translation
kk: Соңғы аударылған

[ctx: @title:column]
en: Template Revision
kk: Түпнұсқасының жетілдірімі

[ctx: @title:column]
en: Last Translator
kk: Соңғы аудармашысы

[ctx: @title:window]
en: Project Overview
kk: Жоба шолуы

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
kk: <html>KDE командасына қосылу үшін программист болу міндет емес. Бағдарламалардың интерфейсін аударатын ұлттық командаңызға қосылуға болады. Сонымен қатар графика, нақыштар, дыбыстарымен, құжаттаманы жетілдірумен шұғылдануға болады. Қалағаныңызды таңдаңыз!<br /><br />Үлесіңізді қоса алатын жобаны таңдау үшін <a href="%1">%1</a> сайтын қараңыз.<br /><br />Толығырақ мәлімет не құжаттар үшін <a href="%2">%2</a> сайтын қараңыз. </html>

[ctx: @action:inmenu]
en: Open project
kk: Жобаны ашу

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous template only
kk: Тек алдыңғы түпнұсқасы

[ctx: @action:inmenu]
en: Next template only
kk: Тек келесі түпнұсқасы

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous translation only
kk: Тек алдыңғы аудармасы

[ctx: @action:inmenu]
en: Next translation only
kk: Тек келесі аудармасы

[ctx: @action:inmenu]
en: Open
kk: Ашу

[ctx: @action:inmenu]
note: i18nc("@action:inmenu","Find in files"),this,&ProjectTab::findInFiles); i18nc("@action:inmenu","Replace in files"),this,&ProjectTab::replaceInFiles); i18nc("@action:inmenu","Spellcheck files"),this,&ProjectTab::spellcheckFiles); menu.addSeparator(); menu->addAction(i18nc("@action:inmenu","Get statis
en: Add to translation memory
kk: Жатталған аудармаларға қосу

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files
kk: Файлдарда іздеу

[ctx: @action:inmenu]
en: Search in files (including templates)
kk: Файлдарда іздеу (Үлгілерінде қоса)

[ctx: @title:column]
en: Name
kk: Атауы

[ctx: @title:column]
en: Source language
kk: Кай тілден

[ctx: @title:column]
en: Target language
kk: Қай тілге

[ctx: @title:column]
en: Pairs
kk: Жұптар

[ctx: @title:column]
en: Unique original entries
kk: Бірегей түпнұсқалар

[ctx: @title:column]
en: Unique translations
kk: Бірегей аудармалар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, connectionBox)
en: Connection
kk: Байланыс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Database name:
kk: Деректер қорының аты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Host:
kk: Хосты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: User:
kk: Пайдаланушы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Password:
kk: Паролі:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dbType)
en: Local
kk: Жергілікті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
kk: Атауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database type:
kk: Деректер қорының түрі:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentBox)
en: Content
kk: Мазмұны

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Source language:
kk: Қай тілден:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Markup regex:
kk: Үлгі өрнегі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accelerator:
kk: Акселераторы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, create)
en: Create
kk: Құру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addData)
en: Add Data
kk: Деректерді қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importTMX)
en: Add Data from TMX
kk: TMX деректерді қосып алу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportTMX)
en: Export to TMX
kk: TMX экспорттау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
kk: Өшіру

[ctx: @title:column Translator's false friend]
en: False Friend
kk: Жалған ұқсастар

[ctx: @title:window]
en: Quality Assurance
kk: Сапасын бағалау

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
kk: Қосу

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
kk: Өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TM:
kk: АЖ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, querySource)
en: Search expression for source language part.
    Press Enter to start the search.
    Press Ctrl+L to go to this control.
kk: Аудармақ тілінде іздейтін өрнек.
    Іздеуді бастау үшін Enter-ді басыңыз.
    Осы тізгінге өту үшін Ctrl+L-ді басыңыз.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertTarget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, invertSource)
en: Show results that do not match search expression
kk: Іздейтін өрнегіне сәйкес келмейтін нәтижелер көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File mask:
kk: Файл қалқасы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filemask)
en: Show only results from files with path matching specified mask
kk: Нәтижелерді жолы тек келтірілген қалқаға сәйкесті ғана файлдардан көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_s)
en: Query syntax:
kk: Сұраныс синтаксисі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: Reads all project files into translation memory, updating old entries. The scanning will work in background.
kk: Барлық жоба файлдарын аудармалар жадына, ескі жазуларын жаңартып, оқып шығу. Оқу жұмыспен қатар атқарылады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doUpdateTM)
en: &Rescan project files
kk: Жоба файлдарын &оқып шығу

[ctx: @title:window]
en: Translation Memories
kk: Жатталған аудармалар

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to be scanned
kk: Қарап-шығатын қапшықты таңдау

[ctx: @title:window]
en: New Translation Memory
kk: Жаңа жатталған аудармалар

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Properties
kk: Аудармалар жадының қасиеттері

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to be imported into selected database
kk: Таңдалған деректер қорына импорттау үшін TMX файлын таңдау

[ctx: @title:window]
en: Select TMX file to export selected database to
kk: Таңдалған деректер қорына экспорттау үшін TMX файлын таңдау

en: Adding files to Lokalize translation memory
kk: Файлдарды жатталған аударымдарға қосу

en: Substring
kk: Жол бөлігі

en: Google-like
kk: Google-тәрізді

en: Wildcard
kk: Үлгі қалқасы

en: Space is AND operator. Case insensitive.
kk: Бос орын - ЖӘНЕ амалы. Үлкен-кішісін айырмай.

en: Shell globs (* and ?). Case sensitive.
kk: Үлгі қалқалары (* мен ?). Үлкен-кішісін ескеріп.

[ctx: @title:window]
note: i18nc("@title:window","Translation Memory"),false);
en: Translation Memory
kk: Жатталған аудармалар

[ctx: @info:status message entries]
en: Total: %1 (%2)
kk: Барлығы: %1 (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: Double-click any word to insert it into translation
kk: Сөзді аудармаға ендіру үшін оның үстінен қос түртім жасаңыз

[ctx: @item Undo action]
en: Batch translation memory filling
kk: Жаталғандардан будалап аудару

[ctx: @info]
en: Batch translation has been completed.
kk: Будалап аудару бітті.

[ctx: @info]
en: No suggestions with exact matches were found.
kk: Дәлме-дәл сәйкесті жазулардың аудармасы табылған жоқ.

[ctx: @title]
en: Batch translation complete
kk: Будалап аудару бітті

[ctx: @title]
en: Batch translation
kk: Будалап аудару

[ctx: @info]
en: Batch translation has been scheduled.
kk: Будалап аудару жоспарланды.

[ctx: File argument in tooltip, when file is current file]
en: this
kk: мынау

[ctx: @info:tooltip]
en: File: %1<br />Addition date: %2
kk: Файл: %1<br />Қосылған күні: %2

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change date: %1
kk: <br />Соңғы өзгеріс күні: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Last change author: %1
kk: <br />Соңғы өзгерістің авторы: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />TM: %1
kk: <br />АЖ: %1

[ctx: @info:tooltip on TM entry continues]
en: <br />Is not present in the file anymore
kk: <br />Файлда енді жоқ

en: <html>Do you really want to remove this entry:<br/><i>%1</i><br/>from translation memory %2?</html>
kk: <html>Шынымен <br/><i>%1</i><br/>деген жазуды %2 аудару жадынан өшірмексіз бе?</html>

[ctx: @title:window]
en: Translation Memory Entry Removal
kk: Бапты жатталған аудармалардан өшіру

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove this entry
kk: Осы бапты өшіру

[ctx: @action:inmenu]
en: Open file containing this entry
kk: Осы бабы бар файлды ашу

[ctx: @item Undo action]
en: Use translation memory suggestion
kk: Жатталған аударманы қолдану

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html>
    <p align="justify">To facilitate KDE translation, Lokalize can capture text from applications' user interfaces and search for translation files containing the text.</p>
    <p align="justify">When enabled, the capture can be initiated by middle mouse clicking on any non-editable GUI element (widget). After that, switch to the Lokalize window and choose the entry with this text. Even if several files contain the same string, the right one will be chosen in most cases.</p>
    <p align="justify">Remember that you need to have an up-to-date actual translation memory with all translation files indexed for this feature to work.</p></html>
kk: <html>
    <p align="justify">KDE-ні аударуды ыңғайлату үшін, Lokalize, кез келген қолданбаның интерфейсінен жазуын қармап алып, ол мәтіні бар аударма файлдарды табып бере алады.</p>
    <p align="justify">Белгіленіп, рұқсат етілсе, қармау үшін, қажетті интерфейс (виджеттің) жазуының үстінен тышқанның ортаңғы батырмасымен түрту керек. Содан кейін, Lokalize-дың  терезесіне ауысып, ұсынғанның арасынан керегін таңдап алыңыз. Қармаған жазу бірнеше файлда кездессе де, көбінде керегі дұрыс табылады.</p>
    <p align="justify">Есіңізде болсын, бұны нәтижелі қолдану үшін толық, жаңартылған жатталған аудармалар (аударма файлдар индексі) болу керек.</p> </html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Middle Mouse Button Click Reaction
kk: Тышқанның ортаңғы батырмасының әрекеті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: None
kk: Жоқ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, search)
en: Search GUI element text in translation memory
kk: GUI жазуын жатталған аудармалардан табу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, clipboard)
en: Copy GUI element text to clipboard
kk: GUI жазуын алмасу буферіне көшірмелеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, queryBtn)
en: Query
kk: Сұраныс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoQuery)
en: Autoquery
kk: Автосұраныс

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch for the next untranslated
kk: Келесіні аударуға алдын-ала дайындалу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Prefetch
kk: Алдын-ала дайындалу

en: Web Queries
kk: Веб сұранысы

[ctx: @action:inmenu]
en: Lookup selected text in translation memory
kk: Таңдалған мәтінді жатталған аудармаларда қарастыру

[ctx: @item Undo action item]
en: Replace text
kk: Мәтінің алмастыру

en: no spellcheck available
kk: емле тексеру болмайды

[ctx: @item Undo action item]
en: Copy source to target
kk: Түпнұсқасын аудармаға көшірмелеу
